Skocz do zawartości

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Jack777 napisał:

@emeryt, wywalało Ci bo chciałeś wgrać starszy soft, czy tak poprostu dekoder nie przyjmował softu.

Moj problem dotyczy wgrania starszego softu bo nowsze wgrywa bez problemu

Dziwne trochę, ja wgrywałem różne softy także te starsze i takich niespodzianek nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2022 o 23:20, Jaś Fasola napisał:

Dziwne trochę, ja wgrywałem różne softy także te starsze i takich niespodzianek nie było.

 

Witam, tak dekoder nie przyjmował nowego softu, ale jak wcześniej pisałem już po problemie. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2022 o 16:51, Jack777 napisał:

Proszę o pomoc, sprawa dotyczy obsługi modułu Canal+.

Zakupiłem nowy Cryptobox 725 bo stary padł w związku przepięciem elektrycznym, nowy dekoder ma wgrany soft 1.18.23521

na którym nagrania są zakodowane (czarny ekran), w uszkodzonym dekoderze miałem soft 1.15.22010 który nagrywał bez problemów i chciałem go wgrać do nowego deka ale występuje błąd (error). Czy jest jakoś możliwość wgrania starszego softu, czy muszę zapomnieć o nagrywaniu programów dekodowanych przez moduł.

Help !!!

Próbowałem róznych sposobów wgrania tego starszego softu ale bez powodzenia. Ostatnim sposobem było wgranie softu przez kabel RS 232 i też się nie da. Cały proces wgrywania przebiega dobrze, ale na końcu gdy tuner się restartuje nie powraca do pełnej pracy, zatrzymuje się na planszy początkowej z napisem "SW is wrong. Please download again! 2" i nic nie można zrobić. Już myślałem, że uwaliłem dekoder, ale sprobowałem wgrać ten nowy soft i naszczęście wgrał się bez problemu. Coś w nim musi być , że blokuje wgranie starszych softów, chyba, że tylko ja tak mam, probował ktoś wgrywać starszy soft mając w deku ten nowy 1.18.23521.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modułami Canal+ i Polsat Box na modelu 752HD combo dobrze działał SW: 1.15.22525 z lutego 2021. Jednak nagrywania nie sprawdzałem. Bardziej testowałem aktywację modułów, aktualizację uprawnień i ogólne działanie.

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym spróbował wgrać najpierw orginalny soft ze strony podpory do dekoderka

752HD_MCAS_V1.15.21821_27-05-2020

ale nie najnowszy tylko ten np. 

a potem dopiero ten przerobiony / PATCH / pod karty CAM,

oczywiście za każdym razem pousuwał listy i przywrócił ustawienia fabryczne bo to jest ważne

Edytowane przez robert451
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz na pena czy na dysk soft z kanałami, wykasuj ustawienia fabryczne. Następnie podłącz pena/dysk i zacznij pobierać soft gdy się pobierze wykasuj jeszcze raz i znowu pobierz,otworzy się okno jak chcesz pobrać opcję prostą czy zaawansowaną, wybierz tą drugą, dalej chyba już wiesz jak się posługiwać. Każdym razie u mnie tak jest, spróbowanie nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, mam problem, po zmianie softa na dwóch CB 752, nie pobierają kanałów naziemnych. Był soft patch 22583, wsadziłem patch 23267 i jest klapa, ten pierwszy wykasowałem i już go nie mam. Żeby chociaż jeden pobierał bo telewizory mam bez opcji HEVC, to do drugiego pokoju dla żony. Przyniosłem od sąsiada dekoder do tv naziemnej i sygnał jest, myślałem że to wina anteny. Kto może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem dziwna rzecz - pilot od Cryptobox 752 zaczął nagle reagować na stojący obok wzmacniacz od wieży Pioneer. Obojętnie który przycisk na pilocie nie dotknę, przełącza źródła sygnału na wzmacniaczu. Nigdy wcześniej tego nie było. Czy można w jakiś sposób ustawić na pilocie inny kod jakąś kombinacją przycisków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko

Co robię źle. Siła sygnału 90-92% jakość 0%. Mam monoblocka (astra i hotbird) nie wyszukuje żadnego kanału. Wgrany najnowszy patch ze strony producenta.dodam że w innym pokoju mam podłączony inny tv pod ten sam talerz u tam wszystko jest ok. Kanały fta są dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kadet napisał:

Mam monoblocka (astra i hotbird) nie wyszukuje żadnego kanału (...) dodam że w innym pokoju mam podłączony inny tv pod ten sam talerz u tam wszystko jest ok.

Mamy rozmieć, że ten monoblock to Twin lub Quad? Jakie ma przyporządkowanie portów 1/2 - A/HB czy HB/A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
17 godzin temu, Ramirez napisał:

W ustawieniach masz cos takiego jak tryb głębokiego uśpienia czy cos w tym stylu. 

 

Nie, że w ogóle nie nagrywa tylko np. o 19:30 nie nagra a wcześniejsze nagra. Nawet przy włączonym. Albo jak mu się ubzdura to któreś wcześniejsze nie nagra. 

 

Jednym słowem trzeba stać i patrzeć czy się nagranie włączyło czy nie. 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...