Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Kupiłem Fergusona 8900HD i po kilku godzinach testowania mam kilka pytań:

1. zawsze się tak grzeje?

2. nie mogę zaprogramować sterowania tv - przycisk "tv" nie powoduje żadnej reakcji pilota (diody), każdy inny dziala według instrukcji - da się coś z tym zrobić czy pilot jest uszkodzony?

3. nie działają mi klawisze "volume" i "mute" - grafika na ekranie się wyświetla ale poziom głosu jest zawsze taki sam - tuner jest podłączony kablem EURO-EURO do telewizora CRT, w ustawieniach i dolby digital i bez niego, ciągle tak samo.

4. jest jakiś program do edycji listy kanałów?

Jeśli ktoś zna odpowiedzi na te pytania to bardzo proszę o pomoc.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak tuner nie grzeje się, aż tak mocno ale jednak grzeje;p. Co do Pilota uniwersalnego tv zaprogramujesz bez problemu na ręcznym szukaniu kodu.Co do wyciszania sprawdź czy podpięty jest prawidłowo czy nie masz źle wpięte*(właściwe wejście euro w dekoderku). Co do Programu do edycji listy kanałów HCEdit-V121 lub >>>HD Channel Edit<<< Programy do pobrania w google. http://www.ferguson-digital.eu/index.ph ... own&id=227 tu masz opis programowania pilota.I jest opcja ręcznego szukania kodu.Mi nie udało się odpalić na fabrycznym pilot sam wyszukał sobie kod. O i najważniejsze wymień baterie na lepsze te dodane do zestawu ledwo co działają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pilota - baterie są nowe i wszystkie klawisze powodują błyśnięcie diody, klawisz "tv" niestety nie. Programowanie niestety nawet sie nie zaczyna. Oczywiście jutro zmienię baterie ale czy te z zestawu nie dają rady nawet kilka godzin? I mam nieodparte wrażenie, że ten klawisz jednak nie działa. :cry:

Odnośnie "volume" pomogło przełączenie EURO do drugiego gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem ten dekoder trzy dni temu i jak na razie sprzęt super.Pilota zaprogramowałem w 30 sekund.Odbieram na razie na nim Cyfre + i działa bardzo szybko. Dzisiaj kupuje moduł Cyfrowego Polsatu i boje się że nie będę wiedział jak go włożyć do dekodera żeby nic nie popsuć. W instrukcji nic nie ma na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wciskasz do obsługi dekodera "stb" dioda świeci mocno i tak powinno też być przy tv,jeżeli wciskasz tv a dioda może świeci bardzo słabo lub w ogóle nawet po wymianie baterii,uszkodzony masz pilot, ja miałem taką usterkę przy stb dla dekodera prawie nie świeciła dioda i reklamacja przyjęta.a rejestr pilota dla tv fakt 30sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie - w AF-7318 w ustwieniach obrazu miałem funkcję "skrzynka", która pozwalała wyświetlić obraz w prawidłowej formie: kanały 16/9 były na całym ekranie a 4/3 z czarnymi pasami z boku. W HF-8900 obraz zawsze jest na całym ekranie, kanały 4/3 są rozciągnięte. Czy da sie ustawic tak jak wyżej opisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś usystematyzować wiedzę o nagraniach na HF8900HD.

Tylko nie piszcie że było wiele razy na forum. Mam problemy z dyskiem WD CAVIAR MY BOOK ESSENTIAL 500Gb 2.0.

O ile jest widziany przez tuner - nagrywa i odtwarza pliki, ale zdarza się że przestaje być widziany przez tuner.

Przeczytałem chyba wszystko i stestowałem chyba wszystkie programy polecane na forum. Z moich doświadczeń powiem że najlepszą "odgrywarką" plików tp0 jest polecany przez producenta GOM Player - niestety podstawowa wada - że tylko plików do SD.

Nie znalazłem programu do odtwarzania plików HD. W żadnym z polecanych programów nie udało mi się przekonwertować nagranego materiału (być może są one dla mnie zbyt rozbudowane - byłbym wdzięczny za "łopatologiczne" wyjaśnienia).

Poszukuję też programu ( free ;) ) do "wycinania" reklam z zapisanego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wgrany najnowszy soft.

