Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem HF 8900 Fergusona. Dzis bylem u kumpla ktory ma PVR cyfry (mialem oddalem i wydawalo mi sie ze inaczej pokazuje a dzis sie przekonalem). Mam TV Sony KDL-40W4000 i zauwazylem ze na fergusonie ucina mi czesc ekranu . Szczegolnie widoczne jest to na kanalach c+ gdzie widac po polozeniu logo iz znajaduja sie w blizej lub dalej krawedzi ekranu w zaleznosci od dekodera. Na PVR cyfry jest "wiecej" obrazu niz na ferusonie HF 8900 . Widocznie deodery inaczej pokazuja programy. Moje pytanie dotyczy tego czy mozna ten dekoder tak zestroic zeby pokazywal to co trzeba i jak trzeba??? Byc moze nie wiem co jeszcze mozna zmienic ale nie bardzo mi sie podoba to co widze? PVR gral o wiele ladniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PVR cyfry jest "wiecej" obrazu niz na ferusonie HF 8900.

 

Mi się wydaje, że to jednak kwestia telewizora. Mam podobne obserwacje z Arivą 200. Mam 2 telewizory LCD w domu, oba LG, jeden starszy HD Ready, drugi nowszy Full HD. Na tym starszym mam właśnie nieco ucięty obraz, logo Canal+ Sport HD wygląda tak: "+SPORT H", czyli nie wyświetla się ostatnia literka "D". Ale na nowszym telewizorze jest pełen obraz, widać całe logo. A nic nie przestawiałem w ustawieniach tunera. Plik zgrany z tego Fergusona na dysk odtworzony w VLC Playerze również jest pełny, bez przycinek boków. Z tego wynika, ze Fergusona wysyła obraz w całości, tylko nie każdy telewizor potrafi wyświetlić to właściwie.

 

Vochomurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vochomurka - sam sobie odpowiedziałeś Na HD Ready przez złącze HDMI tak będzie, Przy Full HD przez złącze HDMI będziesz miał pełny i tak powinno być, wynika to z rozdzielczości natywnych wyświetlaczy i standardów nadawania (DVB-S, DVB-T) - jeśli jest inaczej to znaczy że producent telewizora lub tunera stosuje skalowanie ale to żaden feler tak to działa, a co do tego co pisał @FazaFm ja mam odmienne zdanie i myślę że to rzecz gustu więc raczej to odczucie subiektywne a sprzęt dobiera się właśnie pod swój gust a poza tym poeksperymentuj z dopasowaniem sobie parametrów obrazu w telewizorze przecież współczesne telewizory mają sporo opcji do sterowania parametrami obrazu a sygnał przesyłany po kablu HDMI jest strumieniem cyfrowym więc tuner go tylko odbiera i podajesz sygnał wprost na telewizor, chyba że korzystasz z złącz COMPONENT których sygnał też jest HD ale analogowy i tam nawet kiepski lub za długi przewód ma duży wpływ na przykład na odtwarzanie barw lub ostrość obrazu i jest go dość łatwo zakłócić. W Fergusonie masz wszystkie typy złącz więc jeśłi twój wyświetlacz/tv ma takowe to poeksperymentuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trtrtr - dzieki za podpowiedz. Jasne ze odczucie jakie mam to sprawa subiektywna. W tej chwili fergusona mam podpietego pod amplituner sony str dg 820 przez HDMI i z niego takze przez HDMI podpiete do TV . Jak bede mial wenę to pobawie sie kabelkami. W tej chwili dostep do wszystkich polaczen mam utrudniony i musze wszystko z szafki wyrzucac by sie dostac do wzmacniacza. (taki maly offtopic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vochomurka - sam sobie odpowiedziałeś Na HD Ready przez złącze HDMI tak będzie, Przy Full HD przez złącze HDMI będziesz miał pełny i tak powinno być, wynika to z rozdzielczości natywnych wyświetlaczy i standardów nadawania (DVB-S, DVB-T) ...

I ja się przyłączę do tematu.Do LG 42Le2R HD Ready podłączony Ferguson 8900 oraz Samsung DSB 370.Oczywiścię na Canal+ HD obcina literę D -podobnie jak na Polsat HD.

Do LG LH3000 Full HD podłączony PVR Cyfry i obraz jest pełny.

