Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak już kiedyś pisałem, mnie udało się odpalić oba posiadane dyski 2.5". Jeden z nich właśnie przez hub USB z osobnym zasilaniem.

Pozostaje mi tylko zaproponować zmianę obudowy dysku.

Czy próbowałeś podpiąć dysk do przedniego i tylnego gniazda ?

Spróbuj też najpierw podłączyć dysk i go zasilić, a potem włączyć dekoder.

 

Pozdrawiam,

Adam

 

Jeśli chodzi o wymianę firmware'u, to zaryzykowałem w weekend.

Z początku spotkała mnie niespodzianka, bo okazało się że poprzedni upgrade dokonałem bezwiednie do wersji "edukacyjnej" zaczynającej się od 11., a nie od 1.

Archiwum ZIP pobrane z linka na tym formum miało nazwę HF8900HD_1.03.2A.zip, a w środku była wersja 11.

Ponieważ nie chciałem się bawić w program czyścik, wyedytowałem edytorem szesnastkowym plik _sw_code.sgn zmieniając dosłownie 1 bajt, aby mieć wersję 11.04.

Tym razem poszło bez problemu. Dekoder działa. Funkcja SEMI-TWIN PVR też, chociaż jej przydatność jest raczej wątpliwa.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem aktualizację do 1.4. Faktycznie można nagrywać teraz inny program niż się ogląda.

 

Niestety nie udało mi się namierzyć programu Canal+Film HD. Po prostu nie mam go w wykazie. Przeprowadziłem skanowanie na różnych częstotliwościach i zawsze układ programów jest ten sam. Mam wszystko z wyjątkiem Canal+Film HD.

Ustawienia anteny mam takie jak w zaleceniach Cyfry+, ale próbowałem już różnych i nic.

 

Na samym początku miałem podobny problem. Brakowało mi programów np. TVN, ale za to miałem Movies24. Zapamiętałem ten program, gdyż gdy znalazłem już wszystkie brakujące, on z kolei zniknął.

Tyle, że za nim nie płakałem, a teraz za Canal+Film HD tak, bo jak by nie było płacę za niego.

 

Reasumując, na mój rozum są takie ustawienia, które dadzą pełen pakiet cyfry, bez Movies24.

Tylko jak to osiągnąć? Czy ktoś mógłby mi podać szczegółowo optymalne ustawienia krok po kroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam skanujesz wszystkie częstotliwości i układasz własną listę kanałów czy używasz opcji "Przeszukaj sieć" czy jakoś tak, chociaż nie wiem czy to działa.

Nie zrozumiałem troche tego co napisałeś, bo jakoś namieszałeś tam.

Jakie parametry wpisywałeś dla Canal+Film HD? Poprawne to:

częst: 11470 V

SR: 27500

FEC: 5/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Nie wiem jak to jest w HF8900, bo tego nie sprawdzałem mimo iż miałem ten tunerek do zaprogramowania od kumpla:P Jednak listę mam gotową i nie sprawdzałem w układzie transponderów, czy są wszystkie częstotliwości Hot Birda... W HF8800 musiałem sam dodać transponder dla Canal+FilmHD, poza tym radzę Ci jeszcze sprawdzić czy kanału już w liście gdzieś nie ma... Najlepiej wciśnij OK, pojawi się lista, następnie niebieski guzik pilota... Pojawi się układ alfabetyczny, daj np. klawisz 1 pojawią się litery alfabetu (taka jakby klawiatura...) strzałkami góra/dól, prawo/lewo wybierz literkę C i przeleć całą jej zawartość :P Jak nie znajdziesz wtedy... MENU... Edycja transpondera... Hot Bird, następnie czerwony guzik, wybierasz dodaj... następnie wpisujesz w odpowiednie miejsca dane, które podał @james_b i dajesz ok, zanim wyjdziesz z edycji jeszcze raz daj OK i wtedy zapiszę się nowy transpondera w pamięci... Następnie ręczne szukanie kanału i znajdujesz trp. 11470 i jedziesz z szukaniem w opcji daj FTA+CAS i TV+Radio. Musi wtedy odszukać i dopisać na koniec listy nowe kanały! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Tylko na kanałach z paczki TVN restartuje się tuner. Na innych kanałach jest Ok. Nie jest to wina zasilacza. Mam wgrany ostatni soft i listę programów ze strony Fergusona.

 

Dokładnie to samo. Pytanie czy to wina softu czy listy programów? Jeśłi softu, to szybko ktoś powinien coś na to poradzić, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli występuje to na najnowszej wersji oprogramowania - zgłoście to do producenta z informacją jak często się to dzieje i na jakich kanałach (zanim to zrobicie, aby wyeliminować ew. błąd na liście kanałów przeskanujcie ręcznie częstotliwości z kanałami sprawiającymi problemy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

W podpiętych (temat o tunerach serii HF) jest najnowszy soft 1.06.1A, który podobno likwiduje problem zawieszania się tunera na kanałach TVN i jednocześnie nie ma restartów... Poza tym poprawiono kilka rzeczy związanych z nagrywaniem, jedna z nich to brak 000 w nazwie nagranego pliku...

