Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już jest OK. Odkrycie tego nosi znamiona geniuszu! Proszę sobie wyobrazić, że włączając kanał HD widzę jak zwykle napis "brak serwisu" lub inny. Wciskam przycisk INFO, by sprawdzić, czy na dobrej częstotliwości mam kanał i... wskakuje obraz! Czysty jak łza. Niestety za każdym razem tak trzeba, ale to mały problem. Przycisk INFO rządzi od dziś! :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE do właścicieli 8900 jaki jest wgrany oprogramowanie bo na stronie fergusona jest 1.11.8A. a ktoś polecał na SK wersje 11.11.8F? więc jak to jest? w tygodniu dostarczą mi ferdka 8900 ale nie wiem czy jest tam wgrany nowszy soft jaki jest do ściągnięcia? proszę o więcej info na ten temat. z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko coś mi się ostatnio pomotało w Ferdku znikneły mi programy : animal p, discovery world, discovery science, zone reality i kino polska. Po włączeniu tych prog pokazuje sie napis "w przypadku problemów z odbiorem tego kanału prosimy o ponowne zainstalowanie listy programów" No to instaluje liste przez usb i wyskakuje mi komunikat "błedny model" nazwa listy _ch_data.sgn Potem postanowiłem przegrać liste z ferdka na usb udało sie ale pliczek ma nazwe s6f2a247_CH.bin Jakieś pomysły o co tu chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może zrobiłeś prywatną listę kanałów- min. poprzez przenoszenie ich na inne miejsce , czy wpisanie nowych transponderów i ta lista wgrała się Ci na gwizdek. Może wystarczy,że wgrasz ją do Fedrka i zadziała. Albo na piechotę wpisz transpondery w opcji szukanie ręczne i je przeszukaj, to powinny się odnależć. Transponder 11487H- animal planet, zone reality, kino Polska, 11117V- discovery science i world.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem z wyświetlanym obrazem na Fergusonie 8900. Otóż chodzi o proporcje. Wcześniej miałem do TV Samsung podpięty komputer z tunerem, przez port VGA i obraz był wyświetlany normalnie. Film panoramiczny wyglądał jak panoramiczny a w chwili obecnej np: na Canal+, Canal+, Polsat News i większość kanałów gdzie jest panoramiczny obraz jest rozciągnięta i zajmuje cały obraz jak format 4:3.

Przełączanie formatu 4:3, :3 letterbox i 16:9 nic nie pomaga.

 

Jest na to jakiś sposób aby obraz posiadał owe "pasy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko mam już ferdka 8900 i w nim cyfre+ z multipakietem 4xc+ i TNK. ale martwi mnie to iż ZAWIESZA sie czasem na tvp1 tvp2 praktycznie z może NA KAZDYM z TNK. MAM WERSJE WGRAna 11.10.A oraz wyskakuje na kanałach z TNK brak audio - video.i czekam ok.5 sekund na obraz a to dużo,a na kanałach fta i canal+ smiga. pomocy jestem w tym zielony można tak powiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chcę kupić ten dekoder i kartę Cyfry umieścić w czytniku oraz dołożyć moduł TNK.Facet z Działu Technicznego Cyfry+ powiedział że w tym modelu przy używaniu samej karty występuje często zanik wizji i fonii i namawiał mnie na moduł CAM za 179 PLN.Czy rzeczywiście ma rację czy może naciągał mnie na moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak będzie z modułem TNK, natomiast używam wbudowanego czytnika do C+ i sprawuje się bez zastrzeżeń, w przeciwieństwie do oryginalnego modułu CAM który bardzo tnie obraz.

