Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Box 4K


Gość bgmnt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Cinemaniac4K napisał:

Posiadam Mi Box S... kupiłem siostrze na stary 40 calowy TV i dla niej to wystarczy. Aleeeee odpaliłem u siebie i o zgrozo... w porównaniu do oryginalnych aplikacji pisanych na stary TIZEN to można to wrzucić dzieciom do zabawy. Grafika w aplikacjach mdła choć w ustawieniach widnieje 4K. Wszystko na tym jakieś zamglone. ....

Hmm to dziwne. Ja mam podpiętego miboxa do Oleda LG i różnica w grafice np. na Netflixie czy YT jest praktycznie żadna. No chyba, że na webosa apki tez nie są skalowane do 4K ale nie sądzę. Co ciekawe np. Viaplay dużo lepiej wyglądał na androidzie niż webos gdzie właśnie był jakiś zamglony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
Godzinę temu, Pawel napisał:

Hmm to dziwne. Ja mam podpiętego miboxa do Oleda LG i różnica w grafice np. na Netflixie czy YT jest praktycznie żadna. No chyba, że na webosa apki tez nie są skalowane do 4K ale nie sądzę.

Nie są. UI też jest w FHD.

https://webostv.developer.lge.com/discover/specifications/supported-app-resolution/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Powiedzcie mi jedna sprawę. Wziąłem mi boxa, bo okazało się że na moim tv coraz częściej przycinają mi aplikacje. Faktycznie, na mi boxie działają lepiej, tylko muszę go co 4-5 dni odłączać od prądu, bo też przycina, ale w sumie nie jest to tragiczne. Do rzeczy. Mając mi boxa lepiej korzystać z aplikacji, które instaluję ze sklepu googla czy instalować kodi i wtyczki do niego. I to druga kwestia, jak dodawać te wtyczki bo nie kumam tej sprawy kompletnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, diabeu napisał(a):

Powiedzcie mi jedna sprawę. Wziąłem mi boxa, bo okazało się że na moim tv coraz częściej przycinają mi aplikacje. Faktycznie, na mi boxie działają lepiej, tylko muszę go co 4-5 dni odłączać od prądu, bo też przycina, ale w sumie nie jest to tragiczne. Do rzeczy. Mając mi boxa lepiej korzystać z aplikacji, które instaluję ze sklepu googla czy instalować kodi i wtyczki do niego. I to druga kwestia, jak dodawać te wtyczki bo nie kumam tej sprawy kompletnie.

To może z menu wybierz uruchom ponownie, zamiast odłączać od prądu?

 

Co do aplikacji to chyba lepiej te ze sklepu googla, za wyjątkiem Viaplay. Ta działa poprawnie tylko jako wtyczka do Kodi.

 

Co do instalacji to potrzebujesz Kodi 19.5

https://mirrors.kodi.tv/releases/android/arm/kodi-19.5-Matrix-armeabi-v7a.apk

 

Jak zainstalujesz, to potrzebujesz dwa pluginy:

 

Inputstream adaptive http://ftp.halifax.rwth-aachen.de/xbmc/addons/matrix/inputstream.adaptive+android-armv7/inputstream.adaptive-19.0.7.zip

 

Oraz wtyczke Viaplay autorstwa 

@Zuzia

 

https://github.com/zuzia-dev/kodi-viaplay/archive/refs/tags/v2.3.9.zip

 

W kodi wybierasz (mówie z pamięci) addons --> install from zip file -> za pierwszym razem zostaniesz poproszony o pozwolenie na instalacje z nieznanych źródeł -> odnajdujesz gdzie są oba zipy i następnie instalujesz najpierw inputstream adaptive, a później Viaplay. Logujesz się i powinno działać.

 

Poza Viaplay, to wszystkie Netflixy, Amazony, Disneye+, HBO Maxy itd to chyba lepiej ze sklepu googla.

 

 

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Emilio1985 napisał(a):

Dzięki, ale ja jedynie nanosiłam w osobnej linii pewne drobne poprawki/funkcje, co nie czyni mnie autorką tej wtyczki, nim jest szwedzki deweloper. Inna wersja wtyczki znajduje się w repozytorium Kodi w pigułce, ona też oczywiście nada się dla polskich użytkowników Viaplay.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawop napisał(a):

Było kupić Chromecasta 4

Na pewno lepsze? Zawsze mogę dać mi boxa mamie. Ale jak będzie działać podobnie to nie widzę sensu. Chyba że faktycznie będę chciał mamie zrobić prezent 😉.

 

2 godziny temu, Emilio1985 napisał(a):

To może z menu wybierz uruchom ponownie, zamiast odłączać od prądu?

 

No właśnie mam wrażenie że uruchom ponownie nie zawsze się sprawdza. A że po wyłączeniu od prądu uruchamianie trwa tyle samo co po "uruchom ponownie" to wole tak 😉.

 

Co do kodi i wtyczek to rozumiem że muszę to instalować z pendrive? Bo w sklepie Googla jest tylko samo kodi, wtyczek tam nie widzę.

