Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj na forum, temat dysków i penów był juz wałkowany. Jam mam WD Passport 2,5" bez dodatkowego zasilania i działa ok. Trzy peny SanDiska też. Jest tylko jeden błąd - jak zaprogramuję nagrywanie i wyłączę tuner na kanale HD to o odpowiedniej godzinie się włącza ale nie nagrywa. To chyba jednak wersja softu (1.20.4A) a ja niestety nie mam czasu bawić się innymi - po prostu wyłączam na kanale SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ustawieniem jakości sygnału. Na Canal+ Film HD tuner podaje maksimum 60% a pozostałe kanały HD są w przedziale 85-99%

Żadna zmiana ustawienia anteny nie pozwala na zwiększenie jakości sygnału C+ HD bo zaraz uciekają mi inne kanały. Problem jest w tym że przy takich ustawieniach na Film HD obraz często się zawiesza lub występuje irytująca pixeloza. Zmiana konwertera nic nie pomogła. Czaszę mam 85cm i żadnych przeszkód terenowych. Miał ktoś może podobny problem ? Nie mam niestety możliwości sprawdzenia innego tunera HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć mam pytanie czy ktoś słucha kanałów Music Choice na Fergusonie 8900 lub 8800?

 

Chciałbym zrobić coś takiego, że poszczególne stacje były by dostępne jako kanały a nie tak jak jest obecnie jako podkanały (po naciśnięciu klawisza OPT).

Udało mi się zrobić coś takiego z Trójką, która jest bodajże z "PR Cyfra". Ale ten ostatni jest niekodowany i myślę, że w tym tkwi problem.

Nie potrafię przypisać podczas dodawania ręcznęgo programu, że jest kodowany (widoczny napis "SC").

 

Męczę się już z tym trochę. Może ktoś z Was miał podobny problem i wie jak go rozwiązać. Może jest sposób na ręczne dodawanie kanałów wpisywanie PID-ów: APID, VPID, określenie kodowania lub tego czy program jest kodowany - a nie jak ja do tej pory robiłem po wyszukiwaniu ręcznym z określonego transpordera i wpisywaniu APID i VPID ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Kilka postów wcześniej (na tej samej stronie) opisałem mój mały problem z nagrywaniem. Niestety w tej chwili nasilił on się do tego stopnia, że wogóle nie nagrywają się programy zaprogramowane z EPG. Tuner się włącza i nic dalej sie nie dzieje. Soft 1.20.4A. Ma ktoś jakieś panaceum na tę przypadłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sformatuj nośnik poprzez menu tunera być może ruszy, jeśli jest to pendrive który ma już "duży przebieg" a stale używasz timeshift to być może osiągnął już granicę zapisów/odczytów i należy go wymienić, dobre firmy w ulotce zawsze umieszczają informację ile zapisów jest w stanie wytrzymać nośnik. Jeśli i to nie pomoże to proponuję zgrać listy kanałów i zrobić reset tunera. Albo przeprowadzić inne doświadczenie i wrócić na chwilę do wersji 1.15.0A i zobaczyć co się wtedy będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum, temat dysków i penów był juz wałkowany. Jam mam WD Passport 2,5" bez dodatkowego zasilania i działa ok. Trzy peny SanDiska też. Jest tylko jeden błąd - jak zaprogramuję nagrywanie i wyłączę tuner na kanale HD to o odpowiedniej godzinie się włącza ale nie nagrywa. To chyba jednak wersja softu (1.20.4A) a ja niestety nie mam czasu bawić się innymi - po prostu wyłączam na kanale SD.

 

Być może w twoim przypadku musisz używać oprogramowania w wersji 1.15.0A, aczkolwiek dziwne jest występowanie problemu na kanale HD.

Zgłoś problem do serwisu fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie wie jak poradzić sobie z Music Choice?

 

Spróbuj programu SetEdit Homecast, co prawda w wersji demo można tylko chyba 21 zmian wykonać, ale to ci starczy.

Tam możesz edytować PIDy itp parametry, może Ci się uda osiągnąć zamierzony cel.

