Jump to content

Recommended Posts

Dziś materiały zrealizowane w hdr były w 4k bez hdr, czyli wydaje mi się, że problem leży po stronie nadawcy 

To niech technicy jakoś zdalnie robią ON/OFF, wtedy mogliby to robić siedząc w domu na kanapie. 😀

Czyżby w końcu ktoś w C+ poszedł po rozum do głowy, że puszczają na żywo w 4k Menchester : Chelsea zamiast Pogoń : Legia?

West Ham : Tottenham obraz żyleta z HDR, dźwięk 5.1

Na satkurier piszą, że w planie był mecz Legia, ale go zdjęli i będzie Menchester

Po meczu Manchesteru będzie pokazany również Real

Witam,mam takie pytanie,kupiłem telewizor samsung qled QE65Q67RAT i gdy przełączam na CANAL+4K  to obraz się przyciemnia ,czy u was też tak się dzieje .Najgorzej jest pod czas meczu,lepiej się ogląda się w HD.

@konbet

O sam odbiornik TV się nie przejmuj, masz mocny model katalogowy. Problem jest złożony od dawien dawna na tym kanale.

Prześledź wcześnie wpisy nawet rok do tylu, chodzi głównie o HDR. 

jak przełączysz na c+4k to wejdź w ustawienia eksperta obrazu i dostosuj sobie obraz, zostanie on zapamiętany tylko pod ten kanał z hdr.

15 godzin temu, konbet napisał:

Witam,mam takie pytanie,kupiłem telewizor samsung qled QE65Q67RAT i gdy przełączam na CANAL+4K  to obraz się przyciemnia ,czy u was też tak się dzieje .Najgorzej jest pod czas meczu,lepiej się ogląda się w HD.

Wejdź w ustawienia w swoim TV i je zmień. Obraz ---> Ustawienia Eksperckie. Zmień sobie w opcji Local Dimming na Standardowy, zaś przy Contrast Enhancer na Nisko lub Wysoko.

20 godzin temu, Bloo411 napisał:

Wejdź w ustawienia w swoim TV i je zmień. Obraz ---> Ustawienia Eksperckie. Zmień sobie w opcji Local Dimming na Standardowy, zaś przy Contrast Enhancer na Nisko lub Wysoko.

W tym Tv nie ma Local Dimming - Q60 nie ma w ustawieniach experckich Local Dimming po pierwsze.

po drugie obraz powinnien się rozjaśniać z uwagi na włączenie kanału nadającego z  HDR

Edited by wilos

Ja nie mam przyciemniania na tym kanale - u mnie rozjaśnia podświetlanie w związku z HDR

no i .... a co ma local dimming do HDR

Edited by wilos

Kupiłem w euro - dzwoniłem na infolinie Samsunga i mi potwierdził że nie mają te modele Local dimming , chociaż na forum  samsunga gość zarzekał się i dawał zdjęcia ze ma ten model i ma local dimming. Dlatego dziwne. Może zależy od rynku, sklepu, dystrybucji

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qled-qe65q67rat.bhtml

Edited by wilos

3 minuty temu, wilos napisał:

Kupiłem w euro - dzwoniłem na infolinie Samsunga i mi potwierdził że nie mają te modele Local dimming , chociaż na forum  samsunga gość zarzekał się i dawał zdjęcia ze ma ten model i ma local dimming. Dlatego dziwne. Może zależy od rynku, sklepu, dystrybucji

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qled-qe65q67rat.bhtml

Ja właśnie kupiłem TV z serii Q70RAT i nie wiem, czy mam się bać tego local dimming...

@pietro_m, ja ostatnio kupiłem Samsunga QE55Q70RAT i jest tam Local Dimming, którym możesz sterować i rozjaśnia/przyciemnia on obraz. Sam bawiłem się tymi ustawieniami, bo dla mnie obraz podczas oglądania seriali na Amazon Prime Video czy Netflixie w Ultra HD 4K z HDR był za ciemny.

• Thanks 1

Jeśli jest w opcjach możliwość wyłączenia tego [email protected], to najlepiej wyłączyć, a skończy się "tańcowanie" jasności. W tańszych modelach nie było takiej możliwości i pozostało zgrzytać zębami. Szczególnie u[beep]liwe w modelach podświetlanych krawędziowo. Ów wodotrysk ma za zadanie markowanie niedoskonałości matrycy związanych z wyświetlaniem czerni. Po prostu przy ciemnych scenach automatycznie ją przyciemnia, ukrywając między innymi tzw clouding.

U mnie wszystko chodzi bardzo dobrze - na kanale z HDR rozjaśnia się a jak nie ma HDR to pozostaje taki jak jest ustawiony. Nic nie trzeba wyłączać włączać. Jestem bardzo zadowolony z tego TV szczególnie pod PS4 PRO gry chodzą niesamowicie.