Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić sobie tuner HD do cyfry. Aktualnie myślę o Opticum X7 combo. Czy to dobry wybór, czy polecilibyście coś innego? (zależy Mi aby bezproblemowo działał ze splitterem przewodowym na PIC-u, miał tuner DVB-T, funkcję PVR Ready oraz złącze USB z tyłu)

 

U mnie Opticum x7 działa bezproblemowo na splitterze PIC Bezerker. Ogólnie spełnia wszystkie założenia jakie przedstawiłeś powyżej i mogę go z czystym sercem polecić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytam tak was i czytam i czegos nie rozumiem. Sam jestem w trakcie poszukiwania tunka, ktory posiada czytnik karty Cyfry.Polecacie rozne dekodery, ale w opisach tych tunkow stoi, ze czytniki maja w systemie CONAX...

To jak to wlasciwie jest? Czytaja one karte Cyfry czy trzeba miec modul? Bo tego chcialbym uniknac. W chwili obecnej uzywam wlasnie modulu( Cyfra+HD) i tunka Topfield 7700 HSCI i mowiac szczerze rewelacji nie ma. Niby smiga, ale do doskonalosci daleko. Moglbym oczywiscie zakupic jakis lepszy modul, ale zanim wydam kase, to moze lepiej od razu zakupic tunek wspolpracujacy bezposrednio z karta Cyfry.A chcialbym jeszcze miec mozliwosc podlaczenia do netu.Wymienione przez was tunki spelniaja moje wymagania, tylko jeszcze ten drobiazg: CONAX. Moze mi ktos to wyjasnic?

Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jooras, wielu sprzedawców oferuje odbiorniki już z softem MCAS (uniwersalnym), więc raczej nie jest to problem.

 

Co do gwarancji, to nie demonizujmy, bo np. w wypadku Opticum, Proserwis nie robi wielkiego problemu, gdy w odbiorniku zastaną soft MCAS, ale wymiana na oryginalny w razie potrzeby, to żadna sztuka, jeśli odbiornik nie jest całkowicie upalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej uzywam wlasnie modulu( Cyfra+HD) i tunka Topfield 7700 HSCI i mowiac szczerze rewelacji nie ma. Niby smiga, ale do doskonalosci daleko. Moglbym oczywiscie zakupic jakis lepszy modul...

Według mnie masz dobry dekoder. Tu uwaga na marginesie: tuner to urządzenie do odbierania kanałów FTA, natomiast do dekodowania kanałów płatnych, zakodowanych, czyli np. Cyfra+, służy dekoder. Tunek to chyba taka ryba w puszce..

 

Wracając do twojego dekodera. Będzie ci trudno kupić coś lepszego w rozsądnej cenie. Twój problem polega na tym, że nie jesteś przekonany co do jakości obrazu, którą oferuje ci twoje urządzenie. To niekoniecznie musi być wina dekodera, że jakość obrazu i dźwięku nie jest dobra. Na tym forum można sporo poczytać o jakości, lub jej braku, na platformach i polskich kanałach. Wątek jest w dziale problemy i jest zatytułowany... zanim zaczną się problemy. Jeśli nie masz ochoty brnąć przez kilka stron, krótkie streszczenia:

 

Według mnie, nikt nie twierdził dotąd inaczej, w Cyfrze są tylko dwa kanały SD nadawane z dobrą jakością. Są to TVN i Polsat. Dlatego przy ocenianiu jakości kanałów SD powinno się oglądać albo jeden, albo drugi. Poza tym do oceny jakości obrazu można wziąć niemieckie kanały z Astry. Najlepiej, gdy jest to jakieś wydarzenie na żywo, wtedy jest szansa na wyższy bitrate niż normalnie, a w konsekwencji jakość. Jakość kanałów HD z oferty Cyfry też poza nielicznymi wyjątkami nie jest oszałamiająca. HBO i Canal+ to na pewno nie są dobrze nadawane.

 

Dlatego warto by było, gdybyś dokładnie przeanalizował co jest przyczyną niezadowalającej cię jakości. Ale najpewniej sam dekoder ponosi najmniejszą winę, jeśli chodzi o jakość. Ewentualnie można się przyjrzeć telewizorowi. Nie piszesz jaki to odbiornik. Reguła jest jednak taka, że te nieco starsze lepiej odbierają, jeśli się użyje Component zamiast HDMI. Warto spróbować, które wejście jest lepsze. Poza tym samo ustawienie parametrów obrazu w telewizorze to sztuka. Płyta z obrazami testowymi - wiadomo, musi być.

 

Na koniec napiszę jeszcze raz. Naprawdę trudno będzie kupić lepszy dekoder za jakąś rozsądną cenę. Natomiast na 100% pewne jest to, że moduł w żaden sposób nie wpływa na jakość. Jedyna różnica to niezawodność i szybkość działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to wszystko racja co piszesz czesiu. miszczu ,ale nie twierdzilem, ze mam kiepski dekoder.Wrecz przeciwnie - uwazam , ze Topfield to jeden z lepszych tunkow(ryba w puszce to Tunczyk :-)).Telewizor tez mam niezly w/g mnie oczywiscie-2-letni Toshiba 43 cale 100hz. Moim zdaniem to modul cyfry jest niezbyt dobry.Np. przycina czasem i szatkuje.Poza tym cyfra nie zapewnia juz aktualizacji oprogramowania do tych modulow. Doszedlem do wniosku, ze w cenie innego modulu(np.Aston2, Diablo czy innego) moge dostac calkiem niezly dekoder.Poki co jestem na etapie poszukiwan i testow. Wyczytalem gdzies na ktoryms z forow, ze czytnik wbudowany bezposrednio w dekoderze radzi sobie zdecydowanie lepiej od modulu.Chcialbym sie przekonac. Z Astry mam obraz ostry jak brzytwa i to wlasnie dlatego zaczalem "kombinowac".