Interesuje mnie, jak problem z PR rozwiązałeś- też bym sobie może zmienił na pojedyncze kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum, temat dysków i penów był juz wałkowany. Jam mam WD Passport 2,5" bez dodatkowego zasilania i działa ok. Trzy peny SanDiska też. Jest tylko jeden błąd - jak zaprogramuję nagrywanie i wyłączę tuner na kanale HD to o odpowiedniej godzinie się włącza ale nie nagrywa. To chyba jednak wersja softu (1.20.4A) a ja niestety nie mam czasu bawić się innymi - po prostu wyłączam na kanale SD.

 

Być może w twoim przypadku musisz używać oprogramowania w wersji 1.15.0A, aczkolwiek dziwne jest występowanie problemu na kanale HD.

Zgłoś problem do serwisu fergusona.

Błąd jak pisałem wyżej pojawiał się już na wszystkich kanałach - tuner się włączał i nie nagrywał. Na chwilę obecną pomógł format dysku poprzez ferdka - wykonałem kilka prób i działa na razie nawet na kanale HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki nietypowy przypadek.Jeden z telewizorów to 14' CRT.Kabel antenowy włączony jest go gniazda przelotowego,to dalej do Wavefrontiera 5/2 a stamtąd idą 2 kable do HB.Telewizor zawsze jest włączany główny włącznikiem,nie pilotem.3 kablem idzie bedpośrednio do konwertera kabel z Fergusona 8900.I zawsze gdy ten CRTek jest włączany to na 8900 jest przez moment BRAK SYGNAŁU.Jak to jest możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornica napięcia przy wyłączaniu - w momencie rozładowywania kondensatorów jest w stanie nieustalonym i prawdopodobnie generuje jakiś śmieszny impuls który powoduje zakłócenie pracy głowicy ale to chyba żaden problem chyba że chcesz się bawić w izolacje galwaniczne i takie tam, ale jak zwykle parę złotych na F-ki, filtry trzeba by dołożyć no i straty dodatkowo na każdym elemencie rosną, jeśli nie jest to uciążliwe to machnął bym na to ręką a CRT pewnie i tak niedługo uśmiercisz na rzecz jakiegoś LCD-ka więc problem sam się rozwiąże. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zamówiłem za dość okazyjną cenę moduł CryptoWorks od Irdeto pod kartę skylinka (właśnie ją sobie organizuję :D ) .Ferguson będzie pracował w konfiguracji:karta C+ ,moduł CP, moduł CryptoWorks.

Czy miał ktoś problemy z tym modułem (czy w ogóle ktoś używał modułu Cryptoworks.. :jupi: ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w tunerze HF 8900 HD ustawione mam taka konfiguracje:

 

USTAWIENIE WYJŚĆ

 

SCART - RGB

WYSWIETLANIE - 16/9

DOLBY DIGITAL(AC3)- WŁĄCZ

CYFROWE AUDIO- DOLBY DIGITAL(AC3)

HDMI DOLBY DIGITAL- WŁĄCZ

 

do tego podłączone jest cyfrowy system kina domowego SAMSUNG HT-TX250 oczywiście poprzez HDMI i kabel optyczny.

Dodatkiem na pewno jest Panasonic TH 42PV80.

I w koncu problem:

jakie ustawienie zastosować (chyba w kinie domowym) aby wykorzystywane były wszystkie głośniki (5+1) oczywiście wiem,że tylne głośniki są w celu obsługiwania tylko efektów dźwiękowych, ale mimo to słysze tylko stłumione basy ( lektora prawie w ogóle nie słychać) w przednich głośnikach, a tylne to juz zapomniałem jak brzmią;)

nadmienię od razu ,że sprawdziłem podłączenia zrobiłem test na wszyskie głośniki i jest OK!. bawiłem sie również ustawieniami dźwięku (sound edit) jak i również ustawieniami przestrzeni dźwięku (DSP/EQ) i nic nie pomogło trochę ale tylko troche słychać lepiej jesli ustawie żadany tryb dźwięku Dolby Pro Logic - STEREO ( ALE AKTYWNE SA WTEDY TYLKO DWA PRZEDNIE GŁOŚNIKI I SUBWOOFER) trochę szkoda przy takich jak sądzę możliwościach sprzętowych.

dodam jeszcze,że sprawdzałem całe okablowanie i wszysko jest podłączone prawidłowo. Nie chce mi się wierzyć w jakaś awarie sprzetu bo jestem z tego zestawu okrurtnie zadowolony ale wiem ,że mógłbym jeszcze bardziej gdyby mozna było ogladac i słuchać np NG HD w trybie 5.1.

