Skocz do zawartości

CANAL+ 4K Ultra HD


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest dobry? był lepszy. Skoro zjechali kilka Mb/s to nie może być taki sam jak był wcześniej. Póki co obniżyli bitrate już 2 razy, i na tym raczej nie koniec. Wystarczy przypomnieć jaki był bitrate na kanałach HD kilka lat temu, a jaki jest teraz. Dla przypomnienia przy starcie Canal+Sport HD bitrate był ok 20 Mb/s a teraz ma w porywach połowę z tego

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy był lepszy to się nie wypowiadam bo normalnie nie miałem dostępu do tego kanału poprzez satelitę. Widziałem jakieś tam filmiki itp. Normalnie oglądam ten kanał poprzez C+online bo posiadam kartę Cameleon. Której nie chcę wymienić z oczywistych powodów. Co nie zmienia faktu że C+4K online jest w bardzo dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od kilku dni zauważyłem kolejny spadek prędkości transmisji na C+4k. z 17Mb/s na 13,5Mb/s.

Czyżby stosowali te najlepsze metody kompresji na rynku, jakimi chwalił się ostatnio rzecznik prasowy C+ ?

W tej chwili na astra 19,2 i hotbird na kanałach 4k gdzie są transmisje sportowe polski C+4k ma najniższe bitrate. Trochę lepiej jest na obydwu francuskich C+UHD. ok.17Mb/s. Na niemieckich 4k to ok. 23Mb/s.

Natomiast najlepiej to wygląda na włoskim SKY Sport 4K ok.31Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17Mb/s, ale jeśli biorą sygnał z sat, to i tak niczego to nie zmieni

Od kilku dni zauważyłem kolejny spadek prędkości transmisji na C+4k. z 17Mb/s na 13,5Mb/s.
Czyżby stosowali te najlepsze metody kompresji na rynku, jakimi chwalił się ostatnio rzecznik prasowy C+ ?
W tej chwili na astra 19,2 i hotbird na kanałach 4k gdzie są transmisje sportowe polski C+4k ma najniższe bitrate. Trochę lepiej jest na obydwu francuskich C+UHD. ok.17Mb/s. Na niemieckich 4k to ok. 23Mb/s.
Natomiast najlepiej to wygląda na włoskim SKY Sport 4K ok.31Mb/s.

te ich mega kodeki i kompresja ze względu na większą wydajność... banialuki mogą wciskać nie wiem komu. Żeby to miało jakikolwiek sens, musiałby być zupełnie inny kodek, a tego nie obsłużą ich śmieszne wynalazki zwane ultra, dual czy co tam sobie w głowie nie wymyślą boxy nowoczesność kodeków widać na kanałach HD... z 15 Mb/s zjechali na 3-4 Mb/s, na ekranie mamy zupe pikseli, artefakty i mydło, a oni twierdzą że nowe kodeki mają mniejszy apetyt na bitrate

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne bliżej FHD😂 Widziałem chyba w sobotę albo niedzielę mecz Legii na C+4k online i obraz rewelacja. Jak to jest FHD to chcę taki obraz wszędzie😂 Jak to jest obraz z 13 mega to PSP marnuje swoje 16 mega bo widać różnicę. A i jeszcze jedno sprawdzałem bitrate na C+Sport o czym pisałem w innym wątku i było ok 10 mega jak tu jest 13 mega i taka różnica w obrazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, czerstwy napisał(a):

Przestań bzdury opowiadać😂 Sport wygląda tu bardzo dobrze a i inna oferta nie odbiega jakością  od np serwisów filmowych .

Skoro 13 mbit/s wg Ciebie  to jest bardzo dobrze, to oglądaj dalej i czekaj na 10 mbit/s :D

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A C+4K oglądam poprzez C+online tu podobno 17 mega i sprawdzam często mecze i jakość jest bardzo dobra. A Ty pisząc że to nie stało nawet koło UHD tylko się ośmieszasz. Gro kanałów nadaje właśnie w okolicach 17 mega jak nie mniej. Większe bitrate to raczej wyjątki. Jak jest obecnie 13 mega na satelicie to faktycznie robi sie mało ale dalej nie jest to jakość 16 mega PSP. Filmowo to 17 mega w zupełności wystarczy taki Amazon ma ok 17-18 mega przy 4K i obraz u nich rewelacja. Są kanały 4K które mają niewiele więcej niż 10 mega i obraz maja bardzo dobry ale nie nadaja sportu. A właśnie przy sporcie często widać defekty obrazu. Bij dalej pianę a i tak jest to u nas jedyny kanał 4K który nadaje przyzwoite treści w dodatkowo w bardzo dobrej jakości. Inni nadawcy niestety jeszcze nie dorośli do pokazywania czegokolwiek w takiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, danielpes5 napisał(a):

Skoro 13 mbit/s wg Ciebie  to jest bardzo dobrze, to oglądaj dalej i czekaj na 10 mbit/s :D

W sumie, można się zastanawić o ile jeszcze mogą obniżyć bitrate.. Rozumiem, że taki trend jest na razie wobec polskiego klienta satelitarnej marki Canal+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czerstwy napisał(a):

A C+4K oglądam poprzez C+online tu podobno 17 mega i sprawdzam często mecze i jakość jest bardzo dobra. Jak jest obecnie 13 mega na satelicie to faktycznie robi sie mało. 

