Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie patrzyłem na zegar ale może dwie minuty trwała rozmowa ekspertów w przerwie meczu (Szwecja-Niemcy). Gość ledwo zaczął coś mówić na temat, a Babiarz już podniósł rękę że muszą kończyć bo "za chwilę" druga połowa. Ale oczywiście wcisnęli jeszcze pięć minut [beep]skich reklam. A ja podziękowałem i przełączyłem na ARD gdzie właśnie omawiali pierwszą połowę, tam nikt drugiemu nie przerywał w połowie zdania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zabawniejsza jest sytuacja w studio, w której każdy z ekspertów ma dosłownie dziesięć sekund na skomentowanie tego co widział podczas pierwszej połowy. Ledwie otworzy usta, a prowadzący już przechodzi do następnego gościa. Zdecydowanie przesadzają z tempem, już chyba wolałbym całą przerwę reklam niż oglądać coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzyłem na zegar ale może dwie minuty trwała rozmowa ekspertów w przerwie meczu (Szwecja-Niemcy). Gość ledwo zaczął coś mówić na temat, a Babiarz już podniósł rękę że muszą kończyć bo "za chwilę" druga połowa. Ale oczywiście wcisnęli jeszcze pięć minut [beep]skich reklam. A ja podziękowałem i przełączyłem na ARD gdzie właśnie omawiali pierwszą połowę, tam nikt drugiemu nie przerywał w połowie zdania...

Dosłownie zrobiłem to samo co Ty, czyli przełączyłem się na Das Erste HD gdzie trwała kontynuacja po 1. połowie i można było zobaczyć skróty żyjąc dalej meczem, a nie reklamami i studium 2. minutowym. Dla samych mistrzostw dobrze się stało, że obrońcy trofeum są nadal w grze, sama gra defensywna Szwedów mnie nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to nie jest sportowy wieczór,a Mundialowy. Program nazywa się Mundialowy Wieczór i jest w całości poświęcony MŚ w piłce nożnej, zresztą jak ramówka kanału TVP SPORT. Akurat w dzisiejszych czasach nie ma problemu z dostępem do informacji i spokojnie się dowiesz o innych wydarzeniach sportowych. 

Co do tego punktu programu - TVP zawsze zarzucano,że brakuje tam materiałów na luzie, z przymrużeniem oka, więc teraz to zmienili. Bardzo pozytywnie oceniam ten program i kąciki tam zawarte, czyli Okiem Cenzora(ewidentne nawiązanie do tego co widzimy w Eurosporcie przy okazji Wielkich Szlemów czyli tam jest komisarz tenisa), "Matematyka Futbolu" , "Pozdrowienia z Rosji" (czyli przegląd tego co w mediach społecznościowych i pokazanie otoczki MŚ) , do tego materiały zapowiadające następne mecze i wypowiedzi graczy czy trenerów .Faktycznie to najlepiej chyba zrobiona impreza przez TVP odkąd pamiętam. Od rana do wieczora żyją Mundialem i nie ogranicza się to jedynie do reprezentacji Polski co generalnie było widać przy okazji innych imprez. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ich decyzja, rok temu np. pięć kanałów Polsatu właściwie potrafiło zamienić się w kanały tenisowe na Wimbledon. To najważniejsza obok IO, a nawet sądzę ,że to najważniejsza impreza sportowa roku, bo wątpię by w Afryce żyli ZIO. Inna sprawa,że teraz naprawdę jest sportowa susza, inne sporty nawet dostosowały się do Mundialu jak np. kolarstwo, które przesunęło start TDF.  Pies z kulawą nogą teraz ogląda jakiś turniej tenisowy w Nottingham,ale oczywiście tradycyjnie trzeba mówić,że oczywiście jesteśmy tym mega zainteresowani,a złe TVP daje to tylko w internecie. Na pewno w to uwierzę. Poza tym naprawdę właściwie cala redakcja zaangażowana jest w Mundial. Złośliwie też powiem,że kanały Polsatu z kolei zamieniają się w kanały siatkarskie, wiadomo,że stacje skupiają się na tym do czego mają prawa, tylo dlaczego obrywa się TVP. Czy tak skrupulatnie odnotowujesz to jak działają inne stacje? Pewnie nie, a ja widziałem,że Polsat w swoim głównym serwisie nie mówił np. o wynikach kwalifikacji do konkursu TCS, a mówił o kolejnej gali KSW itp. Jednak jakoś odnotowania takich wielu przypadków w stosunku do stacji komercyjnej nigdzie na tym forum ze strony nikogo nie ma. Zresztą TVP uczciwie przyznało,że TVP SPORT na czas Mundialu zamieni się de facto w TVP Mundial. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zabawniejsza jest sytuacja w studio, w której każdy z ekspertów ma dosłownie dziesięć sekund na skomentowanie tego co widział podczas pierwszej połowy. Ledwie otworzy usta, a prowadzący już przechodzi do następnego gościa. Zdecydowanie przesadzają z tempem, już chyba wolałbym całą przerwę reklam niż oglądać coś takiego.

W Niemczech ludzie płacą abonament w Polsce płaci około 10% dlatego u nas zawsze będą wjeżdżać reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyżej wymienionych postów to okazuje się, że najsprawiedliwiej by było istnienie tylko jednej dyscypliny sportu, a właściwie jednej aktywności ruchowej, bądż tego, żeby w ten sposób sport powstawał te 100 lat temu, by wszystkie dyscypliny były sobie równe.

Akurat jestem osobą,  która interesuje się wieloma dyscyplinami sportu, ale rozumiem decyzję TVP SPORT i przy jednak trzech czy czterech meczach dziennie ciężko pokazywać coś innego. Inna sprawa,że TVP ma jeden kanał, co innego konkurencja. Jednak TVP nie ma planów uruchomienia drugiego czy kolejnych kanałów sportowych. Także nie mają planów regularnego wykorzystywania np. kanału TVP HD do transmisji sportowych. No cóż. Inna sprawa,ze TVP teraz nic znaczącego nie miała by do pokazywania. Akurat te turnieje na trawie można odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek999 Szczerze to obecnie w sporcie się wiele nie dzieje, jakby TVP nie pokazywała Mundialu to głównie były by powtórki. Trudno by TVP rozwala ramówkę na jakiś trzeciorzędny mecz tenisa. 

Studia to może są ciekawe w Weszło FM, czy w Onecie. Polecam posłuchać. TVP widać,że się stara, studia od rana do wieczora, materiały i wywiady dotyczące innych drużyn , wreszcie widzę,że nie ma skupienia wyłącznie na reprezentacji naszego kraju. Jednak brak żywej prawdziwej dyskusji bez cenzury i poprawności politycznej . 

Szczerze, to po kilku dniach kompletnie przestałem oglądać studia w TVP. Właśnie w Onecie można codziennie posłuchać Twarowskiego, Ćwiąkałę. Ciekawe są też programy Stan Mundialu na Weszlo Fm/Yt. Chociaż Wojciech Kowalczyk raz przesadził z tezą, że dobrze by było jakby Milik przed meczem z Senegalem złamał sobie rękę w tym delfinarium, gdzie się lekko poślizgnął. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...