Jump to content

Recommended Posts

3 godziny temu, Bloo411 napisał:

@pietro_m, ja ostatnio kupiłem Samsunga QE55Q70RAT i jest tam Local Dimming, którym możesz sterować i rozjaśnia/przyciemnia on obraz. Sam bawiłem się tymi ustawieniami, bo dla mnie obraz podczas oglądania seriali na Amazon Prime Video czy Netflixie w Ultra HD 4K z HDR był za ciemny.

Tez mam tego Samsunga i oczywiscie ze jest tam Local Dimming ,moze jeszcze dodam ze przy ogladaniu meczow na Eleven wylaczam Auto Motion Plus wtedy nie smuzy na Canal plus Sport nie trzeba 

• Like 1

Mam pytanie odnośnie transmisji w 4K czy jest uruchomiony HDR ??? No i w ogóle jaka jest jakość w 4K ???

Edited by XMAREKK30

Mnie zastanawia jedna rzecz,  dlaczego u jedynych jest tak jak powinno być czyli super obraz a u innych jest słaby obraz a jak jest włączony HDR to już w ogóle jest tragedia i tak w kółko  ???? 

Edited by XMAREKK30

Do @XMAREKK30 Ja myśle ze to zależy od od ustawięn w tv .Ostatnio byłem u kuzyna kupił Hitachi 4K 65 jemu się obraz podobał mdły ,jaskrawy prawie bez kolorów .A jak zobaczyłem u niego C+4k to już chciałem wracać do domu ha ha

Czyli można powiedzieć że wszystko zależy od samego TV jakie ma parametry i samych ustawień pewnie też  :) A sam HDR jest widoczny w tym meczu  ???

Edited by XMAREKK30

Jakość obrazu bardzo dobra. Co już nie można powiedzieć o jakości meczu - El Clasico... flaki z olejem.

Jedyne co mi się podobało to komentarz, który był prawdziwy bo czasem Panowie w pewnych kwestiach sami ze sobą się nie zgadzali. 😉

Wniosek jest taki że u każdego inaczej odbierała wczorajsza transmisja 4K z El Clasico    :)  Bo u jednych bardzo dobrze a u innych nie :( 

Everton vs Arsenal jakość obrazu i dźwięku super ale mecz lekko z d..y. 

Edited by Kummer

Przez cały mecz dźwięk był słaby niestety. 

Za to teraz w meczu Real Madryt vs Athletic Bilbao obraz i dźwięk wzorowy. 

Ktoś posiada może TV samsung RU7172U? Mam problem z odbiorem kanałów 4K (C+ oraz VOD), a mianowicie kiedy wejdę na któryś z nich to obraz drastyczne się przyciemnia (wraz z menu dekodera). Po zmianie kanału na inny wszystko wraca dk normy. Ktoś pomoże? 

Oglądam Premier League głównie dla jakości transmisji 4K. Jestem kibicem Barcy i La Liga ma jednak gorszą jakość. 

• Upvote 1

Masz rację że La Liga ma gorszą jakość, dla pocieszenia dodam że La Liga na eleven 4k jeżeli jest w 4k to obraz jest bardzo wyblakły. 

7 minut temu, radzion19 napisał:

La Liga na eleven 4k jeżeli jest w 4k to obraz jest bardzo wyblakły. 

Eleven Sports 1 4K wypada tak samo blado przy Canal+ 4K jak przytoczona przez ciebie La Liga ;)

Edited by kingofsouth

Aczkolwiek niektóre mecze La Liga mają bardzo dobrą jakość transmisji 4K np. ostatni mecz Realu. Ciekawe od czego zależy ta nierówna jakość 

Tu już nie chodzi o jakość na światłowodzie.

Ilość meczy/wydarzeń w 4K natywnym na Eleven Sports 1 4K jest znikoma. Myślę, że 95% materiału na tym kanale to upscaling.  :/

To co mamy na Canal+4K to nic tylko się cieszyć , że nadawca nas nie robi w balona ;)