Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam że nagrywanie na HD-8900 to jedna wielka kaszanka. Mimo tzw. zmiany oprogramowania i pseudopoprawki w nowej wersji softu w zakresie obsługi dysku wszystko jak do tej pory bez zmian. Na pamięci flash Emtec 16 GB stoping po 2 minutach, zero reakcji dysku na klawisz record, dioda na pamięci flash nawet nie mrugnie, kółeczko na panelu tunera kręci się elegancko i to nawet wtedy kiedy się wyjmie podcza nagrywania pamięć z tunera. Jak już kiedyś pisałem tuner be problemu na tej samej pamięci flash zapisuje listę kanałów i oprogramowanie oraz odczytuje z niej te same dane. Nagrywa oczywiście po resecie twardym tunera ( co przeczy teori za wolnego dysku) ale wystarcza kilka godzin postoju na czuwaniu i znowu nie nagrywa. Pomaga mu znowu twardy reset. Coraz bardziej jestem skłonny sprzedać tę niedoróbkę i kupić Globo HD ... być może z tunerem naziemnym za nieco większe pieniądze.

Przy okazji z jakimi dyskami nie ma problemu tuner Ferguson 8900 ... bo szczerze mówiąc zaczynam żałować że wogóle go kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Fergusonów HF 8900 zalecane są dyski sprzedawane przez Fergusona, tj. Tracery 250 GB 3,5'' (http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=112&id=971), ale nie zaryzykuję stwierdzenia, że nie ma problemu - powiem tak: do tej pory nikt problemu z tym dyskiem mi nie zgłosił (i oby tak pozostało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy uprawnienia dla Cyfry przechodzą gdy karta jest w czytniku czy lepiej mieć moduł CAM?

Jeśli moduł to lepiej od Cyfry czy Astona 2.19?

Powiadają niektórzy że gdy karta C+ w module Astona i karta TNK w czytniku to śmiga jak ta lala?

Proszę WAS o info zanim wydam 179/319/nic na moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner ten nie ma dysku wewnętrznego. Można zakupić do nagrywania dysk zewnętrzny. Po roku stwierdzili w Firmie,że najlepiej,żeby był to dysk do 250 GB, choć może być niby do 2 TB i najlepiej dedykowany do tego ferka- Tracer- np taki http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=112&id=971

Ja mam kartę Cyfry w spliterze rflink-100- wgrałem we wrześniu nowy program do niego w związku ze zmianą karty w Cyfrze i jak dotąd nie ma problemu z przepuszczaniem uprawnień i ogólnie z jej funkcjonowaniem ( co prawda nie mam na tym tunerze innych kart ani modułów ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem Fegusona 8900 do zasilania LNB oraz do złącza AV1,Samsung 370 HD Polsatu do AV2 oraz do przelotki konwerterowej Fergusona 8900.

Włączyłem Fergusona 8900 na Canal + -działa (AV1)

Włączyłem Samsung 370 HD na TVN Style -działa na AV2 (Fergsuon ciągle działał)

Jak to możliwe że sygnał z konwertera był na 2 tunerach jednocześnie?

Zawsze mi się wydawało żeby 2 tuner działał połączony poprzez przelotkę to pierwszy musi być wyłączony?A ferguson ciągle był włączony.

W moim wypadku sygnał z satelity był na tunerach jednocześnie.

A może to jest normalne że to tak działa?

Może tajemnicza norma PN-EN 61319-1 to reguluje?

Czy mogą działać jednocześnie 2 tunery podłączone przez przelotkę i nie spali się konwerter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. oba kanały byłe z jednej polaryzacji-poziomej i dlatego działały (V i H)?