Rozumiem że z tym HD Ready już nic ne zrobię i będzie ucinać..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można manipulować w oprogramowaniu i sprzęcie i skalować obraz (albo przez tv albo tuner i programowo i sprzętowo), Ferguson takich sztuczek nie robi ale moim zdaniem to dobrze, bo lepiej chyba stracić niewielkie obszary obrazu po bokach niż skalować bez zachowania współczynnika rozmiarów oryginalnego obrazu i mieć na ekranie zamiast okręgu - elipsę spłaszczoną bo bokach a przy zachowaniu współczynnika Ferguson musiał by zmniejszać obraz pod wyświetlacze HD Ready przez co owszem cała treść "weszła" by na ekran ale wszycy grymasili by że mają czarne pasy u góry i u dołu na obrazie 16:9 więc wybrano mniejsze zło ale solidny nadawca powinien tak umieszczać loga, opisy i podobne rzeczy w taki sposób żeby u odbiorcy bez względu na typ wyświetlacza dodawana treść była widoczna co było by najlepszym kompromisem. Poza tym z biegiem czasu sprzęt Full HD i tak wyprze HD Ready i kłopot sam się rozwiąże. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zbyt wcześnie pochwaliłem ten tuner za bezproblemową współpracę z modułem Polsatu. Opisane wcześniej przeze mnie problemy z pikselozą przy nagrywaniu z timerem materiału HD chyba są związane z modułem Polsatu. Testuję właśnie dłuższe niż kilkuminutowe nagrywanie z włożonym modułem i bez, ale wstępna diagnoza mi na to wskazuje. Jak tak dalej pójdzie to się okaże, że nic w tym tunerze nie działa jak należy.

 

PS. Jak tu się edytuje posty? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marklar - dobre stwierdzenie :lol2: poza tym śmiem twierdzić że HF jest bardzo udanym tunerem, korzystam z tego tunera już jakiś czas łacznie ze splitterem i modułem CAM pod Conax od TechniSat-a i pracuje wyśmienicie, kanały HD "chodzą" idealnie a z modułem polsatowskim fakt, nie ma sprzętu który by się nie poddał przynajmniej raz na jakiś czas (wystarczy poczytać o innych odbiornikach) więc to co polsat (CAM z kartą) sprzedaje jak dla mnie jest wielką tandetą, wszyscy winią swoje tunery, soft do nich, psioczą na producentów tunerów ale nie ma co ukrywać - producenci i programiści starają się jak mogą żeby CAM polsatu ruszył ale marny ich trud, na okrągło coś się dzieje nie tak. Moja konkluzja - pewnie polsatowi zależy żeby jeszcze raz się do nich udać i kupić od nich tuner - to taka moja teoria spiskowa ale chyba coś w tym jest. :/

@mars28 po prawej stronie masz przycisk edytuj ale o ile pamiętam swój post można edytować tylko przez 24 godziny, później przycisk znika i już się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz mowa o module cam polsatu to na tym tunerze zauważyłem ze strasznie wolno wskakuja programy polsatowskie . Te ktore korzystaja z uprawnien karty cyfry tez nie laduja sie blyskawicznie no ale 2 razy szybciej zaskakuja niz polsatowskie. Czy to normalne ze po przelaczeniu na jakis program HD przez pierwsze 3 sekundy pojawia sie pikseloza kwadraciki pozniej juz normalnie prawidlowo pokazuje program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyższe opinie o module CP - demonem szybkości to on na pewno nie jest, szczególnie na kanałach HD. Jednak całkiem sprawnie (pomijając szybkość) współpracuje z kartą Cyfry w czytniku i TnK w module. Jedynie co u mnie występuje to "Brak audio i video" na wszystkich kanałach (nawet FTA) jak za szybko przełącza sie kanały, i to też nie za często. Bez modułu Polsatu nigdy to nie wystąpiło. Wyłącznik z tyłu pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi w kwestii nagrywania. Narazie probowalem na 8 GB pendrivie bo dysk ktory mam nie ma dodatkowego zrodla zasialania wiec nie dziala. Ogladam progam chce wlaczyc pauze. Pojawia sie pasek ale film leci dalej. Co zrobic jak ustawic by w tym momencie nagrywany film czy tez program sie zatrzymal i jak powiedzmy wroce zwolnie pauze i bede ogladal dalej. Nie chcialbym przewijac do chwili gdy zatrzymalem "ekran". Jak ustawic najlepiej Domyslny czas nagrania oraz rozmiar timeshift zeby bylo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mars

kup sobie inny tuner i tam sprawdz jak ten wspaniały modul działa :brawo:

Jakoś nie uśmiecha mi się zmienianie tunera co kilka miesięcy. No niech będzie, że moduł Polsatu do doskonałości elektroniki nie należy. Ale naprawdę ciężko mi zrozumieć, dlaczego kanał HD nagrany z ręki ma idealny obraz, a ten sam kanał nagrany z timera już nie. Czymże tak naprawdę różni się jedno nagranie od drugiego? To wciąż ten sam kanał, i ten sam pendrive w USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Component (YPbPr) - nie podłączysz do EURO nagrywarki, możesz jedynie podłączyć Composite (CVBS) z tym że musisz się zaopatrzyć w kabel EURO---> 3X Chinch i ustawić w menu tunera na CVBS a nie na RGB.

