Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli rozumiem że zarówno KRRiT oraz RPO zajmą się teraz wszystkimi sprawami zawieszeń czy zwolnień dziennikarzy za ich poglądy wygłaszane np. w mediach społecznościowych. 

Np. w tej sprawie https://oko.press/dziennikarz-zwolniony-za-apel-ws-tvn-nie-zaluje

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam w apelu że to jeden z najlepszych komentatorów w Polsce.

Karolina Korwin-Piotrowska w temacie

https://jastrzabpost.pl/tylko-u-nas-korwin-piotrowska-szczerze-o-igrzyskach-i-babiarzu-pokaz-ignorancji,7054303092636160a

Cytat

Polscy komentatorzy zawsze mają tendencję do gadania za dużo. Oglądałam na Eurosporcie i to do mnie trafiło kilka godzin później. Przełączyłam na TVP i trafiłam na moment, kiedy pomylił łuki triumfalne... - wyznała.

Porównała wysłuchany przez siebie komentarz do tego, co mówił na antenie telewizji publicznej Babiarz i podkreśliła, jak dużo błędów popełnił po drodze. Sama ma doświadczenie w komentowaniu dużych imprez, jako że co roku udziela się przy okazji gali rozdania Oscarów:

To była komedia pomyłek. W Eurosporcie nie robili takich błędów jak on, bo oni mieli, podejrzewam, cały brief już wcześniej. Poza tym mamy coś takiego jak telefon komórkowy, w którym możemy sprawdzić jak nazywał się malarz, jak miał na imię Delacroix.

 

Z 2022 roku https://www.press.pl/tresc/72339,seria-pomylek-babiarza_-tvp-sport-nie-wyciaga-wnioskow-z-bledow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, utede napisał(a):

 

Dodatkowo czy Babiarz to jeden z najlepszych komentatorów? No śmiem wątpić...

W moim odczuciu Babiarz ma dyscypliny, w których się świetnie sprawdza: lekkoatletykę i pływanie. Bo w już w skokach narciarskich są lepsi od niego komentatorzy. Ale to nie jest nic nadzwyczajnego, bo każdy komentator ma takie sporty, w których wypada lepiej i gorzej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek nie jest pracownikiem TVP, nie komentuje nic na igrzyskach więc nie widzę w tym nic dziwnego. Przede wszystkim to brakuje podpisu D. Szpakowskiego. No ale przecież obowiązku nikt nie miał, każdy miał prawo podpisać jak i nie podpisać. 

Szpakowski poza komentowaniem ma też funkcję doradcy zarządu TVP Sport, być może stąd wolał się wstrzymać z podpisem. 

Podobnie jak Kuba Polkowski, który jest zastępcą Kwiatkowskiego. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W liście piszą o poglądach. Że ma je każdy. Super. Tylko obrońcy Babiarza zapominają jedno... obiektywny dziennikarz chowa swoje poglądy, gdy siada przed mikrofonem (szczególnie w sporcie). Chociaż akurat w tej całej "aferze" nie chodzi o prywatne poglądy Babiarza, ale o błędną interpretację i mylenie faktów, czyli dezinformację (kłamstwo, fałsz, fakenews). Ale o tym zero w liście obrońców. Tylko okrągłe słówka typu "jeden z najlepszych komentatorów", gdy ciągle wytykają mu błędy. Nie tylko w jego interpretacji piosenki, ale także w komentowaniu sportu.

 

Można krytykować decyzję TVP, ale nie róbmy z Babiarza świętego na siłę. Bo to śmiech na sali.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zawieszenie powinno przerodzić się w nic innego jak zwolnienie Przemysława Babiarza z TVP które to de facto powinno mieć miejsce już po utracie przez niego prowadzenia teleturnieju „Va Banque" w TVP2. Przy całym moim szacunku do legendy Telewizji Polskiej jaką niewątpliwie jest Pan Babiarz uważam że na jego niekorzyść działa między innymi słynne zdjęcie z Jackiem Kurskim z czasów obejmowania przez polityka PiS funkcji Prezesa Telewizji Polskiej. Nie sądze bowiem tak jak się mówi w internecie że on tam znalazł się przez przypadek ponieważ to samą wymówkę mogłaby mieć równie dobrze Anna Popek czy Danuta Holecka. Z tego co zauważyłem na poprzednich stronach tego tematu już około 21 grudnia 2023 roku (a więc dzień po przejęciu TVP przez nową władzę) mówiło się o zwolnieniu Babiarza z Telewizji Polskiej więc nie zdziwię się jak nie wykorzystana okazja by to zrobić teraz po prostu się mści. 

