Skocz do zawartości

Disney+ kwestie techniczne


swordfish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy w jaki kafelek z Czarną Wdową wejdziesz. Kafelki z odpowiednią wersją są też w menu. I w zależności co wybierzesz, taką wersję będziesz miał.
Nie jest tak jak w Simpsonach, że jest tylko jeden kafelek i można wybrać wersję. W filmie IMAX masz wyraźnie napisane, że jest to wersja IMAX. Jeśli nie ma takiej informacji, to jest to zwykła wersja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mój błąd bo nie sprawdziłem. Teraz jest inaczej i jest tylko jedna wersja, jak pisałeś, dopiero jak się wejdzie w wersje jest wybór.
U mnie po wyszukaniu Czarnej Wdowy jest też jedna wersja i jest to IMAX.
Ogólnie wśród ikonek z wiekiem i jakością musi być ikonka IMAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zuzia napisał:

Trzeba przyznać, że Disney+ nowatorsko wprowadził opcję przełączania wersji oryginalna-zremasterowana, nie jest zbyt intuicyjna w użyciu, ale jest. Szkoda, że inne serwisy tego nie mają. 

 

To racja, powiedziałbym że to taka mała rewolucja w VOD, bo w sumie z wielkich graczy to tylko D+ oferuje wybór wersji i jako pierwszy dodał IMAX Enhanced, poza oczywiście BRAVIA CORE, która póki co dyskwalifikuje wszystkich dostawców równając się praktycznie jakościowo z Blu-Ray'em.

Widać że postawili na jakość, mam nadzieje że u innych będzie z czasem podobnie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromny plus to opcje w trackie oglądania:

- pomiń podsumowanie (streszczenie poprzednich odcinków)

- pomiń czołówkę

- pomiń napisy

 

Z minusów, jak na razie zauważyłem takie:

- brak możliwości skokowego przewijania do konkretnego momentu - tzn nie da się przesunąć ręcznie pozycji na pasku z czasem za pomocą pilota, można jedynie przewijać zwiększając prędkość odtwarzania lub wykonywać 10-sekundowe (chyba) skoki, przydała by się możliwość przesuwania kursora po pasku, tak jak to jest np. w YouTubie

- nie ma albo nie znalazłem możliwości wyświetlenia pozycji według kolejności dodania, przydała by się jakaś sekcja "nowości", wiem że póki co wszystko jest nowością, bo serwis dopiero wystartował u nas, ale za jakiś czas coś takiego byłoby bardzo przydatne, mam nadzieję, że z czasem to dodadzą

- trochę irytuje podział na podkategorie gdy się wejdzie np. w kolekcję MARVEL albo Star Wars, fajnie by było gdyby była opcja przełączenia na wszystko z danej zakładki ale bez podziału (chyba że jest, tylko ja nie znalazłem)

- brak informacji gdzie jest lektor a gdzie dubbing, zacznijmy w ogóle od tego, że w przypadku filmów fabularnych jeśli już robią dubbing to powinna być też do wyboru ścieżka z lektorem, a nie tylko uszczęśliwianie wszystkich na siłę dubbingiem, no ale ok, ja wybredny nie jestem i jak jest dubbing to sobie przełączę na wersję angielską z napisami, tylko przydała by się informacja przy ścieżce czy jest to dubbing czy lektor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Tomo21 napisał:

.......brak możliwości skokowego przewijania do konkretnego momentu - tzn nie da się przesunąć ręcznie pozycji na pasku z czasem za pomocą pilota, można jedynie przewijać zwiększając prędkość odtwarzania lub wykonywać 10-sekundowe (chyba) skoki, przydała by się możliwość przesuwania kursora po pasku, tak jak to jest np. w YouTubie....

 

U mnie pilot Magic robi robotę. 

 

PS. Pojawiła  się dzisiaj aktualizacja apki D+ na webOs.

Edytowane przez ircios
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2022 o 23:31, bgmnt napisał:

Zabezpieczenie VPNowe to jeszcze gorsze niż HBO Max mają (które wyświetla błąd logowania) - pusty ekran i w konsoli przeglądarki tylko info z jakigoś javaskryptu, że z tej lokalizacji dostęp niedozwolony :)).

Poza tym na dniach zablokowali sporo VPN-ów na lokalizację amerykańską i turecką. Musiało być dużo amatorów na kontent amerykański i konta tureckie.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy piszą o pewnych niedogodnościach funkcjonalnych serwisu 

Bardzo zdziwiło mnie jednak to że nikt  z Was nie wspomniał o braku możliwości szybkiego usuwania pozycji z listy oglądaj dalej 

Naprawdę nikogo to nie irytuje ? 

