Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja też jestem poszkodowany przez fergusona, już chciałem wymieniać 4 dekodery na inne, kiedy przeczytałem o tym sofcie hiviona, może ktoś opisać jak się go wgrywa albo napisać gdzie się tego dowiem? Czego w nim brakuje? I jak zrobić na niego listę kanałów? Miałem już fajną, długo ją dobierałem, da się ją poprostu przekształcić? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napisz i bigcycu jaki support daje twoja ulubiona firma na G ? Ja jakoś nie zauważyłem żeby miała własne fabryczne softy, do jednych vantage do innych octagon i co jeszcze ?

 

 

BTW. szukam softu do Globo Opticum 7700 HD, przestał mi działać czytnik kart z cyfrą !! Czekam na sugestie

No niestety mam ich zwykły tuner na kartę 5 lat i ostatni soft z 3 sierpnia 2010 ( wersja na uniwersalny czytnik nie zawierająca nielegalnych funkcji) jak widać coś daje nie to co moje 3 fergusony AFx18 support padł ( udało sie załatwic źródła poprawiałem soft i gra do dziś , następny FX leży w szafie , następny Ariva ubita głowica brak gwarancji serwis wypiął się po 3 naprawach , jak to określono uszkodzenie plomb z winy użytkownika ( wcześniej naprawiany z zasilacz i głowica).......

Wole 2 firme X do której mam zaufanie ( łowna siedziba tej marki jest na Węgrzech i na ich stronie mogę znaleźć jakie chce oprogramoenie czy to conax czy z czytnikami wielosystemowymi) , ferguson mnie złamał tania ceną odbiornika i to już było 3 raz za dużo , koniec kupowania coś od tej firmy.......

Co do softu na tego optyka wpisz w gogle , jest tego masa.......

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za radę, jakby nie ty to bym nie wiedział do czego slużą google, niestety ostarni soft ma numer 11.09.8F, wersje którą potrzebuje to 11,28.6F, czyli jakieś 2 lata później...

ergo sprzedali tunery na które od początku nie mili supportu, ludzie jechali na softach fergusona i tyle.

Niestety nie wiem czy inni użytkownicy znają węgierski, jak znasz, to gratuluje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety mam ich zwykły tuner na kartę 5 lat i ostatni soft z 3 sierpnia 2010 ( wersja na uniwersalny czytnik nie zawierająca nielegalnych funkcji) jak widać coś daje nie to co moje 3 fergusony AFx18 support padł ( udało sie załatwic źródła poprawiałem soft i gra do dziś , następny FX leży w szafie , następny Ariva ubita głowica brak gwarancji serwis wypiął się po 3 naprawach

 

Trapi mnie jedno pytanie ... więc je zadam ... skoro to takie [beep]itka to po co ciągle kupujesz Fergusony ??

A ... wiem jak kradzież sygnału była możliwa to je sobie chwaliłeś ... a teraz są bee

Żenada :(

 

A tak poza tym to dziś pojawiły się długo wyczekiwane softy od producenta:

http://www.ferguson-digital.eu/pl/compo ... 9/282.html

  • poprawiono obsługę kart (nowy CAID Cyfry, karty ICE)
  • dodano nowe menu wyłaczania komunikatów modułów CAM
  • dodano nowe menu fastscan dla kanałów holenderskich
  • poprawka działania niebieskiego przycisku - zmiana proporcji obrazu
  • aktualizacja bazy danych trasnponderów i satelit
  • i inne drobne poprawki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój Ferguson wrócił właśnie z serwisu pograwancyjnego , który trwał 8 dni (bardzo szybko - nie spodziewałem się) i wymieniono w nim element U9 oraz uaktualniono soft do wersji 1.20.4A. Dzisiaj zauważyłem na ich stronie, że pojawił się nowy soft więc chciałem uaktualnić do 1.28.8A przez USB ale nic się nie da zrobić. Czy uaktualnianie w tym fergusonie w ogóle już nie działa przez USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualizacja przebiegła bezproblemowo. Też posiadałem soft 1.20.4A. Spróbuj ponownie. Obyś nie musiał ponownie biegać do serwisu. A jeżeli chodzi o nowy soft, to jestem mile zaskoczony. Nawet moduł polsatu działa. A jednak można. Ale teraz firmie będzie baaardzo trudno odzyskać zaufanie. Ja raczej przy następnym zakupie będę rozglądał się za produktem innego producenta.

Niestety.

Za póżno...

drogi fergusonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualizacja przebiegła bezproblemowo. Też posiadałem soft 1.20.4A. Spróbuj ponownie. Obyś nie musiał ponownie biegać do serwisu. A jeżeli chodzi o nowy soft, to jestem mile zaskoczony. Nawet moduł polsatu działa. A jednak można. Ale teraz firmie będzie baaardzo trudno odzyskać zaufanie. Ja raczej przy następnym zakupie będę rozglądał się za produktem innego producenta.

Niestety.

