Skocz do zawartości

CANAL+ 4K Ultra HD


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
15 godzin temu, konbet napisał:

Witam,mam takie pytanie,kupiłem telewizor samsung qled QE65Q67RAT i gdy przełączam na CANAL+4K  to obraz się przyciemnia ,czy u was też tak się dzieje .Najgorzej jest pod czas meczu,lepiej się ogląda się w HD.

Wejdź w ustawienia w swoim TV i je zmień. Obraz ---> Ustawienia Eksperckie. Zmień sobie w opcji Local Dimming na Standardowy, zaś przy Contrast Enhancer na Nisko lub Wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bloo411 napisał:

Wejdź w ustawienia w swoim TV i je zmień. Obraz ---> Ustawienia Eksperckie. Zmień sobie w opcji Local Dimming na Standardowy, zaś przy Contrast Enhancer na Nisko lub Wysoko.

 

W tym Tv nie ma Local Dimming - Q60 nie ma w ustawieniach experckich Local Dimming po pierwsze.

 

po drugie obraz powinnien się rozjaśniać z uwagi na włączenie kanału nadającego z  HDR

Edytowane przez wilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w euro - dzwoniłem na infolinie Samsunga i mi potwierdził że nie mają te modele Local dimming , chociaż na forum  samsunga gość zarzekał się i dawał zdjęcia ze ma ten model i ma local dimming. Dlatego dziwne. Może zależy od rynku, sklepu, dystrybucji

 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qled-qe65q67rat.bhtml

Edytowane przez wilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pietro_m, ja ostatnio kupiłem Samsunga QE55Q70RAT i jest tam Local Dimming, którym możesz sterować i rozjaśnia/przyciemnia on obraz. Sam bawiłem się tymi ustawieniami, bo dla mnie obraz podczas oglądania seriali na Amazon Prime Video czy Netflixie w Ultra HD 4K z HDR był za ciemny.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest w opcjach możliwość wyłączenia tego dzi@dostwa, to najlepiej wyłączyć, a skończy się "tańcowanie" jasności. W tańszych modelach nie było takiej możliwości i pozostało zgrzytać zębami. Szczególnie u[beep]liwe w modelach podświetlanych krawędziowo. Ów wodotrysk ma za zadanie markowanie niedoskonałości matrycy związanych z wyświetlaniem czerni. Po prostu przy ciemnych scenach automatycznie ją przyciemnia, ukrywając między innymi tzw clouding.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bloo411 napisał:

@pietro_m, ja ostatnio kupiłem Samsunga QE55Q70RAT i jest tam Local Dimming, którym możesz sterować i rozjaśnia/przyciemnia on obraz. Sam bawiłem się tymi ustawieniami, bo dla mnie obraz podczas oglądania seriali na Amazon Prime Video czy Netflixie w Ultra HD 4K z HDR był za ciemny.

Tez mam tego Samsunga i oczywiscie ze jest tam Local Dimming ,moze jeszcze dodam ze przy ogladaniu meczow na Eleven wylaczam Auto Motion Plus wtedy nie smuzy na Canal plus Sport nie trzeba 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...