Jedynym modułem godnym polecenia do C+ jest Powercam.Pro 2.0, który poprawnie współpracuje z większością odbiorników ( z Astonem różnie bywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wyjaśnienie od Cyfry+ na pytanie odnośnie używania czytnika kart w dekoderach Ferguson 8900 HD/Globo HD S1

"Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail uprzejmie informuję, że dekodery marki Ferguson / Globo, to - według producenta - wyposażone w oryginalną kartę CYFRY+ umożliwiają one odbiór programów CYFRY+. Jednak oprogramowanie oraz uniwersalne czytniki kart zainstalowane w tych terminalach nie posiadają odpowiednich autoryzacji właściciela oprogramowania Mediaguard, dlatego nie są rekomendowane przez CANAL + Cyfrowy Sp. z o. o. do odbioru programów CYFRY+. W związku z tym operator nie jest w stanie zagwarantować pełnej kompatybilności dekodera ww. firmy z sygnałem.

 

Zaznaczamy, iż wszelkie zmiany w sposobie przesyłu sygnału CYFRY+ poprzedzone są testami uwzględniającymi wszystkie odbiorniki rekomendowane przez Spółkę. Oznacza to, iż produkty, które nie mają stosownych licencji oraz nie zostały umieszczone na liście autoryzowanych odbiorników nie mogą być objęte testami. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ferdka 8900 ale mam z nim same problemy tzn, zacina się przy :

1-zmianie nazwy kanałów.

2-przełączaniu,rzadkość ale jest.

....................................................................

3-po włączeniu dekodera brak kanałów Polsatu a pojawienie się ich pomaga dopiero po włączeniu na niekodowany kanał.

4-w czasie przełączania 1-2 sekunda obrazu zacina się i szachownica taka powstaje.

3-brak obrazu,pojawia się"SERWIS NIE DOSTĘPNY" i tak każdy kanał...

.....................................................................

nie cieszy mnie to ciągłe resetowanie,czyli wyłączeniem go.

.....................................................................

w menu mam wgraną wersje 1.10.4A jest na stronie fergusona nowsza niby ALE SŁYSZAŁEM ŻE NIC TAKIEGO NIE DAJE.

 

mam moduł POLSATU+TNK+C+.

 

CZY KTOŚ MA NAJLEPSZY NIEZAWODNY SOFT DLA TEGO FERDKA HF 8900HD??? lub jego pobrania.

Tak aby nie pojawiały się takie problemy,miał to być spełnieniem marzeń. POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu niestety to samo. Parę razy nagrał bez problemu, ale po przerwie kilkunastu godzin w nagrywaniu, znowu sławetny zespół " blok nagrywania po 2s ". I ciekawostka- w opisie tekstowym do tej wersji takie oto nowości,że zacytuję:

 

"Jednocześnie chcemy przypomnieć, że jedynym zalecanym dyskiem twardym jest zwykły dysk 3,5” lub 2,5” (sformatowany w jedną partycję FAT32), umieszczony w odbudowie do dysku twardego z własnym zasilaniem. (zalecamy pojemność do 250GB).

Urządzenia o nazwie handlowej ‘zewnętrzny dysk twardy’, a w szczególności te do których podłączenia używa się przewodów z wtyczką mini USB-A, nie działają prawidłowo z tunerem.

Również w przypadku korzystania z dużych pojemności pamięci typu flash, prosimy o zwrócenie uwagi na pobór mocy. Pamięci o poborze mocy przekraczającej 500mA, mogą nie działać prawidłowo z tunerem.

Stosowanie się do tych wytycznych zapewni stabilną pracę urządzenia i bezstresowe jego użytkowanie. " :brawo::brawo:

 

Czyli trzeba wywalić dysk za 500 zł , kupić nowy za 300-400 zł- świetny interes . Dziękujemy Ci FIRMO!!!!