Za póżno...

drogi fergusonie

 

To ja już nie wiem co jest nie tak. Nie da rady i koniec. Wkładam pendrive do portu usb pisze ze znalazł nowy soft i pyta sie czy go uaktualnić więc wciskam OK a tutaj dostaję info że proszę czekać i po 5 sek nic się nie dzieje (napis proszę czekać znika).

Od czego to zależy? Mam pendrive 15gb i moje pytania

1.Czy on musi być jakiś o mniejszej pojemności?

2. Czy może być na nim coś innego niż soft (mam też inne softy oraz liste kanałów)

3 Czy format w FAT32 może być szybki czy musi być pełen format.

 

Bo nie możliwe że ja coś robię źle. Gdyby moduł polsatu na kanałach HD działał dobrze (tzn. bez mozaiki i zacięcia przez pierwsze 3 sek po przestawieniu kanału), to dałbym spokój uaktualnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ponownie. Wszystko robisz poprawnie, tylko musisz uzbroić się w cierpliwość. U mnie ruszyło po około 30 sekundach. Jeżeli uda Ci się zaktualizować nie zapomnij o przywróceniu fabrycznych ustawień. A jeżeli chodzi o moduł, to muszę Cię zmartwić. Nadal muli, może trochę mniej ale jednak.

1. Nie ma znaczenia - zresztą z tego co napisałeś wynika że dekoder widzi plik

2. Nie powinno kolidować

3. Nie musisz formatować - patrz pkt 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ponownie. Wszystko robisz poprawnie, tylko musisz uzbroić się w cierpliwość. U mnie ruszyło po około 30 sekundach. Jeżeli uda Ci się zaktualizować nie zapomnij o przywróceniu fabrycznych ustawień. A jeżeli chodzi o moduł, to muszę Cię zmartwić. Nadal muli, może trochę mniej ale jednak.

1. Nie ma znaczenia - zresztą z tego co napisałeś wynika że dekoder widzi plik

2. Nie powinno kolidować

3. Nie musisz formatować - patrz pkt 1.

 

Teraz na dodatek po napisie Proszę czekać... mam Unknown file.Dziwne...ponieważ jak próbuję skopiować plik softu z fergusona na usb to wszystko przebiega bez najmniejszych problemów. Więc jest prawdopodobnie problem z komunikacją z pendrivem z USB do Ferguson, przynajmniej tak mi się wydaje.

zdjcie0102d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyskakuje, albo uszkodzony, albo zła wersja, albo nie widzi wogóle... Co zrobić?

 

Teraz już doszedłem do etapu, że widzi, ale wyskakuje info, że zła wersja pliku... Na stb mam napisane że s/w version: 11.08.00F a ten nowy to 1.28.8A, czy to możliwe, że mam za wysoki soft wgrany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy tutaj i mam wielki problem .pierwszy raz chcialem wgrac nowego softa do Fergusona HF 8900 ,zgralem na Pendriwa, ,chce zrobic aktualizacje , i wyskoczylo mi że "zla wersja pliku"

Bardzo bym prosil o pomoc.z góry dziękuje,dodam jeszcze że soft jest z orginalnej strony fergusona. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest poważny błąd. O ile instalacja przebiegła bez problemu to już współpraca karty C+ w czytniku z modułami się nie układa. W czytniku mam Multipakiet. Zarówno z modułem CP (familijny) jak i TechniSat Technicrypt CX w slocie (obojętnie którym) nie dekodują się kanały wspólne dla C+ i danej platformy (TnK lub CP). Działają tylko te, które dana karta nie dzieli z Cyfrą, a więc np. Polsat HD, Sport, Sport Extra czy nSport. Wyjęcie karty C+ z czytnika powoduje rozkodowanie żądanego kanału i bezproblemowe użytkowanie. Włożenie jej spowrotem do czytnika znów powoduje problem.

Czy może być to wina listy kanałów? Zgrałem ją z softu 1.20.4A. Po instalacji przywróciłem ustawienia fabryczne i wgrałem tę właśnie listę.

 

UPDATE: Przywróciłem znów ustawienia fabryczne, wyszukałem kanały z 10892 H gdzie wspólne dla C+ i TnK są tylko TVP 1 i 2. No i te właśnie kanały przy dwóch zainstalowanych kartach nie działają. A więc listę mam ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko działa jak należy.Karta Cyfry w czytniku,moduł CP w górnym gnieździe.

Pierwotnie miałem kartę cyfry w module (pożyczonym od kumpla-wgrał sobie Hiviona), i nie chciało to działac, obraz kratkował.

Po wgraniu softu (ok 1 min), tuner się zresetował,samoczynnie włączył, wskoczyło TVP1,kiedy chciałem przełączyc kanał wrócił do ustawień fabrycznych.

Po ustawieniu strefy czasowej i diseqa itd, samoczynnie rozpoczął programowanie kanałów.

 

Trochę tu psów powieszałem na Fergusonie, ale jednak cierpliwośc się opłacała.

Nie rozumiem po co ten komunikat sprzed tygodnia, nie można było napisac:"Pracujemy nad nowym softem,prosimy o cierpliwośc".

Dobrze,że Ferguson się postarał, jednak mały niesmak pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...