Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Chciałbym mieć w końcu swój dekoder z nagrywaniem do cyfry+ i nie płacić za wynajem sprzętu od C+.

 

Zależy mi by móc w jakiś dowolny sposób przegrywać nagrania z dekodera na dysk komputera albo playstation3. Nagrywarka jest mi potrzebna, by nagrywać mecze tenisowe i piłkarskie i przechowywać je na komputerze lub PS3. Dekoder nie musi nagrywać tego czego nie oglądam, tylko to co oglądam. Przydałaby mi się funkcja timeshifting'u by w szczególnie podczas meczów tenisowych móc nagrywać od określonego momentu. Dysk nie musi być duży, bo i tak od razu będę przegrywać na komputer lub PS3. Dekoder w jakości HD. To moje wszystkie wymagania.

 

Co mi możecie polecić? I w jakiej cenie?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam 2 tunerów.

Spec. pierwszego: wyjście i obsługa fullHD, wsparcie techniczne dłuższe niż w Fergusonie ('szczęśliwy' posiadacz dwóch F. 9800 HD znowu :D wykpienie mimo ważnej gwar.), działanie cyfry bez modułu (sama karta), działanie karty i modułu Cyfrowego Polsatu.

Spec. drugiego: to samo co pierwszy tyle że dodatkowo PVR na dysk przez eSATA/USB, zapis w formacie SD/HD łatwo odtwarzalnym i powszechnym, oraz nie potrzebna w tym możliwość działania Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP

 

Szukam 2 tunerów.

Spec. pierwszego: wyjście i obsługa fullHD, wsparcie techniczne dłuższe niż w Fergusonie ('szczęśliwy' posiadacz dwóch F. 9800 HD znowu :D wykpienie mimo ważnej gwar.), działanie cyfry bez modułu (sama karta), działanie karty i modułu Cyfrowego Polsatu.

Spec. drugiego: to samo co pierwszy tyle że dodatkowo PVR na dysk przez eSATA/USB, zapis w formacie SD/HD łatwo odtwarzalnym i powszechnym, oraz nie potrzebna w tym możliwość działania Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie jaki dekoder HD bez PVR polecacie do splittera Clone+? (z dekoderów dostępnych w ofercie Cyfry) Do jutra muszę wybrać jakiś dekoder, a nie chcę, żeby wymiana dekodera wiązała się ze zmianą splittera.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie jaki dekoder HD bez PVR polecacie do splittera Clone+? (z dekoderów dostępnych w ofercie Cyfry) Do jutra muszę wybrać jakiś dekoder, a nie chcę, żeby wymiana dekodera wiązała się ze zmianą splittera.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Kiedyś dostępny był PHILIPS HD 6201. Ale nie ma go już w Cyfrze więc pozostaje znany portal aukcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do micz84 polecam tobie Ferguson Ariva 120 Combo dostaniesz go na portalu aukcyjnym , będzie tobie chodziła Cyfra+ na splitterku Clone+ , natomiast nie opłaca sie brać dekodera od cyfry , bo ten nowy ich dekoder SAGEMCOM DSI87 HD nie współpracuje ze splitterami. Kup tego co ci poleciłem i będzie wszystko hulało z tym splitterkiem , a jakbyś chciał żeby dekoder miał wejście na dodatkowy moduł HD do Polsatu Cyfrowego lub do telewizji na kartę TNK HD to wybierz Ferguson Ariva 200 Combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, dziś rozmawiałem z konsultantem i proponował mi w sumie 3 (wszystkie HD bez PVR) ale nie pamiętam dokładnie jakie, na pewno wymienił tego Sagem, ale wpomiał też o jakimś PACE, ale w ofercie go nie widzę, tylko PACE z PVR z dzierżawą. No nic ma dzwonić jeszcze jutro to jeszcze pomyślę.

 

Pamiętam też, że podał trzy ceny 29, 49 i 129 zł.

 

Chyba, że te 2 co wymieniał to były SD, ale dziwne gdyby proponował dekodery SD do oferty HD.

 

Takie pytanie, na infografice na pewnej aukcji przy tym Ferguson Ariva 120 Comb jest USB PVR to prawda czy tylko jakiś chwyt marketingowy?

 

Zastanawia mnie też czy w sumie nie wziąć po prostu PVR płacąc 10 zł na miesiąc. Bo teraz przechodzę na ich nową ofertę z umową na 18 miesięcy, więc akurat w świąteczną promocję, co pozwoli skorzystać z jakiś ofert specjalnych, może do tego czasu pojawią się jakieś inne dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do micz84 Ferguson Ariva 120 Combo ma USB pod klapką do którego dołączasz dysk przenośny i możesz nagrać co chcesz , dekoder kosztuje 250zł i masz go na własność wystarczy wejść na portal aukcyjny albo udać sie do sklepu ze sprzętem satelitarnym , niedawno ojcu kupiłem ten dekoderek i jest bardzo zadowolony , chodzi na splitterku polecam go jak chcesz do HD będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w zasadzie mam tylko dwa wyjscia:

-Ferguson Ariva 120 Combo za 250 zł

-PACE PVR lub Philips PVR za 10 zł miesięcznie

 

Umowa będzie na 18 miesięcy, więc skończy się idealnie na święta, jeśli wtedy pojawiłyby się jakieś nowe dekodery to opłacałoby się wziąć któryś PVR z cyfry, ale jeśli nic ciekawego nie będzie to 180 zł w plecy :/. Ma ktoś jeszcze jakąś ciekawą alternatywę?

 

Co do aktualizacji to nie taka tragedia, o ile nie zostawią jakiś krytycznych błędów. Mój obecny dekoder ma siedem lat i aktualizację przeprowadzałem chyba raz, może dwa.

 

Jestem umówiony z konsultantem na jutro na rozmowę w celu sfinalizowania zmiany pakietu, ale chyba decyzję przełożę do poniedziałku.

 

A właśnie takie pytanie, jeśli ten Ferguson ma PVR to daje to możliwość korzystania z tego nowego darmowego VOD Canal+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ŻADEN odbiornik alternatywny nie obsłuży usługi VoD, więc jeśli Ci zależy by z niej korzystać, musisz wydzierżawić odbiornik sat od operatora.

 

Można przy dużych pakietach wynegocjować dzierżawę za 0 PLN, więc chyba lepiej dysponować sprzętem operatora i w razie kłopotów móc wymienić go na egzemplarz wolny od wad, niż kupować sprzęt niezależny.

 

Jeśli jednak masz ambicję penetrować świat satelitarnej telewizji, to będziesz musiał i tak kupić własny, niezależny odbiornik sat, bo innej drogi nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...