Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nic nie wiadomo, ja bym spróbował pokombinować bo to ewidentnie problem tkwi po stronie analogowej tunera bo cyfrowe wyjście HDMI działa a zakłócony przetwornik c/a może działać w stanie nieustalonym aż do następnego włączenia/wyłączenia tunera. To nic nie kosztuje a może oszczędzic ci wizyt po serwisach, nerwów i pieniędzy ale wybór należy do ciebie. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co może takie zakłócenia wywoływać, bo aż tak biegły z elektroniki nie jestem (mimo, że w średniej i na studiach było trochę tego). Tuner stoi na nagrywarce, i jeśli się dobrze zastanowię, to chyba ten moment przejścia obrazu z kolorowego na czarno-biały mam zawsze (ale nie do końca jestem tego pewny) zarejestrowany na nagrywarce, zatem wygląda na to, że ta "zmiana" odbywa się przy włączonej nagrywarce. Być może ona powoduje jakieś zakłócenie. Ale czy jeśli zakłócenia już nie ma (nagrywarka wyłączona), to przetwornik nie powinien pracować normalnie? Bo po resecie tunera, kilka razy nagrywarka jest włączana do nagrywania i obraz jest OK. Czyli nie jest tak, że pierwsze włączenie nagrywarki powoduje problem. No chyba, że nawet będąc w stand-by powoduje zakłócenie. Nie zaszkodzi sprawdzić - w takim razie dzisiaj postawię je obok siebie i zobaczymy. Może sąsiad za ścianą czymś zakłóca, tego nie wiem i nie mam jak sprawdzić, pytać nie chcę, bo to starszy człowiek i pewnie nie będzie wiedział o co mi chodzi. Bo chyba telefon komórkowy leżący przeważnie w odległości ok. 1 metra nie powinien tu bruździć.

 

