Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Box 4K


Gość bgmnt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli to tylko błąd softu a nie samego CEC  w boxie. 

Też miałem przez jakieś 2 lata jednego z pierwszych Mi box 4k i nigdy nie było problemów z tym problemów. 

 

To mi wygląda raczej tylko na problem ze współpracą z niektórymi modelami TV, problem można było łatwo obejść podłączając HDMI-CEC inserter i zyskiwało się zawsze pełna obsługę z pilota tv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Emilio1985 napisał(a):

PS @diabeu

 

Możesz na spokojnie instalować najnowsze Kodi 20.0 Nexus

 

https://mirrors.kodi.tv/releases/android/arm/kodi-20.0-Nexus-armeabi-v7a.apk

 

I do tego nowszy Inputstream Adaptive 

http://ftp.halifax.rwth-aachen.de/xbmc/addons/nexus/inputstream.adaptive+android-armv7/inputstream.adaptive-20.3.2.zip

 

Wtyczka Viaplay bez zmian.

 

Nie wiem czy wszystko dobrze zainstalowałem bo jak włączam Viaplay przez kodi to mam całkiem inne menu niż w aplikacji Viaplay. Ale oglądam teraz jakąś transmisje z piłki ręcznej i działa o wiele lepiej niż na dedykowanej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diabeu menu oczywiscie bedzie zupelnie inne bo to w gruncie rzeczy aplikacja Kodi, a nie Viaplay. Tylko za pomocą wtyczki "pobiera" zawartość z serwisu Viaplay.

 

W Kodi mozesz tez ustawic odswiezanie na 50Hz, co dodatkowo poprawi płynność.

 

Mozesz też pobawić się apką Refresh Rate. Na MiBox S powinna działać.

 

Napisałem mini poradnik tutaj:

 

https://forum.satkurier.pl/topic/47384-android-tv-i-automatyczne-przełączanie-częstotliwości-odświeżania-w-aplikacjach-rozwiązanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Emilio1985 napisał(a):

@diabeu menu oczywiscie bedzie zupelnie inne bo to w gruncie rzeczy aplikacja Kodi, a nie Viaplay. Tylko za pomocą wtyczki "pobiera" zawartość z serwisu Viaplay.

 

 Czyli chyba dobrze zainstalowałem skoro śmigają i filmy i seriale jak i transmisje.

Dodatkowo od razu widać lepsza jakość transmisji live. Wypróbuję też ta apke o której piszesz, ale na razie i tak jest progres w porównaniu z dedykowana aplikacja zarówno na LG jak i na mi boxa.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Od wczoraj mam komunikat że połączono z siecią wi fi ale brak internetu. Tymczasem w innych urzadzeniach podłączonych do tej sieci wszystko jest normalnie. Resetowałem te pudło już kilka razy, zapominałem sieć i ponownie wpisywałem hasło itp i dalej to samo. Nawet walnąłem tym badzieiwem o podłogę i też bez skutku. Ktoś ma jakieś pomysły?

Co ciekawe Netflix normalnie działa, a wszystkie inne aplikacje wywalają błąd o braku dostępu do sieci. Przecież to są k... jakieś jaja. Zaraz te badziewie wywalę na śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem na innych sieciach i to samo.

Czyli reset do fabrycznych chyba zostaje. Ale nie chcę mi się potem tego wszystkiego od nowa instalować, zwłaszcza że zaś te wtyczki do kodi na Viaplay gdzieś posiałem. Czyli [beep] na smketnik poleci.

Po resecie działa ale wszystko jest wyzerowane a nie chce mi się tego konfigurowac. Ktoś chce odkupic to badziewie?

Poinstalowalem wszystko i dzisiaj wieczorem to samo. [beep] to [beep] przez okno do śmietnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zauważył też u siebie problem z rozpoczęciem odtwarzania odcinków dowolnych seriali w serwisie C+ Online? Objawia się to tym że po uruchomieniu aplikacji, wybraniu dowolnego odcinka serialu pojawia się ekran z oznaczeniem wiekowym i zamiast audycja wystartować trwa tak jakby uruchomione w pętli buforowanie audycji z kręcącym się kółkiem na środku oznaczenia wiekowego i próba jego uruchomienia, czasem widać jakby mignięcie obrazu. Po pewnym czasie pojawia się tylko czarny ekran na 30-60 s, później  jeszcze raz ekran z oznaczeniem wiekowym i odcinek serialu wreszcie startuje. Wymuszalem zatrzymanie aplikacji, czyszczenie pamięci podręcznej, ale problem dalej się pojawia tylko cały opisany ceremoniał trwa krócej. Dla ciekawostki jeśli zechcę odtworzyć inny odcinek serialu niż ten wadliwy to on zazwyczaj uruchamia się od razu bez przeszkód. Przy filmach czasem też zauważyłem wspomniany problem. Dotyczy to jednak tylko tej aplikacji? Ktoś wie o co chodzi? Mam najnowszą wersję aplikacji

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam zarówno zwykłego i wersję S. Na obu u mnie brak aktualizacji, pewnie idzie partiami albo wstrzymali po tych zgłaszanych problemach u wielu osób.

 

Ale co ciekawe na wersji S nic się nie zmieniło, a na zwykłym mimo braku aktualizacji zmieniło się UI.

 

Coś podobnego do tego -> https://www.theverge.com/2021/2/3/22263131/android-tv-software-update-ui-interface-menus-google-chromecast-refresh

 

Różnica tylko taka, że nie ma zakładki Discover i nie pojawiają się te propozycje seriali jak Pose na tym screenie, od razu jest pasek z ulubionymi aplikacjami.

 

Gdzieś widziałem, że część osób miała już to wcześniej, ale u mnie wskoczyło dopiero właśnie teraz.

 

EDIT: na wersji S też właśnie wskoczyło nowe UI, ale aktualizacji systemu nadal brak. oba urządzenia pozostały na 9

 

Edytowane przez nix124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałbym się zapytać, czy ktoś z was posiada tego Mi Boxa 2 generacji? Ogólnie to zrobiłem najgłupszą rzecz, czyli sprzedałem poprzedniego Mi Boxa przy posiadaniu wbudowanego Smart TV w Philipsie. Chodzi tak siermiężnie, że najchętniej kupiłbym z powrotem tego Mi Boxa. A cena widziałem, że jest w miarę przystępna - 239zł w Media Expert. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...