Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam WD Passport 160GB. Działa znakomicie choć mam jeden problem - zaczynam nagrywać "z ręki" (bez programatora), ustawiam czas wyłączenia tunera (sleep timer) i idę spać - rano włączam tuner i na dysku filmu nie ma. Poza tym naprawdę nie ma żadnych problemów - i z nagrywaniem zaprogramowanych nagrań i owych "z ręki" wyłączanych też ręcznie. Najnowszy soft udostępnia nagrywanie wszystkich ścieżek i napisów (txt i dvb) więc żadnych zastrzeżeń mieć nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przymierzam się do zakupu Ferdka 8900HD, ponieważ "kiepska współpraca" mojego FX7600 z kartą C+ w uniwersalnym czytniku zaczyna być już irytująca. Stąd kilka prostych pytań do użytkowników tego modelu:

1. Czy tuner bezproblemowo współpracuje z kartami C+, TnK? Tzn. bez kombinowania, podklejania karty, resetowania tunera. Mam aktualnie kartę C+ ale jak skończy mi się umowa, wracam do TnK.

2. Czy timery nagrywania działają bezproblemowo, tzn. czy tuner włącza się o zadanej godzinie, wybiera odpowiedni kanał, nagrywa na pendrive'a, wyłącza się też o zadanej godzinie?

3. Czy menu tunera jest w jakiś sposób zoptymalizowane pod kątem współpracy z telewizorami 16:9? Nie chodzi mi o samo dopasowanie nadawanego obrazu do formatu 16:9, ale o menu ekranowe tunera. Nie wiem jak to dokładnie opisać, ale dotyczy to tylko kanałów, które nadają coś w "panoramie 4:3", z czarnymi pasami u góry i na dole, a nie czyste 16:9 - czyli to co możemy uświadczyć na większości polskich stacji. W tej sytuacji telewizor (Sony w4000) nie dobiera automatycznie formatu obrazu, muszę zrobić ręcznie zoom, ale po tej operacji korzystanie z menu ekranowego tunera jest znacznie utrudnione. Po prostu menu nie mieści się w całości na ekranie telewizora i gdy chcę np. ustawić timer lub zobaczyć tytuł następnego nadawanego programu, to mam obcięte górę i dół, muszę zmienić format ekranu w telewizorze, żeby zobaczyć całość. Stąd moje pytanie - czy 8900 jest pod tym względem jakoś zoptymalizowany? Albo inaczej - czy istnieje w 8900 menu ekranowe w formacie 16:9?

Na razie tyle, jak mnie coś jeszcze będzie nurtować, zapytam. Z góry dzięki za wszystkie konkretne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Bez problemu współpracuje z kartą TnK w swoim czytniku, ale z tego co kojarzę wtedy dłużej przełącza kanały dekodowane z modułem jeśli jest równolegle używany. Ja mam tylko moduł polsatu i u mnie działa sprawnie.

 

Ad2. Nagrywa bez problemu, wyłącza też. Jedynie muszę tv wyłączyć jeśli w nocy ustawię nagrywanie, ale to dlatego że tv się sam włącza gdy dostanie sygnał na wejściu euro- to nie jest wina dekodera. Jeśli trafi się awaria i elektrownia wyłączy prąd to po przywróceniu tuner sam łapie zegar dzięki czemu następne nagrania z timera nie przepadną.

W menu programowania nagrań można ustawić maksymalnie 8 pozycji (każda pozycja może być jako jednorazowa, codzienna, weekendowa, w dni robocze lub nagrywanie raz w tygodniu)

 

Ad3. Twoje pytanie raczej powinno brzmieć: czy menu działa jak w 16:9 ale podczas trybiu 4:3 Pan & Scan czyli obraz pseudo 16:9 (tak naprawdę panoramiczny z dodanymi nad i pod pasami czyli po prostu 4:3). NIE, trzeba pogonić polskie stacje żeby wreszcie zaczęły nadawać w 16:9 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W instrukcji ani w specyfikacji tunera nie ma żadnych zapisów odnośnie maksymalnej pojemności dysku USB.

Jednak co do tej oferty,którą znalazłeś na aukcji, to bądź ostrożny, postaraj się wybrać opcję odbioru osobistego, bo wygląda mi to na lekki kancik( niska cena i duża ilość), mogę się mylić,ale uważaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi zrobil restart wczoraj na EUROSPORT HD.Po restarcie zero EPG,USB nie dostepny,sławetny SERWIS..i co najdziwniejsze data 01.01 i czas 0:00 .Czekałem 15 minut i czas sie nie zaktualizował.Czy moze to miec zwiazek z chlodzeniem tzn. upałami i przegrzaniem sie tunera?W cigau 3 dni wywalil mi 2 razy na kanałach HD.W pokoju mam niestety 25C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Krispl, potwierdzam nieprawidlowosci wystepujace przy odtwarzaniu kanalu C+ Film Hd. Wprawdzie nie zdarza sie to czesto, jednak zauwazylem, ze czasami np. w polowie jakiegos filmu obraz jakby sie rozsypuje (caly pokrywa sie kwadratami), po czym przez ulamek sekundy widzimy przeswitujaca scene gdzies z poczatku filmu!

