Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się podzielić kilkoma moimi spostrzeżeniami na temat softu 1.19.3A.

 

Na plus:

- działa (choć nie wiem czy na pewno dobrze) pasek jakości sygnału wyświetlany na banerze, ten w menu ustawień anteny pokazuje cały czas ok. 98-99% mimo znacznych różnic w sile sygnału

- nie zaobserwowałem zmiany szybkości odtwarzania po zmianie wersji językowej na filmie z C+ Film (nie nagrywałem jeszcze z C+) z czym miałem problemy w poprzedniej wersji softu

 

Na minus:

- ciągle nie mogę wywołać napisów DVB na nagranym materiale z C+.

- napisy z teletekstu przy filmach z C+ mają mniejszą czcionkę i nieco ciemniejsze tło

- aby użyć przycisku tv/radio trzeba najpierw przejść na grupę kanałów WSZYSTKIE (tak też miałem w poprzedniej wersji oprogramowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam ferdka 8900, raz w miesiacu musze karte z c+ umiescic w jakims oryginalnym tunku z c+ w celu przepuszczenia uprawnmien. mimo ze zaladowalem oryginalny soft z literka A na koncu, dalej mi nie przepuszcza, co moze byc tego przyczyna? czy jest to wina softu czy moze tunek jest defektowny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam ferdka 8900, raz w miesiacu musze karte z c+ umiescic w jakims oryginalnym tunku z c+ w celu przepuszczenia uprawnmien. mimo ze zaladowalem oryginalny soft z literka A na koncu, dalej mi nie przepuszcza, co moze byc tego przyczyna? czy jest to wina softu czy moze tunek jest defektowny?

Wyjmij kartę, wyłącz z prądu, włóż kartę, włącz do prądu. Jak kupiłem tuner też mi pierwszy raz uprawnienia nie przeszły. Po tej operacji wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ciągle nie mogę wywołać napisów DVB na nagranym materiale z C+.

- napisy z teletekstu przy filmach z C+ mają mniejszą czcionkę i nieco ciemniejsze tło

- aby użyć przycisku tv/radio trzeba najpierw przejść na grupę kanałów WSZYSTKIE (tak też miałem w poprzedniej wersji oprogramowania).

 

Jeśli próbujesz wywołać napisy na materiale nagranym poprzednio (piszesz, że jeszcze nie nagrywałeś na .3A), to może ich tam nie, jeśli poprzednio były problemy z nagrywaniem.

Co do radia- to dlatego, że pewnie kanały radiowe i tv masz w osobnych grupach. Jeśli będą w tej samej grupie, to przełączysz, a grupa WSZYSTKIE ce[beep]e się tym, że po jednej stronie ma wszystkie kanały tv, a po drugiej kanały radiowe, wiec warunek jest spełniony.

Mam to samo. Uważam to, za mało wygodne i eleganckie rozwiązanie. Możesz do najczęściej używanej grupy dodać chociaż 1 kanał radiowy, to będziesz mógł od razu przejść z niej w tryb radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli próbujesz wywołać napisy na materiale nagranym poprzednio (piszesz, że jeszcze nie nagrywałeś na .3A), to może ich tam nie, jeśli poprzednio były problemy z nagrywaniem.

Fragment filmu nagrany był na nowym sofcie - na pewno C+ emitował wtedy napisy dvb, z HDD nie da sie ich odtworzyć. A za podpowiedź z radiem dziękuję - jutro pokombinuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

U mnie nic nie chce chodzić (od dzisiaj) - ciągle brak sygnału. Do tej samej anteny mam podłączonego Samsunga CP i nie ma problemów.

W tej chwili na C+ Sport wskakuje sygnał na chwilkę i znów brak sygnału. Inne satelity całkowicie kaput. Czy możliwe jest, że padł przełącznik DiseqC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym konwerterze działa ok. Co dziwne po ponownym "skręceniu" całej instalacji z przełącznikiem znów zadziałało lecz wczoraj wieczorem znów wszystko padło - brak sygnału z każdego konwertera. Reset tunera wyłącznikiem z tyłu tym razem pomógł i znów wszystko działało. Jak dziś jeszcze nie wiem - żona śpi jeszcze :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo. Mam konwerter twin i zeza na astrę, tuner DF9000 PVR działa, a 8900 HD brak sygnału. Działo się to tylko na hot birdzie, z astry był obraz. Po zamianie kabli w konwerterze twin pojawił się obraz w 8900 HD. Zdarzyło mi się to 2 razy w ciągu tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie uprawnień na kartę C+ - na maj mi nie przeszły i stąd moja niepewność - powinienem trzymać tuner na TVP 1 czy na C+? (mam Multipakiet). I czy kartę TnK powinienem wyciągnąć w przypadku aktualizacji na TVP 1? SW 1.19.5A.

UPDATE: Uprawnienia nie przeszły. Jednak przesłałem aktualizację z ICA i w ciągu pół godziny karta je załapała. Ustawione na Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam pytanie praktyczne czy ktoś używa dysku zewnętrznego, bez własnego zasilania do nagrywania z HF8900 ? Na Allegro znalazłem za ok. 250 zł dysk Samsunga USB 320 GB i nie wiem czy jest sens kupować tzn. czy będzie dzialał z tym tunerem. Ktoś już wcześniej pisał że używa WD ale nie wiem jak to jest z aktualnym softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...