Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

289 zł za Arivę 202E to znakomita cena. :) Ja swoją dałem dokładnie 329 zł. No, ale nie kupiłem jej przez Internet, tylko w specjalistycznym sklepie TV-SAT w Opolu, niedaleko którego mieszkam.

I tak jak też pisze kolega powyżej, żądaj również rachunku, tzn. paragonu lub faktury VAT. Jeśli będziesz miał paragon i będzie on wydrukowany na papierze termicznym to sobie go jak najszybciej skseruj, bo z czasem wyblaknie. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po zakupie tej Arivy 202E sprawdź potem w jej menu, jaka jest w niej wersja oprogramowania. Jeśli będzie starsza, niż ta, która jest obecnie dostępna na stronie Fergusona jako najnowsza to wówczas zaktualizuj soft. Instrukcję, jak to zrobić, znajdziesz w pliku .zip ze softem na stronie Fergusona.

Tunerowi Ferguson Ariva 202E jest też poświęcony oddzielny wątek na tym forum, mianowicie tutaj: viewtopic.php?f=126&t=22373 . Przejrzyj go sobie i ewentualnie tam już kontynuuj dyskusję odnośnie tego tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obecnie przewodowy spliter z dwoma kartami turbo dzielący uprawnienia na dwa tunery: Pace PVR HD i Fergusona FK 6900. O ile na Pace wszystko działa idealnie to ferguson w momencie gdy włączone są oba tunery strasznie czesto gubi uprawnienia (w momencie nagrywania na Pace to juz w ogole nie da sie nic ogladac na Fergusonie). Jaki tuner HD do 300, max 400zł polecacie (nagrywanie nie jest mi potrzebne) aby to wszystko działało stabilnie ze spliterem?

Początkowo planowałem zamaist splittera dokupic zestaw multiroom, ale jednak w przeliczeniu wychodzi to wszystko za drogo stad wole wymienic dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że ten, który mam obecnie - FK 6900 też jest teoretycznie obslugiwany przez spliter, a mimo to bardzo czesto sie wiesza i gubi uprawnienia (gdy karta Cyfry+ jest wlozona bezposrednio do niego to nie ma takich problemow). Dlatego też chciałbym kupić jakis sprawdzony tuner, który faktcznie bedzie dzialal bez zawieszen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumiem ludzie kupują za wszelką cenę jakieś tanie nieznane splitterki do dekoderów, a po podłączeniu w domu okazuje sie ze nie współpracuje z tym dekoderem i z wieloma innymi, a później szukają wszędzie dekodera który współpracuje. Ludzie nie kupujcie takich splitterów w których producent nie podaje listy dekoderów z którymi to owy splitter współpracuje albo mówi na slowo ze współpracuje a w domu okazuje sie coś innego. Przed kupnem troszkę poczytajcie posprawdzajcie czy faktycznie pchać sie w takie splittery, czy nie lepiej dołożyć troszkę więcej i kupić splitter od producenta który podaje na swojej stronie marki i typy dekoderów współpracujących a także udostępnia pełne wsparcie techniczne wraz z aktualnym softem na swojej stronie, wiadomo takie splittery są droższe ale za to ile mniej później nerwów w domu i kłótni z nieuczciwym producentem. Ja osobiście polecam splittery divISO na znanym portalu aukcyjnym, a także ze swoja stroną w necie na ktorej zawarte wszystkie szczegóły techniczne to nie jest reklama to po prostu bardzo dobry splitter ze wsparciem i bez żadnych problemów później w domu nie znam nikogo kto ma ten splitter i narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piatku mam Arive120 Combo z karta Cyfry smiga ale mam pytanie co do tv naziemnej wlozylem siatkowke na ktorej odbieralem analoga,poziom sygnalu zero no i oczywiscie zero kanalow,i tu pytanie czy trzeba cos wpisac/zmienic w menu czy samo ma znalezc, przekaznik mam w Szczawnicy-Prechybie. Kumpel ma nawet bez zasilacza siatke i mu odbiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...