Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam jeszcze jeden pomysł odnośnie mojego nienajlepszego odbioru - czy możliwe jest, że część transponderów z satelity Astra zasłania mi ściana? Moja antena jest prawie prostopadle ustawiona do ściany (przy centralnym konwerterze na HB). Jeśli na Astrę obrócę talerz to jest on dokładnie prostopadle do muru. Astra 19,2 E jest ostatnim satelitą jakim odbieram w kierunku wschodnim.

Bo jeśli chodzi o ustawienie anteny to chyba już więcej się nie da zrobić i powoli tracę nadzieję na choćby 70% jakości...

A odnośnie błędów - jak włączam dysk na kanałach HD to po chwili tuner przestaje go widzieć. Jak przełączę na SD to wszystko działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Juz problem rozwiazalem.Okazalo sie ze moj konwerter inverto nie dawal rady.Mimo ze na kazdym inym transponderze chodzil dobrze.Kupilem MAXIMUM 02 db i problem ustapil.Maxymalnie zblizylem go do konwertera z HB i ustawilem patrzac na telewizor na ta konkretna czestotliwosc.Po skreceniu konwertera lekko poluzowalem antene i minimalnie oborcilem (musniecie) antene w lewo.Teraz mam 62% jaosci sygnalu.O dziwo na innych transponderach oraz na HB nic sie nie zmienilo.Kolega sprobuje w ten sposob.W Toruniu jest 62%. :jupi::jupi::jupi::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zawsze zapytaj sie o mozliwosc zwrotu konwertera jesli nie bedzie to dzialac.Ja jestem zwolennikiem firmy MAXIMUM oraz AXING.te dwie firmy nigdy mnie nie zawiodly.Jesli masz paragon to sproboj go oddac.Ja zawsze jak nie bylem czegos pewien prosilem o nie nabijanie na kase z opcja zwrotu tego samego dnia.Jak nie wracalem bylo to znakiem ze teog nie oddaje.Jeski masz wiekszaantene sprobuj centralnie astre i zezowac na HB.Tylko antena minimum 80 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - antenę mam 80 cm, konwertery Golden Interstar GI-201 i jeden Inverto z zestawu Cyfrowego Polsatu. Ustawienie z Astrą na głównym konwerterze nic nie daje - myślę, że po prostu zasłania mi trochę budynek (antena jest prostopadle do ściany), choć pewności nie mam i nikt mi nie potwierdził, że tak może być. Na antenę i konwertery nie narzekam - jeszcze niedawno zezowałem na 1W i wszystko działało jak należy więc czułość chyba nie jest najgorsza. Ale za radę dzięki - jak znajdę w mieście takie konwertery to spróbuję z kolejną zmianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupilem MAXIMUM 02 db i problem ustapil.

Znalazłem na Allegro konwerter Maximum Platinium SF-10 za 16,99 zł. Czy masz taki sam? Jeśli tak to niecałe 17 zł mogę się zrujnować i spróbuję bo po zmianie FEC wyciągam już tylko 34% jakości.

 

Proszę o info kto ma karte Cyfry + w budowanym czytniku i moduł polsatu jednocześnie.

Jak dekoder pracuje.Czy sie nie blokują kanałyi czy szybko przełacza.

Dekoder pracuje normalnie. Przełączanie kanałów długie, szczególnie te z CP, a juz na HD za długie - na PS HD, Polsat HD, Discovery HD, czasem nawet przez kilka sekund występuje porządna pikseloza i dopiero kanał wskakuje. Co dziwne nie ma tego na MTVNHD. C+ HD i Animal Planet HD (z karty C+) chodzą normalnie choć tuner momencik "myśli" przed ich zdekodowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaka jest jakość sygnału na tych kanałach z przełącznikiem i bez niego, może przełącznik za bardzo tłumi sygnał lub wprowadza szumy i przez to jakość sygnału jest słaba a do odbioru w HD (dvb-s2, mpeg-4) musi mieć dość dobrą jakość, znacznie lepszą niż przy SD.

 

Kiedyś pisałem o samoistnej zmianie wersji językowej na eurosportach w SD (najnowszy soft HF8900HD_1.20.4A) pomimo ustawienia w menu jako pierwszy i drugi język na polski, okazuje się że w przypadku edycji kanałów, przesuwanie lub usuwanie na liście 'wszystko' tuner sam ustawia język na angielski ale po zmianie pilotem ponownie na polski, "trzyma" to ustawienie do czasu aż znowu coś nie będzie edytowane na liście 'wszystko'. Na tych kanałach pewnie pierwszy jest angielski, a soft widocznie ma małego bug-a i gubi ustawienie ale to drobiazg i nie jest to kłopotliwe bo w końcu sporadycznie edytuje się główną listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co wiem, PID-y się zmieniają automatycznie bo jest funkcja Auto ale FEC nie bardzo(albo nie zawsze), wczoraj zmieniałem na cyfrze bo Sport HD faktycznie nie działał a po zmianie FEC "wskoczyła" jakość sygnału i po przeszukaniu transpondera można było na nowo oglądać. Wygląda na to że za każdym razem FEC ustawiony na Auto nie zawsze znajduje poprawną wartość bo chyba podbiera się z listy transponderów. Ostanio listy transponderów nie usuwałem i nie przeszukiwałem satelity więc może to było przyczyną. Więc chyba masz rację, jak lista transponderów jest świeża to wszystko powinno znaleźć automatycznie. Lista programów się nie zmieniła, parametry się zaktualizowały czyli oba sposoby działają no i z komputera trzeci choć mało praktyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że korzystam często przy nagrywaniu z zewnętrznej nagrywarki, zauważyłem problem z obrazem na wyjściach EURO i cinch, mianowicie: po kilku dniach używania tunera, obraz na tychże wyjściach zaczyna początkowo gubić kolor i lekko drgać, następnie robi się zupełnie czarno-biały i sobie lekko drga. Użycie "magicznego przełącznika" przywraca tuner do pełnej funkcjonalności na kilka dni, i zabawa zaczyna się od początku. Soft wgrany 1.20.4A. Sprawdzane na kilku różnych kablach więc to nie tu leży przyczyna. Ma ktoś podobny problem? Oczywiście pytanie to kieruję do osób, które mają wgrany ten sam soft i korzystają ze wspomnianych przeze mnie wyjść, bo na Componencie (na którym mam podłączony do TV) i na HDMI (sprawdzane) problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na samych chinch-ach prosto do telewizora jest źle to prawdopodbnie coś z tunerem, ale spróbuj jeszcze postawić jeśli możesz tuner w innym miejscu, może coś mu zakłóca tor m.cz., lub jeśli masz jakiś telefon DECT lub podobny w pobliżu albo transmiter AV lub CB radio to spróbuj to odsunąć bo może coś z zewnątrz tak sieje i zakłóca pracę. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdyby coś zakłócało to chyba resetowanie by nie pomagało. Tym bardziej, że tak jak napisałem, to zachowanie jest regularne, czyli tuner działa OK przez 3-4 dni, następnie w ciągu kilku/kilkunastu minut przechodzi stopniowo do obrazu czarno-białego, i w takim stanie już pozostaje na kolejne dni (a gdybym miał tyle cierpliwości to i pewnie na tygodnie). Fazę przejściową zauważam tylko jeśli akurat coś było w tym czasie nagrywane na zewnętrznej nagrywarce. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak popróbować jeszcze inne softy, a jak nic się nie zmieni to serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...