czyli nie ma takiej możliwości żeby 2 tunery działały jednocześnie a ja będę zmieniał tylko AV Input?Bo są tunery typu TOPFIELD gdzie przelotka nie działa na standby czyli działa na włączpnym tunerze.Czy mógłby ktoś świetlejszy ode mnie w tym temacie mi to wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy podłączenie przez Scart tunera z telewizorem HD Ready (1366*768) pojawia się czasami efekt braku ostrości obrazu (podobnie jak w Samsung 370 HD CP).Można to zaobserwować np. napisy na TVN24 są mało ostre lub mecz na Canal+ i napis "na żywo" jest mało ostry.Generlanie daje się zauważyć mało ostry obraz.Pomaga jedynie przycisk HDMI na pilocie ...który zmienia rozdzielczość przy połaczeniu HDMI.Ale też nie zawsze.Czy to może być wina telewizora czy tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Stawiam na winę tunera u mnie jest podobnie na sharpie:) Powiem tak pisze meile w sprawie Pvr aby w końcu coś poprawili i jest jak było:(Poprostu tuner jednak jest niedopracowany pod względem Oprogramowania ,sama firma uważa że winne są dyski albo my...No trudno.Polecam globo hd:)Na nim nie widzialem u kumpla klopotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem problemu z nagrywaniem jest chyba zakup dysku Tracer 250 GB- szczęśliwi, którzy nie kupili innych dysków i mogą taki zakupic. Ja wczoraj taki właśnie dysk zakupiłem i jak na razie nagrywanie działa jak należy. Dysk 500 GB WD , którego używałem do tej pory dawał ciągłe problemy z nagrywaniem- chcę go użyc do drugiego zestawu- tym razem z Globo HD S1,który podobno nagrywa podobno bez problemów na dowolny dysk. Jeżeli pojawią się jakieś kłopoty to napiszę o tym i zaatakuję Fergusona, bo mam gwarancję 2 lata od nich na ten dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już mój 2 odbiornik 8900 i słuchajcie co się dzieje.Karta cyfry w czytniku,moduł Conax z TNK.Dodaję NSport do favorite1-zawiesza się.Restart.Dodaje TVN -zawiesza sie.Dodaje Disey Channel -restart.Nie dodaję do fabrycznych list tylko tworzę własną.Czy to normalne?

 

EDIT

 

Gdy jest tylko jedna z kart CYFRA albo TNK w czytniku to nie ma problemu.W przypadku dwóch -permanentny restart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis strasznie tnie na Nsport oraz TVP Sport.Strasznie wieje i ten nowy transponder.Nagle pojawia się SERWIS NIEDOSTĘPNY.Pierwszy raz w tym moim drugim już odbiorniku.Nie widzi kanałów Cyfry,TNK ani też FTA.Pomaga wyłącznik z tyłu obudowy.Czy już ktoś zdiagnozował dlaczego taki komunikat pojawia się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wspominałem mój hf8900 jest w naprawie i też to oznaczyłem jako usterka,czy z tym coś zrobią to dowiem się jak dostane z naprawy,za względu że nazbierało się co nieco do naprawienia,i ciekawe co napiszą mi co zrobili i co nie zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to warto było wydać 899 na ten sprzęt.Nie można modyfikować listy ulubionych gdy ta ma zmienioną nazwę.Tworzenie własnej listy przy 2 systemach kodowania powoduje zawieszenia.Teraz ten serwis niedostępny.

Myślałem że miałem pecha przy pierwszym egzemplarzu.Ten co mam TO I TAK jest dzień do nocy w porównaniu do tego poprzedniego.Ale problemy są.Być może dla producenta to nie jest ważny problem ale dla mnie jako konsumenta wydać 900 PLN i się denerwować to nie jest komfortowa sytuacja.Coraz bardziej dochodzę do wniosku że nie opłaca się kupować sprzętu nie platformowego.Gdy weźmiesz sprzęt od N-ki lub Cyfry i coś się dzieje to po prostu idziesz do punktu i wymieniasz.Tu musisz się denerwować,wysyłać do serwisu etc..

 

VIGO chętnie poznam diagnozę serwisu.Co zrobili a czego nie.No przecież musi być jakieś wytłumaczenie komunikatu SERWIS NIEDOSTĘPNY.

 

 

odnośnie LISTY ULUBIONYCH. Nie mogę stworzyć własnej nawet gdy jedna z kart jest w sprzęcie.Dramat

wersja softu 1.13.0 ale przy 1.12 też tak było.Postępuje zgodnie z instrukcją.Z poziomu WSZYSTKIE wybieram kanały do FAVORITE5 i później robię EXIT. Kilka sekund jest komunikat PROSZĘ CZEKAĆ. Chwilę później próbuję zmienić kanał.Wisi.

 

Po restarcie próbuję odznaczyć kanały z FAVORITE 5.Z poziomu WSZYSTKIE odznaczam obecność danych kanałów z FAVORITE 5.I znów EXIT PROSZĘ CZEKAĆ. Próbuję przełączyć na inny kanał.Wisi.I nie ma znaczenia czy jakakolwiek karta/moduł jest w środku.To był właśnie jeden z powodów zakupu tego sprzętu-tworzenie list ulubionych.Być może coś robię źle ale próbowałem na wszelkie różny sposoby-np. 3 minuty po zapisie nie zmieniałem kanału etc...Generalnie sprzęt działa ale ma problem z FAV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i radosc trwała bardzo krótko. Dziś wystąpił, dobrze znany z dysku 500GB WD, blok nagrywania po 2 s. Co prawda dysk Tracer 250 GB jest cichy, szybko zalapuje, ale znany problem z nagrywaniem wciaz istnieje- mam najnowszy soft 13.0A. Daje im jeszcze jedna szanse- jezeli to sie powtorzy, to im ten szmelc wysylam i niech robia z tym co chca, albo zwracaja kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja coś źle robię z tą listą ulubionych? Ściągam najnowszą listę ze strony Fergusona,wgrywam.Mam 4 listy:cyfra,polsat,hd,tnk.Próbuję stworzyć własną jako FAVORITE 5.Albo się zawiesi na gdy próbuję zapisać stworzoną listę albo jeśli już udało się zapisać stworzoną listę na odznaczeniu z tej listy.