Teraz jak to przeczytalem, to zaczynam miec watpliwosci....

Dzieki, troche mi otworzyles oczy....Jak to mowia starozytnis rosjanie: "Lepsze jest wrogiem dobrego".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesiu.miszczu, włączmy jakąś logikę do naszych rozmów i ustalmy na wstępie, że urządzenie do odbioru sygnału audio-wideo via satelita,naziemnego, czy kablowego, to odbiornik, który to może służyć do odbioru kanałów FTA, albo kanałów FTA i kodowanych i wtedy można go nazwać dekoderem w sensie deszyfracji zakodowanego sygnału.

Oczywiście zarówno odbiornik do odbioru FTA, jak i kodowanych, to również dekoder, bo używa kodeków do poprawnego odtworzenia przekodowanego materiału audio-wideo.

Natomiast tuner, to urządzenie do obsługi konkretnego standardu przesyłu i rozróżniamy cztery takie podzespoły o nazwach DVB-S, DVB-S2, DVB-C i DVB-T i stanowi nierozłączną część odbiornika, który jak już ustaliliśmy jest również dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. może być dekoder, tuner albo odbiornik ;-)

 

Wracając do Topfielda - skoro zgadzamy się, że jest to dobry dekoder, to pozwólcie na jeszcze kilka zdań. Z całą pewnością za cenę modułu czyli jakieś trzysta złotych nie ma nic godnego uwagi do kupienia. Nawet używanego. Dlatego, skoro to moduł Cyfry zaczyna szwankować, to jego właśnie trzeba się pozbyć i wszystko będzie jak należy. Telewizor ok, dekoder ok, moduł też może być ok.. Nie chcę tu uprawiać kryptoreklamy, ale sam mam Astona i przez cztery miesiące nie stwierdziłem żadnego, nawet najmniejszego "zająknięcia". Dodam jeszcze, że mój poprzedni dekoder, który miał właśnie czytnik uniwersalny, w takim przedziale czasu potrzebował tak ze trzech reaktywacji karty. To po wymianie kart na te nowe, starsza działała bez zarzutu. No i jeszcze coś na koniec. Mam jeszcze jeden dekoder, oprócz tego, którego używam, taki z uniwersalnym czytnikiem, który stoi w kartonie i czeka, aż go sprzedam. Jakość obrazu mnie nie przekonała wcale. A cena była znacznie wyższa niż za moduł. Jednym słowem wystarczy kupić porządny moduł i będzie ok. Chyba, że masz życzenie wydać 2k na dekoder. Wtedy będzie lepszy. Tylko czy zaryzykujesz wymianę oprogramowania na alternatywne w urządzeniu za taką kasę? Ja bym nie próbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesiu.miszczu, nadal nie rozumiesz.

 

Tuner, to podzespół odbiornika, satelitarnego, naziemnego, albo kablowego, więc nie znaczy tyle samo co dekoder.

 

Zgrabniej jest więc wyrażać się precyzyjnie, czyli rozróżniać odbiorniki na właśnie satelitarne, naziemne, albo kablowe i tak też je dwu wyrazowo nazywać, wówczas mamy absolutną jasność.

 

Kwestia, czy są to odbiorniki do odbioru kanałów FTA, czy kodowanych jest dla nazewnictwa zupełnie bez znaczenia, ponieważ odbiornik FTA jest takim samym odbiornikiem, jak ten, który umożliwia korzystanie z kanałów kodowanych, tyle, że ten drugi, zawiera albo czytniki na karty, albo sloty CI na modułu CAM i odpowiednio inne oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesiu.miszczu, nadal nie rozumiesz.

 

Tuner, to podzespół odbiornika, satelitarnego, naziemnego, albo kablowego, więc nie znaczy tyle samo co dekoder.

Ale mi to akurat jest zupełnie obojętne jak to ustrojstwo się nazywa. Poprawnie coś nazwać to spora umiejętność, ale ja akurat do nomenklatury technicznej nie przywiązuję aż tak wielkiego znaczenia. Zresztą na technice się za bardzo nie znam. Dlatego tak trudno mi było pisać te swoje posty w wątku jak by nie było dość technicznym. Szkoda, że wtedy nikt się nie ujawnił, żeby sprostować..

 

Dla mnie najważniejszą sprawą jest jednak jak najlepszy odbiór. I właśnie dlatego pozwoliłem się produkować w tym wątku. W końcu dekoderów cyfry miałem już 4. Takich nie do Cyfry jeszcze kilka. I dlatego uważam, że mam prawo zabrać głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić sobie tuner HD do cyfry. Aktualnie myślę o Opticum X7 combo. Czy to dobry wybór, czy polecilibyście coś innego? (zależy Mi aby bezproblemowo działał ze splitterem przewodowym na PIC-u, miał tuner DVB-T, funkcję PVR Ready oraz złącze USB z tyłu)

 

U mnie Opticum x7 działa bezproblemowo na splitterze PIC Bezerker. Ogólnie spełnia wszystkie założenia jakie przedstawiłeś powyżej i mogę go z czystym sercem polecić. :D

 

Wyczytałem gdzieś że głowica DVB-T tego tunera nie obsługuje dzwięku w formacie E-AC3. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...