EDIT: Zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem przyczyna nie leży w temperaturze. Tuner sam w sobie mocno się grzeje, a do tego włączenie nagrywarki dodatkowo podgrzewa atmosferę. Ale to powinno mi się wyjaśnić po przestawieniu sprzętu. No chyba, że tuner sam potrafi wytworzyć zbyt wysoką dla samego siebie temperaturę. Jeśli by tak było, no to wtedy serwis byłby jedynym wyjściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem okazyjnie ostatnio moduł Technicrypt Viaccess, testowałem go w HF8900HD i co się okazuje. Moduł "gryzie się" z modułem Polsatu Nagravision na kanałach symulcryptu nadawanych w obu systemach. Kanały Polsatu przejmuje moduł Viaccess i sygnalizuje brak uprawnień na kanałach kodowanych w Nagravision i to niezależnie od położenia modułów w kieszeniach. Wydaje się że jeśli już są w tunerze dwie kieszenie CI to tuner powinien najpierw brać pod uwagę pierwszą kieszeń i znajdujący się w niej moduł a dopiero potem drugą a tak niestety nie jest. Może ktoś wie w jakiej kolejności tuner rozpoznaje sytemy kodowania i na jakiej zasadzie włącza poszczególne moduły ? Przydałaby się mała poprawka w sofcie tak by przynajmniej przy danym transponderze (jeszcze lepiej przy każdym programie) można było wybrać domyślny system kodowania ręcznie (tak było kiedyś w tunerze Datcom 2000 który miałem przez jakiś czas). Chyba żę jest już tak opcja a ja o niej nie wiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę z innej bajki, ale mam problem z odbiorem Animal planet HD i Eurosport 2 HD z cyfry +. Generalnie problem polega na tym że tych programów w ogóle nie ma na mojej głównej liście programów. Próbowałem wszystkiego - automatycznego przeszukiwania, ręcznego wpisywania parametrów i przeszukiwania i nic. Na moim ferdku te programy po prostu nie istnieją. Po za tym wszystkie inne programy łącznie z pozostałymi HD działają bez zarzutu. Oczywiście posiadam pakiet uprawniający do odbioru powyższych programów. No i tak jakby nie wiem o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne bo oba kanały działają bez zarzutu na HF8900HD. Mam je ustawione i dołączone do listy ulubione HD. Animal Planet z Cyfry+ dołączyłem bez problemu zaraz jak się pojawił. Eurosport 2 również. Oba kanały nadają w bardzo dobrej jakości. A inne kanały z tych samych transponderów masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. Jak zwykle okazało się że diabeł tkwi w szczegółach. Parametry były OK za wyjątkiem pilota który u mnie był włączony, a nie powinien być. Zasugerowałem się wcześniejszą zmianą parametrów innych kanałów HD z cyfry gdzie pilot był włączony. A swoją drogą to zadziwiającym jest fakt iż, "szanująca" się platforma cyfrowa dokonuje zmiany parametrów swoich kanałów ( np. NG HD, CANAL SP, FILM HD ) jednocześnie nigdzie o tym nie informując, a wiadomo nie każdy jest posiadaczem ich dekodera, który sam się aktualizuje. Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy w godzinach wieczornych spada z jakichś przyczyn jakość sygnału z satelity? Zauważyłem, że na kanale National Geographic HD w okolicach północy zaczyna mi się pikseloza, co kilka sekund. Zaprogramowałem raz nagranie od 1:00 do 2:00 to się nie dało za bardzo później tego obejrzeć, a chyba nie było jakiegoś drastycznego pogorszenia pogody tamtej nocy. W ciągu dnia jest OK, czy to w południe, czy pod wieczór, ale problemy zaczynają się mniej więcej ok. 23:00. Czasza 60cm, konwerter jakiś zwykły (chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do idealnego odbioru załóż antenę 80 cm i konwerter też powinien być przyzwoity, w godzinach nocnych siła/jakość sygnału przeważnie jest większa niż w ciągu dnia, być może jakieś urządzenie pracujące w pobliżu w tych właśnie godzinach powoduje ten problem a większa antena przy obfitych opadach czy to deszczu czy śniegu umożliwia bezproblemowy odbiór i dotyczy to wszystkich tunerów, nie tylko HD jak w tym przypadku, z tym że na kanałach HD najszybciej wychodzą wszelkie niedoskonałości instalacji antenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ewidentna wina tunera, ale nie wiem czy softu czy samego sprzętu. Wnioskuję to po tym, że wspomniana "pikseloza" występuje tylko, gdy nagranie zaprogramowane jest z timera. Podczas oglądania tego kanału, lub też włączenia nagrywania w trakcie oglądania, obraz jest idealny (i to na antenie 60cm). A wystarczy tylko zaprogramować nagrywanie, i w trakcie jego trwania zerknąć na obraz, i już widać piksele. Zatem i nagrany materiał też jest taki sam. Powoli zaczynam się skłaniać ku oddaniu go do naprawy, bo nie dość, że mam problemy z nagrywaniem na zewnętrzną nagrywarkę (kiedyś pisałem o gubieniu kolorów i skakaniu poprzecznych pasków, a niedawno po dokładnym przyjrzeniu się zauważyłem, że obraz na wyjściu EURO po kilku godzinach od włączenia tunera "magicznym przełącznikiem" robi się nieostry, i trwa tak do następnego resetu) to jeszcze teraz doszedł problem z nagrywaniem materiału HD przez sam tuner. Zaczynam mieć powoli dość tego "sprzętu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam się skłaniać ku oddaniu go do naprawy, bo nie dość, że mam problemy z nagrywaniem na zewnętrzną nagrywarkę (kiedyś pisałem o gubieniu kolorów i skakaniu poprzecznych pasków, a niedawno po dokładnym przyjrzeniu się zauważyłem, że obraz na wyjściu EURO po kilku godzinach od włączenia tunera "magicznym przełącznikiem" robi się nieostry, i trwa tak do następnego resetu) to jeszcze teraz doszedł problem z nagrywaniem materiału HD przez sam tuner. Zaczynam mieć powoli dość tego "sprzętu".

 

Witam...

Nie dziwie Ci się co do opinii o sprzęcie. Też miałem Ferdka 8900 i z powodu nieostrości obrazu na eurozłączu (część materiałów chciałem przegrywać na płytki) przesiadłem się na Technisata HDS2 (bez plusa). Z tą nieostrością Ferdek trafił do serwisu (z materiałem nagranym na DVD), ale chyba nie znaleźli tego przyczyny bo po powrocie objaw był ten sam.... Potem dałem sobie z tym spokój i używałem bardziej komponentu (ze względu na amplituner, który posiadał stosowne wejścia i wyjścia). Teraz Ferdek wraca do łask jako system eksperymentalny CSlink, bo w Technisacie nie mam już wolnych kieszeni na karty i na moduły :twisted: .

Kopiowanie z Technisata to sama przyjemność bo firmowy programik Mediaport ściąga materiały do DVD lub MPEG po sieci (Fergusonowe TP0 to masakra)... Zaprogramować Technisata można pozycje do nagrania w dowolnej ilości a nie tylko 8 pozycji (również przez www). Tylko ta masakryczna cena (dla C+ trzeba było kupić jeszcze moduł). Ale jak bym wiedział o tym, że Ferdek będzie stawiał opór to bym przypuszczalnie odrazu wskoczył w Technisata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja tez mam powazny problem z ostroscia obrazu na 8900 jak i na Arivie.Czy mozna cos z tym zrobic przez to kupa pieniedzy.To wina tunera czy jego oprogramowania?.Nieda sie ogladac tvn faktow na tej arivie na module polsatu.Poprosze o odzew.Ktos ma takie same problemy z 8900 i ariva?

