Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko oryginalne oprogramowanie można zmieniać za pomocą usb a jest nowa wersja 1.28.9A na stronie Fergusona (druga od czasu jak poprawiono działanie C+ w czytniku i to w ciągu 4 dni) jak napisał Ci @markar powyżej i być może będą jeszcze kolejne poprawki (tak napisano w metryczce do pliku z aktualizacją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza wersja to zmiana w kwestii napisów holenderskich.Gorąca prośba do wszystkich posiadaczy tego modelu o zgłaszanie tu na forum wszekich usterek i niedoróbek.Zdaje się żę mamy teraz swoje pięć minut a tak wszyscy psy wieszali na Fergusonie...

Ze swej strony mogę powiedzieć że tuner współpracuje z kartą C+ o niskim pakiecie z modułem CP który zawiera kanały niedostępne z karty C+.Moduł Cryptoworks również chodzi elegancko.Nagrywanie z "ręki" jak i EPG również działa (obudowa ICY BOX).Diseqc nie sprawia żadnych problemów:u mnie po wgraniu mojej listy powróciły moje ustawienia: HB 1/uncom1,19.2E 2/uncom1,23.5E 3/uncom1,28.2E 4/uncom1,4.8E 1/uncom2,0.8W 2/uncom2 natomiast w menu ANTENA niektóre pozycje (7,10) mają wartość null.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko oryginalne oprogramowanie można zmieniać za pomocą usb a jest nowa wersja 1.28.9A na stronie Fergusona (druga od czasu jak poprawiono działanie C+ w czytniku i to w ciągu 4 dni) jak napisał Ci @markar powyżej i być może będą jeszcze kolejne poprawki (tak napisano w metryczce do pliku z aktualizacją).

 

No ja niestety nie mogłem uaktualnić oprogramowania za pomocą USBz ale za to kablem poszło bez problemu, lista również wgrana. Narazie wszystko chodzi dobrze. Ja mam moduł polsatu trochę się łudziłem że coś może da się zrobić z mozaiką i szachownicą która u mnie występuje po przełączaniu kanałów przez 1-2 sek. No niestety nic nie poprawiono ale najważniejsze że wszystko działa stabilnie.

PS: Może to kwestia konwertera? Możecie mi jakiś dobry konwerter polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znow mamy nowy kolejny soft 11.29.0A ciekawe co wnosi ..z tego co czytam na stronie fergusona nadal nie poprawia skalowania obrazu..czekamy na kolejne ..jak nie bylo nic ,to nie bylo..jak ruszlo to ma codziennie aktualizacje! haha pięknie!

u mnie wnosi tyle ze wrac z cyfra+ w czytniku i cam polsatu zaczal wkoncu chodzic modol z karta MTV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Fergusona pojawiło się nowe oprogramowanie 1.29.2A:

Opis jest cały czas taki sam:

◦poprawiono obsługę kart (nowy CAID Cyfry, karty ICE)

◦dodano nowe menu wyłączania komunikatów modułów CAM

◦dodano nowe menu fastscan dla kanałów holenderskich

◦usunięty problem współpracy modułu polsatu z kartą C+ o niskim pakiecie

◦przywrócono poprzednią wersję numeracji kanałów w grupach satelit

◦problemy ze skalowaniem obrazu zostaną usunięte w terminie późniejszym

◦aktualizacja bazy danych transponderów i satelit

◦i inne drobne poprawki...

 

Ktoś może już testował co ta poprawka wnosi do oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 1.29.2A nie zauważyłem różnic w odniesieniu do 1.29.0A w zestawieniu: karta C+ w czytniku, tnk w CAM TechniSat w slocie CI. Dalej występuje problem z przełączaniem diseqc na niektórych konwerterach lub przełącznikach (bez względu na wersję czyli na 1.0 oraz 1.1 w trybie com oraz com+uncom). Przy powrocie do wersji 1.20.4A lub 1.15.0A przełączanie diseqc działa poprawnie (ale jak wiadomo nie działa wtedy C+ w czytniku). Jak zachowują się obrotnice i USALS niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kartą C+ najnowsze softy radzą sobie bez problemu ale przy działaniu z modułem Canal+ HD wersja 11 ze stycznia 2009 są problemy.

Nie działają kodowane kanały SD z modulacją FEC 5/6 oraz większość kanałów HD :Canal,Eurosport,NatGeo (dvb-s2 fec 3/4).Działa HBO HD i MTVN HD.BBC HD i TVP HD nie mam.Może ktoś napisać jak się sprawują nowe moduły?Dodam że w wersji 1.20.4 tuner wraz modułem pracował wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kartą C+ najnowsze softy radzą sobie bez problemu ale przy działaniu z modułem Canal+ HD wersja 11 ze stycznia 2009 są problemy.

Nie działają kodowane kanały SD z modulacją FEC 5/6 oraz większość kanałów HD :Canal,Eurosport,NatGeo (dvb-s2 fec 3/4).Działa HBO HD i MTVN HD.BBC HD i TVP HD nie mam.Może ktoś napisać jak się sprawują nowe moduły?Dodam że w wersji 1.20.4 tuner wraz modułem pracował wzorowo.

Ja rowniez potwierdzam to co napisali Koledzy powyzej...napisze tak-nowe softy nie nadaja sie pod orginalny modul Cyfry +HD...pod czytnik tak..wspolpraca jest bardzo dobra...jesli modul Cyfry+ to na sofcie fabrycznym 1.15.00.A lub 1.20.4A ...na tych softach wspolpraca z modulem jest owszem wolniejsza niz w przypadku czytnika i czasam ale rzadko moze się zawiesic..wowczas pomaga resecik..takie moje spostrzezenia..uwzam ze dla nasz posiadaczy tego modelu..i tak narazie nie jest zle... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że nie muszę nic dodawać. No prawie nic. Moduł CP nadal chodzi jak muł. Nie wspomnę o kanałach HD. Ale podobno to wina samego modułu i na innych dekoderach jest podobnie. Jeżeli się mylę, to proszę o info jakie dekodery dekodują "normalnie" kanały z modułu Polsatu. Wiem, że nie ten wątek, ale proszę o wyrozumiałość. W jakiś tam pośredni sposób, na siłę można się podpiąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest trochę takie ściemnianie z tym softem, bo to co teraz wydaje ferguson to nie jest nowy soft ale tylko nakładki na ten jaki wypościli po "aferze" nie wnoszą one nic wielkiego do kodu źródłowego ani decryptera, osuwają tylko problemy które wynikają na bieżąco, powinny się nazywać patch a nie nowy soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy pojawiły się nowe softy do fergusona jest mam problem z kartą splittera. po włożeniu karty bezpośrednio do tunera tuner nie widzi karty, natomiast po umieszczeniu karty w module warunkowym nie można oglądać wielu programów, wszystkich HD, polsatu i wielu innych. macie może pomysł jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...