Skocz do zawartości

Android TV i automatyczne przełączanie częstotliwości odświeżania w aplikacjach - rozwiązanie


Emilio1985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

 

Udało mi się rozpracować kwestie automatycznego przełączania częstotliwości odświeżania dla każdej aplikacji osobno.

 

Zaznaczam, że udane testy przeprowadziłem na urządzeniach Chromecast 4k (Android TV 12) oraz Xiaomi MiBox 3 (poprzednik Mibox S, Android TV 9)

 

Krok po kroku:

 

1. Aktywujemy opcje programistyczne i włączamy "Debugowanie USB" (ten krok najprawdopodobniej można pominąć)

2. Instalujemy ze Sklepu Google Play aplikacje Refresh Rate

4. Nadajemy aplikacji uprawnienia:

- Ustawienia --> Aplikacje --> Specjalny dostęp do aplikacji --> Wyświetlanie nad innymi aplikacjami --> Refresh Rate ustawiamy na "Dozwolone"

- Ustawienia Urządzenia --> Ułatwienia dostępu --> włączamy Refresh Rate

5. Uruchamiamy aplikacje. Jeśli wszystko zrobiliśmy poprawnie, to nie wyskoczy nam żaden komunikat.

6. Wybieramy z sekcji Apps interesującą nas aplikacje, a następnie w "Startup display mode" wybieramy żądaną rozdzielczość i odświeżanie, z jakim ma się uruchomić aplikacja. Pozostałych opcji nie ruszamy.

 

Od tej chwili dana aplikacja będzie uruchamiać się w takiej rozdzielczości i z takim odświeżaniem, jakie wybraliśmy. Czyli przykładowo Canal+ Online w 4k i 50Hz, a Netflix w 4k i 60Hz. Odświeżania zmienia się w momencie wejścia i wyjścia z aplikacji. Na Chromecast odbywa się to na tyle szybko, że gdyby nie info OSD w prawym górnym rogu telewizora, to nawet bym nie zauważył, że się coś zmienia :)

 

Aplikacja nie działa na C+ BOX oraz Amazon Fire TV Stick.

 

W miarę możliwości zapraszam do testów i dzielenia się tutaj wynikami, spostrzeżeniami i informacjami na jakim sprzęcie Wam to działa, lub nie :) 

Edytowane przez Emilio1985
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emilio1985 faktycznie działa ten sposób. Jednak kilka razy nie zaskoczył HDR. Innym razem znowu zrobił się zielony obraz z pionowymi zakłóceniami.

Druga sprawa to przy każdym wejściu w aplikację wywala na moment ze źródła sygnału co jest po części zrozumiałe, bo zmieniają się parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel Dluższy czarny ekran zaobserwowałem również na MiBox 3. Na Chromecast zmiana odbywa się zdycydowanie szybciej.

 

Na Chromecast nie zaobserwowałem też, póki co, jakichś zielonych obrazów, zniekształceń, artefraktów itp. Możliwe że to kwestia hardware'u.

 

Aplikacja była pisana dla Nvidia Shield i z tego co widziałem na YT, to nawet tam był czarny ekran i to tak przez kilka sekund. Tak więc cudów pod tym względem nie ma co oczekiwać. Nawet jak już AFR zostanie w pełni wdrożone na Android TV 12, to jeśli nie podłączysz przystawki do portu HDMI 2.1 w telewizorze, to i tak będzie Cię czekał chwilowy zanik sygnału niestety.

 

Zastanawia mnie z czego wynika to, że na jednych przystawkach apka pokazuje wszystkie częstotliwości i rozdzielczości do wyboru, a na innych nie. I to się dzieje nawet w obrębie jednego producenta...

 

Szkoda, że aplikacja nie jest już rozwijana.

 

Ma ktoś może Realme TV Stick 4k do przetestowania?

 

 

@Pawel bug z niewłasciwie wyświetlanymi rozdzielczosciami na MiBox jest też obecny u korzystających z KODI https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=359315

 

Tutaj akurat gosciu ma problem, bo chce mieć 1080p, a KODI przełącza na 4k

 

Jeszcze jeden wątek założony przez autora apki.

https://miuipolska.pl/forum/topic/42236-refresh-rate-tool/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

@kkk jesteś kolejną osobą, której ta aplikacja się nie wyświetla na Chromecascie. U mnie nigdy nie było problemów z dostępnością. Tutaj pisałem innemu forumowiczowi co zrobić w takiej sytuacji. Post z 11 sierpnia na samej górze i niżej.

 

 

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...