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mingo napisał(a):

Pisałem wcześniej że nie widzę podpisu Kuby Polkowskiego, mała aktualizacja:

https://x.com/kubapolkowski/status/1818223133217690060?t=VH1n_Ev-kY1_GZC8dG0INg&s=19

 

No to mamy niezły rozłam w TVP Sport skoro nawet dyrekcja stacji jest podzielona w tej jednej sprawie. Według mnie sprawa Przemysława Babiarza stała się już chyba swego rodzaju solą w oku Telewizji Polskiej gdyż niedawne zachowanie wspomnianego dziennikarza doprowadza juz do buntów w firmie przeciwko decyzji dyrekcji. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mingo napisał(a):

Jak ktoś nie chciał to się nie podpisał

Ale jedno nie wyklucza drugiego. Pracuję w korporacji wiem jak działa taki efekt. Jeśli koledzy się pod czymś podpisują, to wielu podpisuje bo nie wypada się nie podpisać. Osoby z mocną pozycją mają większą odwagę stanąć z boku. Nie mówię że tak jest w tym przypadku, ale jednak taka myśl się sama nasuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mingo napisał(a):

Jak ktoś nie chciał to się nie podpisał - patrz Szpakowski, Idzi. 

Skoro Szpakowski się nie podpisał to ciekawe czy tego samego nie zrobił też Szaranowicz. Z tego co czytałem to siła listu może być zależna od jednoczesnego poparcia dla niego ze strony tych dwóch wspomnianych przezw mnie Panów. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, muza_tv napisał(a):

W liście piszą o poglądach. Że ma je każdy. Super. Tylko obrońcy Babiarza zapominają jedno... obiektywny dziennikarz chowa swoje poglądy, gdy siada przed mikrofonem (szczególnie w sporcie). Chociaż akurat w tej całej "aferze" nie chodzi o prywatne poglądy Babiarza, ale o błędną interpretację i mylenie faktów, czyli dezinformację (kłamstwo, fałsz, fakenews). Ale o tym zero w liście obrońców. Tylko okrągłe słówka typu "jeden z najlepszych komentatorów", gdy ciągle wytykają mu błędy. Nie tylko w jego interpretacji piosenki, ale także w komentowaniu sportu.

 

Można krytykować decyzję TVP, ale nie róbmy z Babiarza świętego na siłę. Bo to śmiech na sali.

 Pełna zgoda. 

Największym błędem w karierze Babiarza było wstawienie się za Kurskim (grabarz mediów publicznych).

To, że przypadkowo trafił na to "słynne"  zdjęcie to bajka dla naiwnych. Już wcześniej zdarzyło mu się "wypuszczać" podobne poglądy. Człowiek z takim doświadczeniem medialnym powinien wiedzieć, że pewnych rzeczy nie wolno robić dziennikarzowi w tym zwłaszcza sportowemu.

Ja miałem zawsze neutralny stosunek do jego sposobu komentowania. Od tamtej chwili - zbrzydł mi kompletnie. Nie chodzi mi wcale o jego konserwatywne poglądy. Chodzi o poparcie dla takiej osoby jaką  ZAWSZE był Kurski (zawsze obślizgły moralnie bez jakiekolwiek zdolności honorowej). 

 

Tak w ogóle to śmieszy mnie ta medialna burza. Dziesiątki wartościowych dziennikarzy z radio i z TVP wywalano bezpardonowo na bruk (po wielu latach pracy) za dużo mniejsze "przewinienia".  Wystarczyło np. wyemitować jakiś niezgodny z linią PiS materiał albo wypowiedzieć jakiś nieprzychylny dla nich komentarz. Jakoś nikt się za nimi nie wstawiał. Tymczasem Babiarz -apologeta Kurskiego -został zaledwie zawieszony i wielkie larum. Tym bardziej, że to nie była pierwsza jego "wpadka". 

Edytowane przez Nasir
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Nasir napisał(a):

Tymczasem Babiarz -apologeta Kurskiego -został zaledwie zawieszony i wielkie larum. Tym bardziej, że to nie była pierwsza jego "wpadka". 

Tu już działa w moim odczuciu polityka, którą doskonale zarządzają prawicowi politycy i prawicowe media. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Sprawa jest czysto polityczna już w tym momencie, dlatego ja się dziwię że gdy za Kurskiego zwalniano innych było cicho, a teraz tylu dziennikarzy pisze listy w obronie Babiarza. 

Jeśli chodzi o samą redakcję sportową to fakty są takie, że nawet za TVPiS nie było takiego kryzysu wizerunkowego. Jedyne o co można było się przyczepić to nadmierne pokazywanie Kurskiego na skokach narciarskich czy meczach reprezentacji. Poza tymi "występkami" trzeba przyznać, że było tak jak mówi Szkolnikowski. Polityka nie byłą widoczna w TVP Sport. 

Zakładając (podkreślam, ZAKŁADAJĄC), że jest tak jak mówi wiele źródeł , że jeszcze w sobotę rano nikt nie miał w planach zawieszać Babiarza a zrobiono to po telefonie od kogoś "z góry" to jednak jest to duży wpływ polityków na redakcję sportową. Sam Kwiatkowski nie ukrywa, że nie uczestniczył w podejmowaniu decyzji, tak samo Polkowski. 

 

Być może stąd takie zjednoczenie wśród ekipy TVP Sport. Być może nie chodzi tyle o sam fakt zawieszenia Babiarza co o to, że zaingerował ktoś z góry, spoza telewizji. 

 

A to, że wykorzystują całą sytuację politycy wiadomej partii? Normalne. Zawsze opozycja podpina się pod to, co może uderzyć w rząd. Czy nie inaczej było w latach 2015-2023 czy 2007-2015?

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...