 

Wdzięczni Klienci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę , to nic, ale gdyby poprawili nagrywanie byłoby już bardziej niż ok... Ale dysku też raczej nie uzdrowili- dzieje się to samo, co do tej pory. Czekam na dalsze "porady" firmy- ciekawe , kiedy dojdziemy do tego, że optymalną pamięcią dysku jest max. 2 GB ?? Bo pamiętam jak pisali, żeby dysk nie przekraczał 2 TB, bo nie będzie działał hehehe. Zresztą do chwili obecnej jest tak napisane na oficjalnej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy tego sprzętu oraz N-boxa lub n-recordera połączonych poprzez przelotkę LNB.Kiedyś były problemy z modelem 8800 połaczonym przelotką z nboxem.Modele HF 8800 psuły się.Czy taki sam problem występuje przy tym modelu czy może temat już nieaktualny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, czy ktoś używa takiego zestawu: http://www.hollex.pl/index.php?page=pro ... 12&id=1037, czyli ferdka z rekomendowanym dyskiem tracer 250 gb. Czy chociaż w tym zestawie nagrywanie działa po Bożemu, czy szukac jednak czegoś innego. Ogólnie jestem zadowolniony z tego ferdka,ale to nagrywanie woła o pomstę do nieba, a montuję zestaw do sypialni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziś zgłaszam kolejny problem (wczoraj SERWIS NIEDOSTĘPNY).Po około 5 godzinach używania non stop dekodera nagle sam się wyłączył.

Włączyłem go ponownie.(Przy konfiguracji karta cyfry w czytniku i moduł TechniCrypt z kartą TNK w module )

Przechodzenie pomiędzy kanałami z cyfry trwało 8-10 sekund (normalnie 1-2 sekundy).NSPORT nie dało się w ogóle włączyć.

Typowe zawieszenie systemu.

Postanowiłem go wyłączyć przyciskiem na pilocie.Wisi już z 10 minut (tzn. czarny ekran-powinien "wskoczyć" kanał z antenty naziemnej).Wyłączyłem przyciskiem z tyłu.Włączyłem ponownie.

Teraz śmiga bez zarzutu.Specjalnie chodzi tak długo by go sprawdzić.

Albo się przegrzewa albo wina softu.

Trudno mi stwierdzić co jest przyczyną-czy tuner czy moduł.

Proszę mi odpowiedzieć czy mam wymienić ten sprzęt u sprzedawcy czy to "normalne"

Pytanie do wszystkich posiadaczy 8900 HD:macie to samo i ja przesadzam czy może mam pecha jak PawelU1981???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jezeli chodzi o techniczne sprawy ani razu mi nie podpadl.Mam modul CAM polsatu.Nie wieszal sie ani razu.Karta Cyfry plus multipakiet tez łyka.Ale przelaczanie sie miedzy jednym a drugim jest delikatnie mowiac;) wku :censored: wiajace.ZDECYDOWANIE ZA DLUGO.Powinni to poprawic.Boje sie tylko jednego dlaczego on sie az tak grzeje.Nigdy sie sam nie wylaczyl.Ale mimo ze nic na nim nie stoi jest wg mnie zdecydowanie za goracy.Nawet jak jest tylko w stanie czuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównałem obraz Fergusona 8900HD oraz Philipsa 6201HD.Wypada na korzyść Philipsa 6201.Widać to zwłaszcza na TVN24 gdzie napisy są zawsze wyraźne a na Ferdku jakby za mgłą (nie zawsze).Ciekawe że podobnie sprawa wygląda na Samsungu HD CP.

Od czego to zależy?Czy dlatego że Phil ma grafikę 2D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nie wiem ja niewidze jakis zamglonych napisow.,Mam DLP-42C1 DAEWOO.Nie jest tak zle no wiadomo jedynka i dwojka tvp.Ferdek jest dobry bo lyka canal plus hd i modulpolsatu jednoczesnie.Dla szczegolnie nawiedzonych mozna dolozyc TNK.Za ta cene niema sie co czepac.Byle szybciej sie przelaczal.Nagrywanie raz sprawdzilem na MP3.Sformatowalem na FTA-32 i nie robilo problemow.W srodku po rozkreceniu: SAME KONDENSATORKI DAEWOO GLOWICA LG ZASILACZ I CZYTNIK KART SAMSUNG.LADNIE TO DO KUPY ZLOZYLI:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...