Skocz do zawartości

CANAL+ 4K Ultra HD


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sprawdzam, bo nie mam tego kanału w pakiecie, poza tym nie chciało mi się tego robić na dekoderze. 🤪

Ciekawe, czy dalej będą schodzić z przepływnością, czy już uzyskali "złoty środek" i obecna ilość megabitów na sekundę jest wystarczająca, by te 4K było zadowalającej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Mam do Was pytanie o różnicach w kolorach pomiędzy Canal+ 4K ultra hd a Canal+ hd. Czy u Was jest on zauważalna? Moim zdaniem kolory powinny być podobne natomiast jakość obrazu musi się różnić, a u mnie różnica w kolorach jest jednak mocno zauważalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje zdanie sie nie liczy.

Programy nadawane są w różnych technologiach ( np. HFR, WCG i HDR ) z wykorzystaniem innych kodeków i systemów nadawania.  Końcowy obraz zależy od TV.

Im lepszy TV różnice w obrazie muszą być większe. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem inaczej. Mam TV po kalibracji - przez firmę co jeździ po Polsce. Oglądam wczoraj mecz i na jednym i drugim kanale mam zupełnie inne kolory. Skoro oba tryby były ustawiane pod jakiś standard to wydawałoby się, że kolory powinny być takie same (takie jakie widzi producent). Ciekawe ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie zrozumiałeś że kanały nie są nadawane w tych samych technologiach?

 

Wymagasz by Canal+ UHD 4K  50 fps, HFR, WCG i HDR  był nadawany w jakości jak normalny jego odpowiednik Canal+ HD z 25 fps i bez wszystkich innych technologii co ma 4k wersja. To jest możliwe ale wtedy stosowanie 4K jest po prosto bez sensem skoro jest stworzony do odtworzenia obrazu w najlepszej jego jakości. 

 

Tak jak to widzi producent jest tylko w wersji 4K.

Wersja HD programu nie ma obecnie możliwości technicznych nawet  odtworzyć to co wersja 4K bez zmian w nadawaniu, na kanale w transponderze, w odbiorniku czy nawet w TV. 

 

Przecież po to płacisz za program w 4K by jego oglądać a nie narzekać ze kolory są inne w jego zwykłym odpowiedniku w HD bo to po prostu bezsensowne. 

 

Oglądnij dowolny program na sat w HD 25 fps  i porównaj go z jego odpowiednikiem w TV naziemnej 50 fps to też zobaczysz różnice w obrazie jak i kolorach, mimo identycznego sygnału programy są nadawane tak samo w różnych technologiach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wojcieszko napisał(a):

To powiem inaczej. Mam TV po kalibracji - przez firmę co jeździ po Polsce. Oglądam wczoraj mecz i na jednym i drugim kanale mam zupełnie inne kolory. Skoro oba tryby były ustawiane pod jakiś standard to wydawałoby się, że kolory powinny być takie same (takie jakie widzi producent). Ciekawe ... 

 

Jaki masz telewizor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym poście widzowie wielokrotnie pisali, że w meczach koszulki piłkarzy zmieniały odcienie w wersji 4K od HD. Kolor czerwony nagle stawał się różowy i odwrotnie. Tonacja barw była "przekłamywana".

Teraz pytanie - czy kalibracja była robiona pod filmy, czy pod sport?  Na jakiej audycji jest przekłamanie - na filmie, czy na transmisji sportowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palety barw swoją drogą wadliwe ale kalibracja nigdy nie powoduje że programy nadawane w różnych systemach będą miały identyczne kolory bo to nie jest nawet możliwe no chyba że sobie skalibruje indywidualne ustawienia matrycy  dla każdego programu z osobna. 

 

Istotą problemu jest tylko to że mu się nie podoba tylko różnica w odbiorze  tego samego programu w różnych systemach, jednego bez korekcji a drugiego że wszystkimi możliwymi ulepszaczami obrazu i na dodatek ze zwiększona paletą barw. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...