Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dlatego używam globo, bo działa jak należy a ferguson jest od tygodnia w firmie w ramach reklamacji. Nie mam zamiaru sprzedawać komuś niepełnowartościowego towaru- chyba że Kolega reflektuje, :lol2: . Poza tym tuner ten jest całkiem dobry, z wyjątkiem nagrywania i "usypiania" dysków :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja już nie wiem nie da sie go reklamować 3x wracał i zero poprawki.Wydaje mi sie że właśnie ferguson nie wysyła zapytań do dysku co np 20minut i powinien dysk reagować może wtedy by nie było konieczne resetowanie>No co poradzić czekamy na 1 soft ktory będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego używam globo, bo działa jak należy .. :lol2:

 

Tak tak ... nie działają napisy, problemy z czytnikiem, obraz dużo gorszy czyli wszystko jak należy...

Spoko każdemu wedle uznania :/

Ja mam podpięte WD Passport i wszystko hullla aż miło bo ten ferdek to bardzo fajny sprzęt i tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, każdy ma prawo do swojego zdania. Piszę o problemach- czyli- nagrywaniu- które są z tym tunerem i odnoszę się tylko do tego, bo jest to, jak dla mnie, bardzo ważna sprawa- dla Kolegi to może być bzdet- mnie to nie interesuje a np napisów w fergusonie na programach HD też nie uświadczysz- chyba że przez telegazetę. I ani słowa nie pisałem,że globo to super sprzęt i cudo nad cudami, bo tak nie jest. Napisy to najsłabsza strona tego tunera- nowy soft mógłby to poprawić, program do czytnika kart- też, ale można sobie z tym poradzić lepiej lub gorzej. Zresztą to nie wątek o globo- napisałem o tym, bo Kolega wysnuł teorię , która nie jest prawdziwa o usypianiu, skoro na te same dyski jeden tuner nagrywa a drugi nie. Oprócz tego jakość obrazu to subiektywna ocena i ja mam akurat inne zdanie niż Kolega. Każdy wybierze i tak, co chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, każdy ma prawo do swojego zdania. Piszę o problemach- czyli- nagrywaniu- które są z tym tunerem i odnoszę się tylko do tego, bo jest to, jak dla mnie, bardzo ważna sprawa- dla Kolegi to może być bzdet- mnie to nie interesuje a np napisów w fergusonie na programach HD też nie uświadczysz- chyba że przez telegazetę. I ani słowa nie pisałem,że globo to super sprzęt i cudo nad cudami, bo tak nie jest. Napisy to najsłabsza strona tego tunera- nowy soft mógłby to poprawić, program do czytnika kart- też, ale można sobie z tym poradzić lepiej lub gorzej. Zresztą to nie wątek o globo- napisałem o tym, bo Kolega wysnuł teorię , która nie jest prawdziwa o usypianiu, skoro na te same dyski jeden tuner nagrywa a drugi nie. Oprócz tego jakość obrazu to subiektywna ocena i ja mam akurat inne zdanie niż Kolega. Każdy wybierze i tak, co chce

 

Nie problem usypiania - może ... z "komputerowego" punktu widzenia to jednak logiczne, że tuner nie robi "pobudki", bo większość dostępnych dysków ma taką funkcjonalność, albo dysk na tą "pobudkę" nie reaguje...

 

A swoją drogą BRAWO - w końcu obiektywna opinia o WŁASNYM urządzeniu - GRATULACJE.

Tak należy pisać na forum, że MÓJ egzemplarz na MOJEJ instalacji ma problem

a nie generalizować, że wszystkie ferdki są do D... bo to nie prawda

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OD 08.01.2009.r. mamy dla tego modelu nowy soft. 1.14.0A tylko poprawiono obsługę modułu CI,dzwoniłem gostek mówił że dla modułu CI tak aby czas przełączania był jak przy fta itp.chodzi głównie jak też mamy kartę w czytniku a w module Polsat,był czas do 5sek przełączania,jak poprawiło się coś dajcie znak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podpięte WD Passport i wszystko hullla aż miło bo ten ferdek to bardzo fajny sprzęt i tyle ...

 

Czy twój WD Passport rzeczywiście nie zablokował się nigdy po dłuższym pobycie tunera w stanie StandBy ? Proszę o obiektywną odbpowiedź ponieważ można przeczytać na forum sprzeczne opinie na ten temat. Znalazłem opinie kilku osób które ponoć nie mają żadnych problemów z nagrywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest wielka ZMIANA!Zgłaszałem tu wielokrotnie że wiesza się przy tworzeniu/usuwaniu/dodawanie kanałów do listy ulubionych.TERAZ już tego nie ma!Dziękuję Firmo!

Oby jeszcze udało się wyeliminować to nakładanie się algorytmów skalowania obrazu tunera i telewizora przy połączeniu EURO ('ucieka" ostrość) to już będzie pełnia szczęścia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu softu 01.14.0A zero problemów z nagrywaniem, zasypianiem i wybudzaniem. 1 raz zawieszenie podczas modyfikacji własnej listy kanałów. Listy fabrycznej nie testuję, bo mam TNK i sam wolałem znaleźć interesujące mnie rzeczy. Poprzednio opisywane problemy występowały na softach alternatywnych (które ktoś na jakimś portalu ocenił jako dużo lepsze od fabrycznych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle kasy wywalone a nadal nie działa jak powinno rany,co za firma,prze z to narąbali sobie negatywnie,ciekawe jak te 2 sprzęty które mają wypuścić na rynek może poszli po rozum do mrówek?

