Skocz do zawartości

CANAL+ 4K Ultra HD


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie nie ma już nigdzie miejsca, na dwóch tp mają po ok. 8-9Mbps wolnego, a na reszcie ścisk niemiłosierny.

Oba nowe Canal+ 3,4 wzięły po 9-10Mbps, więc nie ma co liczyć na tymczasowy dodatkowy kanał 4K.

A wydawało mi się, że jeszcze gdzieś mieli tego miejsca, a nie ma, trudno, trzeba cieszyć się tym co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być krótko, a znów się rozpisałem...

 

Nie ma miejsca na drugi eventowy kanał w 4K, zaś dublowane są transmisje na żywo Ekstraklasy na dwóch kanałach, a w niedziele dublowane są nawet podwójnie, co pokazuje jak nieefektywnie wykorzystywane jest pasmo. Być może wynika to z uwarunkowań technicznych i nic nie można z tym zrobić, jednakże aby była jasność proszę, aby ktoś potwierdził, że opisany poniżej przeze mnie sposób jest niemożliwy do wykonania.

 

Chciałbym zwrócić uwagę na jeden prosty fakt. Emisja CANAL+ Sport 3/4 dublowana jest z CANAL+/CANAL+ Sport niemal wyłącznie w czasie trasmisji na żywo z Ekstraklasy (pomijam w tym momencie np. Ligę+ Extra). Mecze Ekstraklasy w CANAL+ 4K (3 na kolejkę) pokazywane są dokładnie w czasie tego dublowania, często kosztem Premier League.

 

Moim zdaniem jest to sposób na znalezienie pasma dla kanału eventowego w 4K, który pokazywałby wyłącznie spotkania Ekstraklasy na żywo w 4K (i nic innego). W dodatku znika problem, że Ekstraklasa jest promowana przed innymi wydarzeniami. W CANAL+ 4K może w tym czasie swobodnie lecieć mecz Premier League, La Liga, Bundesligi lub zwykły film lub serial bez oglądania się na Ekstraklasę. W dodatku pokazują się nowe możliwości sprzedaży, można sprzedać pakiet Ekstraklasy, ale także pakiet Ekstraklasy w 4K z myślą o klientach nc+, ale także klientów operatorów kablowych czy nawet Cyfrowego Polsatu, gdy ten będzie miał kiedyś dekoder 4K.

 

I tutaj jest clou całej tej koncepcji, gdyż wszystko rozbija się o kwestie techniczne. Być może taki pomysł był brany pod uwagę przez nc+, jednakże w praktyce nie da się tego wykonać. Na pewno konieczne byłyby roszady na transponderach, aby CANAL+ Sport 3/4 były razem z CANAL+/CANAL+ Sport. Moim zdaniem można spróbować na czas emisji kanału eventowego 4K zmienić pid video/audio na kanałach CANAL+/CANAL+ Sport na pidy CANAL+ Sport 3/4 lub odwrotnie. Nie wiem w jaki sposób zachowają się dekodery (i czy zmiana będzie niezauważalna), jednakże podobne roszady były czynione w czasie zmiany CANAL+ Now w CANAL+ Now 4K i odwrotnie. Inna możliwość, to raczej moje intuicyjne szukanie drogi, gdyż nie wiem czy multiplekser to umożliwia. Jeżeli dokładnie w tym samym czasie wyświetlany jest na dwóch kanałach ten sam obraz czy są widoczne zyski związane z kompresją danych? Jeśli tak, to takie drugie rozwiązanie byłoby nawet prostsze, choć nie chce mi się wierzyć, że jest ono możliwe, gdyż na pewno zostałoby już dawno zastosowane.

 

Są tutaj niestety pewne minusy, gdyż aby uzyskać te 16-18 Mbit/s, jeżeli nie ma dwóch transmisji z Ekstraklasy CANAL+ Sport 4 musi pokazywać to samo co CANAL+ Sport 3. Ponadto nie wiem jaka jest koncepcja programowa, gdy więcej niż 2 mecze rozgrywane są w jednym czasie. W dodatku w przypadku tej pierwszej przedstawionej koncepcji jest problem z logotypami ekranowymi. Moim zdaniem jest to jednak dobry pretekst, aby w ogóle z nich zrezygnować.

 

Sądząc po opisie oferty Cyfrowego Polsatu na kanałach CANAL+ Sport 3/4 będzie pokazywana wyłącznie Ekstraklasa, choć wypowiedzi nc+ temu przeczą. Jeżeli tak rzeczywiście będzie, to czy nie lepiej zmienić nazwę na CANAL+ Liga 1/2 lub CANAL+ Liga/CANAL+ Liga 2? Rozumiem, że marketingowo Sport 3/4 sugeruje niekompletność oferty i po obejrzeniu tony zapowiedzi programów na CANAL+/CANAL+ Dokument, Film, Sport... widz Cyfrowego Polsatu ma oszaleć i pomyśleć, że skoro na CANAL+ Sport 3/4 są mecze Ekstraklasy, to co dopiero musi być na tamtych innych kanałach. Jednakże myślę, że nazwa CANAL+ Liga jest lepsza, tak po prostu.

 

No i wtedy ten dodatkowy kanał eventowy w 4K mógłby się nazywać CANAL+ Liga 4K, pasuje jak ulał.

 

a925db23fbf06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo, dobrze to wygląda dzisiaj! Nauczyli się od ekstraklasy robić 4k dobre

 

Edit: Lol, był super hiper piękny obraz, i w trakcie meczu się zwalił i znowu wygląda jak kupa... Co oni tam robią

 

Edit2: Teraz w ogóle nie było obrazu. Ku**, kanał płatny, a w trakcie meczu traci HDR. CO TO W OGÓLE MA BYĆ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie nadają meczów Premier Laegue w 4K które nie kolidują godzinowo z transmisjami Extraklasy . Tylko zawsze są mecze w tym sezonie specjalnie z godzin pokrywających się Extraklasą. O co tu chodzi.

 

 

Nie rozumieją tego że nikogo, lub prawie nikogo nie interesują mecze z odtworzenia.

Edytowane przez wilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...