Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Wszystko co napisałeś potwierdzam i co więcej na innym forum potwierdzają to inni użytkownicy. Myślę iż ten soft jest bardzo niedopracowany. Ja wróciłem do softu 1.08.4A i nawet tuner przestał się zawieszać. Nagrywanie na żadnym sofcie producenta nie działa dobrze. Jednak jest sposób na obejście problemu - trzeba restartować tuner przed rozpoczęciem nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ludzie powiedzcie prosze dlaczego ten tunet tak bardzo sie grzeje niezaleznie od tego czy pracuje czy nie.Obraz jakby sie odswiezal w ciaglym ruchu pixele(najbardziej to widac jak sie oglada na wspolnej przy bardzo wolnym ruchu).Glowica sat jest firmy LG a kondensatorki firmy daewoo z tym starym znakiem.Czytnik UCAS ma znak Samsunga. :brawo::jupi: REPERTUAR JAK ZLOTO.Co mozna zrobic zeby az tak sie nie grzal?.Owory sa odkryte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Nic nie zrobisz. Można jedynie założyć jakiś wentylator... Tylko, że raczej to nic nie da. Producent w tym przypadku określił normę temperatury dla podzespołów i to wystarczy... Poza tym każdy sprzęt się grzeje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Wydaje mi się, że nic nie zrobią. A każdego skarżącego się traktują jak pierwszego z taką usterką i ludzie rezygnują z dalszych reklamacji... Może poprawa softu coś by tu naprawiła, ale to trzeba zawalić im skrzynkę narzekaniami na działanie nagrywania itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Jak napisałem im,że są problemy jak opisane powyżej przez Kolegów z zatrzymywaniem się nagrywania po 1- 2s , to napisali,że jestem pierwszą osoba im to sugerującą - wtedy dałem im linki od forów , w których o tym masę ludzi pisało i dalej nie docierało. "Doradcy" wykazują się przy tym buractwem i prymitywizmem w odp. tak że nie dziwię sie , że na stronie pojawiła się informacja h...j w .. ( z błędem ). Najśmieśniejsze ,że program chyba 9A spowodował zauważalną poprawę w nagrywaniu ( chociaż i tak nie zawsze się nagrywa, to co chcemy ), w opisie tego programu napisano ,że poprawili nagrywanie na dysku zewn., a "ekspert" stwierdził,że w tamtym programie nic nie zmienili, jeżeli chodzi o nagrywanie :) I otrzymałem taką poradę ,że to wina dysku WD, bo oni polecają dysk Tracer-ciekawe gdzie, bo na ich stronie jest wyraźnie napisane,że dopuszczalny jest każdy dysk z partycją fat32, co zbyli milczeniem ). Czyste olewanie klientów i robienie z nich durniów. Jedyne co pana z fergusona przestaszyło, to informacja, że podzielę się tym na forach internetowych, co niniejszym, po pewnym czasie czynię..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dysków - akurat faktycznie zalecane są Tracery, Ferguson oferuje nawet gotowe zestawy. Teoretycznie odbiornik powinien sobie radzić z każdym HDD sformatowanym pod FAT32, ale w praktyce zależy to także od jego parametrów technicznych. Przydałyby się jasne wytyczne w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
Dokładnie tak. Jak napisałem im,że są problemy jak opisane powyżej przez Kolegów z zatrzymywaniem się nagrywania po 1- 2s , to napisali,że jestem pierwszą osoba im to sugerującą - wtedy dałem im linki od forów , w których o tym masę ludzi pisało i dalej nie docierało. "Doradcy" wykazują się przy tym buractwem i prymitywizmem w odp. tak że nie dziwię sie , że na stronie pojawiła się informacja h...j w .. ( z błędem ). Najśmieśniejsze ,że program chyba 9A spowodował zauważalną poprawę w nagrywaniu ( chociaż i tak nie zawsze się nagrywa, to co chcemy ), w opisie tego programu napisano ,że poprawili nagrywanie na dysku zewn., a "ekspert" stwierdził,że w tamtym programie nic nie zmienili, jeżeli chodzi o nagrywanie :) I otrzymałem taką poradę ,że to wina dysku WD, bo oni polecają dysk Tracer-ciekawe gdzie, bo na ich stronie jest wyraźnie napisane,że dopuszczalny jest każdy dysk z partycją fat32, co zbyli milczeniem ). Czyste olewanie klientów i robienie z nich durniów. Jedyne co pana z fergusona przestaszyło, to informacja, że podzielę się tym na forach internetowych, co niniejszym, po pewnym czasie czynię..

