Skocz do zawartości

CANAL+ 4K Ultra HD


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Są realizowane, ale niemieckie Sky też pokazuje w UHD tylko "top match of the week" (w ten weekend za takowy uznali Chelsea - Leicester).

Skoro niemieckiego Sky nie stać na więcej (albo nie ma po prostu takich możliwości), to czego oczekiwać u nas..

edit: sorry, widzę, że zdublowałem treść z @bartas_20 jeśli chodzi o niemieckie Sky ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, umek napisał:

A dlaczego by miał nie być skoro każdy mecz transmitowany jest robiony w 4K?

To że jakiś mecz jest produkowany w 4K na rynek brytyjski to nie znaczy że sygnał międzynarodowy też idzie w 4K. Stąd moje pytanie.

 

Też ciekawe co pisze @bugmenotskoro nawet niemiecki Sky emituje jeden mecz Premier League w 4K to znaczy że albo faktycznie nie wszystkie mecze mają międzynarodowy sygnał w 4K, albo prawa są na tyle drogie że nawet Niemców nie stać na więcej meczów w 4K.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może inaczej?Jaki sens byłoby produkować coś w 4K i wysyłać w HD?
Dwa to Sky niemiecki podchodzi do tego jak Sky UK do lig zagranicznych..maja swoją,ważniejsza.

Moim zdaniem gdyby wszyscy mieli tak samo to owszem nie każdy mecz mógłby mieć taki sygnał a jednak każdy ma inaczej. Proponuje sprawdzić jak w nbc to wyglada w USA bo też w UHD mają

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest pewność, że sygnał produkowany na potrzeby rynku brytyjskiego jest identyczny jak ten międzynarodowy? Porównywał to ktoś? Nie oglądam PL, ale ta dyskusja się już tu ciągnie długo i mnie to zastanawia ;) Kiedyś były testy i z tego co pamiętam w którejś lidze jeszcze niedawno tak było, że na świat szły zupełnie inne feedy z kamer umieszczonych po drugiej stronie stadionu - dzięki temu na bandach można umieścić różne reklamy - z jednej strony przeznaczone na rynek krajowy, a z drugiej międzynarodowy.

 

To by rozwiązywało problem, czemu stacje międzynarodowe nie mają sygnału w 4K mimo, że lokalnie jest on dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, umek napisał:

A może inaczej?Jaki sens byłoby produkować coś w 4K i wysyłać w HD?

Oszczędności, umowy, różne mogą być przyczyny. Nie zawsze sygnał międzynarodowy to 1:1 z sygnałem dla danego kraju. Nie bronię tutaj Canal+, tylko jestem po prostu tego ciekawy czy dla innych krajów też wszystkie mecze idą w 4K. Bo od tego by trzeba było rozpocząć całą dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał na rynek brytyjski produkuje sobie sama SKY bądź BT Sport. Produkcją International Feed zajmuje się Premier League Productions. Mało tego dla NBC idzie Clean Feed bez grafik, i on też się różni od międzynarodowego.

@umek Sky DE pokazuje w 4k tylko jeden- topowy mecz Bundesligi. Dla porównania z Ekstraklasy masz 3 mecze w 4k. Sky DE w tym roku zmienił zupełnie pokazywanie Premier League w stosunku do tego co było przed tym jak prawa dostał DAZN. Teraz pokazują w każdym slocie godzinnym po jednym spotkaniu live a wszystkie spotkania z danej kolejki, które nie są live są pokazywane z odtworzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, diabeu napisał:

 Nie bronię tutaj Canal+, tylko jestem po prostu tego ciekawy czy dla innych krajów też wszystkie mecze idą w 4K. Bo od tego by trzeba było rozpocząć całą dyskusję.

Wczorajszy mecz Wolves - Man.Utd we francuskim C+ również był transmitowany tylko w hd.

 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Czyli mniej niż połowa wszystkich spotkań w sezonie, więc niech tu nikt nie pisze, że każdy mecz jest w 4K. To co mają, to pokazują, proste. Nie zapominajmy, że C+ pokazuje w sezonie do 235 spotkań na żywo, także pewnie i liczba spotkań w 4K, jakie otrzymują w przekazie jest mniejsza. 

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Krzysiek11:) napisał:

Czyli mniej niż połowa wszystkich spotkań w sezonie, więc niech tu nikt nie pisze, że każdy mecz jest w 4K. To co mają, to pokazują, proste.

Na rynku brytyjskim może być tak że każdy mecz jest w 4K (nie wiem, to tylko przypuszczenie), ale jak widać właśnie dla nadawców międzynarodowych nie każdy sygnał jest w 4K, tak jak pisałem wcześniej.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty masz dowód na to że każdy mecz w międzynarodowym feedzie leci w 4K?

 

Jak pisałem wcześniej, feed międzynarodowy różni się choćby grafiką (do tego dla NBC faktycznie leci bez grafik, oni robią swoje, można sprawdzić na streamach) więc naturalne że może być tak że nie wszystko leci w 4K. Takie sytuacje były jak wprowadzano HD, też nie wszystkie mecze z różnych lig miały międzynarodowy sygnał w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...