Inn sprawa dotyczy odtwarzania nagranego materialu HD z Canal+, tuner odtwarza go czasami gubiac niektore klatki. Zaobserwowalem to nagrywajac i odtwarzajac mecze w C+ Sport HD jak i filmy. To takze wyglada na kaprysne zachowanie softu fergusona 8900, bo material moze byc plynnie odtwarzany do pewnej minuty, po czym po jakims czasie, jak sie dobrze przyjrzec, obraz zaczyna gubic pojedyncze klatki, i obiekty nie poruszaja sie plynnie. Zeby bylo smieszniej, to wystarczy przewinac pare sekund do tylu i juz znowu chodzi plynnie! Nie sadze zeby to byla wina dysku (mam WD MyBook 500 GB), bo takie niespojne dzialanie zauwazylem tez nagrywajac materialy z C+ na pendrive.

Problem faktycznie chyba dotyczy tylko kanalow HD z Canal+, bo eksperymentujac z nagrywaniem HD programow FTA z Astry, niczego takiego nie zauwazylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikselowa pokazuje się w różnych częściach obrazu i czasami ostrzej a czasami wogóle jej nie ma. Zdarzają się również stopklatki ... Co ciekawe wcześniej (prawdopodobnie na wcześniejszych wersjach softu) nie zauważyłem takiego efektu a mam C+ HD od grudnia 2008. Czyżby rzeczywiście coś nie tak z najnowszym softem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A filmy na C+ film HD ogladasz z wlaczonymi napisami DVB? Bo przy wszystkich obecnych softach jak sie wlaczy napisy DVB na C+ film HD, to robi sie totalna kaszana. Ten problem chyba dotarl juz do programistow fergusona, bo w najnowszym sofcie jest w pliku notka, aby nie wlaczac napisow DVB na tym kanale (zamiast tego uzywac napisow z telegazety), i ze pracuja nad problemem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytnik ma, ale dwóch kart jednocześnie nie załadujesz, bo ma jeden - jeśli chcesz korzystać z obydwu kart jednocześnie bez przekładania - do jednej z nich (zalecam do TNK) będziesz musiał dokupić moduł. Natomiast jeśli planujesz korzystać tylko z jednej z tych kart, albo je przekładać - nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Fergusona HF-8900 HD i niestety nie wyświetla on mi EPG dla kanału Sci-Fi Channel. Czy u Was także występuje ten problem? Czy jest możliwość pobierania EPG np. z N-ki?

Wcześniej brakowało także na HBO HD, ale paradoksalnie jak zmienił się na Polsatowski transporder problem zniknął. I jeszcze jedno: dlaczego EPG na kanałach HD zawsze jest na krótszy czas niż na SD ?

 

I mam jeszcze jedno pytanie: Czy Ferguson HF-8900 nagrywa napisy z filmów. Jeśli tak, to gdzie i jak je wgrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem zeza na Astre2/EuroBird1.I mam teraz diseqc HB-1/zaden,Astra 19,2- 2/Zaden,Astra2 -3 /zaden,Eurobird1 3/zaden.Problem polega na tym ze przy antenie na odbiorniku COMSAT jest sygnał natomiast po wpieciu do diseqc 4/1 Mezon mam BRAK SYGNAŁU na 8900 dla Astry2.EuroBird1.Sprawdzielm diseqc-wszystki porty dzialaja.Wymieniłem kabel do Astry2.I czasami sygnał jest a czasem BRAK...Czy to może być problem 8900 czy jednak kłopot lezy po stronie instalacji?Czemu na COMSAT śmiga a na 8900 7 metrów niżej już nie?Nie mam już pomysłu co może być nie tak.

 

EDIT:podłaczyłem bez diseqc tylko 28,2/28,5 i działa wysmienicie.Chyba Ferguson nie radzi sobie z diseqc MEZON albo konwerterm Red Inverto...Walczę dalej

EDIT:Po wielu testach,sprawdzeniach na 3 satelitach HB,Astra1,Astra2,3 diseqc:Mezon 2/1,Mezon 4/1 oraz Viper 5/2 wyszło że konwerter Inverto Red Extend NIE WSPÓŁPRACUJE z diseqc.Powtarza się stara zasada że tanie nie znaczy dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pinio68

Tak z głowy, naciskasz OK wyskakuje lista, wybierasz wszystkie i guzikami czerwony-zielony najazd do ulubione i naciskasz OK i masz najazd na którąś z grup(masz ich 8 ) i powrót w lewo strzałka na liste wszystkie, teraz każda zaznaczona OK pozycja doda się do tej nowo utworzonej grupy, potem po exit, możesz wybrac juz ta ulubioną i zmienic jej fabryczna nazwę na dowolną która sobie zyczysz (najazd przycikami czerwony-zielony, na zmien grupę)). Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś krótko wyjaśnić sposób ręcznego szukania kanałów DVB-S2 na tunerze HF8900 ... Próbuję znaleźć HBO HD na częstotliwości 12 265 MHz i co ... zero sygnału przy próbie ustawienia DVB-S2 8PSK. Może coś nie tak robię ale jakoś wydaje mi się że dziwnie się wyszukuje sygnały w paśmie DVB-S2 na tym tunerze. HBO HD jest nadawane na tym transponderze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...