Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz nie moge juz edytowac postu zmuszony jestem napisac post pod postem.

 

Kupilem w sklepie hollex modul diablo cam 2. Wlozylem go do HF8900 wraz z modulem polsatu. W fergusonie mam jeszcze karte cyfry ale ona dziala prawidlowo. Natomiast gdy sa jednoczesnie wlozone dwa moduly na jednym polsat na drugim diablo cam 2 z TNK po kilku sekundach od wlaczenia kanalu z pakietu polsatu lub tnk program ten zawiesza sie. W menu > status gdzie widoczne sa informacje co jest w poszczegolnym slocie wlozone co chwile widze "mrugajace" nazwy modulow wlozonych do pierwszego i drugiego slotu. Czy ktos moze wyjasnic mi jaka jest przyczyna? Co sie dzieje ? Wczesniej mialem modul technicrypt cx conax ale chyba ulegl uszkodzeniu poszedl do serwisu i prawdopodobnie maja przyslac nowy. Z tym ze widze to cos nie bardzo chyba z moim dekoderem jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie powinno być problemu. Tuner obsługuje obrotnicę czyli standard Diseqc 1.2 a zatem powinien przełączać konwertery (sterować przełacznikiem) przez zmianę pozycji satelitarnej. Można probóować użyć jeszcze standardu Diseqc 1.1 z powtarzaniem sygnału diseqc 2 razy (odsługa do 16 pozycji) ale nie wiem czy ten stadard został dopracowany do końca w tunerze HF8900 (jest rzadko używany w praktyce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Czy macie jakieś problemy z przełączaniem na inne satelity ? Nie będę się rozpisywał jakie problemy mam ale finał jest taki że na zwykłym kablu RG6U przełącza mi wyśmienicie z każdym przełącznikiem np. Maximum 8/1,Mezon 4/1,Axing 4/1,Mezon 2/1 a na kablach teoretycznie lepszych (Triset 113,HFEK-75-1.02/4.6/100 ) i odcinku około 20m nie przełącza mi na polaryzację V z 19.2 używając np.Maximum 8/1

i 6 konwerterów (13E,19.2E,23.5E,28.2E,4.8E,1.0W) lub nie przełącza na 23.5E,28.2E używając Mezon DSQ 4/1 ( w układzie 13E,19.2E,23.5E,28.2E).

Jedynie z Axing SPU 41-02 czy Mezon 2/1 nie ma takich problemów.

Dodam że inne tunery które posiadam i mają diseqc nie mają z tym problemu.Nie wspomnę że wszystko rozłączałem,zmieniałem kable,skręcałem F-ki etc..Czy to urok tego tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z Forumowiczów sprawdzał oprogramowanie w niższej wersji a mianowicie 1.15.0A pod kątem działania kanałów Polsatu z pakietu Cyfry + po dodaniu CAID 1813. Na najwyższym czyli 1.20.4A z kartą C+ w czytniku są problemy z odbiorem prócz Polsatu Film. Ewentualnie czy może ma ktoś info z Fergusona jak to 'ugryźć'. Karta i instalacja antenowa raczej są sprawne bo na tunerze innej firmy z tą samą kartą wszystko działa. W jednym z wątków wyczytałem że na CAM Astona lub na CAM od C+ wszystko działa to niby też jakieś rozwiązanie ale nie chcę kupować następnych modułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wspólną pracę modułu Canal+ HD z Komfortowym+,Canal,HBO ,5xHD oraz Orange Sport na pokładzie oraz modułu CP niby FTA ale z działającymi dodatkowymi kanałami do familijnego (NetGEoWild HD,Zone Europa,etc..).No i wygląda to nieciekawie.O ile przy użyciu tylko moduł Canal+ nie ma żadnych problemów to dołożenie moduł CP w configu opisanym powyżej powoduje że na kanałach które są opłacone w C+ a nie są w CP (Polsat,TV4) występuje nieustannie komunikat z modułu CP że BRAK KANAŁU w ABONAMENCIE co uniemożliwa normalne oglądanie a kanał dostępny tylko z modułu CP np.Net Geo WILD HD przy użyciu tylko modułu CP jest odbierany poprawnie a dołożenie modułu Canal+ HD bez opłaconej tej opcji w C+ powoduje nieustanną pixelozę ..Trzeba czekać na nowy soft pod czytnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson na swojej stronie umieścił numer telefonu pod który mają dzwonić użytkownicy HF-8900 i 8800 oraz Arivy TT w związku z nowym softem pod CAID 1813, czy komuś udało się tam dodzwonić, a jeśli tak to o czym informują bo ja jakoś nie mogę się tam dodzwonić - albo faktycznie jest ciągle zajęte albo coś nie tak z tym numerem.

