Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Alternatywą dla Arivy może być Opticum HD X110p. Na znanym portalu aukcyjnym można go mieć za 250 zł łącznie z przesyłką i kablem HDMI oraz wgranym softem do Cyfry. Mam go od tygodnia i póki co zero problemów. Dziś włożyłem kartę Cyfry, uprawnienia złapał po 2-3 sekundach, obraz na kanałach HD bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy właśnie zamierzam kupić dekoder HD do Cyfry+. Co sądzicie o DREAMSKY NXP256HD ?? Dobry wybór ?? Może inne propozycje . Cena nie gra roli ważne żeby hulał z Clone+, a że jestem laikiem w tym temacie to i żeby ustawienie go nie było zbyt wymagające :) POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIĘKI ZA INFO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy zakupiłem dekoder Linbox 7919CR ponieważ ma wyjcie DV-OUT HDMI (upscaling do 1080i) i obraz jest naprawdę dobrej jakości. Jednak mam z nim jeden problem nie działają mi wszystkie kanały z cyfry np: superstacja, dysney xd, polsat jim jam i jeszcze parę innych może ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej bylo kupic Arive z wyjsciem HDMI tylko kupowac jakis badziew ktorego nikt nie ma i nie wiadomo czy i jak to chodzi?

to sie teraz męcz...az nie chce myslec ile bedziesz czekac na jakas aktualizacje softu jak Cyfra zacznie cos grzebac w kodowaniu..no ale twoj problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej bylo kupic Arive z wyjsciem HDMI tylko kupowac jakis badziew ktorego nikt nie ma i nie wiadomo czy i jak to chodzi?

to sie teraz męcz...az nie chce myslec ile bedziesz czekac na jakas aktualizacje softu jak Cyfra zacznie cos grzebac w kodowaniu..no ale twoj problem..

 

No bez przesady. Od kiedy Ferguson jest taka dobra marka? Ja mam na stanie Fergusona 8900 i takie rzeczy jakie ta malorzetelna firma wyprawiala to wola o pomste do nieba. Nigdy nie kupujcie urzadzen firmy Ferguson, no chyba ze chcesz po 2-3 latach zmieniac na inny dekoder. Brak wsparcia technicznego dla urzadzenia swojego czasu najbardziej popularnego tej firmy, brak wsparcia dla produktow sredniej klasy (w przypadku tej firmy to High)

Nigdy nie kupujcie tej firmy zadnego urzadzenia bo jest niewiarygodna, oszukuje klientow, ma ich po prostu w nosie.

 

Rozwiazaniem jest kupno odbiornika, gdzie po zaprzestaniu wsparcia przez producenta tegoz urzadzenia moze sie zajac tym (wsparciem) spolecznosc. Czyli odbiornik oparty na Linuksie. Wtedy jest szansa, ze taki tuner wytrzyma probe czasu znacznie wieksza niz odbiorniki firmy krzak Ferguson. Tak jak pisalem "z Fergusonow to tylko ciagniki ...".

 

Polecam: OPTICUM HD 9600 MINI, XTS703 Opticum - HD X7, LinBOX AVIRA HD 300 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żartujesz sobie oczywiscie...za ta kase nie ma lepszego tunera HD na rynku.

sam mam jedna a wsrod moich znajomych jest jeszcze 5 (slownie: pięć) Ariv i nikt nie narzeka.

obraz zyleta,wejscie HDMI,dysk zewnetrzynyu nagrywa bez problemow....coz wiecej trzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej kupić, nowego Uni-boxa 9080 czy używanego Pace PVR 500Gb?