 

Moja rada, uważaj na to co i gdzie piszesz... Ferguson lubi się czepiać... Ja osobiście mam ich w nosie i mogą mnie nawet do sądu podać, bo to co wyczyniają z moją reklamacją to żenada na maksa... Sprawa po 25-09-2008 trafi do sądu, bo nawet rzecznik konsumenta i federacj konsumentów jest bezsilna... A co najlepsze pozwanym będzie sprzedawca, a nie sam Ferguson... Jak zwykle tylko pośrednicy dostają po głowie... A niektóre teksty wykorzystam z forum, by zaprezentować jak się traktuje klientów 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle pawełek opowiada pier@doły,m a podobno tak się zna...

ferguson pisze: "Odbiornik obsługuje dowolny dysk twardy umieszczony w obudowie z własnym zasilaniem. Jedynym warunkiem jest założenie na dysku jednej podstawowej partycji i sformatowanie jej w systemie FAT32." czyli obsługuje zwykły dysk twardy w obudowie. Nie jest napisane żę obsługuje takie urządzenia jak na przykład Seagate myBook, itp..

z prostej przyczyny. Zewnętrzne dyski twarde mają funkcje suspend i po 'uspieniu' nie odbiora sygnału nagrywania od tunera. Sam używam zwykłego dysku i nie widze problemu z nagrywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę się skupić na dyskusji, a nie docinaniu sobie wzajemnie i komentowaniu czy Ferguson jest fajny, czy nie jest. Nie będzie konkretów to zamknę temat.

 

Pendrive mogą nie działać z prostego powodu: nie mają własnego zasilania. Jeśli pobór prądu przekracza możliwości złącza - nie będzie działać i kropka. To samo dotyczy innych odbiorników. Pendrive nie będzie też działać jeśli ma niskie prędkości zapisu i odczytu danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
jak zwykle pawełek opowiada pier@doły,m a podobno tak się zna...

ferguson pisze: "Odbiornik obsługuje dowolny dysk twardy umieszczony w obudowie z własnym zasilaniem. Jedynym warunkiem jest założenie na dysku jednej podstawowej partycji i sformatowanie jej w systemie FAT32." czyli obsługuje zwykły dysk twardy w obudowie. Nie jest napisane żę obsługuje takie urządzenia jak na przykład Seagate myBook, itp..

z prostej przyczyny. Zewnętrzne dyski twarde mają funkcje suspend i po 'uspieniu' nie odbiora sygnału nagrywania od tunera. Sam używam zwykłego dysku i nie widze problemu z nagrywaniem.

 

 

@amzel wypożycz mi ten tuner za kaucją i chętnie go potestuję, wraz z dyskiem którego używasz... Poza tym ja słowem o nagrywaniu nie wspominam, bo osobiście z tego nie korzystam w tym tunerze... A jedynie popieram kolegę, bo faktycznie na innych forach cała masa postów na ten temat jest... Dla mnie osobiście dyskusja nie prowadzi do żadnego rozwiązania... A czy ja się znam na sprzęcie? Każdy z nas ma swoje zdanie i ocenia różne rzeczy inaczej. Ja Ci osobiście powiem, że podziw mój nie ma granic, że akurtat jest jeden 8900 PVR, który działa 8)

 

Cytaty z innego forum na temat nagrywania:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Ta wersja oprogramowania doprowadzi mnie zachwile do zawalu, mam pytanie czy istnieje jakas werja w ktorej nagrywanie dziala bez wiekszych problemow ??

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Nie nie istnieje testowałem każdy orginał i edu i na każdym należy resetować tuner ;/ jest o tym głosno.Sama firma dba o klienta jak niepowiem co...Wysłałem pismo do sprzedawcy o zwrot kosztow zakupu ze towar nie zgodny z umową i otrzymałem odpowiedz odmowną.

 

A reszta niech pozostanie milczeniem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o zawieszenie broni. Aktywacja (kwestia poruszona w temacie o 8800) wyjaśni się sama w swoim czasie, a z nagrywaniem jedni mają problemy, a inni nie i to zależy od różnych czynników. Kluczem jest dobór dobrej pamięci/dysku. Może nie jest to łatwe, ale zawsze przecież są gotowe Tracery od Fergusona (kieszeń + HDD + okablowanie).

