Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jest jeszcze jedna kwestia, o której zapominamy. Otóż wiadome jest, że kanał ma już koncesję holenderską, ale żeby po 25 lutego kanał mógł być obecny w sieciach kablowych to przewodniczący KRRiT musi wpisać nadawanie kanału na tej koncesji do rejestru kanałów satelitarno-kablowych. Z kolei, żeby Kołodziejski go wpisał do rejestru, nadawca musi zwrócić się z oficjalnym pismem i musi to być przedstawione na posiedzeniu KRRiT (jak z wpisaniem nadawania TVN24, które było dyskutowane, o czym było w artykułach). Nadawca póki co nie zwrócił się z oficjalnym pismem o wpisanie do rejestru, bo nadal walczy o koncesję polską na nadawanie naziemne. Decyzji w sprawie koncesji naziemnej nie ma i może jej nie być aż do wygaśnięcia koncesji obowiązującej. I w tym momencie mamy sytuację, że nie tylko naziemnie jest wyłączany sygnał TVN7, ale także w kablówkach i na platformach, bo bez rejestracji kanału jako satelitarno-kablowy żadna kablówka i platforma nie ma prawa go włączyć do odbioru dla abonentów. A decyzję o wpisaniu do rejestru KRRiT może podjąć od razu, a może zwlec w nieskończoność... I sądzę, że najpierw jeszcze unieważnią pozostałe koncesje naziemne, a potem dopiero zajmą się ewentualną rejestracją kanałów jako satelitarno-kablowych, co zapewne będzie odpowiednio uwarunkowane.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, jak nie będzie. Oczywiście nie musi, ale to zależy od tego, kiedy kanał na koncesji satelitarno-kablowej zostanie wpisany do rejestru. Była o tym rejestrze mowa przy okazji koncesji dla TVN24. Była też wypowiedź Kaweckiego, że chciałby wprowadzić obowiązkowe koncesje polskie także dla kanałów satelitarno-kablowych.

 

@STARS.TV W tej chwili wszystkie opcje są możliwe. Piszesz, że popłynęłam, ale czy jeszcze pół roku temu byłaby możliwa taka sytuacja, jaką mamy w tej chwili? Pół roku temu, czy nawet trochę wcześniej też była mowa, że niektórzy popłynęli w swoich rozważaniach. A jednak część z tych rozważań się sprawdziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było z TVN24.

 

Cytat

Do emisji kablowo-satelitarnej na terenie Polski nie jest wymagana polska koncesja, a licencja z dowolnego kraju Unii Europejskiej. Operatorzy rozpowszechniający kanał muszą go jednak zgłosić do rejestru prowadzonego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

 

We wtorek poinformowano, że przewodniczący KRRiT wysłał do operatorów telewizyjnych zgodę na wpis do rejestru kanału TVN 24 na koncesji Discovery Communications Benelux B.V. "Decyzja zapewnia ciągłość nadawania programu TVN 24 również po 26 września 2021 r., niezależnie od wyników toczących się obecnie postępowań" - podała KRRiT w komunikacie.

 

Za wpis do rejestru każdy operator musi uiścić opłatę 113 zł. Dopiero wtedy rejestracja zacznie obowiązywać.

https://www.press.pl/tresc/67047,polskie-kablowki-i-platformy-moga-udostepniac-tvn-24-na-holenderskiej-koncesji

Czyli teoretycznie taki wpis do rejestru dla TVN7 na holenderskiej koncesji już powinien być.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jantar popłynąłeś w sensie formalnym :) bo to działa inaczej. Nadawca przedstawia koncesję operatorowi a ten zgłasza, że retransmituje taki a taki kanał nadający na podstawie koncesji xyz. To automat, tu nie trzeba czekać na akceptację dlatego z kabla i sat kanał nie zniknie nawet na sekundę. Ostatecznie nadal twierdzę, że z naziemnej też nie zniknie :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swordfish RTR Planeta ma licencje w Szwecji na nadawanie w Europie.

