Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam, że polskie seriale kręcone dla Netflixa potrafią jakością przeskoczyć dotychczasowych nadawców jak Player czy HBO. NF kręci dużo i zdarzają się pomyłki. Ale są perełki - Wielka woda, kontynuacja Rojsta, Infamia, Informacja zwrotna. Na pewno odstają od landrynkowatego świata Playera skupiającego się na fałszywym obrazie klasy wyższej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkon napisał(a):

Ja się nie znam co jest originalsem

Wystarczy śledzić newsy ;)

W każdym razie, Psie Pazury trudno powiedzieć czy to Netflix Originals, ponieważ Netflix nie jest producentem i nie miał dystrybucji wszędzie (zakładam, że kupił dystrybucję)

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Power_of_the_Dog_(film)

https://www.imdb.com/title/tt10293406/companycredits/?ref_=tt_dt_co

 

The Beef - to serial A24, który wystawił na aukcję i Netflix ją wygrał

https://deadline.com/2021/03/netflix-steven-yeun-ali-wong-lee-sung-jin-a24-series-package-1234720926/

 

Podsumowując, w moim wpisie wymieniłem ważne tytuły NF, które obiegły cały świat, stały się hitami (zasłużenie) i które są kojarzone z NF. A przede wszystkim pokazują jakość.

Gdybym miał wymieniać wszystkie "udane", to bym zmarnował ogromne połacie czasu i tak by przegrał z całą konkurencją ;)

 

52 minuty temu, swordfish napisał(a):

Dodam, że polskie seriale kręcone dla Netflixa potrafią jakością przeskoczyć dotychczasowych nadawców jak Player czy HBO.

Wymieniłem w zaletach ;)

Nie mniej, jeszcze NF brakuje do najlepszych polskich seriali HBO czy Canal+, gdzie HBO na razie się wycofało i przypuszczam że tym się zajmie TVN (niestety).

Canal+ nadal walczy i miał ostatnio Emigracja czy też genialny Minuta Ciszy.

 

Co do Wielkiej wody, to dla mnie przehajpowany. Pół sezonu dobrze a drugie pół marnie (po powodzi), jakby zabrakło scenariusza.

Tak czy owak, Netflix miał tyle (nadal ma) nagranych polskich niewypałów, że obecnie widać gołym okiem progres i nawet taki solidny Informacja zwrotna na tle tych wszystkich wpadek wygląda na rewelacje ;) (nie jest rewelacją ale dobrym solidnym serialem polskim i oby więcej takich od NF)

Dodatkowo poza C+, NF obecnie nie ma konkurencji i z powodu popularności platformy NF, wielu nawet nie zna ostatnich polskich produkcji od C+.

 

Szkoda, że HBO sobie odpuściło (na zawsze?!) :(

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, spotify napisał(a):

4. Dzięki NF również do szerokiego grona dotarły takie seriale na licencji jak Breaking Bad, Better Call Saul czy nawet Suits. Bodajże nawet wielki

Better tak, ale z tym Breaking Bad to nie do końca się zgodzę. Jednak FOX wałkował ten serial rok w rok przez wiele lat. Czy to premiery czy powtórki. Później z opóźnieniem względem FOX pojawił się bodajże w Polsacie? Albo TV4 już nie pamiętam. Druga sprawa był to swego czasu jeden z najchętniej i najszerzej piraconych seriali, gdy fora warezowe przynajmniej w naszym kraju pękały w szwach jak nigdy wcześniej i później. Pamiętam, że pierwszy sezon jeszcze nie wzbudził takiego efektu WOW. Dopiero jakoś po drugim sezonie ten efekt WOW stopniowo był uzyskiwany. Przed premierą ostatniego sezonu to już zainteresowanie było olbrzymie. Ja sam oglądałem te odcinki jak się dawniej oglądało z tygodnia na tydzień na FOX. Na Netflix to już raczej gapowicze nadrabiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2024 o 23:29, Project_ALF napisał(a):

Better tak, ale z tym Breaking Bad to nie do końca się zgodzę.

Nie przeczę. Mogło tak być. Ja oglądałem z innych źródeł, więc zanim się pojawił w Polsce z NF to już o tym serialu zapomniałem.

