Jump to content

Recommended Posts

Pytałem wyraźnie o emisje w tym kanale, a nie o obecność w kolekcji w jakiejś kolekcji VOD.

Guest kingofsouth

Odpowiadam wyraźnie. Te filmy/seriale/programy dokumentalne  co są  w jakiejś kolekcji VOD 4K miały swoją premierę na Canal+ 4K.

Tyle i aż tyle...

No ale skąd ty to możesz wiedzieć? 

Edited by kingofsouth

To nie mogłeś mi odpowiedzieć normalnie, że tyle filmów lub takie filmy były na tym kanale, zamiast robić to w odwrotną stronę odsyłając do jakichś swoich kolejnych chwalących się dostępem obrazków?

1 godzinę temu, kingofsouth napisał:

No ale skąd ty to możesz wiedzieć? 

Skoro o to zwyczajnie zapytałem, to logiczne że nie wiedziałem i chciałem się tego dowiedzieć.

• Upvote 1

Słuchajcie czy ja dobrze widzę w programie, że kultowy Kiler i jego 2 zostały zmasterowane nie tylko do HD ale także do 4k? Ktoś oglądał dziś? Jaka jakość?

Pisałem już o tym w innym temacie. Wersje, które emituje od paru miesięcy TVN zostały podobno zremasterowane w 2K, tak więc trochę więcej niż HD ;).

No właśnie dlatego pytam, bo wersje HD już widziałem na TVN, ale wczoraj Kiler pojawił się na C+ 4k i ciekawy jestem jaka jakość tego masteringu i czy rzeczywiście zrobili to w 4k.

Guest kingofsouth
...... wczoraj Kiler pojawił się na C+ 4k i ciekawy jestem jaka jakość tego masteringu i czy rzeczywiście zrobili to w 4k.

Się sprawdzi, to się napiszę, jak to wygląda. 

Zapewne pojawi się w kolekcji Vod Canal + 4K.

34 minuty temu, bartas_20 napisał:

No właśnie dlatego pytam, bo wersje HD już widziałem na TVN, ale wczoraj Kiler pojawił się na C+ 4k i ciekawy jestem jaka jakość tego masteringu i czy rzeczywiście zrobili to w 4k.3c79ee6788ac5.jpg4f91ab1c1d8f3.jpgfd04f9e9147e9.jpg

375603e4f48d1.jpg

• Like 1

Kolory są mocne tylko screeny z kanałów nadających z hdr-em tak blado wyglądają.

Guest kingofsouth
37 minut temu, bugmenot napisał:

Strasznie sprane kolory, ale obraz żyletka :).

Tak,  jak kiedyś tu pisaliśmy nie wszystko się nadaje by miało załączony sztuczny HDR. 

No to teraz do remasteru z kultowych polskich filmów pozostał chyba już tylko "Chłopaki nie płaczą".

Ogólnie ze starych taśm podobno można uzyskać rozdzielczość nawet wyższą od powszechnie określanych dzisiaj jako 2K czy nawet 4K.

Nie wiem jak to wyglądało w przypadku tego filmu, ale warto wspomnieć jak to było przy Alternatywach 4.

Cytat

• skanowanie materiału filmowego - skan w jakości 2K 16 bit wykonano z wykorzystaniem skanera filmowego Lasergraphic-Director 4K,

• korekcję barwno-tonalną i przeformatowanie obrazu do formatu 16:9 z wykorzystaniem systemu Quantel Pablo iQ,

• rekonstrukcję poklatkową obrazu, przeprowadzoną z wykorzystaniem systemu PFClean i daVinci Revivel.

• rekonstrukcję cyfrową dźwięku, przeprowadzono z wykorzystaniem systemu ProTools HD2. Restauracja cyfrowa polegała na usunięciu różnego rodzaju trzasków, szumów, przydźwięków, zaników, wzbudzeń. Został też przeprowadzony kompleksowy mastering ścieżki dźwiękowej.

• serial „Alternatywy 4” był skanowany w rozdzielczości 2K 16 bit z maską uszkodzeń, co zajmuje pojemność 20 terabajtów danych.

Guest kingofsouth
9 godzin temu, Kummer napisał:

Mecz Chelsea Liverpool wzorowa jakość....

Tylko,  szkoda , ze mecz na żywo musiałem oglądać na kanale HD.   

Zamiast przenieść godzinę meczów Niedzielnych Polskiej Ligi Mistrzów na 20 i było by wszytko ok. Wszyscy by byli szczęśliwi

Mecz Manchester Arsenal teraz niestety brak dźwięku 5.1. Obraz dobry. Nie wiem co oni kombinują z tym dźwiękiem. W poprzednich sezonach zawsze był dźwięk 5.1 na tym kanale. 

Posted (edited)

Mi to by się marzył odświeżony 13 posterunek w 4K obok ale raczej to niemożliwe :P

Edited by Mnqx
  • Upvote 1