Skocz do zawartości

Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak będzie TVP 1 HD i TVP 2 HD to TVP HD straci sens bytu, więc dobrze, że chcą tam dawać materiały 3D.

Oczywiście że TVP HD nie straci sensu bytu. TVP1/2 HD będą miały taką samą ramówkę jak odpowiedniki SD. Oznacza to że będzie masa upscalu a tylko nieliczne pozycje będą w HD. Natomiast w TVP HD będą mogli w dalszym ciągu pokazywać 100% swojego kontentu w HD. Dodatkowo mogą dorzucić ekskluzywne treści, których nie będą emitować w TVP1/2, tak jak to miało miejsce z serialem SoA czy kilkoma dokumentami.

Oczywiście kontent 3D to naturalny proces ewolucji tego kanału, ale na pewno w najbliższym czasie będzie to jedynie malutki dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to, że prawdopodobnie TVP1 HD i TVP2 HD nie ujrzymy w platformach przed EURO...

A jednak ujrzymy, przynajmniej w Cyfrowym Polsacie, bo ta platforma już potwierdziła dołączenie tych kanałów do swojej oferty (do pakietu Mini HD, pozycje na liście: 113 i 114) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

TVP HD za darmo i na zawsze w darmowym pakiecie Cyfrowego Polsatu - Pakiet darmowy HD. Zatem darmowa konkurencja Cyfrowego Polsatu dla DVB-T. Można odbierać ZA DARMO w CP podstawowe kanały a do tego Polsat i TVN w HD i kanał TVP HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tego samego tp idzie do wszystkich platform.

Na astrze nadają w jeszcze niższej jakości.

 

Cały zachwyt nad tvp hd i nazywanie go luksusowym bierze się chyba z tego, że oni od początku puszczają dobrze wyprodukowany kontent hd i tak się już przyjęło - super jakość itp. itd.

Gdyby mieli bitrate na poziomie niemieckich fta czy paczki hd+ wtedy byłby prawdziwy killer - obecnie dobre oko szybko wyłapie niedoróbki obrazu spowodowane niskim bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu transponder Nki na którym jest TVP HD był mniej zapchany to i lepszy bitrate był.

 

Na całe szczęście nie jest jeszcze tak źle jak na tp CP z którego leci TVP2 HD. Bo to już jest skandal, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę że z tego tp CP leci także kanał premium HBO HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od wczoraj mam problem z TVP HD na Cyfrowym Polsacie. Program nie odbiera, tzn pasek siły sygnału lata od 0 do 80%, programu nie da sie oglądać. Nigdy wcześniej takie cos sie nie zdarzało, siła sygnału była na stałym poziomie ok 80%. Dodam że pozostałe kanały HD działają prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam ten sam problem ostatnio- kłopot z odbiorem TVP HD. Wczoraj np chciałem oglądać mecz, ale niestety słaba jakość sygnału na to nie pozwoliła. Nie wiem- czy to jest związane z pogodą? Akurat wczoraj wieczorem nie padało ani nie było dużego zachmurzenia. Używam monoblocka. Z innymi kanałami HD jest OK.

 

Edycja:

Pomogło skorygowanie anteny- delikatne, ale wystarczające. Po pracy sprawdziłem dokładnie i okazało się, że inne kanały z tego transpondera jednak też źle odbierały np. Esurosport 2 HD. Pomogło właśnie poprawienie anteny- może w wyniku wichury się przestawiła? Ostatnio pogoda była dosyć zmienna i nie rozpieszczała. Spróbuj również u siebie zanim kupisz nowy konwerter.

Przestawiłem tak, że przestało mi odbierać niektóre kanały z Astry, więc teraz w przerwie meczu chcąc oglądać na niemieckim Das Erste HD (byłem ciekawy niemieckiego komentarza oraz jakości obrazu, bo u CP tak ciasno się zrobiło że mocno ścięli bitrate TVP HD!!!! wyszło mi w pierwszej połowie 3,75Mb/s) musiałem jednak trochę cofnąć antenę- trochę osłabiłem transponder z TVP HD, ale i tak jest OK.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...