Z kolei RT Deutch ma licencje (koncesje) w Serbii.

Strzelam że BBC World News ma koncesje w Luksemburgu tak jak kanał BBC One na rynek europejski dla krajów takich jak Szwajcaria czy Holandia.

Jeśli źle piszę to mnie poprawicie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FilmBoxy mają koncesje hiszpańskie, kanały Polcastu - koncesje włoskie, Cinemaxy są bodajże na koncesjach czeskich.

@STARS.TV To jak zauważył jeden z przedmówców, wpis teoretycznie powinien już być. Zobaczymy więc, jak to się potoczy dalej. Nadal jednak nie wykluczam, że koncesji naziemnej dla TVN7 nie będzie i będą też anulowane pozostałe naziemne. To nie tylko kwestia "urządzania cyrku" dla twardego elektoratu, że "chcemy zrobić porządek, ale nam nie pozwalają". O ile z kanałem satelitarno-kablowym był to faktycznie cyrk, o tyle teraz stawka jest znacznie wyższa, bo idzie o wykluczenie nadawcy z rynku naziemnego. Nadawcy, którego partia rządząca postrzega jako wroga, co wielokrotnie padało z ust polityków rządzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, swordfish napisał:

... a krowy przestaną dawać mleko.

 

Ponoć telewizja naziemna ma coraz mniejsze znaczenie. Młodzi wyborcy głównie są odbiorcami Tik-toka i YouTube'a niż DVB-T/DVB-T2. Głównie głosy młodego pokolenia wpływają na wynik wyborów - zwłaszcza nowy narybek, który głosuje po raz pierwszy. W 2023 głosować będą po raz pierwszy roczniki 2004-05. Dla nich YouTube i oglądanie losowo wybranego śmiesznego filmiku typu wyczyny Ekipy są chlebem powszednim. 

Wierzenie, że oni oglądają i pasjonują się "Ukrytą prawdą" czy "Sędzią Anną Marią Wesołowską" jest błędem. Co innego jakbyśmy mieli do czynienia z naziemnym przekazem TVN24. A tego sam TVN nam nie zapewnia, traktując swój kanał informacyjny jako premium. Widać, że nie musi dawać TVN24 bezpłatnie, bo i tak większość zainteresowana wyborami ogląda w kablówce.

Nie, na pewno dostęp do "Hotel Parasite" nie wpłynie znacząco na wynik wyborów.

 

Wyborcy młodzi to kropla w oceanie, promil całości, który jest tak samo istotny jak zeszłoroczny śnieg. Przecież to o czym mówię wydarzyło się już w Rosji, czy na Węgrzech. Tam masz albo media rządowe, albo media rządowe, albo media których właścicielem jest biznesmen sprzyjający władzy. U nas walka z telewizją niepasującą władzy jest nieco inna, bo trafiło akurat na duży, zachodni koncern którego nie da się ot tak wywłaszczyć jak miało to miejsce w wyżej wymienionych krajach. Ale jak widzę przykłady z rzeczywistości na wielu nie robią wrażenia, dalej żyjcie więc w swoim przeświadczeniu, że to tylko panika, ale potem proszę nie płaczcie, że coś jest źle, że coś nie pasuje, że cały czas tkwimy w tym samym bagnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, STARS.TV napisał:

Mówisz np o anulowaniu naziemnej koncesji głównego TVN ważnej do kwietnia 2024? No to powodzenia, ruszenie tego tematu oznaczałoby miliardowe odszkodowanie. 

W każdym razie jest to wysoce realne, a w najlepszym przypadku za dwa lata będziemy mieć tą samą sytuację z główną stacją Tvn co obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera w otwartej TV:

~film sensacyjny pt. „Ukryta gra” w PN, 21 lutego, g. 21:40-23:39 oraz w PT, 25 lutego, g. 23:45-1:54. Jest to ostatni film wyprodukowany przez Piotra Woźniaka-Staraka. 

