Skocz do zawartości

CANAL+ 4K Ultra HD


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo inteligencja z PC+ cały czas nadaje pilota HDR, talewizor dostaje taki sygnał, 

 i włącz tryb HDR. Programy nagrane bez HDR a odtwarzane w HDR mają taki d.... obraz.Ja podłączyłem dekoder do wejścia HDMI nie obsługojącego HDR  i mam piękny obraz. Jak wiem że program będzie z HDR przekładam do innego wejścia. Projektanci telewizora nie przewidzieli takiej sytuacji i wyłączenie trybu HDR jest bardziej skomplikowane i trwa dłużej niż przełożenie kabla.

 

Mój zięć też ma Sony i na pilocie jest przycisk do szybkiego wyłączenia trybu HDR.

Edytowane przez Paweł 68
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

21 listopada 2017r. w godzinach popołudniowych wystartował Canal+ Now 4K... 

 

Tyle wody w Wiśle upłynęło, a do dzisiaj ten kanał (po transformacji w Canal+ 4K UHD) to jedynie wydmuszka / namiastka / lizanie lizaka przez szybę, etc., która tylko irytuje aniżeli sprawia jakąkolwiek przyjemność z oglądania. 

 

Treści tutaj jak na lekarstwo, powtórkowe powtórki powtórek i wieczne problemy z oglądaniem transmisji sportowych, bo albo problemy z obrazem albo z dźwiękiem. Całe szczęście, że mam ten kanał jak i dekoder za 0,00 zł, ale współczuję tym co muszą za to płacić. Nie warto!

 

Miały być filmy... Miały być seriale... Miało być dużo sportu... Jest pustynia. Częściej zdarza mi się oglądać transmisje sportowe w HD, bo zwyczajnie nie chcę się denerwować na to, że znowu coś nie działa albo wygląda źle. 

 

Temu kanałowi bliżej do TVP HD jak do Canal+ HD, a szkoda. 

Edytowane przez shevchenko1987
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem co Janne. Na C+4k tv wykrywa mi HDR i dlatego ten obraz jest za mgła. W opcjach nie mogę go w żaden sposób wyłączyć. Inne kanały 4k np hot bird, love nature TV nie wykrywa hdr i jakość i kolory eleganckie. I najlepsze jest to że jak przełączam na kanał c+4k to przez pierwszy ułamek sekundy widzę piękny żywy kolor i od razu tak jakby załącza się hdr i wszystko wygląda jak przez mgle... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, spasnyy napisał:

Ten sam problem co Janne. Na C+4k tv wykrywa mi HDR i dlatego ten obraz jest za mgła. W opcjach nie mogę go w żaden sposób wyłączyć. Inne kanały 4k np hot bird, love nature TV nie wykrywa hdr i jakość i kolory eleganckie. I najlepsze jest to że jak przełączam na kanał c+4k to przez pierwszy ułamek sekundy widzę piękny żywy kolor i od razu tak jakby załącza się hdr i wszystko wygląda jak przez mgle... 

U mnie identycznie przez ułamek sekundy żywy obraz a potem załącza się tryb wideo- hdr którego nie idzie na tym telewizorze wyłączyć. Testowałem również na innym, nowszym modelu TV to jest tam kilka opcji regulacji obrazu w HDR. Dlaczego na starszym modelu TV Sony z 2015 roku  obraz jest kiepski i nic nie można z tym zrobić...

Edytowane przez Janne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi prosze czy wczorajszy mecz pomiędzy Sevillą i Barceloną był na canal+4K z HDR czy bez?
Bo jak wyłączyłem HDR to obraz miałem wyraźniejszy i kolory żywsze a z HDR-em tak jakby troszkę bladziej i za lekką mgłą.
Czy mi się wydawało tylko czy faktycznie obraz był nadawany bez HDR i na szczęście mam opcje w tv wyłączenia HDR. Telewizor Sony KD-55XG8596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że każdy TV inaczej odbiera i inaczej reaguje na HDR10. Każdy TV ma swoje  ograniczenia jeśli chodzi o HDR10 ,  jeden potrafi zrobić to lepiej ,  drugi gorzej i skoro u kolegi od Samsunga dobrze odbiera a u drugiego inaczej to wychodzi że dany TV ma słabszy HDR tzn w granicach 300 nitów. Ten temat już nie raz był poruszany jak jeszcze była LM w NC+ i też jedni mieli jedni gorzej a drudzy lepiej z tym HDR10 :(  Wszystko zależy od klasy TV a nie od samego kanału , takie moje jest zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wyciągam wnioski z tego co ludzie piszę. Pewnie że jak mecz nie jest nadawany w HDR a jest na siłę włączony to może to być jakiś problem i najgorsze  jest w tym wszystkim że nie wiadomo kiedy on jest  , skoro cały czas jest włączony na sztywno. Póki nie będzie  jasno napisane w rozpisce danego meczu czy filmu czy jest HDR  czy nie to nigdy nie będzie dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzisz są osoby gdzie ten sam obraz,  ten sam mecz jest za mgłą i jak wytłumaczyć  ???  Każdy ma innej klasy TV i pewnie stąd te różnice w jakości obrazu:) Szkoda że taktycznie jest mało treści 4K w Canal+ 4K UHD , bo na innych nośnikach jest tego typu tresci bardzo dużo i w jakości dużo lepszej od satelitarne i dźwięku oczywiście. Może faktycznie szybciej wejdzie 8K niż teraz 4K , bo NC+ dużo obiecała a dała parę % tego co jest a mogła by dać dużo więcej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko czekam jak ktoś odpowiedzialny za ten kanał przeczyta te wszystkie wasze narzekania i... rzuci to wszystko w chole... a następnego dnia pojawi się komunikat o zakończeniu testów emisji w UHD i że dziękują abonentom za wzięcie w nich udziału. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...