Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tu czegoś nie rozumiem. Ale na szczęście mam takie prawo. Otóż jestem laikiem, który od wielu lat korzysta z tych, czy też innych usług dostępnych na naszym skromnym rynku tak zwanych platform satelitarnych. Obecnie posiadam dostęp do wszystkich trzech, a nawet czterech ( dekoder TP łapie sobie kurz w szafie, bo neo bez TV jest droższe niż bez ), platform i z taką sytuacją spotykam się po raz pierwszy. Po lekturze tego forum i paru innych, dla lepszego zgłębienia zaistniałego problemu stwierdzam, że albo ja (i jeszcze paru) jestem totalnym pechowcem, który wziął i kupił ten jedyny dekoder, albo ktoś robi sobie z nas (paru userów) tak zwane ....

Nie rozumiem, i nie muszę posiadać takiej wiedzy dlaczego tak się dzieje. Ale dlaczego bez najmniejszego problemu cyferka odbiera na starym, dobrym pioneerku 1530 (oryginalne oprogramowanie z przed ....lat), którego, na moje szczęście nie zdałem a nadal dzierżawie, dlaczego nowe produkty fergusona radzą sobie bez problemu z tym problemem? Dlaczego jestem prawie zmuszany do kupna modułu CAM, który działa jak żółw na emeryturze? Ja tu czegoś nie rozumiem.

Pozdrawiam Zdegustowany

 

Bo morał tej bajki krótki i niektórym znany, jak się ma starszy sprzęt to i support wybrakowany.

 

Ferdek skończył wsparcie po wydaniu 1.20.4 i dlatego aktualizację przesunęli na drugi plan, po za tym jest mała szansa że w ogóle aktualizacja będzie wydana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zigor1 święte słowa. Samochodu też nie kupujemy na całe życie... Kupując własny dekoder musimy być przygotowani na takie niespodzianki. Niestety. Ale mnie dziwi fakt, że 1530 bez problemu hula. Czyżby lepszy, bardziej uniwersalny soft? No i kupno nowego deko co 2 lub 3 lata mija się z celem. Względy ekonomiczne. Ja za swojego dałem niecały 1000 zł. i nawet przez myśl mi nie przeszło, że po 2 latach będę musiał zastanawiać się nad kupnem kolejnego ( w obecnej sytuacji loteria ) lub zdecydować się na dzierżawę kolejnego, pewnego ale jednak dodatkowego dekodera. A chodzi tylko o niezależność i jakąś tam formę uniwersalizmu. I przede wszystkim wygodę. Moim marzeniem jest 1 ( jeden) dekoder i ile tam sobie wymarzę platform właśnie obsługiwanych przez ten jeden. Ale te marzenia trzeba odłożyć w bliżej nieokreśloną przyszłość. Jak widać platformy nie akceptują za bardzo takiej sytuacji. Poniekąd rozumiem takie postępowanie. Ale... mam ciągle nadzieję, że jednak aktualizacja zostanie wkrótce dokonana. I chyba nie tylko ja...

Nadal zdegustowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu to jest chyba bug w oprogramowaniu, producent nie przewidział/nie sprawdził takiej możliwości i mamy teraz z tym problem. Jutro jadę kupić moduł CI za te 49 złocisza no i zobaczymy czy jest tak jak tutaj piszą (zwiechy). Przynajmniej będzie jakaś alternatywa aż do wydania poprawionego softu, bo jak wierzyć doniesieniom że ma wyjść za minimum 2 tyg., to trochę za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet wypuści soft, to zrobi to z maksymalnym przeciągnięciemn gdzie nowy caid będzie w 100% na wszystkich kanałach oferty c+.Model jest dawno wycofany ze sprzedaży a wsparcie nie obejmuje okresu po gwarancji.Zresztą marketing Fergusona ma świadomość, że nic tak nie napędzi sprzedaży jak takie zmiany.

Ja nie wytrzymałem i kupiłem moduł CI cyfry i niestety tuner HF8900HD często się zawiesza, pomaga tylko twardy reset, Dzisiaj od 19-tej wieczorem juz

dwa razy musiałem wyłączać z tyłu. Wkurzające....

Jaki masz soft? Wgraj oryginalny soft zrób reset do ustawień fabrycznych, wgraj oryginalna listę ze strony Fergusona i będzie hulać. Brakujące kanały sam wyszukaj. Problem zawieszeń, to często zła lista lub zbyt edukacyjny soft :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz soft? Wgraj oryginalny soft zrób reset do ustawień fabrycznych, wgraj oryginalna listę ze strony Fergusona i będzie hulać. Brakujące kanały sam wyszukaj. Problem zawieszeń, to często zła lista lub zbyt edukacyjny soft :smile:

 

Mam oryginalny 1.15.0A (bo 1.20.4A nie współpracował z moim HDD) i używałem:

-karta Cyfry w czytniku

-moduł CA Polsat

-moduł CONAX z TNK

i wszystko chodziło idealnie do czasu zmian w cyfrze. Teraz mam tylko moduł Cyfry i moduł Conax i co chwilę coś się dzieje

po przerzuceniu kanału : albo czarny ekran i głos, albo nic. Czasami pomaga wyjęcie i włożenie karty Cyfry, czasami wysunięcie modułu Conax, można też

uruchomić odtwarzanie z HDD i naciśnięcie STOP-wskakuje obraz i dzwięk. Denerwujący ten HF8900HD się teraz zrobił....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz rozwinąć myśl ''niestabilny''? A jeżeli chodzi o ''posiadanie'' to w chwili obecnej nastąpił podział na kanały te z przed i po zmianie. I jeszcze jedna drobnostka, korzystasz z modułu? Sorki za u[beep]... , ale wg Twojego postu wszystko wróciło do normalności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Jestem nie doświadczony ale jestem posiadaczem fergusona HF8900HD niestety po zakupie karty CAM i włożeniu jej do gniazda i dalszej próbie aktualizacji nic się nieaktualizuje. Nie wiem co mam zrobic. Próbowałem wgrac pobrany plik ze strony fergusona ale wyskakuje informacja że plik jest nie znany i nie może nic wgrac.

Co ja mam zrobic ? jak po kolei mam postępowac bo już mi ręce opadają do tego wszystkiego :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włażyłem go do dekodera i nic sie nie zmieniło, jak nic nie działało tak nic nie działa.

Nie wiem czy muszę wgrac jakiś inny program do fergusona czy jakąś listę programów inną.

Pierwsze co zrobiłem to zgrałem program i kanały na wszelki wypadek na usb potem ściagnełem ze strony fergusona i chciałem wgra do dekodera ale cały czas wyskakuje , że plik jest nie właściwy. Wgrałem w końcu ten który zgrałem wcześniej i ten się wgrał. Sprawdzłem to niemieckie kanały odbiera ale nie działają żadne kanały PL, ani TVP ani cyfra, po prostu cisza w eterze. :cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie o to chodzi abyśmy byli zmuszani do kupna modułów i czekali dwie albo trzy sekundy przy przełączaniu kanałów. To żaden komfort. Przecież te modele do najtańszych nie należały. Nie po to wydaliśmy około 1000 zł. na własny alternatywny sprzęt aby dochodziło do takich sytuacji. Już nie wspomnę o obsłudze paru platform. Mając takie podejście to można kupić dekoder za 200, góra 300 zł. i faktycznie co dwa, trzy lata zmieniać sprzęt. Ale czy o to chodzi? Albo ewentualnie dzierżawić sprzęt dedykowany przez platformę i dla użytkowników więcej niż jednej platformy zrobić sobie wystawkę dekoderów i pilotów. Ale nie o to chodzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...