Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sobie poradzić z Eurosportem i Eurosportem 2 (na Eurosporcie HD i Eurosporcie 2 HD jes dobrze) a dokładnie z wersją językową, tuner wybiera jak chce wersję języka - tzn. ustawione w menu tunera jako pierwszy język polski i drugi język też na polski a kiedy włączę wymienione eurosporty to czasem jest polski, czasem angielski i wtedy żótym klawiszem pilota muszę zmieniać na polski i na dodatek nie ma przy tym żadnej reguły. Soft jest 1.20.4A czyli ostatni ze strony fergusona :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problemy z kanalem eurosport 2 hd mianowicie na tp. 11 258 nie moge go znalezc mimo ze kilkakrtonie sparwdzalem parametry toi drugi pasek na tym transporderze jest pusty. wywalilem ten kanal z listy i dalej nic. mam cyfre plus pakiet prestioz + hd. na n-ce z tej samej anteny eurosport idzie a nadaja z tego samego tp. wymienilem kanle od anteny miedzy tunerami i to nie pomogo, wgralem nowy soft i liste kanalow dalej nic. probowalem wyszukiwac kanaly recznie i automatycznie nic nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie dlaczego TVN nadaje przez satelitę sygnał w formacie 4/3 (oglądałem właśnie Taniec z gwiazdami) i jeszcze do tego tuner przełącza TV plazmowy w format 4/3 (po HDMI) i mam coś w rodzaju obrazu w czarnej ramce. Podobno TVN miał nadawać w formacie 16/9 przez satelitę. O co tu chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kanały, które sa tez dostępne naziemnie, nadaja w standardzie 4:3. Inaczej właściciele starszych telewizorów mieli by wybieg anorektyków. Nadawanie osobno dla satelity tego samego kanału, ale w formacie 16:9 jest z technicznego punktu widzenia kłopotliwe, gdyż wymagałoby innego formatowania obrazu da wersji naziemnej i satelitarnej. Dlatego, na razie, wstawki 16:9 sa tylko w TVN7.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak są nadawane kanały AleKino, C+, C+Film w kablówkach kiedy nadają 16/9 ? Są przetwarzane na standard 4/3 ? Nowsze telewizory analogowe mają czasami taki przełącznik w menu 4/3 lub 16/9 i wcale nie byłoby tak tragicznie kiedy by użtkownicy korzystali z tej funkcji przy nadawaniu 16/9. Czy naziemna DVBT (np. TVN) będzie również katować ludzi z nowymi telewizorami czarnymi pasami u góry i u dołu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jakbys sie czuł na miejscu tych, których odbiorniki nie maja takiego przełącznika? Zmianę może przynieść upowszechnienie sie telewizji cyfrowej, gdyz wówczas nawet posiadacze starych telewizorów bez przełacznika 16:9, bedą musieli posiadać dekoder cyfrowy, który już będzie wiedział, co zrobić z sygnałem 16:9.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam w wątku o Ferdku choć zadałem to pytanie także w wątku o TVP HD.

A chodzi o to, że na zezie na Astrę tp 10862 H odbiera w jakości ok. 42-44% i za nic nie mogę ustawić więcej. Wszystkie inne kanały HD z Astry (odkodowane) to co najmniej 85% jakości. Wypróbowałem cztery konwertery, próbowałem zmienić ustawienie anteny, usunąłem tp i dodałem go na nowo i nic. Jak zaczyna padać deszcz sygnału nie ma wcale. W kontekście platformy Digital TVP to jest mój mały powód do zmartwienia.

Co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chodzi o to, że na zezie na Astrę tp 10862 H odbiera w jakości ok. 42-44% i za nic nie mogę ustawić więcej. Wszystkie inne kanały HD z Astry (odkodowane) to co najmniej 85% jakości. Wypróbowałem cztery konwertery, próbowałem zmienić ustawienie anteny, usunąłem tp i dodałem go na nowo i nic. Jak zaczyna padać deszcz sygnału nie ma wcale.

Niestety u mnie jest jeszcze gorzej, bo tylko 1%, a na innych tp jest OK.

Kilka miesięcy wcześniej udało mi się złapać sygnał na wyższym poziomie, jednak nie było idealnie z odbiorem, a potem już siadło całkowicie.

Nie mam pomysłiu, co jest przyczyną. Rok temu miałem też problem z innym transponderem na Astra w DVB-S2- teraz nie pamiętam danych (to ten gdzie premiere nadawał swoje HD)- ten sam objaw. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko na zezie, nie mam konwertera monoblock.

Rok temu miałem też problem z innym transponderem na Astra w DVB-S2- teraz nie pamiętam danych (to ten gdzie premiere nadawał swoje HD)- ten sam objaw. Dlaczego?

Sprawdziłem z ciekwaości tp 75 na Astrze (11915 H - Sky Deutschland) z kanałami HD - jakość 40% ale pada deszcz i w tych samych warunkach tp 59 z TVP HD ma tylko 15% jakości. Tak więc odbiór sporo lepszy. A u Ciebie odbiór ciągle słaby czy zrobiłeś coś co wpłynęło na poprawę jakości sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam monoblock i antenę 90cm.

Tak, na Premiere (obecnie Sky Deutschland) to był tp 11914H i tam mam dzisiaj 97%/32% czyli niezbyt mocny sygnał.