Potwierdzam tez jakosc ostrosci na eurozlaczu przez nagrywarke dvd jest ponizej krytyki.mimo wejscia RGB.:_( :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to odpowiedni dział na zadanie tego pytanie ale czy istnieje możliwość połączenia wyjścia komponent tunera z wejściem Euro w nagrywarce? To mogłoby załatwić mi temat bez reklamowania tunera (bo jeśli serwis nie wie co jest tego przyczyną to nie wiem czy jest sens im go wysyłać). Nie widziałem tego rodzaju kabli nawet na Allegro, więc podejrzewam, że się tak nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Component (YPbPr) - nie podłączysz do EURO nagrywarki, możesz jedynie podłączyć Composite (CVBS) z tym że musisz się zaopatrzyć w kabel EURO---> 3X Chinch i ustawić w menu tunera na CVBS a nie na RGB.

Kabel jest w Hollexie, może być ten http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=32&id=163 z tym że użyjesz tylko 3 końcówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych co wyżej pisali o problemie z ostrością obrazu: nigdy tego problemu nie miałem, ani nie zauważyłem by inni zgłaszali ten problem.

Czy aby na pewno używacie dobrze zrobionego kabla, 21-pinowego?

Poza tym podanie obrazu z tunera do nagrywarki a potem do dvd to nie to samo co bezpośrednie podłączenie do tv- w takiej konfiguracji może zostać pogorszony obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jakiej jakości jest mój kabel, bo dostałem go razem z (chyba) nagrywarką albo poprzednim tunerem, pewnie jeśli był dołączony do sprzętu to najwyższych lotów nie jest. Ale dlaczego tego problemu nie ma od razu po resecie tunera, tylko dopiero po kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu godzinach się pojawia? Jeśli kabel byłby lipny, to objaw powinien występować cały czas, i żadne resety nie powinny tu pomóc. Kupić nowy, lepszy kabel zawsze można, tylko co jeśli nic się nie zmieni, kilkadziesiąt złotych do tyłu. Nie jestem pewny czy inni tu wypowiadający się na temat nieostrości mają dokładnie taki sam objaw jak ja. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale to nie jest po prostu nieostrość czy rozmycie krawędzi, to coś jak przesunięcie pionowe o 1-2 mm dwóch identycznych, nałożonych na siebie obrazów, ciężko to wytłumaczyć słowami, może uda mi się jakieś screeny zrobić to wrzucę do obejrzenia. Ten tuner jest jakiś magiczny, albo ja trafiłem na jakiś pechowy egzemplarz, albo wszyscy, którzy mają ten tuner i wypowiadają się o nim w samych superlatywach po prostu nic na nim nie robią tylko oglądają kanały, bez nagrywania czegokolwiek, bez time-shiftu (który właśnie od 2 dni u mnie przestał poprawnie działać), i jeszcze pewnie na TV kineskopowym, i myślą, że wszystko jest git. Jedno do czego nie mogę się przyczepić w tym tunerze to (odpukać) obsługa karty C+ i modułu Polsatu razem, żadnych zacięć, żadnych komunikatów "zakodowany" itp. Pod tym względem przesiadka z 7600 na 8900 się opłaciła, ale tylko pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nagrywanie na dwa sposoby, poprzez RGB lub poprzez CVBS (Composit) na nagrywarce ustaw odpowiednie wejście a na wyjściu dekodera w menu też pamiętaj o zmianie sygnału wyjściowego, z resztą możesz skorzytać z postu który jest trochę wyżej o kablu AV.

PS: Możesz wybrać niepełne EURO w przypadku zwykłego AV, pełne dla RGB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym podanie obrazu z tunera do nagrywarki a potem do dvd to nie to samo co bezpośrednie podłączenie do tv- w takiej konfiguracji może zostać pogorszony obraz.

Ale podanie obrazu z tunera na zewnętrzną nagrywarkę robię w konkretnym celu - albo żeby to obejrzeć później, albo zarchiwizować na płytach. Na żywo oglądam obraz podany bezpośrednio z tunera do TV przez Component, w tej sytuacji problemu nie ma.

 

Component (YPbPr) - nie podłączysz do EURO nagrywarki, możesz jedynie podłączyć Composite (CVBS) z tym że musisz się zaopatrzyć w kabel EURO---> 3X Chinch i ustawić w menu tunera na CVBS a nie na RGB.

Kabel jest w Hollexie, może być ten http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=32&id=163 z tym że użyjesz tylko 3 końcówek.