 

Zmuszacie mnie, abym czasowo przymknął tematy zarówno o 8800, jak i o 8900 (i być może o jeszcze czymś), żeby opadły emocje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka uwag w kwestii nagrywania. Testowałem 8900 z dwoma pamięciami flash, markowymi tj. Kingston 4 GB i Emtec 16 GB. Obie zachowują się identycznie. Po twardym resecie tunera lub wgraniu nowego softu przez pewien czas nagrywały programy bez problemu a więc nie jest to kwestia szybkości tych pamięci . Po nocy na czuwaniu tj. na drugi dzień już nie nagrywały. Możliwe że problemem jest wybudzenie niektórych pamięci ze stanu uśpienia ale ... w takim razie dlaczego tuner widzi normalnie te pamięci kiedy się wejdzie w menu odbiornika i następnie sprawdza pojemność a nawet pozwala je sformatować ? Formatowanie w tym wypadku nie pomaga nic. Pamięci nadal nie nagrywają ... co jednoznacznie zaprzecza teorii uśpienia. Problem jest na tyle poważny że moim skromnym zdaniem dojrzał aby zwrócić się do redakcji SATKuriera - między innymi tą drogą, o przeprowadzenie niezależnego testu tego tunera pod kątem współpracy z pamięciami i dyskami. Tuner jest masowo reklamowany jako PVR i powinien takie zadanie wykonywać. Instrukcja obsługi tego urządzenia nic nie mówi o tym że trzeba zastosować tylko i wyłącznie dyski Tracer a żadne inne pamięci nie wchodzą w rachubę (chyba że się mylę). Szczerze mówiąc mam gdzieś taki sprzęt, który tylko na obrazku i reklamach jest "hiper-super" a wrzeczywistyości okazuje się niedopracowanym bublem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha widzę,że Kolega kontaktował się z Firmą... Ja też dowiedziałem się, że polecają jedynie dysk Tracer, czego oczywiście nigdzie nie podają ( wliczając w to oficjalną stronę internetową, gdzie piszą ,że każdy dysk z partycją fat32 sobie poradzi z nagrywaniem ).I pewnie napisali, że jest to pierwszy taki sygnał o problemach z nagrywaniem- w każdym razie mi tak odpisano. Po pewnym czasie przestaje to denerwowac, zwłaszcza jak się nagrywa film z Cyfry- jest tu do bólu powtórek, tak że za 3- 4 razem na pewno się uda nagrac... Gorzej jak się nie nagra mecz , albo Grand Prix na żużlu- nie zawsze powtórki są w dobrych terminach. Ogólnie tuner jak dla mnie sympatyczny, ale nagrywarka pozostawia wiele do życzenia... Zielona Jagodzianka na Kościach może to potwierdzic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie odnosnie odbiornika ferguson Af-6018cr . Posiadam taki odbiornik satelitarny moje zapytanie brzmi czy prawda jest to iz mozna korzystać np: z c+ i ogladac równiez Polsatowskie kanały po wprowadzeniu kodów. Nieznam się kiedyś ktoś tak mi powiedział że mam cudo w domu, które moge wykorzystać do ogladania 2 platform jednoczesnie. Jesli Moje pytanie jest nie na miejscu proszę o usuniecie Pozdrawiam i czekam na ewentualna odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pogubiłem ostatnio w kwestii HD i prosiłbym o naprowadzenie.

Opłacam regularnie kanały HD C+, z którymi ostatnimi czasy miałem problem. Wskakiwały, to znowu znikały. Od jakiegoś czasu nie mam ich w ogóle.

Wydawało mi się, że to wina oprogramowania, ale nie. Wróciłem do starszych i nic.

Zadzwoniłem do ICA i dowiedziałem się, że to wina słabszego sygnału. Bardzo miły pan stwierdził, że za granicą (nie wiem skąd zna prawdę) będę miał problemy z odbiorem C+. W takim razie Cyfra+ osłabia swój sygnał, ponieważ jeszcze poprzedni sezon piłkarski oglądałem w HD, a ten już nie.

Z innego źródła dowiedziałem się, że aby odbierać kanały HD potrzebuję specjalny konwerter. Czy to prawda? Dziwne by to było, gdyż na moim zwykłym odbierałem sygnał HD.

Jeszcze inni twierdzą, że wielkość anteny ma znaczenie. Prawda czy mit?

Podsumowując, co może być przyczyną zaniku sygnału HD? Wszystko naraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystkie kanaly chodzily bez problemu do momentu kiedy wzialem sobie pakiet samego canal plus nrmalny chodzil od razu zas do HD MUSIALEM EXTRA USTAWIC ANTENE.WNIOSEK MAJA BVARDZO SLABY SYGNAL.ODBIERAM WSZYSTKO NA 60 PO TEJ KOREKCJI WSZYSTKIE KANALY IDEALNIE DZIALAJA BEZ ZAKLOCEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...