Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

PawelU1981 kilka postów wstecz podał, że w nowym socie dodano funkcję:

- Semi-twin Tuner pozwala na oglądanie podczas nagrywania kanału innego kanału nadawanego z tego samego transpondera;

 

Natomiast ja mam pytanie, co z timeshiftem? Jest już czy nie ma? Czy można oglądać z dysku w trakcie nagrywania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Nie można... Testowałem to dziś osobiście... Niby mają to wprowadzić, albo i nawet już wprowadzili ale jakoś nie działa :/

 

Mnie interesuje następująca rzecz... Do tej pory były loadery 1.09 i 1.10, a w nowo zakupionym HF8900 jest loader 1.13 i ciekawi mnie jaką to nowość wnosi w ten tunerek :? Czy poprawia on jakąś funkcjonalność, czy tylko jest to zmiana cyferek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprawdzenie- już i tak kupiłem dzisiaj, ma przyjść w piątek kurierem. Szkoda, że nie można oglądać Polsat Sport HD na nim- zastanawiam się teraz, czy więc dodatkowo nie wydzierżawić od nich tuneru.

Ten loader to oczywiście software? Czy sprzętowo zaszły jakieś zmiany od jesieni i są różnwe wersje elektroniki? Oby nie, bo nie chciałbym dostać gorszego. Pododem dla którego zdecydowałem się na 8900 była możliwość nagrywania i przenoszenia na zewnątrz, chociaż niezbyt podoba mi się podłączanie zewnętrznego dysku- przecież on będzie chyba non stop pracował, bo niby skąd ma sam wiedzieć, że ma się wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym włączeniem nie jest tak wszystko ok. Aby się włączył dysk zewnętrzny do nagrywania należy wyłączyć tuner przełącznikiem z tyłu, włączyć dysk do zasilania i dopiero wtedy włączamy tuner przełącznikiem. Inaczej tuner nie włączy dysku do nagrywania. Na wyświetlaczu jest informacja o nagrywaniu, ale w rzeczywistości nic nie nagrywa jeżeli nie włączymy najpierw dysku a później tuner do zasilania.

Jeżeli ktoś ma też takie spostrzenia to proszę to opisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam rowniez ten tuner i powiem ze na poczatku mialem z nim same problemy - oczywiscie reset na kanalach z tr TVN potem inne zawieszanie itd. W tej chwili chodzi na sofcie ( chyba cos zwiazane z 1.07 ) i jest ok. Problem sie pojawia teraz gdy dolaczylem do niego dysk zewnetrzny - jest to Seagate 500 GB. Raz sie nagrywa raz niby nagrywa a pasek stoi w miejscu i nie ma nic zapisanego na dysku. Jest to USB 2.0 wiec powinno byc ok. Nie wiem czy mam zwrocic ten dysk bo jest zly i czyja to jest wina - ale sadze ze jednak wina stoi po stronie tunera. Czy ktos pomoze?Dodam ze mam w nim karte cyfry i wyczytalem rowniez ze na kanalach HD moge nagrac max 4,2 GB. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

W sumie wszystkie informacje jakie tu zawarłeś są prawdziwe. Niestety chyba jakieś błędy są w sofcie :? Dysk nie zawsze startuje jak powinien... Może jeszcze to poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kiedy tuner nie nagrywa, to po jakimś czasie dysk się wyłącza sam czy raczej powinna to być funkcja obudowy? Nie wyobrażam sobie, żeby dysk non stop pracował przez cały tydzień- to bez sensu.

Co się dzieje z dyskiem po uśpieniu tunera? To pytanie do tych co go mają.

Przy okazji- odebrałem ferdka, mam loader 1.13. Nic więcej nie mogę sprawdzić bo: nie mam anteny, nie mam dysku (muszę coś wybrać), nie ma modułu polsatu (chociaż jest info, że już testują! i działa z 8900).

A tak się napaliłem na oglądanie f1-in-cinema ... (może ktoś z was to może dla mnie nagrać?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do quba_22.tylko sformatowanie plików na ntfs otwiera ci całe ok.465GB na fat32 maksymalna wielkosc pliku wynosi ok 4GB.jak to rozwiazać:albo program do formatowania dysków,albo mail do fergusona,albo http://www.pclab.pl forum.tam kolesie mają więcej pojęcia.proponuję ostatnią opcję . sam zamierzam dokupić dysk do 8900 a wiadomo,że ferdek nie lubi ntfs i ciekaw jestem jak to rozwiązać.podrawiam.ps witam wszystkich forumowiczów i miejcie wyrozumiałość to mój pierwszy post.cyfrę mam już z 10 lat , ale ferdka dopiero od tygodnia,i podoba mi się u was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Włączyłem dziś Ferdka i po pojawieniu się napisu Loader v. 110, następuje ciemność i dekoder się nie włącza. Co to może oznaczać?