 

Jeżeli posiadasz moduł Cam do c+ to bezwzględnie Golden Media Uni-boxa, producent firma Golden Interstar posiada wzorowe wsparcie zarówno serwisowe jak i własne forum http://www.golden-interstar.pl/forum/in ... 946b8ea868. Model ten w przeciwieństwie do GI Xpeed`ów (które użytkuję ) nie posiada oryginalnego softu do cyfry+ i wtedy pracując na alternatywnym w zapasie lepiej miec moduł cam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie Fergusona. 8900 sprzedalem po sytuacji kiedy nie bylo wsparacia technicznego przy zmianie kodowania cyfry. Mimo to kupilem Arive HD Combo. Dekoder dziala ok ale ma pare niedoróbek w sofcie. Jak zerkniesz na strone producenta i zobaczysz kiedy i jaka byla ostania aktualizacja softu to juz bedziesz wiedzial zeby tej firmy nie kupowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam modułu. Przewałkowałem wątki o ferusonach, opticumach, gm, openboxach i nie ma dekoderów z którymi nie było by żadnych problemów.

Jednym słowem za 350-450zł nie ma nic godnego uwagi a na droższy sprzęt szkoda mi kasy.

Zależy mi ładnym obrazie hd i sd po hdmi(lepszym od peace mini), dobrym epg, stabilności i szybkim przełączniu kanałów. Już sam nie wiem za czym się rozglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam modułu. Przewałkowałem wątki o ferusonach, opticumach, gm, openboxach i nie ma dekoderów z którymi nie było by żadnych problemów.

Jednym słowem za 350-450zł nie ma nic godnego uwagi a na droższy sprzęt szkoda mi kasy.

Zależy mi ładnym obrazie hd i sd po hdmi(lepszym od peace mini), dobrym epg, stabilności i szybkim przełączniu kanałów. Już sam nie wiem za czym się rozglądać...

Odnosnie tych tunerów GM uni-box jest bezoproblemowy soft do odbioru C+ w czytniku , tańszy jest model bez DVB-T Golden Media Uni-box 9060 2CR2CI PVR HD http://www.golden-interstar.pl/produkt.php?id=437

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytrtnek

a moze bys tak zaczal powaznie podchodzic do tego forum co?

pisalem o arivie i podawalem przyklady a Ty sie rzuciles jak szczerbaty na suchary ...problem tylko w tym ze Ty masz 8900...wiec pomysl troche zanim sie bierzesz za pisanie czlowieku i szanuj moj czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytrtnek

a moze bys tak zaczal powaznie podchodzic do tego forum co? ... a Ty sie rzuciles jak szczerbaty na suchary ...problem tylko w tym ze Ty masz 8900...wiec pomysl troche zanim sie bierzesz za pisanie czlowieku i szanuj moj czas

 

 

Hanys z całym szacunkiem po pierwsze poważnie to może powinieneś podchodzić do swoich wypowiedzi w stosunku do innych osób. Ja nie czuję się urażony ale kogoś mogłeś takim sformułowaniem urazić.

Po drugie to, że Ty masz Arivę wcale nie zmienia faktu, że jej producentem jest Ferguson, który się skompromitował na polu produkcji tunerów średniej klasy. Bardzo się cieszę z tego faktu, że u Ciebie wszystko działa i jest w jak najlepszym porządku. Ja musiałem wgrać "nieoryginalne i zarazem nielegalne oprogramowanie", które to zaleca producent - istna paranoja.

Poza tym skoro marnuję Twój cenny czas to po prostu nie czytaj moich postów i nie udzielaj się na forum. Prawdopodobnie po przeczytaniu tego tekstu straciłeś już kilka setek więc zastanów się czy warto odpowiadać bo Twój czas może być już liczony w tysiącach złotych :)

 

Tak na poważnie: hanys wydajesz się rozsądnym człowiekiem, ale nie staraj się wpływać na moją ocenę sytuacji bo ona jest inna ze względu na odmienne doświadczenia (nie tylko moje patrz obrazek poniżej do czego nadaje się tuner zakupiony w firmie ferguson). Zresztą proponuję odwiedzić wątek: viewtopic.php?f=16&t=4687&start=1350

 

b58e9d5981bc6f8em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...