Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Kupiłem niedawno Ferdka HF8900 PVR i mam kilka pytań: nie mam zadnych kanałów HD np odpalam NationalG w HD i nic sie nie dzieje po prostu czarny ekran i tak jest z wieloma kanałami nie tylko w HD np HBOCOMEDY kanał ma EPG ale sie nie odpala.Z tego co wyczytałem to nie bede miał żadnego kanału HD z c+ jesli nie mam karty.Ale co z HBO nie mam żadnego czy moze to być wina złego softu mam 11.08.0f albo złej listy?Prosze poradźcie coś.Pozdo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do podpiętych - PawelU1981 podpina aktualne listy na bieżąco.

 

Namiar: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=16&t=6065

 

Tylko pamiętaj - lista opisana jako do wgrywania po USB ma być wgrana po USB, nie próbować ładować po RS-232 (powinno nie udać się otworzyć pliku nawet, ale odpukać - na wszelki wypadek mówię ;) )

 

Zalecana lista od pruducenta - link jest w drugim poście od dołu w podanym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to wina konwertera, może także być to zbyt mała, lub niedokładnie ustawiona antena - kanały HD są podatne na zakłócenia, więc antena musi być ustawiona dobrze. Zanim jednak zaczniesz kombinować, wejdź do Menu Instalacja i dalej do Ręczne wyszukiwanie. Wewnątrz wprowadź następujące dane:

 

Antena: 1 HotBird

Częstotliwość: 11278

Polaryzacja: Vertical

Prędkość transmisji: 27500

Modulacja: DVB-S2 8PSK

Pilot: spróbuj najpierw na Włącz, a jak nie wypali - sprawdź na Wyłącz (nie pamiętam jak to ma być)

Code Rate: 2/3

Tryb wyszukiwania: Free+CAS

Typ program: TV+Radio

Szukanie sieci: Nie

PID Search: Auto PID

 

Zobacz, czy masz paski siły i jakości po takim ustawieniu (pamiętaj, aby sprawdzić z opcją "Pilot" włączoną i wyłączoną). Jeśli nie pojawi się sygnał - zdecydowanie antena do poprawki. Jeśli jednak z tymi ustawieniami sygnał wskoczy - wciśnij OK - kanały zostaną wyszukane od nowa i powinny wtedy działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem wszystko jak piszesz z opcją pilota "wyłącz" znalazło programy HD paski sygnału są na 99 i 97%. Z opcją pilota "włącz" nie ma sygnału.Próbowałem odpalić programy które znalazło ale jest to samo po prostu nie wskakuja i nie ma żadnego komunikatu.Czy może być konwenter nie obsługujący HD? Mieszkam w hotelu i ta antena była już na dachu i kiedyś był do niej podł Cyfrowy Polsat - moja ulubiona platforma!.Ogólnie sygnał jest raczej ok bo nawet przy deszczu i chmurach nie żadnych zakłuceń, acha i na HBO2 nie mam dźwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz - masz Cyfrę, czy Cyfrowy Polsat (bo dźwięk przy HBO 2 mógł zniknąć w wypadku Cyfrowego Polsatu - zmienili PID Audio - wystarczy wyszukać 12,265 GHz, pol. V SR=27500 FEC=3/4 DVB-S i tuner to poprawi)? No i jeśli masz C+ to czy podpisałeś aneks na kanały HD do umowy, czyli zapłaciłeś za HD, bo tak to nie będą działać na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak myślałem, mam teraz pytanie trochę z innej beczki ostatnio padły mi wszystkie programy i włączenie na polsat nic nie dało musiałem wstukać kody ręcznie wgrałem nowy soft ale też nie rozkodował i to tuż po starcie Kubicy.Musze sie zastanowić nad C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

O wgraniu kodów to my tutaj nie rozmawiamy... patrze REGULAMIN. Co do grzania się tego tunka, to mój też jest grzejnikiem (lepszym niż HF8800HD). Natomiast nie przeszkadza mu to w poprawnej pracy i myślę, że taka już uroda tego tunera... Ogólnie Fergusony lubują się w cieple swojego wnętrza 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Możesz, tylko co to ma na celu? Wydaje mi się, że lepiej pozostawiać sprzęt w stanie czuwania. Tak jest skonstruowany i po co to zmieniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem tunera Ferguson HD 8900. Od pewnego czasu mam problem z sygnałem hdmi. Tuner podłączony jest do plazmy panasonica PV60E. Początkowo nie było żadnych kłopotów. Tuner chodził bez problemu. Ostatnio nasiliły się jednak dziwne zdarzenia. Początkowo sporadycznie sygnał urywał się i trzeba było przywracać sygnał. Obecnie jednak albo sygnału przez hdmi nie ma albo urywa się po kilku minutach. przez inne gniazda sygnał przechodzi (komponent, euro). Może to przypadek ale problem pojawił się po burzy gdy musiałem tuner na dłużej wyłączyć z sieci, potem dość długo się budził. W tej chwili syganał idzie przez av3 (czyli euro), dziwne bo również odtwarzane są programy hd. Słyszałem że ten dekoder gryzie się z niektórymi TV. Próbowałem zmieniać ustawienia (jest ich nie wiele) w Tv ale nic nie pomogło. Co można zrobić? :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie

Mam pytanie

Jak zachowuje się ten tuner, w momencie kiedy nagrywamy jakiś film i złe warunki atmosferyczne powodują zaniki sygnału?

a) Tuner w momencie zaniku sygnału całkiem przestaje nagrywac (coś jak Philips Cyfry)

B) Tuner nagrywa a w momencie braku sygnału pauzuje nagrywanie i wraca do niego w momencie pojawienia sie po raz drugi sygnału (tak jak nBox)

c) Tuner nagrywa jak leci i w pliku z filmem mamy "czarne dziury"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z EPG jest różnie- nieraz działa super, innym razem sa problemy- trudno o jednoznaczną odp. - dla mnie ok. Ostatnio wgrałem soft 10.4A i w sumie działa prawidłowo z wyjątkiem nagrywania czasowego. Jak zaprogramuję nagranie,to pokazuje że się nagrywa, a w rzeczywistości-ciemnosc bez dźwięku (i w ten sposób straciłem mecz Legia- Arka :/ ). Czy to wada tego softu - nie wgrywalem fabrycznych list programow ani nie przywracalem ustawien fabrycznych, bo mi wszystko dzialalo ok- czy raczej zwiazane to jest ze zmianami systemu kodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam inne pytanie - po aktualizacji

oprogramowania do najnowszej wersji HF8900HD_1.10.4A moj tuner ma nastepujace problemy:

 

1. Przy szybkim (częstym) przełączaniu kanałów pojawia się napis Brak

Audioi Video

 

2. Przy częstym przełączaniu kanałów przy opcji PVR pojawia się problem

z nagrywaniem polega on na tym ze licznik nagrywania zatrzymuje się na 2

sekundach i koniec i wogóle nic nie jest nagrywane.

 

3. jest jeszcze jeden problem który róniez się często pojawia to znaczy

obraz kanałów SD (podłaczony jest tuner przez euro euro) znacząco się

pogarsza polega to na tym ze obraz staje się taki poszarpany pomaga i w

tym przypadku twardy reset jak i wejscie na moment na jeden z kanałów HD

 

Czy u Was tez sie pojawia taki problem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...