Padł już całkiem, po 5 miesiącach użytkowania?

Trochę mnie to drażni, bo Kubica jedzie a ja nic nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Wyłącz kilka razy przyciskiem na tyle obudowy i powinno załapać. Tak się czasem podwiesza tunerek... Natomiast jeśli to nie pomoże wyłącz go na tyle obudowy. Następnie przeprowadz procedurę wgrania softu poprzez RS232 i zobaczy czy tuner się obudzi. Zazwyczaj to pomaga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info o formatowaniu:

 

1) Ferguson ma opcję Formatowania dysku w menu, nie trzeba robić tego pod Windowsem (który zresztą ogranicza wielkość partycji FAT32 do 32 GB, większą pojemność można uzyskać formatując HDD programem Partition Magic, ale po co - można to zrobić Fergusonem ;) )

2) Wielkość pliku to 4GB, ale nie jest prawdą, że nie można nagrać więcej - można - wtedy nagranie jest podzielone na pliki po 4GB. W Fergusonie są one odtwarzane w jednym ciągu, natomiast na komputerze... no cóż... nie są. Techniki łączenia plików TS (bo w takim formacie nagrywa Ferguson - Transport Stream) nie znam, nie jestem specem od obróbki materiału wideo itp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz kilka razy przyciskiem na tyle obudowy i powinno załapać. Tak się czasem podwiesza tunerek... Natomiast jeśli to nie pomoże wyłącz go na tyle obudowy. Następnie przeprowadz procedurę wgrania softu poprzez RS232 i zobaczy czy tuner się obudzi. Zazwyczaj to pomaga!

 

Podpiąłem Fergusona poprzez kabel RS232 z PC. Nie wiem czy istnieje jakaś komunikacja. Jak to sprawdzić?

Próbuję wgrać czyścik HG_Upgrade 2.21, próbuję inny soft, ale nic z tego. Cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy. Mam Fergusona 8900 i chodzi mi o funkcje nagrywania. Tzn Tuner nagrywa w formacie TPO, ale czy ja moge cos z tym zrobic? Tzn przekonwertowac do jakiegos innego formatu czy cos? I co zrobic zeby odtworzyc film przez tuner? Musi byc w formacie TPO? Nia ma opcji zeby odtworzyl np. mkv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O TP0 już wspominaliśmy - to tzw. Transport Stream (tuner nie robi żadnej konwersji i zapisuje materiał w jakości takiej, w jakiej leci strumień z satelity). Programów do konwersji jest nieco, wcześniej wspominano m.in. o Total Video Converter. Co do przeróbki w drugą stronę, tj. z czegoś do TP0 - nie próbowałem nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem zupełnie początkującym posiadaczem zestawu satelitarnego

posiadam HD 8900 od dwu tygodni

 

pojawił mi sie probel z którym nie umiem sobie poradzić tzn co jakiś czas dekoder mka zanik głosu a tło obrazu staje sie rózowe . Lekarstwem na to jest twardy reset odbiornika i ponowne wyszukanie listy kanałów.

Jezeli ktos mogłby mi pomóc to bede bardzo wdzieczny . Dodam tylko ze wgrałem juz aktualne oprpgramowanie i nową liste kanałów

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jeśli łączysz tuner kablem HDMI z TV, to niestety takie cuda czasem się dzieją. A jeśli dodatkowo masz TV Sony Bravia lub jakiś model Samsunga to w ogóle nie dziw się takim cudom. Na kilku forach użytkownicy też się na to skarżą i nikt nie odszukał wyjaśnienia tej sprawy :/ Może odesłanie tunka do serwisu pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Wydaje mi się iż przyczyna tkwi w braku wykupienia tej opcji... Niby jest gratis do końca czerwca, ale jak nie złożyłeś zamówienia to polska fonia jest kodowana. U mnie tak było przyjajmniej przez chwilę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do polskiego na eurosporcie przy pierwszym wyszukiwaniu nie było fonii (tydzień temu) pomogło drugie wyszukiwanie ze dwa dni póżniej i wskoczyła właśnie polska fonia która pojawiła się przy aktualizacji w pasku radiowym.tak było u mnie.a co do telewizorka mam brawie kdl 32u połączoną przez hdmi (kabel od fergusona) i nie mam najmniejszych problemów wszystko cacy.spróbuj na innym kablu a jak to nie pomoże to niestety ferdek do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. Czy do wgrywania listy kanalow do HF 8900 sluzy tylko i wylacznie program HD Channel Edit? Czy jest jakis inny program na ktorym latwiej sie wszystko zrobi? Chodzi mi w szczegolnosci skopiowanie z jednej listy kanalu ITV HD bo za nic nie moge tego zrobic w tym programie. Jak wpisze recznie i poprawie wartosci to wtedy od razy kanaly HD typu c+ czy ngc przestawiaja swoje parametry. Czy ktos uzywa jakiegos innego programu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...