Nie mniej, dzięki NF dotarł do szerszego grona widzów. Mógł sobie lecieć gdziekolwiek ale dopiero dzięki NF wielu ludzi dopiero się tym zainteresowało ;)

 

W dniu 10.03.2024 o 23:29, Project_ALF napisał(a):

 Pamiętam, że pierwszy sezon jeszcze nie wzbudził takiego efektu WOW. Dopiero jakoś po drugim sezonie ten efekt WOW stopniowo był uzyskiwany.

Tak zgadza sie. Niewiele brakowało a po pierwszym sezonie poszedłby do kasacji. Dzisiaj na pewno by go skasowali po 1 sezonie, bo się platformy nie pitolą. Zresztą się nie dziwię, bo większość narzeka na 1 sezon, gdzie dopiero od 2 sezonu wciąga

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uwierz w Mikołaja" od Kino Świat pojawił się w Netflix. 

 

22 marca do oferty platformy dołączy polski dramat z Michałem Żurawskim w roli głównej- "Strzępy". 

 

Tego samego dnia będzie można oglądać znany z SkyShowtime film "Uśmiechnij się". 

 

Natomiast 1 kwietnia dwa seriale znane z HBO - "Seks w wielkim mieście" oraz "Stamtąd" (From). 

 

Od dzisiaj też "Monk" - tak jak już @2PaC wspomniał - wszystkie osiem sezonów, za to w Skyshowtime "aż" dwa. 😂

 

W sumie jaki jest sens abonowania tych wszystkich platform streamingowych jak i tak one same dzielą się swoim kontentem z Netflixem, który po blokadzie w dzieleniu kont i podwyżkach podobno miał upaść? 😂🤣

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2024 o 21:50, swordfish napisał(a):

Dodam, że polskie seriale kręcone dla Netflixa potrafią jakością przeskoczyć dotychczasowych nadawców jak Player czy HBO. NF kręci dużo i zdarzają się pomyłki. Ale są perełki - Wielka woda, kontynuacja Rojsta, Infamia, Informacja zwrotna. Na pewno odstają od landrynkowatego świata Playera skupiającego się na fałszywym obrazie klasy wyższej.

Owszem, ale i tak numerem jeden są seriale Canal+ (Belfer, Kruk, Klangor, Powrót, Minuta Ciszy, Emigracja XD, The Office PL). Z Netflixa dodałbym Zachowaj Spokój oraz Pewnego razu na krajowej jedynce.

 

A co do Playera to widocznie ich seriale są tworzone przez scenarzystki z serialu TVN typu Prawo Agaty. I dla takiej wielkomiejskiej grupy odbiorców kobiet 30-55 letnich 

W dniu 13.03.2024 o 22:12, spotify napisał(a):

Niewiele brakowało a po pierwszym sezonie poszedłby do kasacji. Dzisiaj na pewno by go skasowali po 1 sezonie, bo się platformy nie pitolą. Zresztą się nie dziwię, bo większość narzeka na 1 sezon, gdzie dopiero od 2 sezonu wciąga

A ja miałem to szczęście, że usłyszałem o nim dopiero w lipcu 2013, na dwa tygodnie przed startem ostatniego sezonu. I to przez dziwny zbieg okoliczności, oglądając filmik jak fani podjeżdżają pod dom Aarona Paula a ten wychodzi do nich. Od początku się zajarałem i tuż przed finałowymi odcinkami machnąłem wszystkie sezony. Dosłownie w 6 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcje Player powoli się zmieniają i jednak taka "Pati" zaistniała rozgrywająca się w świecie najniższej klasy społecznej. Przypomnę, że pierwsze dwa sezony "Belfra" są produkcją TVN dla Canal+. Pierwszy sezon "Belfra" miał nawet pojawić się na głównej antenie TVN, ale zarządzający stacją stwierdzili w 2016 roku, że serial jest zbyt mroczny i ma za dużo zwrotów akcji, co dla ich "niedzielnego, nieregularnego" widza może stanowić wyzwanie. Zwłaszcza, że należy pilnować emisji odcinka co tydzień, aby nie pogubić się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2024 o 20:55, Pawel napisał(a):

Ratuje się serialami konkurencji. Taki jest dobry :D Takiej mizerii jak jest obecnie na Netflixie dawno nie było moim zdaniem. Całe szczęście, że płacą za to coś 15 zł.