Powróciłem do ustawień fabrycznych.Żadnej listy nie wgrywam.

Tworzę własną jako ULUBIONE1 . I to samo.Sprzedawca mi pisze że usterka jest dość nietypowa i jeśli serwis stwierdzi że usterki nie ma to ja będę bulił wszelkie koszty.Więc jest ta usterka czy nie?mają tak inni czy nie?Czy może ja szukam ideału którego nie ma?

Bo tak poza tym extra sprzęt (na szczęście nie mam dysku więc nie sprawdzę czy nagrywa :jupi::jupi: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nagrywania to tuner jest rzeczywiście niedopracowany. Co tu dyskutować. Programiści firmy Ferguson wzięli do testów jeden tylko dysk w obudowie Tracera i pod ten dysk stworzyli oprogramowanie tunera. To coś jakby ktoś skonstruował płytę główną komputera która działa tylko z jednym urządzeniem USB - czytaj dla kogo ??? Tego rodzaju usterka jest moim zdaniem wadą fabryczną i w wypadku sporu na drodze sądowej sprawa jest do wygrania w 100 % gdyż instrukcja obsługi tunera nic nie mówi o tym że należy używać tylko i wyłącznie dysku twardego w obudowie firmy Tracer. Zresztą to nie jest dysk Tracera ale tylko obudowa dysku (do kupienia na Allegro za ok 80 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież nie tylko Tracer się do tego nadaje.Poczytaj na lakim.Ludzie używają różnych dysków i obudów i to działa:ICY BOX,Seagete Agent Pro,Welland etc..

Sam przymierzam się do zakupu ICY Box oraz dysku Barracuda.Ważne by miał niezależne zasilanie czyli najlepiej 3,5'' .Mam zamiar wydac na to ok. 300 PLN i mam nadzieję że zadziała.Na penach działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T prawda że działa. Ale jak ... Wkładam pendrive 16 GB Emtec do złącza USB tunera 8900 i co się dzieje ? Oczywiście działa, nagrywa, kasuje i wszystko jest OK. Wystarczy że tuner jest na czuwaniu np 1 dzień i ponownie włączam tuner, próbuję coś nagrać i co się dzieje ? Tuner sygnalizuje nagrywanie i "niby" nagrywa tzn wskaźnik na panelu tunera się kręci, flash mrugnie raz potem "cisza" a nagrywanie się stopuje po 2 s. Można wyjąć flash i ponownie go włożyć a tuner nawet tego nie zauważa - po prostu nie kontroluje nagrywania. Nic nie pomaga włączanie i wyłączanie tunera w stan czuwania. Pomaga tylko tzw. reset twardy czyli wyłączenie z sieci. To samo jest na wielu rodzajach dysków wardych niezależnie czy są zasilane zewnętrznie czy przez USB. Tak przy okazji tuner nie wyłacza zasilania na linii USB ponieważ dioda pamięci flash świeci cały czas. O tym że jest to wada fabryczna jest już mówione od dłuższego czasu na forum. Wystarczy poczytać. Może jeszcze pytanie do osób które mają oryginalną obudowę Tracera czy dysk po wyłączeniu na standby włącza się besz problemu np po kilku dniach nieużywania tunera na nagrywanie ? Może ktoś testował obudowy Tracera z dyskami Serial ATA bo takie obudowy też są dostępne na Allegro a same dyski Serial ATA są bardziej popularne i nawet tańsze niż ATA. Są też obudowy Tracera na dyski 2,5" z zasilaniem z tunera. O tym że można zrobić dobrze nagrywanie przez USB niech świadczą inne tunery, innych producentów a na chłopski rozum czy nikt nie potrafi w firmie Ferguson poradzić sobie z tym dlaczego tuner współpracuje z jednymi sterownikami kontrolerów USB a z innymi nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem taki dysk Tracer 250 GB z gwarancją od Fergusona i po 2 dniach radości wystąpiło to, o czym Kolega powyżej pisał- czyli blok nagrywania po 1-2 s. To samo działo mi się na dysku 500 GB WD. Napisałem o tym do firmy, a że mam jeszcze gwarancję na tuner do końca lutego, to odpowiedzieli,że mam go wysłac do serwisu, co na dniach uczynię. I będę im słał go tyle razy, aż to naprawią albo zmienią soft- nie wiem, co będzie dla nich trudniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...