Ale Composite to jest to "żółte" gniazdo z tyłu tunera? Bo mnie chodziło o wykorzystanie wyjść RGB, bo teraz mam je podłączone do TV i obraz jest OK. Czyli to musiałby być kabel, który z jednej strony ma EURO a z drugiej wtyczki R, G, B i 2 dla audio - takich nie widziałem.

 

Tutaj wrzucam zdjęcia dla zobrazowania mojego problemu, zdjęcie z lewej jest OK, na prawym widać już przesunięcie:

17fb9dcc62e6ea30m.jpg 59db9a658953574cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że lepiej jest podłączyć dysk zewnętrzny bezpośrednio do tunera i na nim nagrywać i oglądać, dyski mają duże pojemności więc trochę się na nich zmieści a poźniej dysk podpiąć do kompa i zrzucić na płytki a nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie według potrzebnego formatu pliki te przekonwertować. Można jeszcze w szybszy sposób - kupić pendrive min. 8G i na nim szybko przenosić ale mniej materiału się zmieści i trzeba częściej przenosić ale jest zdecydowanie tańszy. W końcu to przecież tuner z PVR a nagrane płytki na kompie można tak przygotować żeby na DVD je oglądać. Wtedy nie musisz nic kombinować z nagrywarkami i innymi połączeniami ale decyzja należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pojawiła się informacja na tym forum że istnieje program TSDoctor możemy nagrany materiał .TP0 przekształcić w tym sofcie na czysty .ts

A potem wiadomo w wielu innych softach można oglądać plik na komputerze i ciszyć się tym faktem.

Nienaruszalność .TP0 już jest historią.

Wogóle problem zniknął. Testuje i korzystam z tego do woli.

Ale jest inny dylemat, może tylko u mnie tak jest.

W paczce polsatu cyfrowego na transporterze 12188.V. 27500. są między innymi TVP1, TVP2 i np Polsat Futbol.

Nagrany materiał Polsatu futbol i obrobiony w TSDoctorze daje poprawny plik z dźwiękiem i obrazem.

Nagrany materiał TVP1 lub TVP2 i obrobiony w TSDoctorze daje plik tylko z obrazem bez dźwięku

TSDoctor rozpoznaje błąd (próby kilkunastokrotne) że dźwięk z tych kanałów wykrywany jest jako AC3 i nie może go odczytać.

Dźwięk powiniem być wykrywany jako mpeg ale nie jest, tylko nonstop AC3.

Edycja pojedyńczych kanałów na HF8900 jest nie możliwa tylko całego transportera

Czyli jakby był błąd ustawienia dźwięku to na całym Transporterze, a polsat futbol w pliku .ts jest ok, a to ten sam transporter na którym są TVP1 i TVP2.

Proszę o pomoc w tym tymacie może ktoś przetestuje u siebie na swiom HF8900 jak to jest na TVP1 i TVP2 z paczki polsatu cyfrowego z plikiem .ts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na tych kanałach jakie masz dostępne ścieżki dźwiękowe pod żółtym klawiszem na pilocie (najnowszy soft i pilot RCU600) i ustaw zwykłe stereo a zrezygnuj z AC3 tylko jeśli coś będziesz usuwał z listy kanałów to pononownie sprawdź bo czasem po tej operacji ścieżki same się zmieniają na ustawione poprzednio albo zmień globalnie w menu w ustawieniach dźwięku - wyłącz AC3 no chyba że korzystasz z kina domowego to będziesz musiał przestawiać na czas nagrania bo szkoda używać kina ze zwykłym stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam sie na kupnem tego dekodera. Temat jest juz dosc pokazny. Jakby ktos mogl mi tylko odpowiedziec w 2 zdaniach. Listy programow pod cyfre i polsat z modulem cam czy bede musial sam je wgrywac czy pobierze z satelity ? Ewentualnie czy proponujecie inny odbiornik ? Philipsa PVR HD chce oddac cyfrze zeby nie placic za niego za wynajm . Dziekuje za odpowiedz.

 

PS: Z multiroomem cyfry i spliterami dziala (mam bardzo stary spliter na Atmelu) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pobiera żadnych list, możesz skorzystać z gotowych list ze strony Fergusona lub sam po przeszukaniu transponderów ułożyć swoje i pogrupować wg. uznania. Później swoje listy zgraj sobie gdzieś pendrivem bo czasem przy podnoszeniu wersji softu lubi zgubić ale jak masz kopię to bez kłopotu przywrócisz. Jeśli nie korzystasz z VOD możesz śmiało wymieniać, ja zrobiłem podobnie tylko DRS-a wyrzuciłem i od tego czasu zapomniałem o jakimkolwiek problemie z softem od cyfry+ :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...