Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Skoro kolega potwierdza że rekomendowany Tracer 250 GB blokuje się również po kilku dniach to właściwie wiemy już wszystko. Ja tylko mogę dodać że testowałem tuner ze zwykłym tanim konwerterem USB-IDE zakupionym na Allegro za 20 zł i dyskiem ATA 80 GB (własne zasilanie) i na tym sprzęcie tuner po podłączeniu konwertera przy wyłączonym zasilaniu i włączeniu tunera do sieci rozpoznał dysk i bez problemu zapisywał programy TV. Niestety po pewnym czasie też się zablokował na słynnych 2 s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z dyskiem, czyli 2 sekundy (czasem 1) i brak nagrania. Na wcześniejszych wersjach softu problem pokazywał się od czasu do czasu. Po założeniu obrotnicy problem pojawia się nieustannie, więc chyba dochodzi jakieś niedopasowanie do obrotnicy. A w sytuacji zaprogramowania nagrania z innego satelity niż ustawiony aktualnie, nagrywają się puste pliki, chociaż dekoder włącza się minutę wcześniej i ma czas na dostrojenie do nowej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Problem jest stały a panowie z firmy Ferguson zwalają winę na dyski.Mimo że kupiłem dysk który wg ich jest 100%zgodny z tunerem :jupi: Każda zmiana softu na nowszy nie zmienia nic.Paski sygnału oszukane jak były tak są.Na upartego mogę przywyknąć do ciągłego resetowania tunera z pradu...ale tak nie powinno być;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze ważną gwarancję na ten tuner, więc napisałem do nich o problemie z nagrywaniem. Odpisali,żeby wysłać tuner do naprawy, co dziś uczynię po raz pierwszy- według gwarancji- 5 napraw i nowy tuner albo kasa ( druga opcja chyba lepsza ). Kto ma ważną gwarancję niech ich atakuje i wysyła tuner albo chociaż maile o tym- może to ich zmobilizuje do roboty i nie będą pisać , jak do mnie kilka miesiećy temu, że jestem pierwszy, który sygnalizuje problem z nagrywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz dokładnie wersję obudowy ICY Box ? Poza tym czy nagrywasz coś codziennie od 31.12.2008 r. Jak dobrze pamiętam to jak nagrywałem często to nagrywanie działało ale zrobiłem przerwę ok 2 dni - tuner na czuwaniu i już się skończyło ... Zrobię test tygodniowy. Zresetuję tuner, ustawię coś na nagrywanie codziennie przez tydzień (jak się da ...) i zobaczymy. Może to jest rozwiązanie problemu ... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk Maxtora 250GB. Przestaje nagrywać po kilku godzinach trybu standby Fergusona. Dysku nie wyłączam z zasilania nigdy. Po zamontowaniu obrotnicy nagranie z timera jest loterią. Z "ręki" udaje się po restarcie. Poprzednio udawało się nagrywać nawet przez kilka dni. A nowy soft niczego nie zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby odezwał się głos z Firmy ? :brawo:

Ciekawe teorie z usypianiem... Ferguson 8900 HD nie radził sobie z nagrywaniem na dysk Tracer dedykowany do Fergusona ( na Western Digital działo się podobnie ) od samego początku, a najśmieszniejsze ,że Globo HD S1, którego używam od ponad tygodnia bez problemu nagrywa na dysk dedykowany do Fergusona ( na ten drugi zresztą też ).Poproszę o jakąś inną toerię- może złośliwe ludziki w dysku zjadają zapis, jak poczują ,że są podłączone do Fergusona? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dysk i kieszeń kupiona specjalnie w sklepie z autoryzacją fergusona.Pendrivy tez nie da sie nagrywać bez reseta!!.Więc czary??Na 2ch fredkach 8900 to samo działa ok po resecie.Wczesniej ni huhu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby odezwał się głos z Firmy ? :brawo:

Ciekawe teorie z usypianiem... Ferguson 8900 HD nie radził sobie z nagrywaniem na dysk Tracer dedykowany do Fergusona ( na Western Digital działo się podobnie ) od samego początku, a najśmieszniejsze ,że Globo HD S1, którego używam od ponad tygodnia bez problemu nagrywa na dysk dedykowany do Fergusona ( na ten drugi zresztą też ).Poproszę o jakąś inną toerię- może złośliwe ludziki w dysku zjadają zapis, jak poczują ,że są podłączone do Fergusona? :lol2:

 

głosy to masz w głowie ... ciekaw jestem dlaczego używasz fergusona skoro globo jest takie super ??

sprzedaj [beep]a i po sprawie nie ma co marudzić :lol2:

tak czytam cały wątek i się zastanawiam czy tylko mi się trafił działający egzemplarz ?? ciekawostka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...