Skocz do zawartości

Forum SAT Kurier: dyskusja, propozycje


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie - pod hejterskimi postami gdzie wprost obraża się inne osoby często pojawiają się reakcje "popierające" od 2-3 tych samych użytkowników, którzy co prawda boją się wypowiedzieć to na głos, ale już z ukrycia są jakże "odważni" (oczywiście nicki można sprawdzić np. za pomocą tapatalka, zresztą moderator to też widzi).

Te posty potem lądują w koszu, wystawiane są ostreżenia itd bo są lamaniem regulaminu. Czy osoby wystawiające te reakcje też są "nagradzane"?

Bo to taki trochę odpowiednik zamaskowanych prowokatorów w tłumie i moim zdaniem plusowanie tego typu postów powinno być traktowanie tak jak wypisywanie takich rzeczy.

Mówie oczywiście np. o temacie Viaplay gdzie regularnie obrażany był @kingofsouth, który ostatnio przestał przez to pisać na forum, @Wodnik Szuwarek, @Toma441 czy w końcu ja.

Nie mam oczywiście zastrzeżeń nawet do b. gorącej dyskusji, ale jeśli ktoś np. 10 raz wyzywa kogoś bez żadnych arugmentów od spamerów, a ciągle te same osoby to plusują to coś jest nie tak.

Tutaj przykład:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie nie ma zapisu o tym, że reagowanie na czyjeś posty jest zabronione. Te reakcje to taki bonus, a wpisy to serce forum. Do każdej sytuacji podchodzimy indywidualnie. Przeważnie kara nie jest nakładana za jeden wpis tylko to już jest całokształt zachowania na forum. Generalnie reakcje nie są widoczne na forum (z wyłączeniem tapatalka), zatem z założenia nie powinno być to karane. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie jest zabronione. Ale jeśli leci jakiś post, który jednoznacznie kogoś obraża (tak jak ten zacytowany przeze mnie), to lajki pod nim raczej mają równoznaczny wydźwięk.

 

Personalne obrażanie innych bez podstaw, bez argumentów jak to robią niektórzy userzy, a inni im sekundują za pomocą lajków nie jest moim zdaniem czymś co powinno być tolerowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie reakcje na posty tak naprawdę dają szeroką interpretację, bo ja nie wiem co user chce tym wyrazić, więc czemu mam go karać? Ktoś kogoś obrazi wpisem, ktoś inny da "lubię to" i jak mam to interpretować? Popiera obrażanie, lubi autora wpisu, współczuje obrażanemu, popiera obrażanego? Każde obrażanie, chamstwo, zaczepki są zawsze karane i na tym zamknąłbym temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bgmnt napisał:

Personalne obrażanie innych bez podstaw, bez argumentów jak to robią niektórzy userzy, a inni im sekundują za pomocą lajków nie jest moim zdaniem czymś co powinno być tolerowane.

 

Z pierwszą częścią wypowiedzi może się zgodzę, ale z drugą nie za bardzo. Dlaczego nie? Np. jeśli ktoś coś napisze, a drugi go zacytuje i ten drugi według mnie ma rację, to dla czego nie mam dać tzw. lajka/polubienia czy jak tam to nazwać. Oczywiście, że dam. A to że się temu pierwszemu nie podoba, to już jego problem:-D. Ja z tego powodu bym nie marudził, gdyby mi się to przytrafiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djclassic Mi wyłącznie chodzi o lajkowanie postów, które obrażają innych. I to nie ich wiedzę itd, tylko po prostu są wyzwiskami z braku argumentów.

Inna rzecz to te multikonta, które się tutaj mnożą. Niektóre się dobrze ukrywaja, inne gorzej, ale w końcu ktoś sie zapomni przelogować w jakieś dyskusji o niszowej platformie, albo nie w tego VPNa kliknie i sprawa wyjdzie, zwłaszcza, że z tego co wiem nie ja jeden to widzę i sprawa jest monitorowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Falcon napisał:

Wystarczy wywalić du..e reakcje i po problemie.

Nie do końca. Jeśli byśmy usunęli reakcje, to zaraz by się grupa osób znalazła z pretensjami, że to zrobiliśmy. Do tego w założeniu reakcje miały nieco zahamować nabijanie postów, choćby w takich sytuacjach, gdy ktoś chce podziękować za poradę, albo napisać, że zgadza się z czyjąś opinią, nie dorzucając od siebie niczego merytorycznego. Gdyby reakcje zostały usunięte, to problem by wrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt a ja jestem skłonna zaryzykować stwierdzenie, że takie obrażające posty, prześmiewcze, czysto prowokacyjne Ty również lajkowałeś :)

Może nie jestem długo na tym forum ale zdążyłam już zauważyć kto z kim trzyma, kogo „wywołuje się”  by włączył się do dyskusji „gdy coś się dzieje”, kogo te same osoby „atakują” i to często nie merytorycznie, kto się musi bronić i kto tego broniącego popiera.

Obozy były, są i będą - a to od nas tylko zależy czy dany user będzie kojarzył nas z pieniactwem czy z tym, że jesteś pomocny na forum :)

 


 

Edytowane przez Delta21
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było przez jakiś czas+ i nikt nie płakał może poza tymi którzy za punkt honoru postanowili mieć jak nawiększa ilość😂Był tacy  co żeby sie dowartościować tworzyli sobie multikonta by siebie +😂Przypadki że komuś  znikała sporaa ilość+ z konta dzwinym trafem😃Gdy chyba @tyrla ciagnął temat wszystko było uciszane zamiast wyjaśnione.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Delta21

Nie piszę tutaj o sytuacji, że ktoś ma jakiś forumowych kolegów bo nie ma w tym nic złego. Nie mam też problemu z ostrą polemiką o ile ma podstawy.

