Skocz do zawartości

Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVP HD najprawdopodobniej dostaje gotowy sygnał 3D w postaci "side by side half", nie ma więc wpływu na to przesunięcie.

Brak synchronizacji pomiędzy lewym a prawym obrazem (na oko to jedna ramka różnicy) musi powstawać na etapie realizacji.

W przypadku niewielkiej ilości ruchu takie przesunięcie bardzo nie przeszkadza (co i tak nie tłumaczy realizatorów bo poprostu nie powinno tak być).

W przypadku tej transmisji jednak, szczególnie w ujęciech z poziomu boiska, gdzie widać szybko przesuwające się tło (trybuny) nie ogląda się tego dobrze.

 

Ale chyba już poprawili i jest O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest z tym 3D tak, że jedna strona ma być opóźniona o klatkę w stosunku do drugiej?

 

Btw, jednak komentował Szpakowski? Nie chował się tam na jakiejś ścieżce Laskowski? Czy przekaz się jakoś różnił od tego normalnego? Kamer 3D było tylko 11, więc pewnie były trochę inne ujęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wytrzymałem tylko kilka minut transmisję w 3D na TVP HD, bo wysadzało mi oczy. Przełączyłem na 2D w TVP1 HD. Nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem ani na C+3D lub na filmach. Bardzo byłem zawiedziony, bo szykowałem się na tą transmisję od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Chyba żartujesz, że TVP1 i 2 HD są w całości w HD. Zobacz "Klan", "M jak Miłość", lub np "Jaka to melodia". HD to raczej nie jest, tylko upscal. Na TVP HD lecą tylko materiały HD, a ostatnio chyba nawet pasma 3D. Poza tym, TVP zarabia na tym kanale, dostając kasę od platform, więc tak łatwo z tego nie zrezygnują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego TVP HD istnieje skoro jest jedynie klonem TVP 1 HD, TVP 2 HD i TVP Seriale?..... - Bo TVP ma względem platform cyfrowych pewne zobowiązania a zaprzestanie emisji kanału stanowiło by podstawę do rozwiązania umowy klienta z platformą... - Naturalną koleją rzeczy winna być ewolujca TVP HD który swoją drogą powala w dalszym ciągu jakością obrazu na TVP HD 3D... ale to jeszcze melodia przyszłosci - a takie pionierskie wydażenia wiążą się zazwyczaj z dużymi imprezemi sportowymi a następne na antenie TVP bedziemy mieli dopiero w 2014r. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia 3D jest niezdrowa dla oczu.

Nie mówię o zaprzestaniu emisji tylko o naturalnym przekształceniu w TVP Sport HD.

 

3D nie jest niezdrowe dla oczu. Stworzenie wersji w wysokiej rozdzielczości kanału TVP Sport byłoby zaprzestaniem emisji jedynego kanału TVP nadającego w pełni w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda aby się marnowała koncesja kanału. Może TVP mogła by w zamian uruchomić nowy kanał w wersji SD potencjał ma, pomysł także.

 

Chyba że chodzi o kanał typu PREMIUM :lol2: - bo w INEI w Poznaniu taką opinię usłyszałem swego czasu, dlatego kanał jest w najdroższym pakiecie MAX HD.

 

Nie chcą włączyć w tańszych pakietach. Platformy cyfrowe mają go już w pakietach od kilkunastu złotych.

 

Może jednak TVP powinno zrobić miejsce dla nowego kanału niekoniecznie HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal tak uważam, że TVP HD przestał być potrzebny po uruchomieniu TVP1 HD i TVP2 HD i bez wahania zrobiłbym z niego już tylko TVP Sport HD. Nie przekonują mnie argumenty, że na TVP HD wszystko leci w native HD, a na TVP1 HD i TVP2 HD jest sporo upscale'u. Nie rozumiem, czym tu się podniecać, że na TVP HD wszystko jest w native HD? :crazy: Gdyby jego oferta była na poziomie, wtedy bym zrozumiał, ale każdy doskonale widzi, jak jest: ciągle lecą te same filmy i te same seriale :P To żadna sztuka zrobić kanał "tylko native HD", puszczając w kółko to samo :lol2:

TVP1 HD i TVP2 HD przynajmniej się cały czas rozwijają, dużo produkcji już jest w native HD, jest Liga Mistrzów w native HD, coraz częsciej trafiają się w native HD dokumenty i filmy! :brawo: A TVP HD rzeczywiście zszedł na psy :] Kiedy ruszały TVP1 HD i TVP2 HD, ktoś tutaj napisał, że TVP HD nadal może mieć sens, bo może nadawać treści eksluzywne, których nie ma na TVP1 i TVP2. Tak się jednak nie stało. To jest teraz kanał powtórkowy, a kanały powtórkowe zawsze będę traktował jako zbędne zapychacze miejsca na transponderach! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie naturalnym kierunkiem TVP HD jest emitowanie kontentu niedostępnego w TVP1/2 HD, tak jak np. z serialem Sons of Anarchy, zakupionego na potrzeby tego kanału. Oprócz tego równoległa emisja produkcji w HD z innych kanałów TVP niedostępnych w jakości HD. Np. na TVP Kultura leci teraz świetny serial Mad Men i szkoda że nie ma jego równoczesnej emisji w TVP HD. To tylko przykład, takich produkcji na pewno znajdzie się więcej. Również niektóre transmisje z TVP Sport powinny znaleźć się w ofercie TVP HD. Kolejnym krokiem powinna być równoległa emisja z TVP1/2 HD materiałów w 3D. Czyli kiedy na TVP1/2 HD leci jakiś film nakręcony w technologii 3D, to na TVP HD można go obejrzeć równolegle właśnie w 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...