 

EDIT: w końcu się dodzwoniłem ale tylko odpowiada nr główny i jakaś pani (chyba z recepcji) poinformowała że dziś (25/10) pod nr 280 nikogo nie będzie (a wystawiono ten numer dziś na stronie ?!) i twierdzi że soft do HF będzie w najbliższych dniach a na pytanie o konkretną datę odpowiada aby dzwonić pod 280. Nie wiem co sądzić o tym, mam nadzieję że to tylko sam soft będzie do wgrania a nie jak swego czasu trzeba było usunąć rezystor R620 na płycie w HF-8800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ..ja tez posiadam fergusona HF 8900 HD ...mam pełną opcje Cyfry+ ..i te same problemy co kazdy z posiadaczy tego tunera .Zakupilem modul orginalny Cyfry za 49zl..u dystrybutora..uwazam ze to dobre rozwiazanie na przyszlosc..cena nie wygorowana ..a modul sie sprawdza ..ja mam wersje oprogramowania1.15.0A od poczatku jej powstania..uwazam ją za najlepszą..rowniez dzwonilem do fergusona w sprawie nowego softu ..i jak powyzej pisze Kolega ..mila Pani przekazala mi w piątek .ze technicy pracuja na tym i bedzie do dwoch tygodni..jaka bedzie wspolpraca tego softu z karta nie wiadomo..albo z modulem ..czy modulami..czasem moze byc tak ze wszystkie kanaly moga byc dostepne z moze tuner zacinac..ja np. nie zainstalowalem obecnie dostepnej najnowaszej wersji bo mi obraz nierzadko zacinalo..dlatego jak wczesniej napisalem wersje softu 1.15.0A uwazam dotychczas za najlepsza..pozyjemy ..zobaczymy jak glosi ruskie powiedzenie..pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety krążąca po sieci wersja HF8900HD_1.21.4A.sgn nic nie zmienia, z resztą zrobiłem mały test na porównanie plików w wierszu poleceń na windzie:

fc HF8900HD_1.20.4A.sgn HF8900HD_1.21.4A.sgn > wynik.txt

Plik HF8900HD_1.20.4A.sgn jest ze strony Fergusona więc oryginał a HF8900HD_1.21.4A.sgn znaleziony w sieci.

Otrzymałem w pliku wynik.txt tylko jedną różnicę, a dokładniej - w niby nowszej wersji w pierwszej linii jest dodatkowo znak wykrzyknika, jak na wsad z nowym

softem to za mało więc chyba nie trzeba więcej komentować.

W Fergusonie coś się jednak dzieje bo zmieniono treść na stronie z informacją o sofcie i owszem, można dzwonić ale nie w sprawie CAID 1813 więc czekamy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 1.15.0A ponieważ 1.20.4A nie współpracował u mnie z HDD. Mam pełną opcję C+ i oczywiście u mnie też zniknęły kanały Polsatu (z wyj. Polsat Film). Włożyłem więc moduł Polsatu z aktywną kartą i wskoczył Polsat i inne ale nie wskoczył Polsat News i Polsat Play. Tak więc nawet aktywny moduł Polsatu z ważną kartą na 8900HD nie zapewnia odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na karcie C+ niewiele już chodzi:TVN-y,EurosportHD,Animal Planet HD,HBO HD,reszta czarno.Czas przesiąść się na moduł

Musiałem wywalić moduł CP z przyczyn opisanych kilka postów powyżej.Wywaliłem także moduł Cryptoworks ze Skylink bo kanały z Cyfry z kodowaniem także w Cryptoworks (TCM,Cartoon) nie działają.W ten oto sposób zrobił się terminal C+....Czekamy na soft

Czy można pozbyć się jakoś tego wołania o PIN na kanale Polsat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u kazdego nie chodzily mi kanaly polsatu na platformie cyfry i dokupilem modul cyfry. Teraz wszystkie dzialaja poprzez modul, ale strasznie wolno wskakuja kanaly i bardzo czesto wyskakuje serwis niedostepny po czym po kilku sekundach dopiero pojawia sie obraz. Modul sprawdzalem na FX-7600 i tam jest ok. Wgralem na nowo soft, zrobilem reset ustawien i nadal nic. Gdzie moze tkwic problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...