Godzinę temu, Pawel napisał(a):

No to żeś mu pomógł  :D

@diabeu co Ci dokładnie przycina? Ja nie pamiętam kiedy miboxa restartowałem. W pierwszej kolejności wyłącz HDMI CEC, bo to ono potrafi mulić miboxa.

Mam wrażenie że jest chwilowe przycięcie obrazu. Zaobserwowałem to na HBO Max i Disney+ na 100% a i na Netflix chyba też. HDMI CEC wyłączyłem w pierwszej kolejności bo po 2 albo 3 uruchomieniu przestało działać 🤣.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel napisał(a):

No to żeś mu pomógł  :D

@diabeu co Ci dokładnie przycina? Ja nie pamiętam kiedy miboxa restartowałem. W pierwszej kolejności wyłącz HDMI CEC, bo to ono potrafi mulić miboxa.

Może wytłumacz jak potrafi HDMI-CEC mulić jakikolwiek sprzęt ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia napisał(a):

Dzięki, ale ja jedynie nanosiłam w osobnej linii pewne drobne poprawki/funkcje, co nie czyni mnie autorką tej wtyczki, nim jest szwedzki deweloper. Inna wersja wtyczki znajduje się w repozytorium Kodi w pigułce, ona też oczywiście nada się dla polskich użytkowników Viaplay.

 

Bez Twojej i Mariusza pracy byśmy teraz oczopląsu dostawali na sknoconej apce Viaplay 🙂

 

2 minuty temu, diabeu napisał(a):

Na pewno lepsze? Zawsze mogę dać mi boxa mamie. Ale jak będzie działać podobnie to nie widzę sensu. Chyba że faktycznie będę chciał mamie zrobić prezent 😉.

 

No właśnie mam wrażenie że uruchom ponownie nie zawsze się sprawdza. A że po wyłączeniu od prądu uruchamianie trwa tyle samo co po "uruchom ponownie" to wole tak 😉.

 

Co do kodi i wtyczek to rozumiem że muszę to instalować z pendrive? Bo w sklepie Googla jest tylko samo kodi, wtyczek tam nie widzę.

 

Mam Chomecast 4. Działa spoko. Mam też C+ Box i narzekać nie mogę. Ciekawa opcją jest też Realme TV Stick 4k, albo Homatiqs. Możesz kupić te, bo potrzebuje królika doświadczalnego do testów 😅

 

Tak, te pliki zgrywasz na pendrive. Albo wygodniej pobierasz na telefon i wysyłasz wszystko bezprzewodowo do Miboxa za pomocą apki Send Files To TV. Instalujesz te apke na Miboxie i w telefonie i lecisz z tematem. Tylko oba urządzenia muszą być w tej samej sieci.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS @diabeu

 

Możesz na spokojnie instalować najnowsze Kodi 20.0 Nexus

https://mirrors.kodi.tv/releases/android/arm/kodi-20.0-Nexus-armeabi-v7a.apk

 

I do tego nowszy Inputstream Adaptive 

http://ftp.halifax.rwth-aachen.de/xbmc/addons/nexus/inputstream.adaptive+android-armv7/inputstream.adaptive-20.3.2.zip

 

Wtyczka Viaplay bez zmian.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pawop napisał(a):

@diabeu miałem Mi Boxa i teraz mam Chromecasta 4K
Ten drugi chodzi znacznie lepiej, przynajmniej ja mam takie doświadczenia.

Ale czym się objawia te lepsze chodzenie? Bo widzę że cenowo stoją podobnie więc pewnie podobna chińszczyzna.

 

@Emilio1985 bede musiał to opanować bo faktycznie apka Viaplay z tego sklepu Google słaba, ale i tak lepsza niż na moim WebOS bo przynajmniej nie ma zacięć dźwięku i buforowania.

 

Ciekawi mnie ten realme box. Mam telefon z tej firmy i jestem zadowolony, może wypróbuję tego boxa. Ale to dopiero jak z mi boxem nie będzie mi po drodze, a widzę że z tym kodi jeszcze można coś "powalczyć" 😉.

A z plusów mi box mogę dać to że mam Eleven 4k w Polsat box go. W LG webOS oczywiście nie było. Pewnie też LM w 4K będzie.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Pawop napisał(a):

@diabeu miałem Mi Boxa i teraz mam Chromecasta 4K
Ten drugi chodzi znacznie lepiej, przynajmniej ja mam takie doświadczenia.

No akurat tu muszę się zgodzić. Mam Mi Boxa i Chromecasta 4K. I ten drugi jest według mnie szybszy i do tej pory ani razu jeszcze mi się nie zawiesił. No cenowo stoją podobnie.

Edytowane przez djclassic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, diabeu napisał(a):

Ciekawi mnie ten realme box. Mam telefon z tej firmy i jestem zadowolony, może wypróbuję tego boxa. Ale to dopiero jak z mi boxem nie będzie mi po drodze, a widzę że z tym kodi jeszcze można coś "powalczyć" 😉.

 

Kupuj Realme TV Stick 4k, bo potrzebuje kogoś do przetestowania tego sprzętu pod kątem automatycznej zmiany odświeżania apką Refresh Rate 😅

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...