Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed wgrywaniem nowego softu radze zgrać listę kanałów na USB. Po aktualizacji softu i przerzuceniu paru kanałów tuner zawiesił się (dawno nie widziane zjawisko) i zrobił "kaszankę" na listach. Pojawił się wielokrotnie jakiś kanał o numerze 65xxx i wogóle nie można było wybrać żadnego kanału z pilota. Po sieciowym resecie i wgraniu listy (z kopii USB) powrót do normy. Na razie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Wgrałem dziś nowy soft 1.28.8A na 1.20.4A. Poszło bez problemu. Kanały czyta też bez problemu zarówno w module CAM jak i w czytniku. Niestety, moim zdaniem jest jakiś błąd w formacie obrazu 4:3. U dołu czarny pas, góra obcięta, lub cały powiększony jak w funkcji ZOOM . Format 16:9 i 4:3 Letter jest OK Czy ktoś też ma taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko działa jak należy.Karta Cyfry w czytniku,moduł CP w górnym gnieździe. (...)

U Ciebie powinno działać - masz wszystkie kanały na karcie C+. Jeśli miałbyś sytuację, że jakiś program, który z tej samej częstotliwości jest pobierany dla obydwu platform, nie jest subskrybowany w C+, a tylko w CP, to mając kartę C+ w czytniku i kartę CP w module kanał nie odkoduje się. Wyjmiesz kartę Cyfry i wtedy można go oglądać.

Czy ktoś jeszcze ma takie problemy czy u wszystkich Prestiż HD+? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym coś jest nie tak z numeracją kanałów na innych satelitach zamiast od nr 1 mają jakieś wysokie numery nie sposób tego zmienic wgrywanie list nie pomaga :-(

 

Tak jest dokładnie. Lista główna jest ok (tak mi się wydaje) ale listy poszczególnych, zapamiętanych satelitów nie są przenumerowywane od 1 :shock: Mają numery z listy głównej. To jest mały błąd w oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście ten wpis na stronie Fergusona?

 

Dzięki wspólnemu wysiłkowi użytkowników i firmy Ferguson możemy udostępnić nową wersję oprogramowania do modeli HF-8800 HD i HF-8900 HD.

 

Tak naprawdę to nie wiadomo kto napisał ten soft, czy oni sami z fergusona czy ktoś im pomógł z użytkowników i przesłał im ten soft do firmy :> . W każdym bądz razie, dobrze że wyszedł nowy soft. Dobrze by było gdyby sobie przypomnieli też o innych starszych odbiornikach i też wydali do nich nowe softy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za potwierdzenie. A format obrazu 4:3 (łącze z TV przez HDMI) masz w porządku?

 

Powiem szczerze że nie używałem opcji przełączania formatu wcześniej ale teraz przy włączeniu formatu 4/3 u mnie obraz jest powiększony tj. obcina górę i dół. Nie wiem czy to jest OK ale podobną funkcję powiększania obrazu mam w TV plazmowym. 16/9 i 4/3 Leterbox są OK. Przy okazji mam ciekawostkę: tuner HF8900 resetuje się od czasu do czasu na kanale BBC News z Astry 28 st - tak było wcześniej (to nie jest wina ostatniego softu). Na żadnym innym kanale tak się nigdy nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już mam pewnośc że obcinanie obrazu przy formacie 4/3 to błąd oprogramowania. Drugi który zauważyłem w tym sofcie, obok wspomnianej błednej numeracji kanałów na poszczególnych satelitach. Może to poprawią, a nawet jeśli nie to też da się wytrzymac. (Na BBC News z Astry 28 st nie zauważyłem objawu restartu-może zbyt rzadko i krótko oglądam) Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem, a moduł CAM włożyłem do szafy. Gdyby było tragicznie to bym wrócił do 1.20.4A i modułu CAM. Nowy soft 1.28.8A ma drobne niedoróbki, ale

- szybciej przełącza kanały;

-nie zauważyłem straty jakości na wizji i fonii;

- nie wskakuje irytująca kontrola rodzicielska na kanałach Polsatu.

Ustawiłem domyslnie 4/3 Letter Box, z uszkodzonego 4/3 nie korzystam.Rzadko skakam po innych trzech satelitach, a na Hotbirdzie numeracja jest w porządku. Poza tym mam kilka list ulubionych a tam numeracja też jest OK. Ogólnie, moim zdaniem, instalacja 1.28.8A to więcej plusów niż minusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft może i jest więc chwała Fergusonowi za to, że w końcu udało mu się to zrobić ale sam osobiście żadnego Ferdka już nie kupię a byłem im wierny od 2002 roku. To co się trzeba było naszarpać i nastresować nie jest warte jakości jaką oferuje ta firma.

Do wiadomości ewentualnych krzykaczy: nigdy nie używałem pirackiego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe , czy ferguson na tym sofcie zakończy suport dla tego modelu tunera, czy jeszcze wyjdą nowe softy dla niego, bo niema się co oszukiwać , gdyby nie wielki nacisk użytkowników i różne komentarze w internecie na niekorzyść firmy ferguson, to na pewno tego nowego oprogramowania by nie było. Wszak minął ponad rok od ostatniej wersji softu dla HF8900HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Sport chodzi na samej karcie C+.

Teraz z innej beczki - czy komuś udało się uruchomić diseqC na ostatnim sofcie 1.28.8A bo wydaje mi się że kompletnie nie działa i nie ma reakcji na jakiekolwiek ustawienia, gdy wróciłem do 1.20.4A diseqC działa poprawnie. Czyżby jakiś bug w sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- diseqc chodzi u mnie bez żadnego problemu

= mam moduł Polsatu, moduł tnk HD i karte cyfry - wszytsko chodzi razem (TVP SPORT - działa, TCm i CN - działa, Natonal gerogr Wild - działa)

- jak masz numeracje kanałów od 1200 cos to wex wyłącz fastscan zamiast płakać na forum

 

- format 4:3 - skopany

 

na razie tyle, ktos ma jakieś pytania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety albo stety nie potrafie sam powrocic do najnowszego softu fergusona i poczatkowo bylem zly ze jednak zdecydowalem sie na hiviona. (wgrany w serwisie podczas naprawy po tym jak sam uwalilem dekoder a nadziei na soft od fergusona juz nie bylo ). Jednak teraz jak czytam ze przy jednoczesnej pracy karty cyfry z modulami sa jakie problemy to jednak ciesze sie ze mam hiviona. Absolutnie nie chodzi mi tu o jego "inne" mozliwosci. Poprostu wspolpraca karty cyfry modulu polsatu i modulu tnk hd idealna. Dziala lepiej niz na wczesniejszym sofcie oryginalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na stronie Fergusona nowy soft: 1.28.9A.Że zacytuję:

"Opis:◦poprawiono obsługę kart (nowy CAID Cyfry, karty ICE)

◦dodano nowe menu wyłaczania komunikatów modułów CAM

◦dodano nowe menu fastscan dla kanałów holenderskich

usunięty problem wspópracy modułu polsatu z kartą C+ o niskim pakiecie

◦przywrócono poprzednią wersję numeracji kanałów w grupach satelit

◦problemy ze skalowaniem obrazu zostaną usunięte w terminie późniejszym

◦aktualizacja bazy danych trasnponderów i satelit

◦i inne drobne poprawki...

"

Mistrzowski czas reakcji!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...