Cytat

Październik, 1962 rok. Czasy kryzysu kubańskiego i zimnej wojny. Joshua Mansky, wybitny matematyk, zmaga się z alkoholizmem. Niespodziewanie zostaje uprowadzony przez tajne służby. Okazuje się, że agenci chcą, by wziął udział w prestiżowym szachowym turnieju, który rozegra się wkrótce w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Geniusz ma stoczyć pojedynek z radzieckim mistrzem Aleksandrem Gawryłowem. Tak naprawdę jednak potyczka ma być jedynie przykrywką dla działalności szpiegowskiej. Oko na Amerykanina ma dyrektor pałacu, amator zakrapianych wypraw po stolicy, w które wciąga nowego znajomego. Profesor, nim się obejrzy, zostaje uwikłany w polityczną intrygę, od której może zależeć wybuch nuklearnego konfliktu. Debiut reżyserki Łukasza Kośmickiego otrzymał Złotego Lwa w kategorii "Nagroda Specjalna Jury". Robert Więckiewicz otrzymał Orła za "Najlepszą drugoplanową rolę męską". Przygotowania do realizacji filmu trwały pięć lat. Zdjęcia kręcono wyłącznie w Polsce. Początkowo w głównego bohatera miał się wcielić William Hurt, jednak ze względu na wypadek musiał zrezygnować, co wstrzymało pracę nad thrillerem. Według słów reżysera nie spodziewano się, że Bill Pullman tak szybko przyjmie rolę. Aktor osobiście zadzwonił do Kośmickiego z decyzją i od razu postanowił przylecieć do Polski. W ramach przygotowań podjął naukę gry w szachy z mistrzem Andrzejem Filipowiczem.

teleman.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jaś Fasola napisał:

W każdym razie jest to wysoce realne, a w najlepszym przypadku za dwa lata będziemy mieć tą samą sytuację z główną stacją Tvn co obecnie.

Moim zdaniem będzie jak z TVN24 i na kilka dni przed wygaśnięciem koncesji TVN7 ją odnowi. Na cyrki jakie KRRiT robiło z ATM Rozrywką czy niektórymi nadawcami radiowymi (np: Radiem Fama z Kielc) raczej bym nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabaret na pełnej z tą koncesją.Jak by zatrudnili 50 pracowników do tej firmy w Holandii to takich problemów by nie było.

O jeden śmietnik o nazwie TVN będzie mniej w DVB-T.

Zapomniałem że TVN 7 nadaje w MUX L2 i 25 lutego może wyleć razem z MUX 2 chyba że będą nadawać na zagranicznej koncesji jak Viasat w MUX L2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2022 o 09:46, dvbtowiec napisał:
 
 

@pavl6 Powtarzasz się.

Jeśli coś jest zgodne z prawem, to nie może być omijaniem przepisów. 

Taki wymóg wystarcza aby UE kontrolowała przepływ kapitału w amerykańskich koncernach i aktceptowała wszelkie przejęcia. 

Chyba o to chodzi, a nie o to żeby firma zatrudniała 100 osób, bo z punktu widzenia formalnej kontoli UE nie ma to znaczenia. 

Jeśli coś jest niezgodne z prawem, to jest złamaniem prawa, a nie omijaniem przepisów. Dlaczego miałbym za każdym razem pisać co innego? Prawda się nie zmieniła.

11 godzin temu, Kirk napisał:
 
 

Ale wiesz, że tu nie chodzi o to, czy by kogoś do firmy w Holandii zatrudnili?

No właśnie. Co to za różnica, ilu holenderska spółka zatrudnia? Przecież to nie zmieni narodowości właściciela z takiej spoza EOG na taką z EOG.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pavl6 napisał:

Jeśli coś jest niezgodne z prawem, to jest złamaniem prawa, a nie omijaniem przepisów. Dlaczego miałbym za każdym razem pisać co innego? Prawda się nie zmieniła. 