Bo mnie bardzo i jest to bardzo poważna wadą serwisu 

Mam nadzieję że niedługo dodadzą tą opcję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zeusek napisał:

Mam pytanie co do aplikacji na Androida.

Dźwięk jest bardzo cichy i muszę pogłośnić do 2/3 a nawet więcej aby wygodnie było słychać film.

Idzie to jakoś zmienić, ustawić głośność w opcjach D+ czy może zależy od wersji Androida, mam A12.

To chyba zależy na czym oglądasz(?) Na samsungach chyba tak jest po prostu. Ja jak włączę na a52s 5g z aktywnym dolby atmos to na połowie dźwięku spokojnie wszystko słyszę, ale bez DA już trzeba 2-3x przydusić vol+ aby wygodnie się oglądało. Póžniej sprawdzę jak to wygląda na lg velvet 5g

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, michuk napisał:

Niektórzy piszą o pewnych niedogodnościach funkcjonalnych serwisu 

Bardzo zdziwiło mnie jednak to że nikt  z Was nie wspomniał o braku możliwości szybkiego usuwania pozycji z listy oglądaj dalej 

Naprawdę nikogo to nie irytuje ? 

Bo mnie bardzo i jest to bardzo poważna wadą serwisu 

Mam nadzieję że niedługo dodadzą tą opcję 


Moim zdaniem tragicznym błędem są czcionki... gdzie "jednolity border" zamiast powiększać czcionkę (na zewnątrz) to robi się strasznie chuda bo "border idzie do środka". Idealnie czcionka to wygląda na Netflix... 

To jest dla mnie największa niedogodność serwisu bo wszystkie film i seriale ogląda z napisami. A już nie wspomnę że polskie znaki w czcionkach błędnie się wyświetlają (polskie znaki nie pasują do czcionki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Cinemaniac4K napisał:

Idealnie czcionka to wygląda na Netflix

Coś w tym jest bo choć osobiście mi napisy nie przeszkadzają to moja córka co ma lekki astygmatyzm mówiła że te napisy mimo powiększenia do 200% były dla niej męczące podczas oglądania "pięknej i bestii".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, michuk napisał:

Niektórzy piszą o pewnych niedogodnościach funkcjonalnych serwisu 

Bardzo zdziwiło mnie jednak to że nikt  z Was nie wspomniał o braku możliwości szybkiego usuwania pozycji z listy oglądaj dalej 

Naprawdę nikogo to nie irytuje ? 

Bo mnie bardzo i jest to bardzo poważna wadą serwisu 

Mam nadzieję że niedługo dodadzą tą opcję 

Oczywiście że jest to irytujące i już bylo to wspominane w wątku. Ja sam kilka seriali kliknąłem żeby zobaczyć skad mają lektora (czy z tv, w których leciały czy zrobiony specjalne dla D+) i teraz mam te seriale w oglądaj dalej mimo że oglądać ich nie zamierzam, przynajmniej narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2022 o 23:37, Cinemaniac4K napisał:


Moim zdaniem tragicznym błędem są czcionki... gdzie "jednolity border" zamiast powiększać czcionkę (na zewnątrz) to robi się strasznie chuda bo "border idzie do środka". Idealnie czcionka to wygląda na Netflix... 

To jest dla mnie największa niedogodność serwisu bo wszystkie film i seriale ogląda z napisami. A już nie wspomnę że polskie znaki w czcionkach błędnie się wyświetlają (polskie znaki nie pasują do czcionki).

W aplikacji na PS4 w ogóle nie ma opcji edycji napisów i są one tylko i wyłącznie na czarnym tle, także jest tego trochę do poprawek;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2022 o 16:58, michuk napisał:

Niektórzy piszą o pewnych niedogodnościach funkcjonalnych serwisu 

Bardzo zdziwiło mnie jednak to że nikt  z Was nie wspomniał o braku możliwości szybkiego usuwania pozycji z listy oglądaj dalej 

Naprawdę nikogo to nie irytuje ? 

Bo mnie bardzo i jest to bardzo poważna wadą serwisu 

Mam nadzieję że niedługo dodadzą tą opcję 

Ja mam jeszcze lepiej. Mnie obejrzane w całości filmy także nie znikają z "Kontynuuj  oglądanie". Wygląda to tak jakbym zakończył oglądanie np na 15 minucie, i za każdym razem wznawia mi od tego momentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...