Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego nie przywiązuję zbytniej wagi do tej informacji. Podobnie jak większość użytkowników 8900 zakupiłem cam od cyfry i na razie od biedy można oglądać.

Do powyższej propozycji także się dołączam. Im większe larum tym głośniej o braku wsparcia dla starszych modeli, a co za tym idzie utraty wiarygodności firmy.

Każdy nowy, potencjalny nabywca zastanowi się dwa razy za nim sięgnie po ofertę fergusona, mając na uwadze jak ta firma traktuje swoich klientów w odstępie zaledwie dwóch lat od nabycia sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów. Dzisiaj na PFF kolega informuje że dodzwonił się do Fergusona i został poinformowany o rozpoczętej pracy nad nowym softem. Podobnież piszą wszystko od nowa - cokolwiek miało by to oznaczać - oraz że soft będzie na 100%.
1 słyszę aby na tym forum coś takiego się pojawiło a mam pełen wgląd w nie , po 2 Ferguson czeka aż Arion im przyśle a nie że piszą od nowa , tylko graja na zwłokę :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć?Na stronie jest 1.20.4 a więc stary soft.Zaczynam tracić wiarę że jednak soft będzie.Wszystkie fakty temu przeczą.Niemożnośc dodzwonienia się,brak informacji na stronie.A wystarczyłby napisać:sorry,nie będzie softu bo nie ma wsparcia lub będzie ale np. za miesiąc.Zwykła elementarna ludzka uczciwość.Żalu nie będę miał,sprzęt działał przez 2 lata wyśmienice i nie chciałem nic innego.My użytkownicy HF8900 HD wymagamy jedynie tej uczciwości i postawienia sprawy jasno a Hiviona nie będę wgrywał i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy jeszcze wierzycie w to, że Ferguson będzie się bawił w aktualizację starych modeli tunerów jakimi są HF8800 I HF8900 ?, te tunery to już przeżytek. To jest celowa zagrywka fergusona, jak i innych producentów tunerów, dają wsparcie to tunerów do puki nie wypuszczą jakiegoś nowego modelu tunera, wtedy stare modele automatycznie przestają być wspierane, aby użytkownik był zmuszony zakupem nowego sprzętu. A pomagają im w tym nadawcy zmieniając parametry emisji, systemów kodowania itp..., wtedy starsze tunery staja się siłą rzeczy bezużyteczne. Smutne to ale prawdziwe , ale dzięki temu rynek zbytu się kręci, w innym przypadku to każdy by użytkował tuner po 20lat, no bo poco zmieniać skoro działa?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy jeszcze wierzycie w to, że Ferguson będzie się bawił w aktualizację starych modeli tunerów jakimi są HF8800 I HF8900 ?, te tunery to już przeżytek. To jest celowa zagrywka fergusona, jak i innych producentów tunerów, dają wsparcie to tunerów do puki nie wypuszczą jakiegoś nowego modelu tunera, wtedy stare modele automatycznie przestają być wspierane, aby użytkownik był zmuszony zakupem nowego sprzętu. A pomagają im w tym nadawcy zmieniając parametry emisji, systemów kodowania itp..., wtedy starsze tunery staja się siłą rzeczy bezużyteczne. Smutne to ale prawdziwe , ale dzięki temu rynek zbytu się kręci, w innym przypadku to każdy by użytkował tuner po 20lat, no bo poco zmieniać skoro działa?.

 

Powstaje pytanie dlaczego Ferguson wypuścił tuner tej samej klasy co HF8900 ale już 1400 zł (pomijająć cenę dysku 500 GB ok 200 zł). Ceny sprzętów elektronicznych drastycznie spadają i będą spadać (np. TV, odtwarzacze blueray itd) natomiast firma Ferguson nie zmiejszyła cen swojego sprzętu ani o 100 zł. Powstaje pytanie kto kupi tuner za 1600 zł skoro stary za 800 zł jeszcze całkiem dobrze funkcjonuje ? Telewizor plazmowy który kosztował rok temu 5000 zł dziś kosztuje mniej niż 3000 zł. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstaje pytanie kto kupi tuner za 1600 zł skoro stary za 800 zł jeszcze całkiem dobrze funkcjonuje ?

 

Każdy, komu ten stary tuner z powodu braku wsparcia, przestanie poprawnie dekodować/odbierać wykupione kanały...

Oczywiście nikt nie jest zmuszany do zakupu tunerów akurat tej konkretnej marki, można kupić inny może tańszy tej samej klasy, ale co z tego skoro inni producenci ze wsparciem "firmware" do swoich starszych tunerów postępują podobnie jak napisałem wcześniej :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście użycie modułu Canal+ HD rozwiązuje wszelkie problemy z odbiorem C+ u mnie.Kupiłem go jeszcze 2 lata temu jako ewentualny support gdy cyfra coś zakombinuje.I moduł się sprawdza.Ale niestety musiałem pozbyć się modułu CP bo ich wspólna praca jest niemożliwa.Żeby jeszcze dopracowali wspólną pracę modułów to może być.Kartę Skylink wsadzę w czytnik i jakoś poskładam to do kupy.Ale póki co 8900 robi za terminal C+ -[beep]nie drogi... (899 tuner+179 moduł)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja posiadam moduł CP wraz z modułem C+ i wszystko chodzi, CP mam w górnym gnieździe a C+ w dolnym, dodatkowo MTV Unlimited w czytniku i u mnie wyskakuje na kilka sekund komunikat ze nie mam tego kanału w ofercie na kanale HBO2 i HBO Comedy od CP ale po 2 sekundach znika i kanał idzie, żadnych innych problemów nie zauważyłem. A mam abonament Prestiż HD + Familijny +HD + Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli fegruson uwaza ze brak softu do 8900 spowoduje wymiane sprzetu to ma racje ale napewno nie wymienie na sprzet ich firmy. Od wielu lat uzywam tunerow ich firmy (w tym momencie mam poza 8900 jeszcze fx7600 x 2 oraz fx6600). Nie mam problemu z 8900 bo uzywam modulu ale wkurza mnie jak traktuje sie klientow fergusona. Jesli nie wyjdzie soft na 8900 wiecej nie kupie zadnego ferdka. Przerzuce sie na dreamboxa. Mam nadzieje ze oni lepiej traktuja klientow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstaje pytanie dlaczego Ferguson wypuścił tuner tej samej klasy co HF8900 ale już 1400 zł (pomijająć cenę dysku 500 GB ok 200 zł). Ceny sprzętów elektronicznych drastycznie spadają i będą spadać (np. TV, odtwarzacze blueray itd) natomiast firma Ferguson nie zmiejszyła cen swojego sprzętu ani o 100 zł. Powstaje pytanie kto kupi tuner za 1600 zł skoro stary za 800 zł jeszcze całkiem dobrze funkcjonuje ? Telewizor plazmowy który kosztował rok temu 5000 zł dziś kosztuje mniej niż 3000 zł. :x

 

A tuner odpowiadający klasą HF 8900 ( mniej więcej - czyli Ariva 200) kosztuje ok. 400 zł, a nie 1400!

Kolega chce porównywać tuner z twardym dyskiem, 2 głowicami itd do zwykłego tunera to jest pomyłka.

Proszę popatrzeć na ceny na rynku innych tunerów PVR z 2 głowicami i twardym dyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...