Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym nadal namawiał Ciebie abyś zakupił sobie na portalu aukcyjnym Philipsa 6201. W sumie mam tego tunka i Fergusona. Philips sprawia najmniej problemów. Jak chcesz się denerwować restartować co róż dekoder to polecam Tobie produkty Fergusona. Jeśli na chwilę obecną działa on poprawnie (Ferguson) to mogę się założyć, że po niedługim czasie okażą się problemy z oprogramowaniem.

Ta firma z pewnością nie ma certyfikatu "Rzetelna Firma" bo wielu ludzi się już przejechało na ich tunerach. Tak więc wybieraj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiedziałem, że można negocjować dzierżawę za 0 zł. Będę musiał tego spróbować :) A czy CANAL+ OPTIMUM + HBO HD + HD OPTIMUM (razem 115 zł) to wystarczająco duży pakiet do negocjacji?

 

@cytrynek ten philips to wydatek 400 zł spłaca się ponad 3 lata w stosunku do wzięcia PVR do cyfry.

 

Pytanie jeszcze czy PACE PVR HD i Philips PVR HD działają ze splitterami, a konkretniej z Clone+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kolejne "samorestarty" Pace PVR na kanałach TVN-u doprowadzają mnie do szewskiej pasji, a na ofercie VOD, C+NŻ i HBO OD mi nie zależy to zdecydowałem się na zakup własnego tunera, ale od ostatniego czasu kiedy pytałem co polecacie zmieniły się moje wymagania (wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia). Mam też kogoś kto zna się na Linuxie i jest w stanie mnie nauczyć obsługi więc nie będzie z tym problemu.

 

Mianowicie szukam tunera który:

 

- będzie miał dwie głowice (chcę mieć możliwość nagrywania i oglądania jednocześnie dwóch lub więcej kanałów)

 

- będzie miał wbudowany dysk minimum 160gb lub możliwość podpięcia zewnętrznego.

 

- chciałbym aby miał Timeshift (najlepiej permanentny)

 

- czytnik, żeby czytał karty Cyfry+ (może być to po wgraniu softu alternatywnego i nie chciałbym używać do C+ modułu CI)

 

- dobra współpraca z modułami TnK i CP.

 

- soft stabilny, przełączanie kanałów w miarę szybkie, dobrze działające EPG, brak zacięć i zawieszeń (lub minimalna ilość).

 

- cena? max do 1.500-1.600zł

 

Nie wiem czy moje wymagania są do spełnienia ale bardzo bym prosił o pomoc w tym temacie.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kolejne "samorestarty" Pace PVR na kanałach TVN-u doprowadzają mnie do szewskiej pasji, a na ofercie VOD, C+NŻ i HBO OD mi nie zależy to zdecydowałem się na zakup własnego tunera, ale od ostatniego czasu kiedy pytałem co polecacie zmieniły się moje wymagania (wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia). Mam też kogoś kto zna się na Linuxie i jest w stanie mnie nauczyć obsługi więc nie będzie z tym problemu.

 

Mianowicie szukam tunera który:

 

- będzie miał dwie głowice (chcę mieć możliwość nagrywania i oglądania jednocześnie dwóch lub więcej kanałów)

 

- będzie miał wbudowany dysk minimum 160gb lub możliwość podpięcia zewnętrznego.

 

- chciałbym aby miał Timeshift (najlepiej permanentny)

 

- czytnik, żeby czytał karty Cyfry+ (może być to po wgraniu softu alternatywnego i nie chciałbym używać do C+ modułu CI)

 

- dobra współpraca z modułami TnK i CP.

 

- soft stabilny, przełączanie kanałów w miarę szybkie, dobrze działające EPG, brak zacięć i zawieszeń (lub minimalna ilość).

 

- cena? max do 1.500-1.600zł

 

Nie wiem czy moje wymagania są do spełnienia ale bardzo bym prosił o pomoc w tym temacie.

 

 

Pozdrawiam

Zerknij na znany serwis aukcyjny. W tej kasie, można wyrwać już coś naprawdę fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym miał kaskę to kupiłbym całkiem niedrogo VU+ Duo TWIN wraz z dyskiem do niego. W sumie w 1600zł powinieneś się zamknąć.

 

Ciekawy też wydaje się niemiecki tunek: Clarke-Tech ET9000.

Ewentualnie: Qbox HD

 

Niestety nie wiem za bardzo czy będą one współpracowały z Cyfrą. VU+ z pewnością. Jeśli chodzi tutaj o system operacyjny to jest to Enigma. Więc jeśli pozostałe 2 także go posiadają to zdaje się, że będą pracowały z kartą Cyfry.

 

Zaletą VU+ Duo jest to, że można wgrać przy pomocy multiboot także oprogramowanie Dreamboksa. Tak więc widzisz nie tylko Ferguson ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o tych dwóch tunkach o których piszesz. Tyle, że nie wiem który byłby z Nich lepszy? I który spisałby się dobrze przy moich wymaganiach? No i jak się mają te dwa tunki w porównaniu do Octagon 1028P Noblence? Jest ktoś w stanie odpowiedzieć? A może jeszcze jakiś tuner w tej cenie jest do kupienia a będzie odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Interesuje mnie dekoder HD do 400 zł, który bezproblemowo będzie działał z kartą cyfry i będzie miał ew. dodatkowe wejście na moduł innej telewizji. Nie musi mieć możliwości nagrywania, gdyż nie będę z tego korzystał. W skrócie: chcę "zwykły i prosty" dekoder HD do cyfry, bez zbędnych bajerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam arive 200HD wlasnie cyfra w nim działa.ja jestem zadowolony...

Przed chwilą czytałem o nim i jest oceniany średnio. Pewnie ci głównie piszą, którym się psuje. Mam jeszcze czas do końca lipca, albo sagemcom cyfry albo swój. Sam tak szczerze już nie wiem, co robić. Ich dekodery może nie są rewelacyjne, ale chociaż od ręki wymieniają. Ja nie mam szczególnie wysokich wymagań jeśli chodzi o dekoder. Głównie chodzi mi o bezproblemowe działanie z kartą cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wiele o fergusonach(ARIVA ), opticumach(serii X i nie tylko), philipsie PVR 7201 i pace HD PVR 500 :D i wychodzi na to, że żaden nie nadaje się do oglądania cyfry :o . Na każdym coś się psuje, restartuje, zawiesza,zamula,przycina,zacina,nie działa ... dużo by tu wymieniać. Więc jaki kupić tuner HD do Cyfry+ ? W końcu nie wiadomo ! :(

 

P.S A dekodery na lunuksie dla mnie za drogie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No właśnie miałem Ci zaproponować DM, jako lekarstwo na Twoje rozterki, ale po przeczytaniu postscriptum, wychodzi na to, że pozostaniesz ze swoimi dylematami na wieczność.

 

Tak więc albo tanio i kiepsko, albo drogo i dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...