Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie tak: DM to DreamBox

 

ja używam na opticumach x403p i 9600 hd ts cyfry: pierwszy się okazyjnie resetuje (soft MCAS), a drugi potrafi zwiechy złapać (oryginalny soft, karta w astonie) choć generalnie poleciłbym oba bo mimo wszystko spełniają swoje funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Który z tych dekoderów byłby najlepszy do oglądania TYLKO Cyfry ?

 

Ferguson Ariva 200 Combo

Opticum 9600 TS HD

Pace PVR HD (od cyfry)

Philips PVR HD (też od cyfry)

 

Czytałem działy poświęcone tym dekoderom jednak nie mogę się zdecydować.

Zależy mi przede wszystkim na STABILNOŚCI,poprawnym działaniu EPG,poprawnym działaniu nagrywania i Time Shift oraz

żeby co chwilę nie wyskakiwało "ZAKODOWANE".

 

Jaki najlepszy ? Jaki najgorszy ?

Co mi poradzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po zmianie oprogramowania będzie obsługiwał karty C+, dokładnie tak samo jak w odbiornikach Opticum.

 

Implementuje się fabrycznie oprogramowanie obsługujące system kodowania "CONAX", ze względów licencyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Użytkownik "blue_voyager" przekonał mnie do zakupu jakiegoś tunerka do cyfry zamiast brania pace PVR.

Może coś doradzicie?

 

Oto moje wymagania:

- prostota obsługi i instalacji

- mam jeden kabelek więc nagrywał będę tylko to co oglądam albo jakieś inne rzeczy kiedy mnie nie będzie (nie potrzebuję mieć dwóch kabelków i oglądać jedno a nagrywać drugie)

- skoro tunerek ma nagrywać to chciałbym, żeby nie było problemu z podłączeniem pendriva lub dysku (żeby tuner nie wybrzydzał, że np. dyski działają a pendrive nie)

- EPG ma być przejrzyste i chciałbym mieć możliwość nagrywania programów tak jak w N-ce czyli wchodzę sobie w program i widzę np. w piątek o 20:00 jest jakiś film - klik i dodaje się do zaplanowanych zadań, nie chciałbym dodawać nagrywania maualnie (wybierając numer programu, czas od-do w którym ma się nagrać program, nadawać mu nazwę itd.) - mam też nadzieję, że będzie można oglądając jakiś film kliknąć jakiś przycisk INFO albo coś takiego aby zobaczyć jak nazywa się film, który teraz leci, ile trwa itd.

- tuner ma służyć do oglądania cyfry+ (z pakietem HD - mam tv HD więc chciałbym podłączyć tunerek przez HDMI) - jeżeli obsłużyłby jednocześnie N-kę byłoby idealnie, bo jeszcze przez 3 miesiące mam umowę z N-ką (ale to nie jest niezbędne - z N-ki interesuje mnie już tylko liga mistrzów więc równie dobrze mogę raz na dwa tygodnie podpiąć Nbox-a)

 

Chciałbym przeznaczyć na zakup 300zł (z przesyłką - zakupu dokonam pewnie na allegro albo w jakimś sklepie wysyłkowym)

Oczywiście jeżeli moje wymagania oznaczają zakup za więcej niż 300zł to pewnie się skuszę - bo tunerka bez dobrego EPG oraz obsługi USB nie kupię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Posiadam obecnie C+ z dekoderem Pace (SD, taki maluszek). Kilka dni temu zakupiłem w końcu telewizor większy niż stary antyk (15" kineskop!). Mam 40" 1080p (Thomson 40FT5453). Chcę zmienić dekoder co implikuje pytanie: Jaki dekoder?

 

Czego potrzebuję:

odtwarzanie filmów "z internetu", zarówno XviD + napisy jak i HD (mkv?)

najlepiej możliwość wrzucania (streamowanie już nie musi być ;P ) tych filmów z laptopa przez sieć lokalną na dekoder

time shift przyda się (ale nie jest konieczny - tyle lat bez tego żyłem to dam radę dalej)

 

Czy może lepiej jakiś dekoder tani HD i osobny player hd? Co polecacie? Liczy się niezawodność przy użytkowaniu w stylu "Kowalskiego" (bez modyfikacji softu, bez nie wiadomo jakich kombinacji ustawień etc) i stabilność (TV czasami 15h/dobę ciągiem pracuje więc lepiej niech się nie zawiesza nic w trakcie oglądania).

 

Oczywiście rozwiązania jak najbardziej budżetowe! Bez dekodera za 1000zł i playera za 2000zł ;P

 

Pozdrawiam - Paweł z Wrocławia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odtwarzanie filmów "z internetu", zarówno XviD + napisy jak i HD (mkv?)

najlepiej możliwość wrzucania (streamowanie już nie musi być ;P ) tych filmów z laptopa przez sieć lokalną na dekoder

time shift przyda się (ale nie jest konieczny - tyle lat bez tego żyłem to dam radę dalej)

 

Oczywiście rozwiązania jak najbardziej budżetowe! Bez dekodera za 1000zł i playera za 2000zł ;P

 

Nie chcę Cię martwić, ale nastaw się na wydatek około albo powyżej 1000 zł przy tych potrzebach :wink:

 

Nie widziałem nigdzie tanich dekoderów z DLNA albo zaawansowaną obsługą sieci + z YouTube itp. też są ostatnio problemy. Do TimeShifta porządnego potrzebujesz dekoder z dyskiem wewnętrznym/zewnętrznym.. Xvid też w budżetowych jest rzadko spotykany. Filmy HD tylko przy specyficznym kodowaniu MPEG-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam.Ja przymierzam się do kupna dekodera FERGUSON ARIVA 202E HD CI PVR jest to jakaś nowośc lub OPTICUM HD X403p ,które będą poprawnie współpracować ze spliterem bezprzewodowym RF LINK 100 i nie będzie stwarzał problemów są one mniej więcej w podobnej cenie,który byście wybrali lub może coś innego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...