 

PYTANIE. szukam taniego i w 100% bardzo dobrego modułu w do karty cyfry + dla tego sprzętu hf-8900, który bez zarzutów zadziała razem z modułem Polsatu a w czytniku karta tnk. znalazłem takie: Zeta Cam Blue,Matrix Cam Reborn,Aston 1,05. tak żeby w przyszłości niemieć problemu.

 

Jakie polecacie i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KASPEED; jakie kurna paski sygnału?o co chodzi to poobserwuję?

ja co 12 godzin sprawdzam czy coś mogę nagrać.i nagrywa.

Czy ktoś z Was ma połączony 8900 poprzez EURO?Jeśli tak to niech sprawdzi czy czasami na TVP INFO albo TVN24 paski informacyjne "gubią ostrość" i pomaga przycisk HDMI.(nie tylko paski, na całym obrazie występuje zwiększona pikseloza=jest to nakładanie się alogorytmów skalowania obrazu tunera i telewizora)Pewnie większość na połączone przez HDMI?Ale ja uważam że dla kanałów SD najlepsze połączenie to EURO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KASPEED; jakie kurna paski sygnału?o co chodzi to poobserwuję?

ja co 12 godzin sprawdzam czy coś mogę nagrać.i nagrywa.

Czy ktoś z Was ma połączony 8900 poprzez EURO?Jeśli tak to niech sprawdzi czy czasami na TVP INFO albo TVN24 paski informacyjne "gubią ostrość" i pomaga przycisk HDMI.(nie tylko paski, na całym obrazie występuje zwiększona pikseloza=jest to nakładanie się alogorytmów skalowania obrazu tunera i telewizora)Pewnie większość na połączone przez HDMI?Ale ja uważam że dla kanałów SD najlepsze połączenie to EURO

 

 

No paski sygnału są w cały świat miałem niby na maxa i jak wzikolem miernik albo podpiołem 2818se to bylo w procentach ledwo 30;/ pozatym nie da śie wg nich wzorować przy ustawianiu..A nagrywanie ok pod warunkiem ze zresetuje z pradu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orbito testowałem ten soft i przyznam że na moim wd 320mybook jakos tak sie zwie to moje cudo problem nadal występował.Mniej niż było ale jednak nadal był i jest:(Nie wiem po właczeniu z czuwania zdaŻa się że musze go zresetować aby nagrał bez problemu.Odnosnie paskow sygnału nadal wartosci są takie że nie ma co sie sugerować nimi przy ostawianiu anteny(jednak nie mogą zrobić jak w 2818se ktory to ma idealne do ustawiania paski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o potwierdzenie osób, które miały problemy z nagrywaniem, czy u nich 1.14.0A także ostatecznie rozwiązuje wreszcie ten problem. Zwłaszcza mam na myśli temat nagrywania po pobycie odbiornika na czuwaniu, kiedy to zrywało zapis po kilku sekundach.

Aktualnie nie widzę tego typu problemów z nagrywaniem, nawet po 2 dniach uśpienia dysku. Nagrywa zarówno "z ręki" jak i zaprogramowane.

Zauważyłem natomiast inne problemy, występujące też w poprzednich wersjach softu, lecz czymże były one wobec braku nagrywania :wink:

Otóż, przy większej liczbie zapisanych na HDD plików (kilkanaście?) zdarza się, że dekoder "gubi" pliki już nagrane (na pewno były na dysku, bo sprawdzałem), nie pokazuje plików nowych (są na dysku, widoczne po podłączeniu dysku do kompa i otwierają się bez problemu), albo po prawidłowym nagraniu, po kilku dniach pozostaje jakiś fragmentaryczny plik, którego Ferguson nie widzi, a komputer nie jest w stanie odczytać. Tego typu zjawiska zdarzają mi się na dwóch testowanych dyskach, we wszystkich używanych wersjach oprogramowania począwszy od 1.10...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o potwierdzenie osób, które miały problemy z nagrywaniem, czy u nich 1.14.0A także ostatecznie rozwiązuje wreszcie ten problem. Zwłaszcza mam na myśli temat nagrywania po pobycie odbiornika na czuwaniu, kiedy to zrywało zapis po kilku sekundach.

 

Witam.

Na pendrivie 16GB i na dysku zewn.3,5" (z własnym zasilaniem) działa bez problemu. Na poprzednich softach (łącznie z edukacyjnymi) problem występował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdzałem czy można nagrywać np Canal+ a oglądać w tym samym czasie Canal+film i zadziałało. Wczesniej nie wiedziłem że istnieje taka możliwość dodatkowo nagrywa wszystkie ścieżki dzwiękowe nie sprawdziłem tylko czy są dostepne napisy po nagraniu.

Może to już było poruszane w tym temacie mi jednak nie udało sie tego doszukać w instrukcji obsługi nic o tym nie jest wspomniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nagrywany jest caly stream:

- wszystkie ścieżki dźwięku

- napisy DVB (CANAL+)

- telegazeta - napisy

 

można podczas odtwarzania, zmieniać ścieżki dźwieku oraz włączać i wyłączać napisy.

 

inne funkcje nieopisane w instrukcji obsługi, a wprowadzone później to:

 

- semi twin - mozliwośc nagrywania i oglądania innego kanału z tego samego TP

- mozliwośc przechowywania na flashu kilku softów i list kanałów z róznymi nazwami i mozliwośc ich wyboru podczas programowania

- automatyczne wykrywanie oprogramowania we włożonym flashu

- multi-recall menu

- cyfrowy dźwięk dostepny przez HDMI

- przesuwanie kilku kanałów jednocześnie przy edycji kanałów

- wyszukiwanie kanałów po nazwie (wersja 1150)

 

tyle pamietam, byc moze byly jeszce inne... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...