Kabel jest w Hollexie, może być ten http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=32&id=163 z tym że użyjesz tylko 3 końcówek.

Ale Composite to jest to "żółte" gniazdo z tyłu tunera? Bo mnie chodziło o wykorzystanie wyjść RGB, bo teraz mam je podłączone do TV i obraz jest OK. Czyli to musiałby być kabel, który z jednej strony ma EURO a z drugiej wtyczki R, G, B i 2 dla audio - takich nie widziałem.

 

Znalazłem coś takiego -> http://www. :censored:

Wygląda na to, że jest możliwe takie połączenie, o jakie mi chodziło. Musiałbym tylko taki kabel jeszcze rozbudować o kabelki audio. Ale tak na chłopski rozum, to chyba wpinam wtyki RCA do wyjścia Component w tunerze, wtyczkę Euro wpinam w nagrywarkę, zmieniam tylko sygnał wejściowy w ustawieniach nagrywarki na RGB i powinno śmigać. Ktoś może to potwierdzić z własnego doświadczenia, ewentualnie wyprowadzić mnie z błędu? Czy dołożenie do tej wtyczki Euro jeszcze kabelków Audio w jakiś sposób wpłynie na sygnał płynący po RGB? Chyba nie powinien, bo jeśli korzystamy z pełnego kabla Euro 21-pin to i tak to wszystko ze sobą jest spięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard złącza EURO nigdy nie zawierał wyprowadzonych sygnałów COMPONENT tylko COMPOSITE - kiedy go przygotowywano nikomu się jeszcze o HD nie śniło w sprzęcie domowym. Mimo tego że złącza (RCA) wyglądają tak samo dla COMPOSITE i COMPONENT to niosą całkiem inne sygnały, nawet był okres że sygnały RGB wyprowadzano na złączach BNC. Ze złącza EURO (do złącza też) można stosować przejściówki z BNC lub CHINCH (RCA) i przesyłać tylko sygnały audio, video(zespolony albo inaczej COMPOSITE lub CVBS) S-VIDEO oraz składowy RGB, dodatkowo są jeszcze napięcia sterujące przełączaniem wejść ale tylko kablem EURO-EURO. Sygnał video COMPONENT przesyłamy tylko między urządzeniami posiadającymi takie złącza kablami zakończonymi z obu stron trzema wtyczkami CHINCH, audio można dowoną kombinacją chyba że korzystasz z wyjścia cyfrowego elektrycznego (COAXIAL) które też ma taką samą wtyczkę.

W żadnym wypadku sygnał RGB z EUROZŁĄCZA nie odpowiada sygnałowi YPbPr czyli COMPONENT i nie będzie działać, HF ma na szczęście wszystkie dostępne sygnały więc tylko dobierz kable, dobrze podłącz, ewentualnie trzeba będzie przestwić sygnał na odpowiednie wyjścia w menu Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak sobie radzicie z EPG?

Cyfra+ jakiś czas temu dawała 7 dniowe EPG (tytuły i opisy porgramu były napisane dużymi literami).

Strasznie wolno ładuje się EPG po wyłączeniu z prądu tunera. Czy jest jakiś sposób na przyspieszenie wczytywania EPG?

Może należy przełączyć na jakiś kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory bo sie na tym malo znam. Znalazlem softy alternatywne do HF8900 zastanawiam sie czym konkretnie sie roznia od oryginalnego producenta i co to zmienia dla mnie jako dla uzytkownika. Np: 8900_DvbXtreme_11204F ? Widze ze chyba jest najnowszy. Odrazu zaznaczam ze nie interesuje mnie zaden sharing ani nic takiego poprostu ciekawi mnie co zmienia to w moim dekoderze i ewentualnie czy pozniej sa jakies problemy z przywroceniem oryginalnego oprogramowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niedawno zakupiłem HF8900hd wgrałem do niego orygnalny soft ze strony fergusona. Cyfra chodzi OK ale jak podłące pendrajwa do gniazda usb to mi pisze ze urządzenie pod USB nie jest podłączone. Dodm ze dysku zewnętrznego nie podłączałem bo nie mam takowego. Jaki kupic dysk zewnętrzny czy musi byc koniecznie z zewnętrznym zasilaniem czy nie. A jesli nie musi byc z zewnętrznym zasilaniem to jaki maksymalny prąd może pobierac ten dysk żeby nie uszkodzic portu USB. Napiszcie proszę z jakich typów dysków korzystacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...