Skocz do zawartości

Forum SAT Kurier: dyskusja, propozycje


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Falcon napisał(a):

Czy kogoś obchodzi ile kto ma postów na forum?

Mnie. Jak widzę, że ktoś ma kilka postów, to średnio mu wierzę, a jak użytkownik ma setki, tysiące postów, to wiem, że jest to osoba wiarygodna i zna się na technice sat. Wiadomo - jest bardzo wiele wyjątków od tej reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pierre napisał(a):

Jak widzę, że ktoś ma kilka postów, to średnio mu wierzę, a jak użytkownik ma setki, tysiące postów, to wiem, że jest to osoba wiarygodna i zna się na technice sat.

To nie kwestia wiary. Ktoś może mieć dwa posty i wiedzieć więcej niż całe forum razem wzięte. Na forum są nabijacze tysięcy postów z zerową wiedzą 😂

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio na forum pojawia się sporo rasistowskich, homofobicznych czy seksistowskich wypowiedzi, w których ludzie są nazywani popaprańcami, zarazą itp. Reakcji na takie posty nie ma, usuwa się natomiast odpowiedzi na nie pod pretekstem braku związku z tematem.
Akceptujemy mowę nienawiści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Pawop napisał(a):

Ostatnio na forum pojawia się sporo rasistowskich, homofobicznych czy seksistowskich wypowiedzi, w których ludzie są nazywani popaprańcami, zarazą itp. Reakcji na takie posty nie ma, usuwa się natomiast odpowiedzi na nie pod pretekstem braku związku z tematem.

Ja takie posty edytuję albo usuwam, więc to nie jest tak, że nie ma reakcji, a jeśli coś może naruszać regulamin, to jest opcja zgłoszenia i wtedy to rozpatrujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został usunięty mój post z wątku o pogodzie. Całkiem neutralny, opisujący ogólną sytuację w pogodzie w weekend że był wyjątkowo piękny zapewne w większości rejonów kraju.

Jako przyczyna "nie podałem lokalizacji".

A jak się do tego rodo?

Z jakiej racji jestem zmuszany do podania lokalizacji i braku możliwości zabrania dyskusji w temacie bez jej podania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Wiadomość dodana przez Barti

Sprawa organizacyjna:

Pisząc w niniejszym wątku o pogodzie u siebie, należy wskazać swoją lokalizację.
Lokalizację można podawać każdorazowo w swoim poście w niniejszym wątku lub ustawić ją na stałe w swoim profilu na forum. Wówczas lokalizacja będzie widoczna za każdym razem, przy każdym poście na forum.
Podana lokalizacja nie musi być szczegółowa. Wystarczy przybliżona, np. region, województwo itp.
Posty, w których nie będzie zawarta lokalizacja Użytkownika, będą z niniejszego wątku bezwzględnie trafiały do Kosza."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post jest dla mnie sprawą trzeciorzędną, chodzi mi o zasady. To ja jako użytkownik powinienem decydować co ujawniam, kiedy i w jakich okolicznościach publicznie.

1 minutę temu, lakiman napisał(a):

Wiadomość dodana przez Barti

Dana lokalizacyjna jest daną osobową. Więc ten wpis organizacyjny jest dla mnie jawnie sprzeczny z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadza się z tym. Napisałem post że weekend był wyjątkowo ładny.

To temat o pogodzie, luźny, swobodny wpis, bez przypisywanie do rejonu, bo taka sytuacja miała miejsce w całym kraju praktycznie. Po co komu do takiego wpisu dana lokalizacyjna? To forum publiczne, nie mogę zabrać udziału w dyskusji, bo lokalizacji nie wrzuciłem do postu jak wyżej. Kuriozum :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Został usunięty mój post z wątku o pogodzie. Całkiem neutralny, opisujący ogólną sytuację w pogodzie w weekend że był wyjątkowo piękny zapewne w większości rejonów kraju.

Jako przyczyna "nie podałem lokalizacji".

A jak się do tego rodo?

Z jakiej racji jestem zmuszany do podania lokalizacji i braku możliwości zabrania dyskusji w temacie bez jej podania?

Bez podania chociaż przybliżonej lokalizacji czyli na przykład województwa Twój post w tym temacie mija się z celem. Ty napiszesz, że weekend ładny, a u kogoś leje deszcz...

Nie wydaje mi się aby podanie województwa było daną wrażliwą, po której ktoś może przypisać informację do konkretnej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
13 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Post jest dla mnie sprawą trzeciorzędną, chodzi mi o zasady. To ja jako użytkownik powinienem decydować co ujawniam, kiedy i w jakich okolicznościach publicznie.

Dana lokalizacyjna jest daną osobową. Więc ten wpis organizacyjny jest dla mnie jawnie sprzeczny z prawem.

Nikt Ciebie nie zmusza do pisaniu postów o pogodzie i tym bardziej nie wymaga dokładnych danych adresowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

@Kiler Czy w województwie wszędzie musu być słoneczko, nie może lać w innym rejonie województwa? Nie czujesz absurdu? :)

Oczywiście, że może. Nawet w obszarze 200 metrów może świecić słońce i padać deszcz. Zasada, którą przyjęliśmy jest jaka jest i nie zmienimy jej, bo Ty miałeś ochotę akurat napisać coś o pogodzie. Temat jest skierowany do ludzi, którzy nie mają problemu z podaniem informacji, że mieszkają w takim czy innym rejonie Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kiler napisał(a):

Temat jest skierowany do ludzi, którzy nie mają problemu z podaniem informacji, że mieszkają w takim czy innym rejonie Polski. 

Nie, tego nigdzie nie ma napisanego. Zmuszacie do podania lokalizacji.

Bez tego nie mogę brać udziału w dyskusji. Zatem punkt widzenia zależy jak się na to spojrzy.

Czyli jeśli napiszę że z zachodu nadciągają burzowe chmury do Polski i nie podam lokalizacji, post leci do kosza. Absurd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poleci, bo można pisać ogólnie o sytuacji pogodowej w Polsce. Ty napisałeś "Dawno nie pamiętam tak pięknego weekendu i dziś także piękny dzionek." Gdzie ten piękny dzionek? Jeśli tak formułujesz zdanie to lokalizacja musi być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Pogoda była w cały kraju. Wystarczyło spojrzeć na mapy.

Pogoda jest zawsze. Może być dobra, zła, słoneczna, deszczowa, mglista, ale jest zawsze.

Nie lepiej pisać o aktualnym stanie atmosfery w danym miejscu.Na przykład zachmurzenie może spowodować, że w jednym miejscu będziemy mieć pogodę pochmurną, a niedaleko obok słoneczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Falcon napisał(a):

Następnym razem, gdy w całym kraju będzie słonecznie podaj nieprawdziwą lokalizację i po kłopocie. :)

Dlatego właśnie poruszam ten temat, dostrzegając nielogiczność zasad w tym wątku.

Moderator sam przyznaje że 200m dalej może być inna pogoda w danym województwie, zatem jakie istotne dla sprawy ma podanie najmniej województwa w temacie pogody, tego nadal nikt mi nie wyjaśnił :) 

Dyskusja jest po to aby takie absurdy eliminować. Jeśli jednak moderacja nie widzi tych absurdów, to od wczoraj jest to mój jeden z ulubionych tematów na forum i będę podawał pogodę z każdego województwa w którym się znajdę. Miłej lektury :)

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...