 

Sprawdziłem wszystkie tp. na Astrze i oto wynik:

Od 10744 do 11156 jest ok czyli 93-94/99 za wyjątkiem tp TVP 10862 gdzie paski mam na 93/4 % :( i nic nie mogę namierzyć.

Potem jest jakiś problem bo na kolejnych 20 transponderach pierwszy pasek pokazuje od 91 do 98, a drugi od nawet 19 do max 82 (raz, najczęściej około 50% +/-20%) za wyjątkiem dwóch tp, które mają 98/99.

Potem 6 kolejnych tp na przemian poziomy i pionowy, a te poziome mają drugi pasek na poziomie 32%, 14%, 50% przy pierwszym 97%. Pionowe są OK.

Potem kilkanaście transponderów, z których kilka poziomych ma gorszy drugi sygnał (jedynie jeden pionowy ma 97/44, reszta 96%/99%).

Od 12402 do 12480 jest dobrze czyli ok 93/99%

Od 12515 do końca jest pogorszenie czyli pierwszy pasek na poziomie około 93%, drugi od 20 do powiedzmy 70%

Jedynie 12699 wygląda lepiej w tej grupie bo ma 91/99.

 

Dlaczego? Coś jest nie tak z ustawieniem monobloka czy może jest uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba ustawię w wolnej chwili główny konwerter na Astrę a zeza na HB i zobaczymy :-) poczekam jednak do wtorku bo jak TVP HD nie odkodują to szkoda zachodu.

 

I jeszcze jedno pytanie nasunęło mi się przy niedzieli - kupiłem CAM Cyfrowego Polsatu. Na kanale Eurosport HD mam bardzo często zakłóconą synchronizację między obrazem i dźwiękiem - doskonale to widać na transmisjach z tenisa czy snookera. Jednakże nie jest to regułą czasem jest w porządku. Czy to norma? Czy ma znaczenie w który slot włożony jest moduł? Czy to może wada softu (mam 1.20.4A)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie TVP HD - ustawienie konwertera na Astrę jako głównego nic nie daje - jakość sygnału wzrosła o 1%. Poza tym po odkodowaniu kanałów TVP mam spadek jakości z 44% do 34-35%. Co to może być?

Jeśli chodzi o moduł to rozjazd ścieżki dźwiękowej z obrazem występuje zarówno na polskiej jak i angielskiej fonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co z tą jakością sygnału na TVP HD, właśnie skończyłem testować monoblocka quada (Maximum P24), antena 90 cm ustawiona na HB i na wszystkich 4 wyjściach konwertera na HF8900 jakość jest 43-47% a siła 93%, później podłączyłem w to miejsce Technomate i na nim siła sygnału 92% a jakość pokazuje między 69 a 72%, nie wiem co o tym sądzić, czy to czułość głowic czy tak Ferguson dziwnie pokazuje ten transponder, na razie odbiór ok., nie wiem jak będzie przy deszczowej pogodzie. Co do rozjazdu obraz-dźwięk na eurosporcie to też dziś na obu tunerach miałem , zauważyłem duży rozjazd podczas transmisji z Vuelty czyli to chyba nie tunery a ten nieszczęsny dosył komenarza choć do końca to nie wiem bo nigdzie nie ma oryginalnej ścieżki dźwiękowej bez komentatorów. Więc dalej mi się nic a nic nie rozjaśniło :shock:

Może ktoś coś jeszcze dorzuci ze swoich obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już przerabiałem, u mnie musi być obrócony o 7 stopni w dół (tak wynika z podziałki na monoblocku) bo jeśłi nie to kicha kompletna i nawet inne tunery pokazują prawie zero jakości. W sumie niewiele mi to przeszkadza bo inne transpondery z Astry mają jakość ponad 70%, ale co tam, wszystko się wyjaśni jak zacznie padać ulewny deszcz :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spróbowałem. Sęk w tym, że mieszkam na 3 piętrze i mam antenę za balkonem- nie zajmuje miejsca i nic nie zasłania, ale problem z korygowaniem.

Wychyliłem się, żona trzymała mnie za nogi, żebym nie spadł. Mimo tego nie mogłem tak dosięgnąć konwertera, żeby go skręcić lub ruszyć cały monoblock. Próbowałem odwrotną stroną kombinerek go chwycić, ale nic z tego. Jednak musiałem coś o milimetr przestawić, bo sygnał mam teraz 17% i odbieram paczkę TVP- to dla mnie znak, że faktycznie muszę coś skorygować- oj będzie ciężko.

Jeszcze przejrzę inne transpondery z Astry aby sprawdzić jak się na nich sygnał zmienił.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spróbowałem. Sęk w tym, że mieszkam na 3 piętrze i mam antenę za balkonem- nie zajmuje miejsca i nic nie zasłania, ale problem z korygowaniem.

Wychyliłem się, żona trzymała mnie za nogi, żebym nie spadł. Mimo tego nie mogłem tak dosięgnąć konwertera, żeby go skręcić lub ruszyć cały monoblock.

Niektórzy to potrafią się poświęcić dla tv sat :brawo:

Ja jak nie dosięgałem używałem kija od szczotki :D . Chociaż nie było to zbyt dokładne, ale działało bez zagrożenia dla zdrowia i życia. Teraz mogę regulować konwerter, bo mam łatwiejszy dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...