Definicja omijania prawa także się nie zmieniła. Ty ją tworzysz na nowo. Zachęcam zapoznać się z tą definicją w sueci. 

17 minut temu, pavl6 napisał:

Co to za różnica, ilu holenderska spółka zatrudnia? Przecież to nie zmieni narodowości właściciela z takiej spoza EOG na taką z EOG.

Nie czytasz choćby mojej argumentacji. Sam fakt konieczności założenia spółki pośredniej w EOG, daje UE narzędzia do kontrolowania przejęć, a dalej udzielanie zgód na nie. 

Masz doskonały przykład jak to działa na świeżo, bo Discovery dążyło do połączenia z innym gigantem. Bez zgody KE to przejęcie było blokowane. Czy nie o to chodzi? Bo mim zdaniem dokładnie o to. 

Zatem ten zapis działa i się sprawdza. 

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony forumprawne.org:

"Złamanie prawa to zachowania polegające na działaniu lub zaniechaniu działania niezgodnym z dyspozycją normy bezwzględnie obowiązującej (imperatywnej) np . zabójstwo,kradzież. Omijanie prawa polega na osiągnięciu celu zabronionego przez jedną normę w wyniku takiego zachowania, które pozornie stanowi przypadek zastosowania innej normy, niż norma obchodzona np. obywatel polski wchodzi w miejsce cudzoziemca przy nabywaniu przez cudzoziemca nieruchomości na terenie RP, aby uniknąć konieczności uzyskania odpowiedniego zezwolenia." Można by dodać: albo spółka z EOG wchodzi w miejsce właściciela spoza EOG, aby uniknąć zastosowania limitów ustawowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, pavl6 napisał:

Omijanie prawa polega na osiągnięciu celu zabronionego przez jedną normę w wyniku takiego zachowania, które pozornie stanowi przypadek zastosowania innej normy

Znalazłeś :) I teraz możemy porozmawiać'

 

47 minut temu, pavl6 napisał:

Można by dodać: albo spółka z EOG wchodzi w miejsce właściciela spoza EOG, aby uniknąć zastosowania limitów ustawowych.

Nie zgadzam się, gdyż spółka stworzona w EOG musi posiadać wszelkie wymagane prawem UE zezwolenia. Discovery nie obchodzi prawa, nabywa udziały w spółce z EOG, aby za jej pośrednictwem zarządzać grupą TVN. Działa jawnie. Aby te udziały mogła nabyć, KE musi wyrazić na to zgodę.

W cytowanym przykładzie ktoś podstawia słupa w Polsce, aby uniknąć zezwoleń dla cudzoziemca. Władze w Polsce nie wiedzą kto jest faktycznym właścicielem, mają przeświadczenie że działają w interesie Polaka. Widzisz różnicę? Bo ja widzę.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dvbtowiec napisał:
 
 

Znalazłeś :) I teraz możemy porozmawiać'

 

Nie zgadzam się, gdyż spółka stworzona w EOG musi posiadać wszelkie wymagane prawem UE zezwolenia. Discovery nie obchodzi prawa, nabywa udziały w spółce z EOG, aby za jej pośrednictwem zarządzać grupą TVN. Działa jawnie. Aby te udziały mogła nabyć, KE musi wyrazić na to zgodę.

W cytowanym przykładzie ktoś podstawia słupa w Polsce, aby uniknąć zezwoleń dla cudzoziemca. Władze w Polsce nie wiedzą kto jest faktycznym właścicielem, mają przeświadczenie że działają w interesie Polaka. Widzisz różnicę? Bo ja widzę.

W cytowanym przykładzie podmiot występujący zamiast faktycznego właściciela spełnia wszystkie wymogi formalne, jakie powinien spełnić i tak samo w przypadku TVN czy gdyby jakiekolwiek inne medium z tej luki skorzystało, to spółka z EOG formalnie spełnia wszelkie wymogi, jakie powinna literalnie spełnić. W obu przypadkach nie spełnia wymogór faktyczny podmiot-właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...