Znowu powtórzyła się zawieśka. Próbowałem włączać/wyłączać tuner i dysk i nic - nadal go tuner nie widział. Po podłączeniu do komputera okazało się, że pojawiło się na dysku oprócz nagrań kilkanaście plików 0kB. Po ich skasowaniu podłączyłem dysk do tunera i po jego rozpoznaniu sformatowałem. Teraz wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Mam tuner z softem 1.15.0A. Wypróbowałem 3 dyski - pendrive SanDisk 8 GB, Dysk Seagate 160 GB w obudowie z zasilaniem zewnętrznym i od dziś mam WD Passport 160 GB zasilany z USB. Jeśli system plików to FAT 32 to nagrywanie i odtwarzanie przebiega bez zakłóceń. A przy okazji - gdzieś przeczytałem, że podłączony dysk do tego tunera powinien mieć zewnętrzne zasilanie. Dlaczego? Ten dysk z zasilaniem USB bardzo mi pasuje, nie trzeba go dodatkowo włączać i jest mniej kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@torre24 - zasilanie jest wymagane przy dyskach 3,5'' - USB nie wyrobi, bo dysk za dużo ciągnie i może przez to nie działać poprawnie lub w ogóle.

@Michał24 - masz jakiekolwiek inne moduły? Jeśli inne odbiornik wykrywa - uwalony jest moduł. Ew. sprawdź go w innym tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę z innej beczki. Podłączyłem tuner HF8900HD do nowego telewizora plazmowego Full HD 1920x1080 i oto zdziwiłem się trochę tym że obraz na TVP1 i TVP 2 (odbierany z pakietu C+) ma jakiś dziwny format (proporcje) z pasami u góry i u dołu a zatem z tego wynika nie jest obrazem o rozmiarach 16/9. Czy może ktoś wyjaśnić czemu TVP nadając przez satelitę nie nadaje normalnie w formacie 16/9 tylko w jakimś jeszcze szerszym formacie zrobionym na tzw leterbox ? W zasadzie w tym wypadku miałem ok. 1/5 ekranu niewykorzystaną - ciemną. Rozumiem że przy filmach kinowych otwarzanych na TV 16/9 ten "zabieg" miałby sens gdyż nie wymagałby obcinania pełnego obrazu po bokach ale przy normalnej produkcji na potrzeby TV czy to ma jakiś sens ? Może to wynika z rodzaju kamer używanych do kręcenia produkcji na potrzeby TV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pytanie to pewnie w innym wątku, mnie najbardziej wkurza to nadawnie 16:9 (albo kinowe 19:9) na ekranie 4:3. oststanio trafilem na taki film chyba na cinemaxie.

Na mojej 50" plazmie mialem pasek 20cm przez srodek ekranu, nie wiem jak to wyglądało na 4:3 kineskopie :-)

 

a tak w ogóle to format 16:9 powinine byc juz po prostu normą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim dekoderze widać nieraz lekkie śnieżenie.Najbardziej na kanałach HD a w szczególności na Polsacie Sport HD jak kamera pokazuje coś z bliska. Na TVN-ie też czasami widać na niebieskim tle.Czy ktoś zauważył podobne objawy? Czyżbym coś miał źle ustawione? Mam dekoder połączony kablem HDMI do telewizora SHARP 26"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie regularnie co dwa dni przy przełączaniu kanałów wyskakuje informacja Serwis niedostępny na każdym kanale nawet na niekodowanym. Pomaga jedynie wyłączenie tunera z gniazdka.Co może być przyczyną? Czy u was też tak jest? Może to wina softu? Mam wersję 1.15.0A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się czasami serwis niedostępny i moim zdaniem jest to zawieszenie programu lub jakieś niedopracowanie obsługi czytnika uniwersalnego. Nie wiem czy regularnie co dwa dni ale nie jest to u mnie częste zjawisko. Dużo częściej łapałem tego typu efekt kiedy sprawdzałem słabe sygnały z różnych pozycji satelitarnych np. na satelicie Nilesat. Kiedy sygnał był na bardzo słabym poziomie to obraz bardzo często zawieszał się i szatkował a następnie znikał po czym tuner wydawał komuniat "Serwis niedostepny". Zauważyłem z kolei inne nowe zjawisko mianowicie po przełączniu na kanał HBO (posiadam kartę Cyfry w czytniku i moduł Polsatu) czasami mam komunikat ze skrzynki modułu Polsatu "Ten kanał nie jest w twoim abonamencie" . Tego rodzaju efektu nie zauważyłem poprzednich softach (serii 12, 13 i 14 ). Miałem kiedyś tuner marki Datcom 2000 i ten tuner miał dość przydatną funkcję a mianowicie ręczne wymuszeniu systemu dekodowania np. SECA, Conax itd. na każdym programie indywidualnie. To może pomagać w szybszym przełączaniu kanałów kodowanych w simulcrypcie i być może rozwiązać problem typu "Serwis niedostępny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...