Piszę o przypdkach takich jak zacytowane, gdzie wystarczy nie przytakiwać, np. że Viaplay to VHS i już ktoś Cię wyzwie od spamerów i opłaconych agentów, kilka osób zalajkuje, post poleci, a ten ktoś znowu to samo napisze i dostanie lajki - przypadków dzisiaj było sporo :)

A sytuacje "spódzielni" która potrafiła dyskutować z kimś, że czarne jest białe i zaprzeczać faktom pod damskimi i męskimi nickami a tak naprawdę była jedną osobą to pamiętam ze starego forum Nki - teraz dużo wskazuje, że mamy podobną na forum SK. I wszystko to wygenerował temat Viaplay. Może warto byłoby zakazać tego słowa na forum i wrócilibyśmy do normalnego klimatu ;).

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bgmnt napisał:

A sytuacje "spódzielni" która potrafiła dyskutować z kimś, że czarne jest białe i zaprzeczać faktom pod damskimi i męskimi nickami a tak naprawdę była jedną osobą to pamiętam ze starego forum Nki - teraz dużo wskazuje, że mamy podobną na forum SK. I wszystko to wygenerował temat Viaplay. 

W temacie Viaplay o ile dobrze pamiętam wypowiadają się jedynie trzy kobiety, @Anita Kaźmierska @Delta21 i ja.

Znowu jakieś nieciekawe sugestie i jak zwykle bez dowodów, co mnie nie dziwi, bo nie może ich być.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne podejrzenie, że ktoś dyskutuje pod męskimi i damskimi nickami i jest tą samą osobą... 🤔

Wypadałoby tą sprawę wyjaśnić.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bgmnt napisał:

A sytuacje "spódzielni" która potrafiła dyskutować z kimś, że czarne jest białe i zaprzeczać faktom pod damskimi i męskimi nickami a tak naprawdę była jedną osobą to pamiętam ze starego forum Nki - teraz dużo wskazuje, że mamy podobną na forum SK. I wszystko to wygenerował temat Viaplay. Może warto byłoby zakazać tego słowa na forum i wrócilibyśmy do normalnego klimatu ;).

 

No nie wiem. Jakoś tego nie widzę, chociaż bardzo bym chciała, żeby było normalnie.

Pamiętam jak zostałam „przywitana” na forum przez Twojego kolegę, nie podobało mu się że zwróciłam mu uwagę, że akurat się myli ale żeby być też sprawiedliwym, druga osoba również nie do końca miała rację o czym napisałam, to nazwał mnie „Zuzią 2”. Gdybym nie  zaglądała wcześniej jako gość, nawet nie miałabym pojęcia kim ta Zuza jest i że w ogóle jest. 
Później, ta sama osoba - ot tak, dla zabawy - wywołała mnie w temacie, w którym nigdy wcześniej nie zabrałam głosu, bo tak jej się podobało. Później, zasugerowano, że moje konto jest fejkowe i Ty, w tej „zabawie” brałeś czynny udział. Dlatego proszę Cię, nie mów mi o normalności, albo nie oburzaj się reakcjami, sam nie jesteś święty. Zresztą, nikt nie jest :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lakiman napisał:

podejrzenie, że ktoś dyskutuje pod męskimi i damskimi nickami i jest tą samą osobą.

Ja też mam wrażenie, że coś takiego ma miejsce. Do tego  dziwne akcje pewnej osoby i reakcje w innym miejscu. Nie chcę już wracać do tego ale przy okazji mi się przypomniało.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa, że jak się chce koniecznie "wygrać" dyskusję, ale brak argumentów merytorycznych wtedy niektórzy rzucają oszczerstwami spoza sfery merytorycznej. Łączy je jedno jak każde kłamstwo dziwna niemożność udowodnienia tych "wrażeń" mających na celu zdyskredytowanie kogoś.

 

 

@Anita Kaźmierska może trzeba bardziej stanowczo reagować na wpisy z różnymi uwłaczającymi sugestiami? Wtedy może nie będzie takich dyskusji tutaj. 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Delta21 nadal porównujesz przysłowiowe "jabłka do gruszek" i piszesz na zupelnie inny temat niż poruszyłem - czyli notoryczne lajkowanie wpisów, które nie są w żaden sposób merytoryczne i sprowadzają się do nazywania innych [beep].

Sprawa multikont jest na tym forum niestety powszechna także przez to, że społeczność jest dość mała i aktywnych jest kilkadziesiąt osób. Przez kilka lat używania forum sam wypatrzyłem co najmniej kilkanaście nicków, które były ostatecznie tymi samymi osobami - część wróciła po banie, część bo się "skompromitowała", jeszcze inni po to, żeby dyskutować sami ze sobą.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Anita Kaźmierska napisał:

Nadal jesteś aktualnym Królem Typerem LM i LE. W silniku forum pojawiły się odznaki, więc pomyślałam, że to wykorzystam. Tym bardziej, że od jakiegoś czasu nie były już widoczne rangi w profilu.

Czuje się zaszczycony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do nieszczęsnych lajków.

Pytanie do moderacji.

Skoro jedni je widzą ( Tapatalk) to dlaczego dla innych są anonimowe?

Na forum mamy równych i równiejszych tym sposobem.

W ankietach widać kto jak głosuje, może lepiej aby reakcje były nie anonimowe.?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...