Mam pełne pakiety C+(czytnik) i CP(moduł) z HD.

z góry dziekuje za podpowiedzi, a jeśli mógłbym spytać o to w innym dziale to poprosze mnie naprowadzić .Pozdrawiam MichałTJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FERGUSON HF8900HD a obróbka materiału HD.

 

Witam

 

W jakim programie obrabiacie materiał HD ? Z tego co wyczytałem to tylko nero vision daje sobie rade z plikami tp0 HD.

Nagrałem 2 programy dokumentalne z National geographic HD, zainstalowałem NERO 8 aby powycinać reklamy.

I niestety zgranego materiału nie da się przerobić, po dodaniu pliku do projektu jest on czarny (brak podglądu), tak samo w edycji pliku, jezeli go przewijam wszedzie czarny obraz... Jak odtwarzam plik w systemie np. poprzez Media player Classic czy Bestplayer to nie ma zadnych problemow, mozna ogladac...

Próbowałem również eksportować obraz (MPEG2 , jakość dvd) bez wcześniejszej edycji - niestety w wyeksportowanym pliku nie ma obrazu, tylko dzwiek.

 

Próbowałem to robić na 3 systemach operacyjnych: WIN 7, WIN2003, WIN XP. Z różnymi codecami i dalej to samo...

Może to właśnie wina codeców ? Próbowałem na poniższych:

- klcodec462f

- K-Lite_Codec_Pack_570_Full

- K-Lite_Codec_Pack_583_Corporate

- DIVX H.264 codec

- cole2k.media.-.codec.pack.v7.9.1.-advanced-.setup

- CoreAVC Professional Edition 2.0

 

Próbowałem również zmieniać ustawienia w konfiguracji codecow k-lite, bez rezultatów.

 

Już trace siły... Pomocy ! :(:cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do HF-8900 należy zakupić dysk o poj. do 320 GB z własnym zasilaniem (2,5" raczej go nie mają) - jest to informacja uzyskana w serwisie po tym jak po roku mój Ferdek zaczął cudować z dwuipółcalowym WD Passport 160 GB. Jak powiedziałem, że działał taki układ ponad rok, serwisant szczerze się zdziwił i powiedział, że "bardzo długo Panu działało".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już specjalne zasilacze wtyczkowe wyposażone w gniazdo usb i jeśli kabel do dysku ma podwójną wtyczkę usb to można "wspomóc" zasilacz tunera lub szukać kieszeni na dysk 2,5'' z dodatkowym gniazdem dla zasilacza z tym że najprawdopodobniej dysk nie będzie wyłączany po wyłączeniu tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o rade co zrobić - dlaczego tuner HF 8900 HD nie czyta mi dwóch kanałów Cartoon Netwoork oraz Tuner Clasic Movie? w czytniku ma Cyfre + w module CP oczywiście parametry kanałów są prawidłowe i sytuacja jest o tyle dziwna,że np rano te kanały odbieraja w najlepsze a wieczorem - brak audio i video lub odwrotnie wieczorem ogladam a rano nic nie widać...

TCM - 10949V 27500 3/4

CN - 10949V 27500 3/4

oczywiście mam programy w abonamencie....

jak usunąc problem, jak można zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbował bym zmienić skręcenie konwertera (skew) w lewo bądź w prawo w uchwycie czaszy w momencie gdy brak obrazu obserwując pasek jakości bo siła sygnału i tak zapewne jest w pobliżu 90% tylko oczywiście z umiarem bo stracisz kanały z 10,719.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktos moze orientuje sie czy z Fergusonem HF 8900 dzialac bedzie niemiecki Pakiet HD + z Astry. Mam mozliwosc przez znajomego w Niemczech karty + modul dostepu. Czy ta karta z jakims uniwersalnym modulem bedzie dzialac np: DiabloCam2 http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/154 ... iablocam-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...