 

Inne zmiany:

- Semi-twin Tuner pozwala na oglądanie podczas nagrywania kanału innego kanału nadawanego z tego samego transpondera;

- funkcja płynnego przewijania z podglądem podczas odtwarzania nagrań z maksymalną prędkościa x4 w przód i w tył;

- funkcja zwolnienia odtwarznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość PawelU1981

Problem pojawił się pierwszy raz, wcześniej nikt się na taką przypadłość nie skarżył... Popytam tu i tam i dowiem się co i jak... A jakie są objawy niedziałania pena?? Jakiś komunikat się pojawia w Ferdku, czy zwyczajnie go nie widzi? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po przeczytaniu tematu dotyczącego tego Ferdka widzę że temat trochę "umarł". Jestem zainteresowany kupnem tego tunera ( do cyfry + wzięcie samej karty w abonament). W poprzednich podstronach wszyscy piszą o resetach itp itd ostatni soft ze strony ferdka to 1.06.1A i widzę że nikt nie pisze już o nim , czy wszystko ten soft naprawił ? nie resetuję się , wszystko działa jak należy? . Co do drugiego pytania mojego na wstępie wiem że jeszcze nie było takie sprzętu aby wszystkim dogodził ale uważacie że ten Ferdek to do c+ jest dobrym rozwiązaniem , tv mam lcd 42 c + ferdek 5018 ale wolałbym przyszłościowo już się przesiąść na lepszego ferdka i czy na tym HD8900 mogę też oglądać na "stan dzisiejszy" premiere i polsat. Dziękuje i liczę na wyrozumiałość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dziś żona powitała mnie po pracy pretensjami. Dekoder co kilka minut restartuje się. Co może pomóc na taką przypadłość?

 

no i u mnie jest to samo przez 4 msc. było ok !!! aż pojawił się ten sam problem w ciągu godziny restartował sie chyba z 4 x :evil:

 

jestem ciekaw co jest grane ???????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
może i nie ma tych 000 ...u mnie po wgraniu nowego softu (1.06.1A) niestety nie mogę nagrać nic na pendrivera(wcześniej nie było problemu) :((( czy ten nowy soft wymaga do nagrywania tylko i wyłącznie 'hdd' ??

 

Witam, posiadam nowy USB Flsh Drive marki A-Data PD16 o poj.16GB

http://www.adata.com.tw/adata_en/produc ... =AP16ZZZSV. Mój

problem polega na tym, że w/w. pamięć pomimo formatu w fat32 nie jest

rozpoznawana przez fergusona, sprawdzane na(1.06.1A)(11.06.6F)(11.06.6E)11.06.4F) natomiast przez inne odbiorniki jak najbardziej tj.nagrywarki bądź odtwarzacze:Viva,Manta,Kiss,Philips,Sony nawet przez telewizory z wbudowanym USB. Natomiast Frguson wyświetla taki komunikat \"nie podłączono żadnego urządzenia USB\".

Nadmieniam, że inny flash drive, ale o mniejszej poj.2GB działa z fergusonem

poprawnie.Takiej treści pytanie wysłałem do serwisu fergusona. W odpowiedzi dowiedziałem się, że odbiornik nie jest komputerem i jeżeli używam różnych nośników, należy odbiornik wyłączyć przyciskiem z tyłu i włączyć z włożonym flashem, aby mógł go rozpoznać i zainstalować. Niestety i to zalecenie nie rozwiązało problemu. Czy ktoś podpowie co jeszcze można zrobić, aby Ferdynand wykrywał w/w.Flsh Drive. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. Thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Użytkuję tuner od kilku dni.

Próbowałem podłączyć trzy różne HDD ATA 3,5'' od 80 do 200 GB: jeden Seagate i dwa Caviary za pomocą obudowy Chieftec USB.

Partycje FAT32 wykonałem trialową wersją programu Paragon Partition Manager 9.0 Professional.

Dyski były rozpoznawane prawidłowo przez tuner i nawet mogłem włączyć zapis. Na jednym z HDD były tworzone pliki, ale nie dało się ich odtworzyć ani w tunerze ani w PC. Na pozostałych pliki nie były tworzone.

Po tym niepowodzeniu zamówiłem obudowę na dysk firmy Tracer. Dystrybutorzy Fergusona twierdzą, że ta obudowa poprawnie współpracuje z Fergusonem 8900.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia i może podać konkretne typy obudów do dysków 3,5'' które działają z tunerem?

 

pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość PawelU1981

Po wgraniu najnowszego softu niestety znika lista kanałów. Tuner budzi się pusty i trzeba wszystko od początku ustawić. Najlepiej jak poczytasz FAQ 8900 i częściowo też FAQ 8800. Są to te tematy powyżej 8) Tam większość czynności jest opisana. Zgranie listy do kompa i późniejsze jej wgranie nie sprawia problemów. Jednak u siebie zauważyłem, że na nowym sofcie lista robiona na sofcie 1.04.2A działa tak sobie. Mianowicie pojawia się problem z odbiorem kanałów radiowych. Większość pidów Audio przyjmuje wartość 6553 :shock::?:woot: Dlatego ja osobiście wybrałem przeszukanie satelit i od nowa utworzę listę, która mi najbardziej odpowiada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...