Głównym wyznacznikiem jest satelita i jak sam widzisz 13 mega nie jest tu czymś oszałamiającym  dla kanałów UHD.

Co do C+ Online 17 mega to jest niezbędne minimum.  Mają tu większe pole do popisu jeśli chodzi o jakość, ale się z tym nie kwapią.

 

Godzinę temu, czerstwy napisał(a):

ale dalej nie jest to jakość 16 mega PSP. 

Tutaj pełna racja, PSP to ogólnie stan umysłu ze swoim standardem Suoer HD.  Taki myk jest wykorzystywany jedynie w Turcji. 

 

Godzinę temu, czerstwy napisał(a):

 Są kanały 4K które mają niewiele więcej niż 10 mega i obraz maja bardzo dobry ale nie nadaja sportu. 

Polskie kanały a i owszem ale zagraniczne mają w przedziale 25-30 i to jest u nich standard.

 

Godzinę temu, czerstwy napisał(a):

. Bij dalej pianę a i tak jest to u nas jedyny kanał 4K który nadaje przyzwoite treści w dodatkowo w bardzo dobrej jakości. 

Tak wygląda znakomicie szczególnie w rozmytym HDR :D   

 

Godzinę temu, czerstwy napisał(a):

Inni nadawcy niestety jeszcze nie dorośli do pokazywania czegokolwiek w takiej jakości.

 Tu się zgadzam , u nas 4K jest traktowane jako zło konieczne . I nadawcy nie chcą się do tego dostosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przykład z brzegu :
https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=11797&pid=553&live=61&lang=en

Sky Sport UHD 24 mega

 

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=12324&pid=9802&live=69&lang=en

 

Sky F1 UHD 31 mega

 

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest standard😂 Kanały dostępne w C+i PB te w 4K mają 25-30 mega?🤣 Kanały w 4K u rosyjskich operatorów też miały dużo mniej. Podobnie kanały sportowe w Fransat. Extazy 4K w Antiksat też tyle nie ma. FTA na różnych satelitach też mają sporo mniej. Nawet z tego co pamiętam to Rai 4K też tyle nie ma jak mnie pamięc nie myli. Więc o jakim Ty standardzie piszesz?😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, czerstwy napisał(a):

Ale to nie jest standard😂

Dla Ciebie wystarczy 13 mega :D I to w promocji

7 minut temu, czerstwy napisał(a):

Kanały dostępne w C+i PB te w 4K mają 25-30 mega?🤣 

Nikt tu nie mówi o tym że w C+ i PB są takie kanały i to FTA . Sa ale u innych bardziej cenionych operatorów. Oczywiście tych zagranicznych

1 godzinę temu, lakiman napisał(a):

W sumie, można się zastanawić o ile jeszcze mogą obniżyć bitrate.. Rozumiem, że taki trend jest na razie wobec polskiego klienta satelitarnej marki Canal+?

Dokładnie tak, widać to gołym okiem : ) Canal+ przestał się starać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo Tivusat to nie jest ceniony operator a żaden z u niego kanał 4K nie ma wspomnianych 25-30 mega😂 Fransat miał w ofercie kanały 4K ze sportem i czołowymi ligami i miały one 17 mega.🤣 Swojego czasu bardzo popularne ofert z Rosji gdzie było wiele kanałów 4K i też nie było tam 25-30 mega. Więc nie opowiadaj że gdzie indziej to standard. Bo mało gdzie nadają z tak wysokim bitrate. W HD+ też chyba aż tyle nie było ale to jak nie zapomnę i będę w domu to zweryfikuje. Edit i naucz sie czytać ze zrozumieniem sprawdz kanały z oferty PB i C+ które sa w 4K. Który ma 30 mega? Kanały dostępne też u nie jednego zagranicznego operatora🤣 Fakt jak jest obecnie 13 mega na C+4K to mało by nie powiedzieć bardzo mało.Ale gro kanałów nawet zagranicznych nadaje w okolicach 16-20 mega.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze dla mnie jest to, że nie widać (przynajmniej na oko) żadnej pikselozy ani utraty ostrości przy nawet mocno dynamicznych akcjach i ruchach kamer, co jest charakterystycznym objawem dla zbyt niskiego bitrate. Może faktycznie testują jakieś nowy kodek (ja to nazywam oszukiwacz oka) w kompresji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...