No jak za 15zł miesięcznie to powinny być co tydzień przynajmniej z trzy originalsy na wysokim poziomie. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2024 o 20:55, Pawel napisał(a):

Ratuje się serialami konkurencji. Taki jest dobry :D Takiej mizerii jak jest obecnie na Netflixie dawno nie było moim zdaniem. Całe szczęście, że płacą za to coś 15 zł.

Od dłuższego czasu tak jest.

 

Ja dostane za chwilę jeden miesiąc za friko.

Tak sobie wstępnie sobie wyszukałem "Nocnego agenta", "Zagadka rodziny Usherów" i "The Greatest Night In Pop".

Jeszcze zastanawiam się nad "Dyplomatką", ale to chyba trochę przegadane.

Może coś jeszcze polecicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, domin107 napisał(a):

Może coś jeszcze polecicie ?

Mogę polecić - szanuj swój czas :)

 

A na poważnie - nic spektakularnego ostatnio na tej platformie nie ma i się zgadzam z tym wpisem ;) 

W dniu 15.03.2024 o 20:55, Pawel napisał(a):

Ratuje się serialami konkurencji. Taki jest dobry :D Takiej mizerii jak jest obecnie na Netflixie dawno nie było moim zdaniem. Całe szczęście, że płacą za to coś 15 zł.

 

 

Co do tematu, to widzę, że las rąk chętnych :D

Ale po koleżeńsku, jak się mocno skupiłem, żeby sobie przypomnieć, mogę polecić tytuły, które w 90% przypadku są jedne z najlepszych z zeszłego roku premier na NF ale przysłowiowych czterech liter nie urywają. Głównie średniaki, które co najwyżej liżą poziom dobry ;) (poza wyjątkami) 

 

Z filmów - Zabójca oraz Zostaw Świat za sobą

Z seriali - The Beef (bardzo dobry), japoński Dom Ninja i Sanktuarium , The Gentelman (niestety Gucci nadal nie w formie), One Piece (fajna rozrywka i tylko tyle oraz aż tyle), Zagłada Domu Usherów (dla mnie przereklamowany ale jednak to zawsze Flanagan)

Z polskich - Informacja Zwrotna (solidna produkcja), Infamia. Ewentualnie przereklamowany 1670

Z animacji - tu się udaje od czasu do czasu - Niebieskooki Samuraj (bardzo dobry)

Z dokumentów - Beckham (dobry przez duże D)

Z seriali, które są na licencji a jeszcze nigdzie nie było premiery - Resident Alien (chwalą za oceanem) - na NF na razie 1 sezon, obecnie w USA po odcinku jest premiera 3 sezonu.

Solidność NF ;]

 

Mam nadzieję, że chociaż coś pomogłem. Ale pamiętaj - to Twój czas, więc wykorzystaj efektywnie ;) Reklamacji nie przyjmuje ;]

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, spotify napisał(a):

Mogę polecić - szanuj swój czas :)

 

A na poważnie - nic spektakularnego ostatnio na tej platformie nie ma i się zgadzam z tym wpisem ;) 

 

 

 

Tak staram się robić.

 

17 godzin temu, spotify napisał(a):

Zapomnialem jeszcze o jednym. Wg mnie jeden z najlepszych serial koreański (dystrybucja NF) jaki do teraz widziałem - Alchemia Dusz. Serial skończony - 2 sezony i łącznie 30 odcinków ;) 

Dzięki, ale azjatyckie produkcje mi nie leżą.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2024 o 20:55, Pawel napisał(a):

Ratuje się serialami konkurencji. Taki jest dobry :D 

To akurat zawsze był (i jest) dla mnie największy plus Netflixa. Czyli seriale i filmy na licencji. Taka kablówka w postaci serwisu streamingowego. Swego czasu zrezygnowałem z jakiejkolwiek tvsat czy kablowej, miałem tylko Netflix dla paru orginalsów i glównie dla produkcji na licencji i ówczesne HBO GO dla produkcji HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...