Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jaki byście polecili dekoder do cyfry +.

 

Moje wymagania to obsługa SD i HD.

Nie zamierzam nic nagrywać, chodzi mi głównie o stabilność i o szybkośc działania.

 

Zakupiłem tą kartę kliencką http:// :censored:

I oczywiscie rozsadna cena.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FazaFm@ - tak mam spliter na 6 wejść,

mam także dwa dekodery od cyfry+.

A teraz zamierzam dołączyć 3 dekoder, zamierzam kupić KONWERTER Quad GOLDEN INTERSTAR GI-204S.

 

I ten 3 dekoder będzie pod telewizor LG 42LD550, i dlatego szukam jakiegoś dobrego dekodera z obsługą HD, nie koniecznie musi to być ten od cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Buczi ok teraz rozumiem. Jesli tylko do cyfry to moze jakis opticum. Jesli takze do polsatu z modulem i tnk z modulem to mi poprawnie dziala Ariva HD Combo. Rewelacji nie ma ale dziala. Najtaniej pewnie bedzie ariva 100. Chyba ze chcesz cos drozszego to nie pomoge. Ja sam mam w drugim pokoju arive 200 . Ze spliterem dziala ok. Jest ze 100zl drozsza od arivy 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kolejna prosba o pomoc w wyborze. Ktory z tych dwoch dekoderow dla rodzicow bedzie lepszy? Philips 6201 (jesli go jeszcze uda sie dostac) czy Sagecom 87? Slyszalem ze te Sagecomy po ostatniej aktualizacji softu bardzo dobrze sie sprawuja a z kolei Philipsy juz od dluzszego czasu sa polecane. Jednak moze Sagecomy sa juz rownie godne polecenia?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem w tej sprawie do działu technicznego firmy Elmak. Ich pilot uniwersalny OSKAR PRO zawiera mnóstwo kodów i w dodatku można go programować z pilota oryginalnego (cena ~70PLN w ich sklepie internetowym). Niestety na razie w bazie kodów nie mają pilota do Sagemcoma, ponieważ nie mają sztuki do zaprogramowania :). Tu prośba do posiadaczy tego dekodera z terenu Rzeszowa: może ktoś z Was mógłby podjechać do Elmaku z pilotem na pół godzinki? Ja, niestety, mieszkam w Tarnowie więc nie mam takiej możliwości. Technik od nich mówił mi, że tyle czasu im wystarczy na dokładny odczyt kodów z pilota. Po takim odczycie będą mogli dodać na stałe pilot od Sagemcoma do bazy danych Oskara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jedynie jakiś używany, bo nowy porównywalny kosztuje prawie 2000 zł. Ewentualnie Opticum HD XTS 703 od 455 zł (lub bez DVB-T OPTICUM HD X402p od 345 zł {403p od 360 zł}) + dysk zewnętrzny 500 GB 200-parę zł. Różnica to brak drugiej głowicy, czyli nie będziesz mógł jednocześnie nagrywać jednego programu a oglądać innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem się o tuner HD na własność . Nowi mają możliwoć zakupu za 99zł a moja żona jest abonentką od 6-ciu lat i miała być specjalna oferta . Dostaliśmy taką : Szanowna Panii,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że ma Pani możliwość

możliwość wynajęcia bądź nabycia dekodera HD. Terminale dostępne w

naszej ofercie to:

 

- dekoder SAGEMCOM HD (198 zł/ na własność)

- dekoder PHILIPS HD (najem 15 zł/ miesięcznie, bądź 249 zł/ na

własność),

- dekoder PACE HD PVR z możliwością nagrywania (najem 20 zł/

miesięcznie).

 

Zachęcam do zapoznania się ze specyfikacją dekodera HD PVR:

 

http://www.cyfraplus.pl/cyfra_pvr.html

 

Abonent może jeden dekoder HD wziąć pod wynajem, a drugi zakupić.

Wynajem oraz kupno dekodera jest możliwe w punktach dystrybucyjnych

CYFRY+. Lista punktów CYFRY+ dostępna jest na stronie:

 

http://www.cyfraplus.pl/_pro_znajdz-pun ... y-pro.html

 

Uprzejmie wyjaśniam, iż warunkiem skorzystania z dekodera na wynajem lub

jego nabycia są uregulowane płatności.

 

W razie pojawiania się dalszych pytań, chętnie udzielę wyjaśnień.

 

Z poważaniem,

 

Olga Cz

Dział Relacji z Abonentami

 

To przecież drogo ! Co wy dostaliście po 6-cio letnim stażu abonenckim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy zastępując Pace PVR 500 Gb dekoderem OPTICUM HD 9600, zauważę wyraźną poprawę jakości obrazu? (przy 46" tv Samsunga C650). Jak spisują się te dekodery w codziennym użytkowaniu? Czy nagrywanie na zewnętrzny HDD odbywa się bez problemów. Przeglądałem na tym forum watek dotyczący tego sprzętu, ale zależałoby mi na opiniach użytkowników używających go do Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam opticum 9600 i dysk zewnętrzny 500 GB współpracują idealnie , EPG jest na pięć dni do przodu na Canal+. Trochę wolno przełączają się kanały,lista jak w orginalnych dekoderach cyfry ale możesz sam stworzyć własną.Obraz jest bardzo dobry mam Sony KDL55 EX710 edge led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam opticum 9600 i dysk zewnętrzny 500 GB współpracują idealnie , EPG jest na pięć dni do przodu na Canal+. Trochę wolno przełączają się kanały,lista jak w orginalnych dekoderach cyfry ale możesz sam stworzyć własną.Obraz jest bardzo dobry mam Sony KDL55 EX710 edge led.

 

Lista C+ sama się aktualizuje czy trzeba wgrywać nową listę z nowo dodanymi kanałami przez kompa? Bo słyszałem, że aktualizuje się ale bez kanałów HD, ponoć kanały HD trzeba samodzielnie dogrywać, to prawda?

Kupiłeś z już wgraną listą Cyfry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam opticum 9600 i dysk zewnętrzny 500 GB współpracują idealnie , EPG jest na pięć dni do przodu na Canal+. Trochę wolno przełączają się kanały,lista jak w orginalnych dekoderach cyfry ale możesz sam stworzyć własną.Obraz jest bardzo dobry mam Sony KDL55 EX710 edge led.

A to wolne przełączanie kanałów na tle dekoderów Cyfry jak wygląda? Podobnie, szybciej, wolniej? Występuje cos takiego jak w Pace, że między kanałami SD I HD, oraz na odwrót, przełączanie trwa dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...